Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
23. feb 2012

@kamilkanr ty si z NR? 🙂

luga
23. feb 2012

@lienkalienocka , vravel, ze dal na schvalenie len tolko jednotiek liekov, ktore by mala poistovna schvalit (lebo predtym vravel, ze par ziadosti vratili kvoli tomu, ze sa im zdalo, ze dal na schvalenie vysoke davky), ale ze aj tak uvidime ..... zevraj od zaciatku roka im Dovera vratila 15 ziadosti neschvalenych 😒 .... no dufam, ze uz sa vyburili a nebudu robit problemy 🙄

lienkalienocka
23. feb 2012

@silvia545 teraz smola ale zato happy end! 😀

lienkalienocka
23. feb 2012

@luga ja mam 25amp Merionalu 75, cetrotide 0,25 1balenie, gonal 900 pero.dufam ze to neni vela,lebo mi hovoril, ze vy urcite nemate 50 kg, tam budu vyssie davky 😅 som sa aj hanbila 😔

luga
23. feb 2012

@lienkalienocka , jaaaaj, no ja som si nevsimla, kolko mi toho napisal do ziadosti - ale podla mna tak isto ako tebe, lebo vravel, ze tam ma byt do 3000 jednotiek gonadotropinov a takto ti to vychadza 2775 - ak dobre ratam
a hanbit sa nemusis - ja tych patdesiat nemam takisto a ani nepamatam, kedy som naposledy mala - to muselo byt este na zakladke 😝

silvia545
23. feb 2012

@luga
@lienkalienocka no stymi kilami 😀 no čo už,ved 20 už mať nebudeme 😀 😀 hlavne nech zostaneme pekne všetky tehu 🙂

@lienkalienocka no to verím,že na konci budeme všetky happy end 😉 🙂

@luga aj si sa pytala dr.na tie vačšie dávky pri stimulke? 😉

luga
23. feb 2012

@silvia545 , nie, nepytala som sa .... ja ani vacsie davky nechcem .... este po prvom ivf som sa pytala, ze ci sa da nejako "ovplyvnit" ten pocet vajok a on povedal, ze ani velmi nie , ze vajecniky su "naprogramovane" na to, kolko vajok moze dozriet - tak neviem - a ja by som skor u mna vyskusala soft a nie brutalne davky - len na to si budem musiet pockat este chvilku 😅

dorotka_
23. feb 2012

no ohladne tych kil ja som si planovala ze kym pojdem na vklad tak nieco schudnem aj sa mi to celkom darilo len prisli vianoce a bolo xixi, odvtedy mi to nejak nejde 😀 ale este mam do vkladu mozno aj bez tohto 2 tyzdne 😀 tak sa uvidi aka budem sikovna samozrejme ze ziadne diety len lepsie stravovanie a bez sladkosti

luga
23. feb 2012

@dorotka_ , naco chudnut pred tehu 😉 😀

dorotka_
23. feb 2012

@luga ja viem, ale chcela som len tak 3 - 4 kila, aby ked budem tehu som nebola velmi velka gula xixi a potom aby som nemusela vela zhadzovat po porode, lebo teraz ked mam navyse 6kilo a priberem napr. pocas tehotenstva 10, tak nech ich potom nie je vela 😉 , hoci na druhej strane mi je to jedno hlavne nech som tehotna 😀

luga
23. feb 2012

@dorotka_ , ved ano, je mi to jasne, mne by sa tiez patrilo aspon tri kilecka dat dole 😅

dorotka_
23. feb 2012

@luga no mne kamsi zmizla pevna vola asi si vzala na chvilu dovolenu takze asi to nestiham xixi

dorotka_
23. feb 2012

uz som sa to pytala ale neviete baby ako dopadla camelco, vcera mala ist tusim na krv

luga
23. feb 2012

@dorotka_ , ja som pevnu volu nikdy nemala, takze 😅 😝
nooo, camelko sa asi neozvala este - tiez som tu vcera nakukala a bola na nu zvedava 😒

dorotka_
23. feb 2012

@luga 🙂

lienkalienocka
23. feb 2012

@luga inak je to napisane na tej ziadosti co ti zostala 😉 ja som chodila aj kvoli tlaku k lekarke a ta tiez hovorila ze uz v ziadnom pripade nechudnut. tak teraz som vysadila bielu muku a ide to pomalicky dole. tymto nemozem nikomu ublizit si myslim 😉 fuha, to bolo veeeelmi davno ta zakladka... 😅
@silvia545 ved sme si vybrali to naj centrum a ja iny ako kladny vysledok neprijimam u ziadnej z nas 😵
@dorotka_ ja niekedy musim obalit nervy 😠

lisian
23. feb 2012

baby dnes su to 4 tyzdne co sme davali ziadost na IVF do poistovne a stale ziadna odozva ☹ je to este v pohode?

silvia545
23. feb 2012

@lisian ja mám podané od 20.1. a stále nič 😖 akú máš poisťovnu 😉

silvia545
23. feb 2012

@luga no čo už 😖 nijako neovplyvníme tie naše vaječníky,aby teraz išli naplno 😉 ale bude nám stačiť aj ked to bude jedno jediné a hlavne to pravé 🙂 aby sa pekne udomácnilo v našich bruškách 🙂

silvia545
23. feb 2012

@lienkalienocka to áááno 🙂 verím im,,ako som im verila naposledy a tak to bude aj teraz 😉 už aby sme boli šťastné nastávajúce mamičky 🙂 😵

lisian
23. feb 2012

@silvia545 a to co s tym robia? ja som to podavala 26.1.........a mam tiez vseobecnu, ved ta byvala najrychlejsia! 😠

silvia545
23. feb 2012

@lisian ja mám tiež VšZP,,pred 2 tyždnami som tam volala,povedali mi,že žiadosť mám schvalenú od 7.2.,že ešte jeden podpis a posielajú do centra 😉 v pondelok som volala do FC a žiadosť nikde,,tak včera som zase volala do poisťovne a tam mi povedali,že ešte mi chyba jeden podpis od nejakej dr.ale tá má momentálne dovolenku a ešte aj na druhy týžden 😖 tak možeme čakať,lebo ak aj tebe to má podpisovať táto dr.tak laho to nebude,,pretože ked to ona ešte podpíše to posiela do podatelne a odtial zas kym to poslú do FC,,myslím si ešte dobré 3 tyždne to bude trvať,kym nám zavolajú 😠

silvia545
23. feb 2012

@camelco babulka tak akooo??? 🙂 dúfam,že všetko je tak ako má byť 😉

kamilkanr
23. feb 2012

@silvia545 ano som z NR

lisian
23. feb 2012

@silvia545 ale nechapem ako si vyratala tie 3 tyzdne 😀

silvia545
23. feb 2012

@lisian 😀 no ked bude mať ešte dovolenku na druhy týžden to je 1,,kym podpíše prejde 2 a kym to pošlú bude 3 týžden 😀 😀

silvia545
23. feb 2012

@kamilkanr 😀 ja 13km od nej smer Trnava 🙂

lisian
23. feb 2012

@silvia545 jaj a to ti povedali tak, ze ma este aj ten buduci tyzden dovolenku? sila inak musim uznat,,,,ze to je velmi narocny proces schvalit ziadost, ktora je na prvy pohlad uz bez problemov. nemam slov na tieto institucie. ale asi mozeme byt rady, ze este schvaluju

silvia545
23. feb 2012

@lisian ano aj na druhy týžden 😖 len sa divím,že od toho 7.2. čo som mala schválené,tam nevedeli dať do 20.2. jeden podpis 😕 asi sa jej minula tuha 😀 😀

evickav
23. feb 2012

@silvia545 sľúbila som,že napíšem ako sme pochodili v Brne
doktorka bola fakt moc milá,všetko nám vysvetlila,,, ponúkla nám viac možností ivf,,, ale dohodli sme sa,že ak mám ešte nejaké vaíjčka,že by som to mala skúsiť, že mala aj takéto páry a majú deti,,,
dostala som tam už aj lieky na stimulku,takže asi za dva týždne ideme do toho 🙂 ,,,
a teraz sa podrž! tu by som bola dala za ivf aj 2500 eur v gf,,, tam ma to bude stáť 10000 čk + konzultáciu a lieky som platila asi 800 čk,,, to je cena za odber + icsi+ vklad= 10000,-
som skoro spadla z nôh 🙂
dnes som bola u svojho gyn. a ten mi urobil folikulometriu (som 11 DC) a v ľavo mám 19 mm folikul a stielka maternice zodpovedá,čiže je dosť vysoká,,, mám prísť ešte na 22 DC na krv,aby vedel,či prebehla ovulácia, či tam bolo aj vajíčko,,, inak ovulku mávam 15-16 DC,,,
tá doktorka z poisťovne tuším zamrzla na horách,,, máš sa ešte načakať,,, ale možno to bude skôr,ako sa nazdáš,,,
a camelco ako sa má? čakám správičky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre