Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rebeca_1
21. feb 2010

Ahoj Bobjan, ako travis nedelu?

rebeca_1
21. feb 2010

Henika40, my sme nemali 7 rokov ziaden problem az minuly rok mi zistili pri druhej HSG nepriechodnost vajcovodov. Manzel ma spermiogram v poriadku.

V utorok idem do Ferti, chcem sa ho spytat na to nieco Belgicke. Dufam, ze to nebudu tabletky Dostinex a Diphereline.

bobjan
21. feb 2010

Ahoj Rebeca, celkom pohodička, papučová kultúra, vyvenčenie na nákupe, stepovanie pri hrncoch a riadoch....
klasika 😉 a ty??

rebeca_1
21. feb 2010

Bobjan, ja po nociach pozeram ZOH v priamych prenosoch, tak rano som dospavala. Uvarila som obedik a potom sme mali navstevu. Trosku sme boli na dvore okolo domceka kedze uz sa blizi krasna jar a teraz trosku relax na MK.

slavkav
21. feb 2010

tak dnes bolo tak krasne, my sme sa vybrali trosku na prechadzku poobede, jaj, aby uz bola jar, ja jar milujem. 😵

inak sme tiez travili nedelu tak pri hrncoch a upratovani 😉

rebeca_1
21. feb 2010

Ved dnes bol krasny "jarny" den. Dobre ste Slavkav urobili, ze ste sa isli trosku prechadzat. 🙂
Kiezby uz takto zostalo..

bobjan
21. feb 2010

To máte super, že už dole máte jarné dni 😉 U nás je tak 7cm snehu, dosť čerstvého z noci, takže tak a lyžovanie, alebo prechádzku 😉

rebeca_1
21. feb 2010

Bobjan, no jar este nemame ale uz je citit vo vzduchu. 🙂
Nechces sa prestahovat k nam dolu? To by bolo, kvoli pocasiu sa stahovat, ze? 🙂
Vy mozete aspon dlho lyzovat ale my tu..
Ale nevadi, ja milujem leto.

bobjan
22. feb 2010

Ahoj🙂

Rebeca ja mám rada aj leto aj zimu, takže mne to tu vyhovuje 😉 Zimu milujem na lyžiach, na chate, za oknom pri krbe, ....atď 😉 Kým teda nie je vonku čľapkanica. Keď je aj -20°C a slniečko, tak to akceptujem 😉

slavkav
22. feb 2010

dievcata, tak ja pochadzam zo stredneho slovenska, leto som nikdy nemusela. ale ako byvame v Senci, tak sa uplne menim. kedze tu byvaju zimy ake byvaju (az na vynimku tohto roku), tak sa zo mna stava veelmi teplomilny clovek 🙂 a uz sa tesim na leto. ale uplne najviac milujem jar, nie je az tak velmi teplo, vsetko krasne kvitne 😵

mne mala ochorela, tak sme spolu doma.

rebeca_1
23. feb 2010

Ahojte, tak ziadost je vypisana aj podana a teraz uz len cakat na schvalenie.

A vy babulky moje co mate nove?

bobjan
23. feb 2010

Rebeca, nech ti to rýchlo ubehne, to čakanie 😉

rebeca_1
23. feb 2010

Bobjan dakujem. V poistovni mi hovorili ze do 30 dni bedeme mat odpoved. Uvidime.

To cakanie je hrozne, ved sama to asi dobre poznas.
Ja cakam na miminko celych 8 rokov, hrozne by som si uz priala aby sa to podarilo a rovnako to prajem aj tebe Bobjan!

bobjan
23. feb 2010

Rebeca, ďakujem 😉 Ja verím, že sa každá dočkáme, len musíme veriť!!! Drž sa 😵

cigaretka5
24. feb 2010

kocky nechcem dalej virit diskusiu a kvalite a nekvalite FC, prinicpialne bolo povedane jasne, clovek ma dnes na vyber a to je fajm, nikto ho nenuti ist prave tam kde sa neciti dobre. My sme vo FC absolvovali iba jedno IVF, hned od zaciatku ako samoplatci, lebo nasa poistovna sa s FC nekamarati, 🙂 Pinter sa k nam choval ako profik vsetko vysvetlil povedal upozornil na rizika a az na priamo stale hovoril ze ani tu nie je sanca 100 % co ma vtedy velmi bolelo, ale aspon to neboli medove fuzy .............
No nase IVF-ko sa nepodariilo, neviem kde sa stala chyba, ksratka vyssia moc to tak chcela.
PO niekolkych mesiacoch neprisla mrcha a nam sa podarilo prirodzene.............. ale aj keby sa nepodarilo jedno viem isto. Viac by som na IVF do ziadneho centrta nesla, bez ohladu kde to je je mi to akesi neprirodzene .............
Ferti bolo celkom OK , dovod preco sme si ho nakoniec vybrali a cvakli to cele bolo pocit sukromia na prvej navsetve- v porovnani s ISCARE-om, lenze tento pocit sa s poctom navstev vo FC zmensoval a ked som po vklade vajicok odchadzala domov prisiel Pinto nakoniec aso na 2 sekundy so slovami , ak by nieco volajte ja teraz nemam cas. To uplne odrovnalo mojho manzela a aj mna ale ja som to este tak neriesila kedze som bola cela z toho nejak mimo.....................
Moj nazor nieje teda nijak vyhraneny, len si myslim ze ak ide o tak intimnu vec ako je baby , tak by som cakala komrnejsi pristup cely cas. Nehovorim o tom ze ma byt cakaren prazdna ale , zasa 5 parov v cakarni a doktorom pod casovym tlakom to je trosku vela. MOzno vo FC dozrel cas na posilnenie lekarskeho teamu............
Kocky vsetkym Vam drzim palce Martineluska tebe speci, nam pomohol androlog a psychika , tak snad pomoze aj vsetkym vam . Drzte sa

nikol83
26. feb 2010

Ahojte kočky, v pondelok som bola na KET, chcem sa vás spýtať aké lieky vám kázal brať lekár po transfére ak ste ho už niektorá absolvovali . A či ste mali bolesti ( lebo od utorka do štvrtka som mala silnejšie, dnes je to už lepšie.) Ďakujem vám za odpovede.

bambibam
26. feb 2010

cigaretka5 no ja si nemôžem sťažovať na FC i ked nie všetko bolo podla našich predstáv, U nás sa ani nestihol vklad urobiť ale aj tak Pinter bol ochotný, telefón môjmu mužovi zdvihol i o 11 00 aj večer o 20 00. Ochotne poradil a vysvetlil ,čo ja som bola mimo muž bol veľmi spokojný, že mu konečne niekto poradil,nakoľko u nás v nemocnici povedali to stačí pozorovať.
No a čo sa týka posilnenie lekarskeho teamu to súhlasím , niekedy je tam poriadna plnka a nával.
Ale zas poznám veľa dievčat čo sa teraz píšia s dieťatkom alebo bruškom len vďaka FC. Asi je to individuálne. 😀

matuska111
26. feb 2010

ahoj bambibam.....no co ako sa mame? ...... ja sa uz neviem dockat kedy tu nasu princeznu uvidime na vlastne oci 😀 😀 😀 😀

cigaretka.....ja sa tiez pripajam k nazoru bambibam .... ja som bola vo FC velmi spokojna, pretoze som mala nie jeden problem a pinter bol vbzdy ochotny bez ohladu na to, ci bol piatok, sviatok, alebo vikend a o hodine ani nehovorim....
a hlavne je ze nam pomohli k nasnu malickemu zazraku 😉 😉 😉 😉

bambibam
26. feb 2010

AHOJ matuska ja sa mám tak všelijako ,jeden deň je lepší 🙂 ,a druhý podpsa 😝
čakám už len kedy konečne bude august ,nech spoznám osobne ten zázrak 😀 😀 😀 a ako vidím tebe tá 29 tiež pristane. 😀 😀 😀
A ty ako sa máš? 🙂

vika34
26. feb 2010

nikol po Ket sa myslím berie iba utroš a estrofen/už si to veľmi nepamätám,ale tiež mám ísť na Ket a dr.povedal,že potrebujem tieto dvoje lieky,čo sa týka bolestí,ja som nemala žiadne /aspoň nie extra silné/

slavkav
26. feb 2010

baby mam otazku. ja som bola na prvej konzultacii vo FC pred rokom. vtedy mi dr. kazal ist na laparku a spravit hormonalny profil. vtedy pred rokom som vsetko absolvovala. avsak na druhu navstevu FC sa chystame az teraz 10.3. myslite, ze ten rok stary HP moze byt problem? ze by mal byt "cerstvy" - aktualny? som u mojho dr objednana na novy - ale az 11.3., t.j. po FC. takze asi by som mala posunut navstevu FC, co? a netrepat sa tam zbytocne s rok starym HP. co mi poradite?

vika34
26. feb 2010

slavkav zavolaj sestričkám,ak ideš na konzultáciu s planovaným IVF aj tak potrebuješ 3 HP a chlamídie,teraz to poisťovňa vyžaduje

slavkav
26. feb 2010

cize staci sestrickam, ano? netreba pytat dr.

matuska111
1. mar 2010

ahoj bambibam,
ani si nevies prdstavit ako sa tesim z tej 29. 😉 a takisto gratulujem k vasej 17.,

no najradsej by som bola, keby sme uz na konci......bola som uz 3x v nemocnici...takze som z toho trosku na nervy....ale musime vydrzat....tak si chvile kratim neskutocnymi nakupmi 😀 😀 😀 (manzel je nadseny)

misacku
3. mar 2010

Chtela bych se nekoho zeptat,poprosit o zkusenosti.Byla jsem uz 1x na IVF-Brno,velmi tezky OHSS,proto 3 x KET,neuspesne.Nyni jsme se rozhodli zkusit v FC druhý pokus IVF,dr.nam sdelil, ze me do OHSS nepusti, ale jak sleduji tady na diskusi, tak nektere z vas ji pri stimulaci mely - nevim jak silnou OHSS,bojim se, ze znovu dojdu do stadia tezke OHSS i jen pri stimulaci,mame z toho dost obavy.Nemate nektera z vas zkusenost cim je mozno -existuji leky,kterymi zabranit OHSS? Dekuji

martineluska
3. mar 2010

ahojte žiadost podaná teraz už len čakat na schvalenie 🙂 doktor aj sestričky ok ako vždy aj sme si pokecaly 🙂 misacku ja ti v OHSS neviem povedat lebo ja som zatial chvalabohu nemala ,ale že vraj su nejaké lieky vo fc čo by mali zabránit hiperstimuláku a dr je podla mna fajn 😉

martineluska
3. mar 2010

ahoj rebeca prosim ta v ktorej poistovni si? 🙂

rebeca_1
4. mar 2010

Ahoj Martineluska, ja som v dovere. A ty?

rebeca_1
4. mar 2010

Ahoj Misacku, proti OHSS uz su aj vo Ferti nejake lieky, neboj!
Mne doktor povedal, ze s dostinexom uz sice nechce robit ale este je aj nejaky diphereline.
Potom mi hovoril aj o nejakej belgickej novinke. Myslim, ze nemusis mat strach. 🙂

A mozem sa spytat v ktorom centre si mala prve IVF v Brne?

martineluska
4. mar 2010

ahoj rebeca ja som vo všeobecnej a doktor povedal že odkedy sa spojila zo spoločnov poistovnov dlhšie trvá schvalovanie 😠 tak dufam že to nebude dlhšie ako mesiac lebo na konci aprila by som chcela začat stimulku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre