Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

siouxie
19. jan 2010

lenči 😉 viem o čom hovoríš.

lenca.b
19. jan 2010

no u nas to asi tak lahko nepojde a ja uz ani skumat a hladat pricinu nebudem inak dnes som sa pobavila hehe embryologicka nam povedala ze dnes bol spg ovela lepsi ako minuly 🙂 ze az 2miliony pohyblivych 🙂 skoda ze ta dvojka nema este nulu potom by to bolo super

siouxie
19. jan 2010

lenči, sranda je, že aj nám to povedala. Síce keď som jej do toho skočila, že o koľko lepší, tak povedala, že teda nič moc, ale lepší ako tie predtým.

lenca.b
19. jan 2010

nooo u nas to bolo z nejakych 200 tis na 2 miliony takze slusny posun napred 😎

marrad
19. jan 2010

Lenca na konikovy som uz citala prispevky, kde aj s takymto SPG otehotneli prirodzene.....
aj z motyky niekedy vystreli....

siouxie
19. jan 2010

lenča, o to lepšie! 😵

vika34
19. jan 2010

ahojte
lenca pekný počet,dúfam,že sa všetky pekne oplodnia a ked ti bude volať embriologička koľko ostalo a budú ich chcieť mraziť spýtaj sa pre istotu po koľko ks mrazia,mne povedala,že štardantne po dvoch,lebo v GF som mala 3 embriá po PIGD a nikto sa ma nepítal a ked som im potom hovorila,že za tie strašné prachy čo som tam nechala mohli aspoň na dva Kety ,tak mi povedala ,že ved som nič nehovorila,bola som na 1 IVF a nevedela som kde je sever a nie niečo o zmrazovaní
Lenca drž sa

marrad
19. jan 2010

vika super ze to pises,
lebo ja by som nevedela co sa mam pytat keby sa ma pytali na zmrazovanie....
cize mrazia po dvoch, a kolko to stoji?

lenca.b
19. jan 2010

vika diiik platit nebudem nic za mrazenie kedze sa ET nekonalo zo zdravotnych dovodov to mi bolo povedane a mrazenie je uz dohodnute povedala som ze vkladat ak bude co chcem len jeden kus takze embryologicka o tom uz vie 🙂

vika34
19. jan 2010

mrazenie stojí 200 eur a Ket stál v máji 300 eur/neviem či sa nemenila suma/
mne povedala,že ked si žiadaM,žE ZAMRAZIa aj po jednom,ale tam je riziko ,že sa ti nerozmrazí a neni čo vkladať
,zostali 4 tak sme to neriešili a minule mi ostali 3 a ,kedže som vedela,že idem ešte na IVF ,tak som ich tiež nechala zamraziť spolu,lebo môj muž veľmi nie je nadšený predstavou o zmrazenom embriu,ktoré sa rozmrazí a bude z toho dieťa,nejak ho to nenadchlo,verím,že to nebudem potrebovať
platí sa z azmrazenie faktúrou v deň transferu ti jú dá a má myslím týžd.splatnosť/ešte som nezaplatila/ 😅

vika34
19. jan 2010

lenca ,vkladať je jedno a mraziť druhé,ide o to po koľko ks ich majú na tú slamku namraziť,potom ked sa PEKNE ROZMRAZIA SA rozhodneš ,že iba jedno,ale ked dáš mraziť po jednom a to sa nerozmrazí neni čo vložiť,ja myslím,že pri tom počte budeš mať dosť na mrazenie

vika34
19. jan 2010

utekám domenko,večer nakuknem

lenca.b
19. jan 2010

vika ja viem ale oni vedia ze potom chcem vkladat len jedno aj som vysvetlila preco tak uz nech si zmrazuju ako chcu to uz je na nich

floskula
19. jan 2010

ahoj lenca, myslela som dnes na teba, aka bola uroda. z toho poctu keby ti prezilo aj len polovica, tak je to uspech. mrazit budu najmenej po dve, lebo aj ked chces len jedno vkladat, nemozu risknut, ze jeden kus sa nerozmrazi a nebudu mat nic na transfer. skoda na tom je ta, ze sa rozmrazia 2 kusy a ty si das vlozit len jeden, tak ten jeden vyhodia. ale zase kazdy ma pravo volby, kolko chce vkladat, takze tak. ja mam taku diagnozu, ze by som si mala dat len jedno vkladat, ale vzdy davam hned 2. 😎

no a kedze si mala az 21 vajicok, je dobre, ze ti nepichli ten pregnyl, lebo si myslim, ze by sa ti iste rozbehol OHSS. ja som mala "len" 15 vajok a mala som co robit so sebou, aby som to udychala. vaha mi stupala zo dna na den a v pase som doslova z hodiny na hodinu puchla. potom sa to zrazu zastavilo a zacalo sa to zlepsovat. to bol ale zaroven znak, ze sa embrysi neuchytili. 😒

awe
19. jan 2010

leci - to je super urodicka, ze 21, paaani 😵 tak to mas obrovksu sancu!!! aj keby len polovica bola zrela a oplodnila sa...ja by som tolko v zivote nevyprodukovala.

som zvedava, co ti zajtra zavola embryologicka 😉

a OPU bolo v pohode?

awe
19. jan 2010

a pri tolkych vajkach ich asi nechaju oplodnit prirodzene, ci predsa ICSI?

lenca.b
19. jan 2010

floskula dakujem pekne no ja si nedam vkladat dve hlavne koli problemu ze co ked budu z toho tri v rodine mame vela jednovajecnych dvojiciek a vseobecne ja dvojicky nechcem ...a jasne ze doktor vedel preco to robi on videl tie vajicka na sone ja tak isto som uz vtedy videla ze ich je tam dost vela na kazdom min 9 kusov a vravim ako to zmrazia je ich vec ja som ich dopredu upozornila ze chcem vkladat jedno a to hned doktor bezal za embryologickou ze to treba jej povedat takze potom prisla a akceptovala co som povedala ...ja zatial problem nemam trochu bolesti inak nic dycha sa mi pohoda jest mi chuti akurat na tu vodu uz nemam az taku motivaciu 🙂

lenca.b
19. jan 2010

awe ICSI kedze mame len malinko spermiii a to je nas problem

floskula
19. jan 2010

lenca, ved tym diprelinom ci ako sa to vola ti zastavili produkciu dalsich folikov, takze ohss uz by nemal byt. to je toho jedina vyhoda. lebo mat ohss a este aj odlozeny transfer, to by nebolo ktovie co.

lenca.b
19. jan 2010

floskula no neviem pretoze mam ist piatok na sono kedze este dnes som mala plno malych vajicok takze asi to nezabralo no proste ja som raritka 🙂 a viem ze do IVF uz nepojdem jeden krat stacilo naozaj ....ja mam poskodenu hypofyzu takze je dost neurcite ci vobec zareagovala kedze mi aj vysadili lieky ktore som na nu jedla ale dnes uz si ho dam tak uvidime 🙂

floskula
19. jan 2010

no verim, ze ta to aj tak obide, vsak este popi troska vody. alebo aj vinka. 😉

floskula
19. jan 2010

a inak tiez poznam babu, ktora bola na ivf neuspesne a potom mali priordzene dve deturence. a jedna holka bola tu vo ferti na ivf, neuspesne, muz mal zly spermiogram a potom este viac zacal fajcit po tom neuspechu a zrazu sa im podarilo priordzene. proste fakt je vsetko mozne. 😉

lenca.b
19. jan 2010

viiinka to myslis vazne 😀 to mi dvakrat nehovor ja vinko velmi lubim

lenca.b
19. jan 2010

nooo sak viem ze by sa nemalo ale ja dalsi cyklus skusam prirodzene nakolko sa nam niekolkonasobne zlepsil spermiogram 🙂 akurat ze nas problem bude asi aj v tom ze sme jeden na druheho alergicky ☹ a to tym padom sa nepodari ani IVF ani KET ani nic ale viem ze tie protilatky robia len v prahe takze ak nevyda do leta tak si spravime vylet do prahy a to bude posledna vec ktoru som pre toto ochotna spravit

floskula
19. jan 2010

lenca, ake vinko mas rada? ja cervene suche. svatovavrinecke, modry portugal a z niektorych konkretnych znaciek aj frankovku modru, ta je inak na mna az tak palivo sucha, takze ju pijem najmenej.

ale ked ste aj jeden na druheho alergicky, tak ono sa to obide pri ivf. lebo ta alergia byva najcastejsie takeho charakteru, ze pre tvoje zlozenie toho hlienu vo vnutri sa spermie nedostanu kam maju, lebo proste ich tvoj hlien znici. laicky povedane. to ak vytvaras protilatky proti spermiam. toto sa ivf-kom proste obide.

lenca.b
19. jan 2010

hmm no len viem ze ked je ten mechanizmus taky silny tak zabije aj to vlozene embryjko takze neivem no ☹ aaa vinko ja lubim hrozne cabernetiky 🙂 a chardonay a cervene total huste a krvavo cervene ale nie moc 🙂 lebo je hrozne tazke na zaludok jednu dobu som mala rada ruzove ale z tych ma bolele hlava 🙂 podstatne je vinko hlavne suche

floskula
19. jan 2010

no lenca, to by prave v prahe zistili, ci vytvaras protilatky aj proti embryu. ale vobec to nemusi suvisiet s protilatkami proti spermiam. ja nemam protilatky proti nicomu a aj tak sa embryo nikdy neuchytilo. a to som v sebe mala uz 4 kusy.

lenca.b
19. jan 2010

hmm tak to je divne ☹ ja viem ze v prahe ved to zatial sme chceli aspon takto vyskusat ale tak nejake moznosti su vzdy ked sa minu potom bude problem 🙂

vika34
19. jan 2010

ahojte,v Prahe aj ked ti na niečo dojdú predpíšu ti prednison a budeš brať 3 mesiace dávku 5mg ,sex iba s kondomom,iba v čase ovulky na plno
nepoznám nikoho ,komu by predpísali niečo iné
a to som si písala asi z 20 kočkami a všetky& aj ked maLI protilátky odlišné ,všetky jedli prednison

lenca.b
20. jan 2010

ahoj vika dik za infosku ten prednison je teda riadne svinstvo ☹ no uz mam pocty z 21 vajok 18 ks zrele a 15 sa oplodnilo to je az neskutocne uz len aby deturence prezili PK a sobotu nedelu sa mrazia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre