Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tinuska16
2. sep 2011

@7bambulik9 ja len tri

tinuska16
2. sep 2011

dnes som bola na konzultacii a dohodli sme sa s panom dr že koncom oktobra podavame dalšiu žiadost teda druhu ale v zhladom na naš zli spermiogram si mame rozmislet či by sme nechcli darcovske spermie a to tak že pol manželovich a pol darcovskych no ale neviem sa rozhodnut neviete mi nekdo poradit co by bolo lepšie či si dat všetky manželove alebo aj darcovske .Teraz by som za darcovske zaplatila 400eur ale na treti krat by to bolo už zadarmo tak neviem jetu niekdo čo mal darcovske spermie bojim sa že či nahodov by to manželovi neprekažalo že to nebude jeho

7bambulik9
2. sep 2011

@tinuska16 koľko ti vložili? vidím, že sa neudržali to je mi ľúto...

veracruz
2. sep 2011

@tinuska16 o darcovskych sa musis porozpravat s manzelom na rovinu, lebo si myslim, ze to je tazka tema pre kazdeho chlapa... ci by nerozmyslal kazdykrat, keby sa pozrel na dieta, ze nie je jeho... akoze je to tvrde, ale je to tak... my sme sa dohodli, ze darcovske nechceme...

luga
2. sep 2011

@7bambulik9 , ja len styri minule

7bambulik9
2. sep 2011

@luga aj ja som mala 4...aj si mala z toho na vklad? V Gynfive som mala 13 tak som z toho troška prekvapená aj keď mi hovorili, že im ide o kvalitu ako o kvantitu....

luga
2. sep 2011

@7bambulik9 , oplodnit sa podarilo vsetky, tri sa delili, dve vlozili a nic sa nechytilo

boncusik
2. sep 2011

@luga dík ale bojovať treba dalej

luga
2. sep 2011

@boncusik 🙂 jasne, prajem vela sil 😉

kamilkanr
2. sep 2011

Na 1.IVF sme mali 3 oocyty nic sa nemnozilo, na 2.IVF 5 oocytov, delili sa 3, vlozili 2 a mame 1 dieta 🙂

babulka123
autor
2. sep 2011

@kamilkanr jej mi podobne len na 1 sme mali len jedno vajicko a nic z toho .. na 2 tiez 3, 2 vlozili, jedno sa prestalo vyvyjat a tiez mame Ninku ....

7bambulik9
3. sep 2011

Tak ako čítam nič nie je stratené 🙂

7bambulik9
3. sep 2011

@7bambulik9 Takže mám 2 embryjka na vklad...v pondelok máme deň D 😀 😀 😀

tinuska16
3. sep 2011

@7bambulik9 ani jedno nepodarilo sa

tinuska16
3. sep 2011

@veracruz vidim že mate jedno dietatko a ked sa možem opitat to sa vam ako podarilo

jozefinka9
3. sep 2011

@boncusik mrzí ma to ☹ Ja krvácam od 9. dňa po ET, na test idem v pondelok, ale už vôbec neverím, mrchu som mala mať až budúci týždeň, som z toho strašne sklamaná ☹

tinuska16
3. sep 2011

@kamilkanr ked sa može opitat aky ste mali problem sprmiogram či

veracruz
3. sep 2011

@tinuska16 popdarilo sa nam prve ivf...

jozefinka9
3. sep 2011

Prosím vás, čo stojí KET vo Ferticente???

kamilkanr
3. sep 2011

@tinuska16 ano mali sme zly spg, preto nam robili icsi

boncusik
3. sep 2011

@jozefinka9 ja som začala špinit na 7.den po ET a od 9 dna brutalny menzes takže embryjko ale neudržalo sa ☹ ja som krvácala pri každom IVF a toto bolo už moje siedme, vždy som bola tehu a 6x to embryjko vzdalo a jediný krát sa jedno udržalo a je z neho skoro 2-ročný nádherný a šikovný chlapček, takže jezefinko teba skúšat dalej a raz sa to podarí určite 🙂

jozefinka9
3. sep 2011

@boncusik ja len nechápem, načo dávajú falošné nádeje, nemohla som ani utrogestan vysadiť, vraj až po teste na hcg, načo.., však mám mrchu jak delo. To si vážne absolvovala už 7. IVF??? 😨 To máš môj obdiv, naozaj, klobúk dolu. Ty nevieš ako to je s KET? Vôbec neviem ako to chodí, kedy, aké lieky, čo to stojí a pod. 😒

henika40
3. sep 2011

uuuuops, je mi to luto baby ☹ drzte sa!
@jozefinka9 pri KET sa berie estrofem a utrogestan (po 3 balenia), menej narocne aj pre telo a aj na psychiku... cena bud v plnej vyske v lekarni, alebo, ked sa dohodnes s gynekologom, moze Ti lieky predpisat a potom platis iba doplatok, ale musi Ti uviest inu dg. ako KET....
cena KET vo ferti je, ak si dobre pamatam 300 e 😖

jozefinka9
4. sep 2011

@henika40 ďakujem Ti moc, i keď si ma nepotešila veru 😖 Asi si dáme pauzu...

amiruska
4. sep 2011

@boncusik Je mi to veľmi ľúto, ale nabudúce to už určite vyjde. My sme mali na 14. deň vysoké HCG, tak to vyzerá tak, že som tehotná. Dúfam, že tento stav mi vydrží 9 mesiacov.

amiruska
4. sep 2011

Baby, ktoré ste už ostali tehotné mám jednu otázku: tiež ste cítili ľahké bolesti v podbrušku, ja mám aj napriek tomu, že mi povedali, že som tehuľa. Dosť sa tých bolestí bojím, dúfam, že neznamenajú nie čo zlé. Určite sa spýtam aj doktora, lebo o týždeň idem na ultrazvuk, ale dovtedy by ste ma mohli upokojiť! Ďakujem!
@tinuska16 Nevzdávaj to, musíš sa s manželom úprimne porozprávať o tých darcovských spermiách. Ja si myslím, že keď ťa ľúbi a chce mať s tebou dieťa, tak jednoducho musí pochopiť tvoju túžbu, ale určite musíte byť obaja pevne rozhodnutí, že Vás to ani potom nerozdelí! Držím palce!!!

henika40
4. sep 2011

@jozefinka9 povinna pauza je tam tak ci tak, 3 cykly 😖 kolko vam zostalo zamrazenych embrii?
@amiruska gratulujem a prajem pekne tehulkovanie 🙂

amiruska
4. sep 2011

@henika40 Ďakujem!

jozefinka9
4. sep 2011

@henika40 neviem, veď každý vraví inak, pri mrazáčikoch to vraj nie je nutné, ale je to naozaj jedno teraz....

silvia545
5. sep 2011

@amiruska ahoj,,blahoželáááám k tehu 😉 tie lahké bolesti sú normalne,,aj ja som ich mala,,sem tam pichanie,,mne to trvalo tak do 4 mesiaca 😉 neboj,,aj maternica sa bude zvačšovať a budeš cítiť len ľahké pobolievanie,,ja som na začiatku tehu stále chodila na wc,,už ma aj nohy z toľlého chodenia boleli 😀 ešte raz ti blahoželám a držte sa,aby sa ti narodilo krásne,zdravučké dieťatko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre