Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mata1782
15. apr 2011

Ahojte baby 🙂 tak som 6den po ET a bla som nedockava tak som si spravila test a predstavte si boli tam // ciarky ani som tomu nechcela verit ale tesim sa z toho ale zatial potichucky 😅

luga
15. apr 2011

@mata1782 😵

maticap.
15. apr 2011

@mata1782 😵 Potichucky sa tesim s Tebou! 🙂

lucitas
18. apr 2011

@mata1782 Ahoj, držím palce a teším sa s Tebou. 🙂 Ty si si dala vložiť dve, že? 😉

lucitas
18. apr 2011

@evi1 Ahoj, ako sa máš? Aj si si robila test? 😉 Ja ešte stále čakám na schválenie žiadosti 😒

mata1782
18. apr 2011

@lucitas Ahoj ano vkladali mi dve 😉

evi1
18. apr 2011

@lucitas Ahoj zlatko, no nemám sa čím pochváliť, test som si robila, aj tri a všetky sú negatívne, vo štvrtok si pôjdem na krv, aby som to mala aj oficiálne. ☹ ☹ ☹ Každý mi hovorí aby som myslela pozitívne kým nemám výsledok krvi ale viem že len sa potvrdí negatívny tehotenský test. Aj po 1x to bolo takto. A ani mrazáčikou nemám takže smola ☹ Telesne sa cítim OK, nič ma nebolí len tá psychika je na hovno 😠 .
Zlatko, už uplynul 1 mesiac, odkedy si podala žiadosť ?, ja by som riskla zavolať či je všetko OK, či to dostali len sa popýtať čo im tak dlho trvá. Poisťovňa má na schválenie 30 dní. Ako Ti vychádza cyklus, mrcha?

@mata1782 Zlatko ako sa máte 😀 veľmi sa teším s tebou 😀 😀

lucitas
18. apr 2011

@mata1782 Ahoj, no super, možno budú dve naraz 🙂 Držím palce na krvi. 😉

lucitas
18. apr 2011

@evi1 Ahoj moja, veľmi ma to mrzí 😒 . Treba ale veriť do poslednej chvíle, viem že je to určite ťažké, hlavne keď to bolo Tvoje druhé IVF. Moja, musíš to nejako vydržať, držím palce 🙂 . Koľkokrát preplatí IVF poisťovňa?
My sme boli v FC 22.3., ale neviem či tu žiadosť hneď posielali, snáď áno. Mrchu mám mať 4.5., takže mám ešte chvílu čas 😒 . Ak sa mi neozvú do budúceho týždňa, tak skúsim zavolať. To mám volať do FC alebo do poisťovne, nevieš?

mata1782
19. apr 2011

@lucitasahoj DAkujem Ti aj ja ti budem drzat moooc palce aby ti to vyslo vo stvrtok idem a krv tak uvidime
ci to budu dvojky 😉 a asi by si mala zavolat do poistovne lebo oni to schvalia a potom to posielaju do ferticentra 🙂
@evi1 Ahoj aj tebe drzim moooc palce na krvicke aby si mala pozitivny vysledok 😉 a kam ides na krv?

leontinka27
19. apr 2011

Ahoj baby dá sa otehotnieť metódou ICSI ( vstreknú manželove spermie do vajíčka) keď mate nepriechodne vajcovody??? dakujem

evi1
19. apr 2011

@mata1782 Ďakujem 😉

@leontinka27 Ahoj, zlatko ak máš neprechodné vajcovody tak Ti pravdepodobne urobia odber vajíčok s metódou ICSI - teda spermie vstreknú do vajíčok - sa oplodnia vajíčka ktoré Ti potom vložia do maternice. 😉 Pri neprechodných vajcovodov sa nemajú akou cestou dostať do maternice. Odber -OPU- sa vykonáva pod krátkodobou narkózou. Nič hrozného, celé to trvá cca. 10-15 min. Ale čo nepodstúpime aby sme mali vytúžené detičky 😀 Držím Ti palce 😀 😀

leontinka27
19. apr 2011

@evi1óóóó ďakujem za vysvetlenie.....do centra idem prvý krát až 2.júna tak zisťujem čo a ako by sa dalo. mangel mal pred 5 rokmi super spermiogram tak bola chyba vo mne všetko mam OK, ale nemala som laparku tak to zvaľujem na nepriechodne vajcovody. no a ako by to nestačilo mangel bol teraz na spermiogram a výsledky čistá katastrofa. aký je rozdiel medzi touto metódou a IVF????? ďakujem a jasne určite urobím všetko pre to aby sa to konečne podarilo

evi1
19. apr 2011

@leontinka27 Tak vitaj a si na správnom mieste, tu dostaneš odpoveď skoro na každú otázku. Ja som 1. IVF vôbec nič nevedela čo ma čaká, takto budeš vedieť 😀 Môže sa stať že máš priechodné vajcovody, aj môj mm má zlý spermiogram, nakúpil si všelijaké vitamíny hlavne E, a teraz sa to aj zlepšilo 😀 😀 Nie je to dokonalé ale.... 😀
http://www.pragueivf.com/cs/metody-lecby/ivf/ - skús si pozrieť túto stránku je to tu celkom dobre rozpísané 😉 Ak som dobre pochopila už bábo máte??

leontinka27
20. apr 2011

@evi1 nie nemame len to vsetko tak dlho trvalo s tými vyšetreniami, potom prišli ine veci do toho a zrazu hop a uz prešlo 5 rokov......idem naštudovat a ďakujem........

mata1782
21. apr 2011

Ahojte 🙂 tak vcera som bola 11 den po ET a isla som na krv dnes som si bola pre vysledky a hcg 768 tak mame velku radost ze sa to podarilo na prvi krat 😉 za dva tyzdne na ultrazvuk a uvidime ci su dve alebo jedno 😀

luga
21. apr 2011

@mata1782 😵 , blahozelam 😉 ...nech krasne rastie (rastu 🙂)

evi1
21. apr 2011

Ahoj dievčatá dnešné HCG 4,7 ☹ ☹ ☹ Tak som dúfala, že druhé IVF sa podarí ☹

lucitas
21. apr 2011

@mata1782 Ahoj, gratulujem, super 🙂 . Bodaj by to všetkým vyšlo na prvý krát. 😉 Držím palce 🙂

lucitas
21. apr 2011

@evi1 Ahoj, to ma moc mrzí 😢 . A aj si si dala zmrazovať?

lucitas
21. apr 2011

Ahojte, dnes som volala do poisťovne, takže žiadosť mám schválenú 🙂 Už len ísť do FC pre recepty a môžeme ísť na to. 😉

lucitas
21. apr 2011

@tigi Ahoj, čo máš nové? 🙂 Už si si dávala žiadosť do poisťovne?

evi1
21. apr 2011

Aj mňa to veľmi mrzí, zmrazovať som nemala čo, to tretie embryjko to vzdalo ☹ ☹ ☹
@lucitas Jupíííííí, gratulujem k schválenej žiadosti, konečne 🙂 Už máš termín vo FC, kedy čakáš mrchu???

tigi
21. apr 2011

ahojte 🙂

luci gratulujem ku schvaleniu ziadosti, parada, ide sa na to! 😵 🙂 ja sa stale neviem vymotat od svojho doktora s vysledkami, stale nie su take ake by mali byt, navyse mam pocit ze mu je uplne jedno ze ma obera o mnozstvo casu, keby urobil vsetko tak ako ma, uz by som mala poslanu minimalne ziadost. takto stale cakam... 😒

@mata1782 moc gratulujem 😵 je to krasna sprava ze to vyslo na prvy krat, taka pozitivna aj pre nas. 😵 🙂

@evi1 evi je mi to luto ze to nevyslo ☹ pojdete teraz do dalsich vysetreni, ci to nahodou niekde neklape tak ako ma?

evi1
21. apr 2011

@tigi Ahoj, neviem aké vyšetrenia sa dajú teraz urobiť, hoci teraz ani to neviem ako ďalej, či počkať, či sa o tri mesiace šupnúť do ďalšieho kola, či si dať teraz pauzu...... atď, naozaj neviem. ☹
Máš zlé výsledky? alebo nie sú hotové naraz? Čo sa toľko piplá ten tvoj lekár ??

lucitas
21. apr 2011

@evi1 Ahoj, ešte nemám termín v FC, neviem či si tam mám už zavolať, lebo oni tam ešte tú schválenú žiadosť nemajú. V poisťovni mi povedali, že to budú posielať asi na budúci týždeň, tak neviem či sa tam mám už teraz objednať ked to tam ešte nemajú 😒 . Dobre som tú vetu schomolila, že?
Mrchu mám práveže dostať 05.05., tak už na to nemám moc času.
A koľkokrát preplatí poisťovňa IVF?

lucitas
21. apr 2011

@tigi ďakujem 🙂 . A na aké výsledky Ty teraz ešte čakáš?

evi1
21. apr 2011

@lucitas Ahoj, v pohode sa objednaj, hneď im môžeš povedať že máš schválenú žiadosť 🙂 to by si aj mohla stihnúť. jupííí o 2 týždne stimulkuješ 😀 Poisťovňa preplatí 3 IVF. Práve preto uvažujem aj ja, vyskúšať iné CAR, aj keď som veľmi-veľmi spokojná, dr. Pninér sa lúčil od nás - držím Vám palce a pošlite pozitívny výsledok HCG, alebo dúfať že na 3. pokus sa to podarí

qwertinka
23. apr 2011

@evi Dr. Pintner odchadza? alebo som to zle pochopila co si napisala.
neviete niekto ako si na leto v centre planuju dovolenku? vdaka
krasnu velku noc vsetkym

tina4931
24. apr 2011

Ahojte, to by som bola naozaj veľmi sklamaná, keby Dr. Pinter odišiel... 😒 , tak dúfam, že sme to len zle pochopili....Ja tiež čakám na schválenie žiadosti - už to bude vo štvrtok 4 týždne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre