Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lenca.b
11. jan 2010

hoci kazda ked do toho ideme dufame ze nasa snaha a namaha bude odmenena 🙂

marrad
11. jan 2010

veru.

marrad
11. jan 2010

inak pises ze citis vajecniky, ja ich citim vkuse...
ake nadobicko si vyfasovala Ty? /mysliem lieky

lenca.b
11. jan 2010

no ja len v obdobi ovulky 🙂 a kuk moj album tam ma lieky sfotene 🙂 ale myslim ze mame zrejme to iste

bubulka722
11. jan 2010

Babulky, myslím že sa to tu bude postupne zapĺňať ďašími kočkami. Predsa len je ich veľa, ktorým sa to kvôli limitom minulý rok už nepodarilo stihnúť. Lenca myslím, že je celkom o.k. s tými vaječníkmi, už to tam pracuje.
Ozik koľko ste platili za lieky k IVF? Dávate si aj seminal plasmu?

marrad
11. jan 2010

lenca.b
ja mam take iste, len mam menej tych velkzch injekcii a mam namiesto kyseliny listovej Femibion 800

ja som platila okolo 171 eur,
no lekar my vravel, ze mozne este nejake bude treba dokupit, ale radsej mi ich predpise az ich naoyaj bude treba...
Zatial som to len tak informativne povedala manzelovi on povedal ze samozrejme ze si to dame a aja suhlasim
nie je to az take strasne drahe.....

siouxie
11. jan 2010

bubulka, ja som platila bez pár drobných 180 🙂

bubulka722
11. jan 2010

Inak v porovnaní s inými centrami fajn cena. Kukla som na stránku novootvoreného CAR v Piešťanoch a tam sa teda cvaká všetko v plnej paráde. Babule nebáli ste sa hyperstimuláku? Ja sa už vidím ako by som sa stále kontrolovala a mala všetky príznaky.

siouxie
11. jan 2010

bubul, ja najprv áno, ale pýtala som sa doktora a on vyslovene poevdal, že ho u mňa absolútne nepredpokladá. Lebo vraj je najpravdepodobnejší pri PCO a nadváhe. Ale samozrejme, pila som a snažila som sa jesť tak, aby som sa mu vyhla (keby niečo). Našťastie nebol, ale za to málo vajíčok, no najmä zlé sp.

a čo sa týka tej ceny, to je bez debaty...

marrad
11. jan 2010

tiez si to myslim o tej cene
neviem aky je hyperstimulak?

Babky
kde ste boli alebo idete na vysetrenie a samozrejme aj manzel.
BWR, HIV, HBsAg

siouxie
11. jan 2010

marrad, ja som bola v šnope, aj s m.

marrad
11. jan 2010

to je kde?

siouxie
11. jan 2010

v rovnakej budove ako GF, na Záhradnickej. o poschodie vyššie.

bubulka722
11. jan 2010

Tak tým skratkám fakt nerozumiem, prosím preložiť polopate. Som trochu pozadu.

siouxie
11. jan 2010

😀 GF- Gyn-Fiv, ŠNOP je ortopedická klinika v rovnakej budove. 😉

marrad
11. jan 2010

a chodis do gyn fivu aj IVF ?

siouxie
11. jan 2010

nieééé 😀

marrad
11. jan 2010

a kam ?

Co je ako pises: "Lebo vraj je najpravdepodobnejší pri PCO a nadváhe"

pises vyssie babuli

siouxie
11. jan 2010

marrad, tak hádaj 😀 no do FC, predsa 😉
neviem, čo ti je na tom nejasné? 😅 OHSS mávajú väčšinou ženy s PCO a vyššou váhou, tak mi bolo povedané v FC a preto lekár vôbec s hyperstimulákom u mňa nepočítal...

marrad
11. jan 2010

co je hyperstimulak?

siouxie
11. jan 2010

hyperstimulačný ovariálny syndróm - keď sú prestimulované vaječníky a tvoria veľmi veľa vajíčok. sú z toho rôzne komplikácie, daj si do vyhľadávača, nájdeš more informácií. Môžeš aj ako OHSS... 😉

bubulka722
11. jan 2010

Siouxie, tak ty si fakt rýchla. Zíram jak stíhaš. Končím v tej druhej téme, ostatné baby nepoznám, takže nie je o čom. A ako vidím ani tu nereagujete. Urazila som sa a hotovo.

marrad
11. jan 2010

bubulka722
tak sa mozeme zoznamit 🙂

siouxie
11. jan 2010

bubulk, skratky som ti vysvetlila, pozri vyššie... Na čo som nereagovala? 😨 A v tej druhej téme to ide strašne rýchlo, hlavne keď sa tam stretne viac báb...

bubulka722
11. jan 2010

Nééé, to bolo myslené pre Siou. Ignoruje ma baba jedna! Inak ahój marrad ja som bubulka, teší ma. Škoda že sa nedá pripiť si na zoznámenie. Inak teba som sa pýtala na tie skratky BWR, HIV a HGsAg. Hovorím, že som mentálne pozadu.

siouxie
11. jan 2010

bubulka, tak prepáč, ale skratky som vysvetlila (hoci zle, lebo som nevedela, že sa nepýtaš mňa). Na čo som nereagovala? 😕

marrad
11. jan 2010

jaj
tie skratky mam na papieri od lekara z FC , ye pred IVF mame absolvovat vysetrenie
BWR - syfilis
HIV Ha I V
HGs Ag hepatitida tzbpu B /asi/

siouxie
11. jan 2010

tak a teda k tým vašim skratkám - ide o sérologické vyšetrenie mužovej krvi - od určenia krvnej skupiny až o zistenie protilátok na sex. prenosné choroby (HIV+spol.)...

marrad
11. jan 2010

ozaj babul tesim ma cink cink na zoznamenie.....

siouxie
aky je hzperstimulak?

marrad
11. jan 2010

siouxie

jej konecne budeme vediet aku krvnu skupinu mam moj manzel 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre