Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

jozefinka9
20. aug 2011

@zabka1124 s tým cenníkom Ti neporadím, nenašla som ho 😒 No a my keď sme boli na 1.konzultácii, tak muž mal so sebou spermiogram z iného centra, ale oni mu hneď spravili ešte raz a mne urobili sono. Inak tie ostatné hormonálny profil atď. by Ti mal spraviť Tvoj gynekológ. Samozrejme, ak idete ako samoplatci, možno to podmienka nie je, naozaj neviem.. Na druhej strane, podľa mňa budú potrebovať nejaké podklady k tomu, aby Ti IVF spravili, asi to nie je len tak, že niekto príde, povie - chcem a je to. No skúste sa popýtať, budem držať palce!!!
@tinuska16 mne je dnes už fajn, ani neviem, že som tam bola 🙂 Ale včera som preležala celý deň, bolelo ma to pri chôdzi, takže som radšej oddychovala.

zabka1124
20. aug 2011

@luga, ja by som bola najradsej,keby sme tam mohli byt cely den a spravili nam vseeetkyyy vysetreniiaa, jjjaajj keby sa to tak daloo 🙂 😀

zabka1124
20. aug 2011

@jozefinka9 dakujem, ze si skusala pohladat 😉 a za prsteky!! Uurcite si nemyslim, ze ked tam prideme , hned nam spravia ivf bez podkladov-spg, HP, sono....!!To by som ani nechcela, to by som sa na nich fakt pozerala, ze co to je, lebo viem,ze z niecoho musia vychadzat!!!Asi im budem musiet zavolat, ci to nebude problem ,ked mi ho spravia mimo SVK.

luga
20. aug 2011

@zabka1124 🙂 niektorych centrach to aj ide, ale FC je male a relativne nove centrum, takze zatial nemaju take moznosti

amiruska
20. aug 2011

@tinuska16 My sme mali zlý spermiogram!
@patricia00 SPF je Seminal Plasma Flushing, je to vlastne metóda, ktorá zvyšuje šancu pri zahniezdení embryok. Partner odovzdá spermie pri kontrole na šiesty deň od začatia stimulácie a z toho oni spravia "koktejl". Ako som sa dozvedela od jednej kočky s ktorou som bola aj na OPU aj pri transfere, táto metóda sa nerobí v každom centre.

amiruska
20. aug 2011

@tinuska16 ICSI mikromanipulačná technika sa robí automaticky, máme to na prepúšťacom protokole po embryotransfere.

amiruska
20. aug 2011

@boncusik Už je ti lepšie, lebo ja sa tiež cítim tak ako balón, som druhý deň po transfere, pijem litre vody a predsa. Po OPU som sa cítila tiež takto, aj som to povedala dokimu, vyšetril ma a povedal, že vaječníky sú ok, nie sú opuchnuté. Tak ja neviem, dúfam, že to prejde!

veracruz
20. aug 2011

@amiruska ak si mala vajecniky nezvacsene, tak to nemusis prehanat s tekutinami... to, ze si nafuknuta, je normalne...

amiruska
20. aug 2011

@veracruz Ďakujem! Hneď som kľudnejšia!

boncusik
20. aug 2011

@amiruska mne nafúknuté brucho ustupilo 3den po ET
ale horšie je to čakanie aj ked dnes som sa snažila doma zaneprázdnovat ale aj tak stále sa sledujem 😖

jozefinka9
20. aug 2011

@amiruska ako to myslíš, že ICSI sa robí automaticky???

patricia00
20. aug 2011

@jozefinka9 My sme si teraz davali ziadost do poistovne a Dr. som sa pytala ako to cele bude prebiehat. My mame velmi zly spermiogram, tak nam Dr. povedal, ze ideme hned na ICSI.

patricia00
20. aug 2011

@amiruska Brala si nejake vitaminy resp. pila cajiky pred OPU resp. doteraz ? Ako si pisala, vy ste mali zly spermiogram - ten mame aj my. Ked sa mozem opytat, isli ste iba na ICSI alebo ste pouzili aj SPF resp. inu metodu. My ideme po prvy krat a so vsetkeho mam take zmiesane pocity - chcem aby to bolo co najlepsie,

amiruska
20. aug 2011

@jozefinka9 Asi sa robí, lebo o tom sme sa s dr. nebavili, jedine sa spýtal na SPF. A pri zlom spermiograme je ICSI automatické.
@patricia00 Kyselinu listovú, alebo prípravky s obsahom kyseliny listovej by si mala užívať hneď , ako si sa rozhodla, že chceš bábo. Už asi 4 mesiace užívam a obmieňam tabletky, ktoré obsahujú túto zložku. Tak isto užívam vitamíny priamo určené pre ženy. Ale nič zvláštne som nerobila pred odberom vajíčok. Už stimulkuješ?

patricia00
20. aug 2011

@amiruska Nie, nie my sme len posielali ziadost do poistovne. Ja papam babyplan a snazim sa jest vela ovocia a zeleniny a co najrozmanitejsiu stravu. Mam s toho vsetkeho trochu strach, tak sa snazim co nejviac sa pytat aby som nic co ja mozem ovplyvnit nezanedbala. Ty si si dala SPF alebo si to nechala len na prirodu?

zabka1124
21. aug 2011

Ahojte babenky!!Tak som spat, Dr.povedal, spg je v norme, este mame na SVK spravit jeden ,uf,ale mna zdr..l, aj ked mal pravdu, ze musim si dat spravit najprv HSG alebo Laparoskopiu,jajajajaj 😖,bojim!!
A teraz mi prosim poradte, ci je lepsie ist najprv na HSG(kedze povedal,ze ak tam nieco bude ,laparoskopia ma neminie) alebo ist rovno na laparoskopiu,mate niektora skusenosti?Neviete ci laparoskopiu robia aj v Care????Som uplne na nervy, najradsej by som uz isla do nemocnice a zajta na laparku alebo na HSG ☹

7bambulik9
21. aug 2011

Čaute kočky od zajtra začínam s Gonalom..keď my sono vychádza na sobotu urobia mi ho aj vtedy? či ma dajú na piatok...neviete? Dík

7bambulik9
21. aug 2011

@zabka1124 HSG je k ničomu ja som ho mala v inom centre a záver bol, že nevidia aká je priechodnosť..že je to nejasné...absolvovala som aj tak IVF a neúspešné....po pár mesiacoch som išla sama na vlastnú žiadosť na laparoskopiu a tam mi zistili 3cm cystu. Nechápala som pretože som na ultrz. bola pečená varená a to nikto nevidel? Takže choď radšej priamo na laparku aspoň podľa mňa.

jozefinka9
21. aug 2011

@7bambulik9 určite v sobotu, ja som bola v nedeľu..
@amiruska@patricia00 aha, no my sme šli na IVF tiež preto, že má muž zlý spermiogram, ja som v poriadku, ale slovko ICSI u nás vôbec nespomenul, takže vôbec neviem. Manžel má málo spermií, zlý tvar aj pohyb - čítala som o tom, že vtedy je klasické IVF úplne zbytočné ☹ ☹

tinuska16
21. aug 2011

@jozefinka9 a ked sa možem spitat podaerilo sa vam na prvi pokus či
mi mama tiež zli spermiogram a nam sa nepodarilo na prvi krat

tinuska16
21. aug 2011

neviete mi poradit neco na posilnenie vajecnikov

jozefinka9
21. aug 2011

@tinuska16 my máme prvý len teraz, bola som na odbere vajíčok a vklad budem mať v stredu. Máme 7 oplodnených. Koľko ste vložili pri 1.pokuse?

tinuska16
21. aug 2011

mi sme nemohli vložit ani jedno lebo sa nam neujali mi sme mali tri vajicka stoho jedno bolo uplne slabe atie dve sa nepodarilo oplodnit bohužial

tinuska16
21. aug 2011

chcela by som sa spitat ci je tu niekdo co sa mu nepodarilo ani jedno vajicko oplodnit tak ako mne lebo som stoho zufala že asi som tu sama taka strasne by som chcela neco otom vediet viac ci mi nekdo nevie poradit že co potom nasleduje dalaj v takejto situacii

jozefinka9
21. aug 2011

@tinuska16 aha, to ma moc mrzí ☹ možno stačí len skúšať ďalej, ani som nevedela, že sa aj také niečo môže stať. Čo Ti na to povedali v centre???

zabka1124
21. aug 2011

@7bambulik9 dakujeem🙂

boncusik
21. aug 2011

@amiruska ako sa cítiš? 🙂
je to brucho už lepšie? 🙂
ja už ani neviem že som bola na OPU a ET 😀 ale dufam , že pozit krvička mi to pripomenie 😀 😀

renkita
21. aug 2011

@tinuska16 Ahoj, aj mne sa to stalo. Ja som mala 12 vajicok, spermogram mame OK a nic sa neoplodnilo. Ten pokus nebol s ICSI lebo spe. je OK, ale dalsi pokus uz bol s ICSI zo 6 sa oplodnili 4, 2 vklad ale nic z toho. 😠 Mame genetiku, boli sme aj v Prahe na reprodukcnej imunologii, mam aj vysetrenia z hematologie a imunologie a nic sa nezistilo, tak netusim preco sa nam prvy krat nic neoplodnilo. No a ten pokus sa pocita, pytala som sa na to v poistovni, lebo som citala ze v CZ to nepocitaju. 😒 No a co dalej. Najskor po troch mesiacoch mozes ist na dalsi pokus, samozrejme ze s ICSI. No a dovtedy si dat porobit vsetky mozne vysetrenia, ktore sa docitas tu na MK v neplodnosti, tam je diskusia ze vysetrenia ktore mozu dopomoct k uspesnemu IVF, alebo tak nejak sa to vola. No ak ich este nahodou nemas. Drzim palceky pri dalsom pokuse.

veracruz
21. aug 2011

@renkita z 12 sa vam nic neoplodnilo? no to by som bola asi na nervy... my sme mali minule 4 a neoplodnilo sa nam nic a to sme mali aj PICSI...

amiruska
22. aug 2011

@boncusik Už nič necítim, som úplne v pohode, tak ako si to napísala na tretí deň zmyzli všetky ťažkosti, ale už som bola zúfalá, že čo sa so mnou deje. Dnes som bola na hodinku aj v robote, nič fyzické, napísala som pár faktúr a v pohode. Myslím si, že šetriť sa šetrím, ale nie som schopná preležať teraz dva týždne pred telkou. Keď moje bambuľky chcú ostať v brušku, tak tam aj ostanú. Musia vedieť, že majú aktívnu, neposednú maminu. A Ty kedy ideš na krv, pôjdeš do Ferti, alebo k svojmu doktorovi? My sme sa rozhodli, že pôjdeme do Ferti, ale určite to bez tehotenského testu nevydržím dovtedy, tak si spravím test, napriek tomu, že viem, že test nie je smerodajný.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre