Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tina4931
22. dec 2010

mirm - ďakujem

veverka74
22. dec 2010

@verca3334 mi mame ist este na kontrolny spermiogram a lekar povedal,ze sa podrobne budeme bavit az ked sa potvrdia zle vysledky sper. a rozhodneme sa pre umele... Len som chcela byt trosku v obraze 🙂

mirm
23. dec 2010

@tina4931 drzim palce 🙂

sylvusa
30. dec 2010

ahojte baby,
som jedna z Vás , po druhom IVF/ICS sa nám narodia vo februári dvojičky chlapec a dievča, 3.1. idem do nemocnice na pozorovanie a už tam asi ostanem do pôrodu, myslím, že porodím aj skôr
Želám Vám do Nového roku veľa zdravia , aby ste každá otehotnela či už prirodzene alebo cestou umelého oplodnenia.
Sylvia , Trnava

katyka10
30. dec 2010

ahojte dievcata.ja chodim do gyn fivu a stale neviem pochopit preco je gyn fiv tak drahy oproti fertcentu...bola som na ivf,icsi zial neuspesne.....mame 4 mrazacikov tak este skusime ci sa podari.ak nie jedna kamka mi poradila ferticent tak asi pojdeme tam skusit.ste stale spokojne s ferticentom?dievcata s ktorymi si pisem z gyn fivu vobec sa im nedari po ivf ani nicom inom otehotniet.neviem si to vysvetlit.bud je zla doba na tehu alebo tam neviem co robia.

ofinka
5. jan 2011

ahoj ferticacky. neostal vam niektorej zvysny merional? dakujem.

mata1782
5. jan 2011

Ahojte som tu nova a zaujali ma diskusie o ferticentre lebo sa tam chystam na prve sedenie,mohli by ste mi povedat ako to tam prebieha. 🙂 🙂

mata1782
5. jan 2011

Ahojte som tu nova a zaujali ma diskusie o ferticentre lebo sa tam chystam na prve sedenie,mohli by ste mi povedat ako to tam prebieha. 🙂 🙂

maticap.
5. jan 2011

@mata1782 ahoj mata, pozri diskusiu v tejto teme cca 2 strany dozadu. Na prvej konzultacii Ti dr. urobi sono, partnerovi vysetria spermiogram a dohodnete sa co dalej. 😉

mata1782
5. jan 2011

@maticap. Dakujem 🙂

mata1782
5. jan 2011

@maticap. Dakujem 🙂

mata1782
5. jan 2011

@mata1782 chcela by som sa este opytat ako dlho to trva kym sa dostanem ku odobratiu vakicok?

verca3334
5. jan 2011

@mata1782 to je velmi individualne, a hlavne zalezi od diagnozy, ci ti vobec budu odoberat vajicka. ak bude problem u partnera, budu riesit jeho, ak bude mat dobry spermiogram, tak ta poslu na laparoskopiu a podla vysledkov ti navhrnu dalsiu liecbu. po laparoskopii sa caka tusim 2 alebo 3 cykly kym sa telo zregeneruje a pride schvalenie z poistovne. ja som tymto presla a od prvej navstevy po IVF nam to trvalo 3 mesiace, ale to bol zazrak, ze mi to takto rychlo vyslo.

mata1782
5. jan 2011

Ahoj problem je vo mne mam nepriechodne vajcovody uz som bola aj na laparke

verca3334
5. jan 2011

@mata1782 aha, tak potom budete zrejme cakat iba na odpoved z poistovne, ja mam doveru, a trvalo im to asi 3 tyzdne, kym mi to schvalili, potom si prides pre recept na injekcie, a ak nemas cystu, tak od najblizsieho cyklu zacnes so stimulkou.

verca3334
5. jan 2011

@mata1782 zober si pre istotu so sebou aj vysledky z laparoskopie a hormonalny profil. baby, ktore si spomeniete, co sa tam este davalo k tej ziadosti do poistovne, prosim napiste, ja si to uz nepamatam.

mata1782
5. jan 2011

@verca3334 o tych vysledkoch mi uz hovorili ale Dakujem Ti 🙂

mata1782
5. jan 2011

@verca3334 a este nieco prosim ta. Kolko asi penazi si budem hradit sama?

verca3334
5. jan 2011

@mata1782 prvykrat som v lekarni tusim platila 180 a ked som este dokupovala dalsie injekcie tak okolo 50. vo ferticente sa za ukony, ktore preplaca poistovna neplati nic, platis iba za niektore nepovinne veci, ako je mrazenie embrii, kryoembriotransfer (pokial by si mala OHSS tak neplatis ani za toto) a SPF, ci ako sa to vola

mata1782
5. jan 2011

@verca3334 a co je to OHSS?

luga
5. jan 2011

ahoj, my sme ziadost podavali sestnasteho novembra a stale nic - mam doveru
@verca3334 , urcite treba vysledok vysetrenia na chlamydie nie starsie ako tri mesiace (tusim)

verca3334
5. jan 2011

@mata1782 Ovariálny hyperstimulačný syndróm (OHSS) hrozi zenam,ktore maju polycysticke vajecniky. znamena to, ze sa v tele vytvori vacsie mnozstvo vajicok, ako je normalne a zene hrozia komplikacie. v tomto pripade sa neodporuca robit transfer, ale zamrazit vajicka a pockat kym sa telo ukludni

maticap.
7. jan 2011

@mata1782 ahoj, my sme k ziadosti prikladali aj vysledky kultivacie chlamydii, a urcite tam boli aj vysledky hormonalne profilu. Platili sme iba v lekarni - doplatky boli do 240 eur: prvykrat to bolo cca 190 eur a potom este cca 36 eur za ovitrelle a utrogestan. vo Ferticente sme neplatli nic - my sme nemrazili, nemali SPF ani PICSI. Iba klasicky odber, vklad a nic. 😒
Buduci tyzden sa chystame objednat na dalsie kolo IVF do FC. Tiez som zvedava, ci budeme k tejto dalsej ziadosti potrebovat aj chlamydie a ostatne... totiz u nas v labakoch sa dlho caka kym sa nazbiera dost materialu na chlamydie, aby to mohli dat kultivovat. Prvykrat sme cakali skoro 2 mesiace iba na ne...

maticap.
7. jan 2011

Neviete preco sa uz nedaju opravovat preklepy? Pozeram, ze by som to potrebovala... 😵

mata1782
7. jan 2011

Dakujem ale vysledky chlamydii a hormonalneho profilu nemam takze budem aj ja na to cakat.

tina4931
7. jan 2011

My sme prvýkrát navštívili FC v máji, a niekedy vo februári tam chceme ísť podať žiadosť. Ja som mala výsledky chlamýdií do 2 týždňov. Tuším, že nemohli byť staršie ako 2 mesiace (mám Dôveru). Musí byť aj urologické vyšetrenie manžela nie staršie ako 1 rok. Len neviem ako je to s hormonálnym profilom - ten má byť ako starý? Ale Dôvera má prísnejšie podmienky ako Všeobecná...., aspoň myslím. Môžem sa spýtať čo je to SPF?

tina4931
7. jan 2011

@maticap. Ty si myslím raz hovorila, že ste obaja zdraví....Tak je možné, že sa to podarí aj prirodzene 🙂 Vy ste nepodstupovali IUI?

tina4931
7. jan 2011

Inak, všetkým vám tu chcem zapriať všetko len to naj, naj, naj do nového roku, nech sa nám splní to, po čom naše srdiečka najviac túžia a hlavne veľa, preveľa pozitívneho myslenia, optimizmu a radosti z každej maličkosti v živote.

janette77
7. jan 2011

@mata1782 Ahojko, ak sa smiem votriet do tejto temy, rada by som pochvalila Ferticent. Predtym som v Iscare absolvovala 3x IUI, potom jedno ET, druhe KET a zial - nevyslo nam to. Dostala som tip na FC, kde nam vyslo hned prve ET a teraz si v brusku nosim nase vytuzene dvojciatka, ktore, ak vsetko dobre pojde, uz ochvilu uzru svetlo sveta.🙂 Som v 35.tyzdni.
Personal - neskutocne vludny, ustretovy, ochotny - od lekara po sestricky, embryologicku...fakt velmi ochotny pristup.
V Iscare sme platili nehorazne peniaze, mali sme pocit, ze si klinika berie od nas aj od poistovne. Vo FC sme platili cca 260€ za lieky a este sme si dali jednu metodu (mozno aj na zaklade nej sa to podarilo) - Seminal Plasma Flushing, ktora stala 150€ - takze spolu 410€, ani o cent viac.
Kocky, velmi vam drzim palce. My sme si na pokladiky museli pockat 5 rokov, vam prajem kratsie obdobie a coskoro najkrajsiu spravu na svete.🙂

maticap.
9. jan 2011

@tina4931 ahoj Tina, dobre si pamatas - my sme IUI skusali 3-krat a ani jedno nevyslo... dufam, ze druhe IVF bude uspesne... lebo ja uz fakt neviem co by sme mali este vyskusat. 😒

tina4931
11. jan 2011

@maticap. Neboj moja, naozaj to chce asi presmerovať v hlave. Viem, že to hovorí každý, je to taká otrepaná fráza. My sa snažíme už šiesty rok. Ale už to beriem inak ako kedysi.....bola som netrpezlivá, čakala som na každé výsledky a len som prepočítavala čo, kedy a ako. Ale už ma to za tie roky unavilo....Chcem ísť na IVF na jar, ale nie za každú cenu a hlavne v kľude. Ja nie som z tých solventných, tak si hovorím, či by mi skôr neprospela trojtýždňová dovolenka niekde v klude pri mori.......Ale viem, že nakoniec sa rozhodnem využiť všetky možnosti, čiže postupne 3x IVF, ale s odstupmi. Inak z počutia, od známych atď viem, že väčšinou sa to skôr, či neskôr podarí....A sme ešte mladé. Takže určite sa to raz podarí. Držím palce a hlavne pozitívne myslenie!!!!!!!

mata1782
12. jan 2011

Ahojte tak zajtra nas čaká prvá navšteva vo Fertcentre dufam že dopadne všetko tak ako ma 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre