Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

misik1
19. mar 2010

ahoj awe..uz mas IP..no kym si zvykneme,tak to chvilku potrva...
snazilky vela pozitivnej energie, zadari sa, urcite...ako sa nam zadarilo 😉 😀

awe
19. mar 2010

jeeej misik1, dakujem, idem kuk 😉

bubulka722
19. mar 2010

Ahojte kočky!
Boban gratulujééém z celého srdca a prajem krásne tehulkovanie!!! Nádhera, tieto zázraky ma presviedčajú, že nič nie je nemožné a raz sa nám to všetkým podarí.
Babulky no na stimulku som sa pýtala, pretože mám dojem, že už predpisuje Gonal na prvých 5 dní a predtým to boli len 3. Chcela by som sa Pintera opýtať či sa nedá stimulovať len Merionalom. Je to to isté a mne osobne aplikácia nerobí probém. Nerada by som mu protirečila a narobila si možno zle. Skúsim sa ho na to len tak nenápadne opýtať. Predtým dám pokec s revíznym lekárom z VZP aby som vedela na čo mám ako pacient nárok.
Bola som v lekárni a hodila som reč s magistrou. Ceny majú nižšie ako v lekárni pri FC a kedže je to pre každú lekáreň fajn kšeft, tak mi povedala že cenu ešte určite upraví aby som bola spokojná a preženie body aj cez kartu. Hovorila, že už mala pár pacientiek ktoré si to tiež zisťovali a vychádzalo to vždy o dosť lacnejšie ako v zmluvných s centrami. Ani jedna lekáreň nemá problém zabezpečiť injekcie do 24 hodín.

rebeca_1
19. mar 2010

Ahoj Awe, cakam na schvalenie ziadosti. Chcela by som zacat stimulovat okolo 15.4. 🙂
Ty ako?

vika34
19. mar 2010

bubulka ja som si teraz v januári ,aj ked som mala scválený gonal,vyslovene vyžiadala iba merional,ale ja som mu povedala aj argumenty prečo.
A ty prečo by si chcela stimulovať iba merionalom?
Pokial som si zisťovala cez net ceny za doplatky tak vo všetkých lekárnach sú rovnaké

rebeca_1
19. mar 2010

Vika34, ak sa mozem spytat preco si si poziadala len o merional? Preco si nechcela gonal?

bubulka722
19. mar 2010

Jasné, cez net. Skúsila si sa pýtať priamo v lekárňach? Vždy sa dá dohodnúť, pretože je to pre lekáreň veľmi zaujímavé a fakticky ochota veľká. Vika a mal niečo proti keď si nechcela Gonal. Nemienim preplácať zbytočne za nič a efekt ten istý. S akými argumentami si na neho išla? Teda ak sa smiem spýtať...

vika34
19. mar 2010

išla som na 3 IVF ,pred tým som mala 1IVF s PIGD,+KET vyšlo ma to na 90000,druhé IVF som už mala vo FC iba merionalom,reagovala som dobre aj na zamrazenie mi ostalo,tak som Pinterovi povedala,že na posledný raz nechcem skúšať niečo nové,na čo neviem ani či dobre zareagujem a po druhé aj finančne,predsa ten gonal je drahší a bohužiaľ my sme na IVF už vyplácli úspory

vika34
19. mar 2010

povedal,že Gonal teraz zlacnel a výjde na cca 180 eur,ale ked mám obavy ,že neviem ako budem reagovať,tak ,že neni problém ,zavolal do poisťovne a predpísal mi merional,ja som mala ale mesiac do 39 a už kopec vecí za sebou,tak som naozaj nechcela riskovať,možno by som s gonalom mala ešte viac vajok,ale mala som ich aj tak dosť 12

vika34
19. mar 2010

pokiaľ viem tak gonal je kvalitnejší ako merional,je aj drahší .Merinal je myslím ten úplne najlacnejší
A ty prečo nechceš gonal?

bubulka722
19. mar 2010

To je jasné. My sme čerstvo dostavali dom a ešte pár vecí chýba a penez nie je nikdy dosť. Vážim si fin. politiku v FC. Je to jediné CAR na Slovensku kde neoberú človeka o všetky prachy, len mi príde divné prečo ešte pred pár mesiacmi dávali len Merional a bolo to o.k. a teraz zrazu nie je nič také dobré ako Gonal. Zmenilo sa za ten čas ľudské telo a jeho reakcie alebo je to len biznis farmaceutických spoločností?

vika34
19. mar 2010

mne povedal,že preto teraz dávajú gonal,lebo zlacnel a ked ti to dá na prvých 5 dní a potom pokračuješ s merionalom tak sa to IVF tak nepredraží

alebo berem aj tú tvoju druhú možnosť 😀

vika34
19. mar 2010

a ešte babi čo majú troška horší HP reagujú slabo na MERIONAL,ja som ale vo GF mala po puregone až 21 vajok,takže som vedela,že ked budem stimulovať menej kvalitnými ,že to bude menej na druhý pokus som mala 6 a teraz 12,ale výsledok bol aj tak negatívny ☹

bubulka722
19. mar 2010

Na môj vkus to bolo dosť chabé vysvetlenie, čo si o tom myslíš? Matematika nepustí!

bubulka722
19. mar 2010

Možno ak je na to zdr. indikácia. Ja som úplne o.k. a hormonálne fungujem akohodinky, takže by s tým v podstate nemal byť problém. Uvidím čo mi povie revízny a nakoniec Pinter o týždeň. Len by som sa mu nechcela sprotiviť, ide o veľa.

rebeca_1
19. mar 2010

Zase som sa nieco zaujimave dozvedela vdaka Vam baby
🙂
Ja som mala pri druhom IVF OHSS a len 6 vajicok s merionalom, takze ja osobne by som teraz isla do toho gonalu. Mozno to bude lepsie, lenze keby clovek vedel...

vika34
19. mar 2010

ved to ,že nikdy nevieš čo bude a či robíš dobre

vika34
19. mar 2010

bubulka,ked mu povieš ,že proste kvôli financiám,čo jemu sa nezdalo až taký veľký rozdiel,ja som mu to hned vyrátala,ale aspoň,že sa vôbec o tom so mnou bavil,vo GF som po IVF otehotnela a potratila a tlačili ma do dalšieho IVF s PIGD a ja som povedala,že sú to nehorázne prachy ,tak sa ma opítali,že či mi je ľúto tých penazí pre dieťa,ale keby som ho porodila,tak si poviem ,že bohužiaľ stálo ma to tolkoto,ale ked som potratila ako pred tým 5 razy doma a zadarmo,tak samozrejme ,že mi bolo ľúto tých penazí,niektorý majú pocit,že nie sme ochotné dať peniaze,ale toľko???

siouxie
20. mar 2010

ahojte, ja mám tiež dilemu... Prvýkrát som stimulovala už s gonalom (5 dní), celkovo ma vyšli lieky 180 eur (aj s merionalom, pregnylom, cetrotidom a utrošom), takže Gonal, aj keď je na najdrahší, nestojí presne tých 180, ako píše Vika.

Problém je v tom, že ja mám síce HP ukážkový aj všetko ostatné, ale mala som iba 3 vajíčka, z toho 2 zrelé (teda aspoň podľa toho, čo mi povedali po OPU). Rada by som stimulovala druhýkrát bez Gonalu, len neviem, či to z uvedeného dôvodu bude možné... 😒

bubulka722
20. mar 2010

Gonal a Merional je to isté. Ako je teda možné, že pred rokom nerobili rozdiel medzi pacientokou s HP v norme a pacientkou s problematickým HP. Je to celé o kšefte, takže dám pokec s revíznym a napíšem čo nové. V pondelok volám do VZP.

siouxie
20. mar 2010

bubulka, veď práve... U mňa sa obávam iba toho, že môžu argumentovať tou zlou "produkciou" vajíčok. Budem ti veľmi vďačná, ak zistíš niečo viac. Gonal veľmi rada oželiem, najmä kvôli jeho cene.
Ešte kedysi dávno som buď tu alebo GF téme čítala o tom, že sú rovnaké, ale že Merional (myslím) je vyrábaný z nejakých zložiek ženského moču a Gonal je čisto syntetický, alebo opačne... Neviem, čo to však môže mať nejaký významnejší efekt na kvalitu...? teda ak sú to naozaj generiká.

christie
21. mar 2010

Ahojte, ja som tu nova, pozeram Vaše forum dlhsie, len som sa nehlasila 😉
V piatok som bola na kontrole vo FC, men som mala dostat v pondelok ale ako to vyzera, prislo to uz dnes, takze zajtra si idem pichat. Rozhodla som sa to skusit sama, tak drzte palce 😎
Mne Dr. odporucil lekaren pri nich, ale isla som inam, kde mi tiez rozdelili Cetrotitde. Dr. hovoril, ze to stoji 150 EUR, ale mna to stalo len nejakych 15, tak neviem. Celkovo s Gonalom (ten stal 113,-EUR) a Merionalom som doplacala 160,-EUR.
Verím, že nám to vyjde na prvy krát, neviem, či davat Seminal Plasma Flushing. Nedostala som ziadnu presnu odpoved, preco to mam robit, len ze nemecky vedci prisli na to, ze sa to oplati.

rebeca_1
21. mar 2010

Ahoj Christie, vitaj v temicke!
To je super ze uz zacinas so stimulkou. Moc ti drzim palceky, urcite sa podari hned prve IVF. 🙂
A co sa tyka toho SPF, ja osobne by som si ho dala. Nie je to az taka velka polozka a ked to ma zvisit uspesnost IVF, tak preco nie. Ale samozrejme je to na tebe.
Nerobili ti ziadne problemy v lekarni? Ja som isla vzdy tam, kde ma poslali, pre istotku. Uz tych 20 eur hore-dole.

christie
21. mar 2010

Ahoj Rebeca
dik 🙂 uvidim teda ako s tym SPF, este sa pre istotu opytat na to pana dotora. Tak uvidime
inak si budem brat dovolenku po transfere, ale neviem, ci nebudem rozhadzana z tych hormonov a nezostanem doma skor.
urcite sa ozvem, ako sa podarilo. Musim dnes volat doktorovi, asi na mobil lebo v centre nikto dnes nebude....
V lekarni vobec problem, nemali to, ale objednali a to do dvoch hodin to bolo. A nemali problem to ani rozdelit. Neviem, kolko to stoji inde, to som neriesila 🙂
tak drzte palceky, nech sa vajicka rozviju, a male uchyti. Teda ja by som najradsej hned dve 🙂 predsa len, mam uz skoro 35, tak je na case

rebeca_1
21. mar 2010

Christie, ja som pri druhom IVF pracovala az po OPU a potom kvoli OHSS som bola v nemocnici a PN. V januari pri KET som bola doma celych 14 dni. Vela som lezala ale tiez som sa bola aj trosku poprachadzat, treba trosku aj maternicu prekrvit. Ja som zostala doma kvoli tomu, ze za celych 8 rokov sa nam nepodarilo otehotniet, tak som si povedala, ze urobim preto vsetko co bude v mojich silach. Ale aj tak sa to neoplatilo.
Pri tretom IVF urobim to iste, od OPU zostanem domka az po krvne testy. A tiez si dam aj SPF.

veracruz
22. mar 2010

caute, tak podavam info, u nas ivf neuspesne, z oplodnenych vajicok neprezilo ani jedno, takze sa et nekonal...

christie
22. mar 2010

ahojte, myslite si, ze je mozne, ze to robia naschval? ze chcu, aby zena isla na IVF viac krat, lebo ma centrum z toho peniaze? o tom ma presviedca kolegyna, ktora bola v Prahe a vyslo im to na prvy krat. Neviem, lebo v Prahe kolegovia iny uz boli tri krat a nic. tak si myslim, ze to nie je o tom, kde sa to robi, ale v akom stave je zena a muz, ked sa to deje.... alebo som naivna? ☹

veracruz
22. mar 2010

christie, mala som pocit pri inych centrach (mam na mysli aj jedno konkretne), ze to tak je... nam sa adelka podarila po 1.ivf, takze myslim, ze ferti tam urcite nepatri...

christie
22. mar 2010

aj mne sa tak zda a preto nechcem ist prec... fakt si myslim, ze je to vela o psychike.
Dnes som si inak pichla pri sestricke tu injekciu a super, vobec to nebolelo, prekonala som sa 😀

veracruz
22. mar 2010

psychika spravi vela, to ano... a teda neviem, ci by som si sama pichla... nastastie mam manzela 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre