Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bubulka722
22. mar 2010

Ahojte kočky!
Tak som dnes volala do VZP a nič nové som sa nedozvedela. Revízny z odboru gynekológia tam bude až v piatok, tak skôr nič nové nezahlásim. Sama som zvedavá ako to je. Ten dr. čo tam bol nevedel na moje otázky ani zareagovať.
Dnes pri telefonáte do FC ma zvozili, prečo som tam dnes neprišla. Dobre sa sekli, ja som objednaná až o týždeň 😀
Asi tam majú fakt rušno.

rebeca_1
23. mar 2010

Veracruz, tak to mi je velmi luto. Toto musi byt vacsia prehra ako negativny krvny test, ked nepride ani k ET.
Objimam ta.
Ale Adelka ti zatial vycari usmev na tvari a neskor mozes ist do dalsieho boja.. 🙂

bobjan
23. mar 2010

Ahojte🙂

Veracruz, ja som toto zažila pri 1.IVF..nám z 8 embryí neprežilo PK ani jedno 😢 Je to hrozné...
Ale hlavu hore a bojuj ďalej 😉 Držím vám všetkým palce!

bobjan
23. mar 2010

Inak si myslím, že ET nakoniec mohol byť...ale asi dobre, že nebol, lebo ty sa to pravdepodobne nechytilo....

rebeca_1
23. mar 2010

Bobjan ako myslis, ze ET mohol byt? To by vlozili aj slabe embrijka alebo blastocystky? To som este nepocula. Robia to tak niekde, stretla si sa s tym?

A ako sa Bobjan citis? 🙂

veracruz
23. mar 2010

baby, dakujem...

nebyt adelky, tak to teraz zvladam omnoho horsie...

veracruz
23. mar 2010

keby nebola PK, tak by ET bol, lebo na treti den ich bolo este dost, ale potom sa prestali vyvijat... aj sme sa pytali, ci by sa nejak nerozbehli, keby sme to skusili, ale vraj uz dva dni sa nedelia, takze to nema vyznam...

bobjan, je to hrozne, pri pocte 8 ks by ma ani vo sne nenapadlo, ze nezostane aspon jedno jedine...

rebeca_1
23. mar 2010

Veracruz presne ako hovoris...
8 embrijok a ani jedno nevydrzalo. Vobec mi to nejde do hlavy. Keby clovek vedel, hned by isiel na ET bez PK. Uz je to tam, uz s tym nic nenarobis..

Viem ze tato otazka je teraz nepripustna ale ako budes pokracovat? Mas este jeden cyklus IVF, vsak?
Prajem ti aby si nasla v sebe silu a coskoro sa pustila do dalsieho boja!

🙂

veracruz
23. mar 2010

keby bolo na mne, idem do dalsieho ivf hned, ako bude mozne... je mozne, ze toto bolo moje posledne ivf a posledna sanca na dalsie babo 😒 uvidime, musim sa dat zdravotne do poriadku...

bobjan
23. mar 2010

veracruz, to som ani ja teda vôbec nečakala...

rebeca, no mala som 8 embryjok a proste na 5.deň mi čakali ešte s jedným...čo zostalo.. a na ten 6.deň mi volali, že nič...možno, keby ho dali...neviem, ťažko povedať..som laik, takže to sú úvahy....ale oni zrejme vedia, keď sú odborníci, že ak nevydržalo ten 6.deň, tak by nevydržalo ani u mňa...nevedno...ale nepočula som za tie roky od nikoho, že by čakali v CAR 6dní... hneď 1.IVF a toto...dlho som sa z toho otrepávala....

ďakujem, cítim sa o.k., dostala som tehuknižku, ale mám problémy s vysokým tlakom u dr., tak behám...musím na interné,atď...ale doma ho mám o.k., takže zrejme syndróm bieleho plášťa 😠
A ty ako?

rebeca_1
23. mar 2010

Ja som si myslela, ze PK je max.5 dni, nie 6

To je super, ze mas tehu knizku. To o niecom znaci. Tak ti to zavidim Bobjan! Ale v prvom rade moc prajem...
A ten tlak bude urcite dobry, ale samozrejme, netreba to podcenit..

Ja stale cakam na schvalenie ziadosti, vo stvrtok bude 30 dni, tak volam...

bobjan
23. mar 2010

rebeca, to som si aj ja myslela, že 5 dní max...nikdy som sa s iným názorom ani nestretla,...ale čo už, je to za mnou....

ja viem aké to je, keď je človek bezmocný...ani neviete ako to všetkým vám prajem!

inak ti to riadne dlho schvaľujú, ja som to mala tak cca o 2 týždne schválené....akurát pri prvom som to mala tiež cca o mesiac...

rebeca_1
23. mar 2010

V dovere mi povedali, ze sa vyjadria do 30 dni. Tak ich nenahanam, este pockam do stvrtka a potom tam cinknem. Ved aj tak mam cas do takeho cca. 10.4., az okolo 15.4. by som mala zacat stimulovat, teda ak ma vo Ferti v aprili zoberu. Ale myslim, ze ano... 🙂

No presne Bobjan, ja som bezmocna uz 8 rokov. ☹

A dakujem.. 🙂

bambibam
23. mar 2010

bobjan jéééj čo to čítam gratulujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzena
23. mar 2010

ahojte, baby potrebujem poradit
idem si pichat gonal a citam si navod, to si mam prvy krat nastavit na pere sipku spat na 37,5 (na pere je sipka pri 75 ) a stlacit davku len tak a az potom si nastavit davku na pichnutie??

veracruz
24. mar 2010

zuzena, asi uz je neskoro🙂 ja som si nastavila rovno davku, ktoru som si pichala a akurat nechala najskor trochu tekutiny odstreknut, aby tam nezostal vzduch...

buba23
24. mar 2010

Ahojte 🙂 prepacte ze vam skacem do temy ale chcela by som sa opytat... chceli by sme s priatelom este pred zacatim snazenia ist na geneticke testy, viete mi prosim poradit ze ci mam prist rovno do Ferticentu alebo k svojmu gyndovi..neviem aky je postup pri tom...Velmi pekne Dakujem za kazdu radu, resp kolko to stoji a tak..diki

bubulka722
24. mar 2010

Pokiaľ máte na to zdravotnú indikáciu, tak to prepláca zdr. poisťovňa (mimo CAR). Ak nemáte žiadny zdr. problém alebo nejaké vážne genetické poškodenia v rodine, tak si to budete musieť zaplatiť sami. Analýza karyotypu nie je až taká nákladná, ale analýza DNA je drahá sranda.

zuzena
24. mar 2010

veracruz dakujem, spravim to tak 😉

rebeca_1
25. mar 2010

Ahojte,
Beky ma vykon IVF od 15.3.2010 schvaleny 🙂 este musi do zajtra cakat na schvalenie liekov ☹
Myslela som si, ze to schvaluju v dovere vsetko naraz...

christie
25. mar 2010

Ahojte, ja som tiez v Dovere a mala som to vsetko naraz do 14 dni.
Tak ešte si zajtra sama picham, ideme na SPF, predsa som sa rozhodla.. A potom neviem, kto ste uz boli, viete mi poradiť, ako to ide dalej? picham si Gonal, potom doktor tie dalsie.. kedy odoberaju vajicka? a v ten den sa davaju oplodnit? a kedy potom byva transfer.. fakt to neviem nikde najst a viem len ze ovulacia, ak by bola normalna, tak mi vychadza na Velku noc, tak neviem, ci vtedy take robia.. Cafte

barbareta
25. mar 2010

christie je smutne ze taketo zakladne info Ti Nikdo nebol schopny dat v Car kde chodiš alebo platiš,alebo je cyklus hradeny poisťovnou to je jedno skratka komu si sa zdôverila ... ☹ 😒 ... Ty pichaš gonal /stimuluješ/ a nevieš čo dalej čo Ta čaka... 😒 To už ten Pinter je tak zahadzany že nezvlada alebo jeho personal najzakladnejšie veci...
Ja Vám kočkám všetkým fandím bodaj by bol MK ked som mal ešte hradene cykly s poistovne / inak aky "inteligent rozhodol 3x a dosť 😕 Chudák !? /

bubulka722
26. mar 2010

Ahojte! Takže pri dnešnom telefonáte do VZP sa revízny lekár pozeral do mojej chválenej žiadosti a povedal, že sa na tom v tejto chvíli už nedá nič zmeniť. Už pri žiadosti o schválenie sa uvádza forma stimulácie, ktorá sa po schválení už nemení. Takže sa to dá len pri vypisovaní žiadosti, potom je už neskoro. Inak koncom kvartálu sú distribučné ceny liekov o niečo nižšie ako začiatkom. Lekáreň sa musí držať len čisto ceny od distributéra, takže tláchačky od magistry v lekárni boli určite len kvôli zaujímavým cenám injekcií.

siouxie
26. mar 2010

ahoj, bubul, dík... do kelu, ja som to vedela a úplne som na to pri vypisovaní žiadosti zabudla 😖 trúba som 😒 ale tak čo už, ušetrím aspoň na injekciách a utroši, čo mi ostali. 🙂

vika34
26. mar 2010

ahojte
christie treba sa pítať,môžeš aj na MK 😅 ,ale najlepšie by bolo doktora,Pinter ti povie všetko a ked nerozumieš a nestihneš sa opítať doktora sestričky ti všetko povedia.
Ja som bola na prvej kontrole myslím 6DC,9DC,11DC na 12DC som pichala už iba pregnyl a OPU mi vyšlo n a14DC
v ten deň ako je odber, manžel odovzdáva spermie,oplodnia vajíčka a na druhý deň ti zavolajú koľko sa oplodnilo,potom podľa počtu /pod4 je transfer na 3 deň/inak máš tranfer za 5 dní.
Samozrejme ,že ked to výjde na sviatky ,tak to musia urobiť vtedy,nedá sa čakať
Ked pôjdeš na dalšiu kontrolu všetko sa popítaj,veľa šťastia

christie
26. mar 2010

dakujem kocky. ja sa uz nieco radsej nepytam, lebo ked som sa sestricky opytala, tak bola podrazdena... ale inak su mile, mozno mala vela prace. Tak ja ze si to pozriem na nete teda ale zial som nic nenasla. Tak dik moc.
Drzim vsetkym palceky, nech vam (a samozrejme budem egoistka) i mne to vyjde. 😎

vika34
26. mar 2010

ahoj christie,asi mala sestricka naozaj blby den,lebo inac su mile.
Ked chces este nieco vediet,rada ti napisem

bubulka722
27. mar 2010

Takže Siou ako vidím, naštartovala si sa do druhého kola. 😉 Teraz čakáš na schválenie??? Pustíš sa do toho až po skončení júni...?
Tie lieky si nevyčítaj, bohvie ako by sa Pinto tváril, keby si mala také požiadavky. Všetky stojíme na tenkom ľade. Ozik ešte pokračujete s vitamínmi? Ako dlho už beriete Pentoxifilyn?

siouxie
27. mar 2010

bubul, ešte uvidím podľa situácie, ale asi v tej pauze 😉 teda, ak mi schvália žiadosť. s vitamínmi pokračujeme stále, práve musím ísť po karnitín a l-arginín... agapurin už začal druhé balenie (100 kusov), takže už dva mesiace.
ale ty už ideš na to v najbližšej dobe, však? 😉

bubulka722
28. mar 2010

No ja si idem zajtra do BA po recept a 1.4. by som mala začať pichať. Madam chodí presne, tak dúfam, že ani tentokrát nesklame, alebo nech nechodí na pár mesiacov vôbec! 😀
Inak po prečítaní pár veľmi zaujímavých štúdií so presvedčená, že Agapuin je možnosť na zlepšenie. Ja sama to naordinujem či už budeme úspešní alebo nie. Zázraky nečakám ale ak prídu, poteším sa. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre