Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

cicussa21
8. jan 2013

@summer_103 ahoj, neviem, co ti povedali na recepcii, ale nám sám lekar minulý mesiac povedal, že to trva max. 1 mesiac.. ideme tam opat vo stvrtok, podpisat ziadost, tiez mam vszp, tak ti mozem potom naisat, co mi povedali..

summer_103
8. jan 2013

@cicussa21 ahoj, tak to som zvedava, napis mi prosim ked budes vediet. Mne totiz pred sviatkami lekar povedal, ze nevie kolko to bude trvat, nakolko este nemali ani uzavretu s VSZP zmluvu na rok 2013, vraj si s tym zp dava vzdy nacas... Ked som priniesla vyplnenu ziadost s vysledkami tak som sa na recepcii pytala, kedy asi mam ocakavat schvalenie a povedala mi, ze ked neboli sviatky, tak im to trvalo aj 2-3 mesiace, ze s tym musim pocitat a este sa to moze predlzit kvoli Vianociam...

tigi
8. jan 2013

@summer_103 ziadost do VSZP sme davali dvakrat a ani raz to netrvalo viac ako mesiac 😉 mozno to trosku rozhodia tie sviatky ak ste podavali pred vianocami, ale nemyslim si ze by to malo trvat dva az tri mesiace.

summer_103
8. jan 2013

@tigi tak to mi odlahlo, neviem preco mi to ta pani na recepcii takto povedala... Kazdopadne asi treba radsej pocitat s dlhsou dobou a potom byt prijemne prekvapena ked to bude skor 🙂

tigi
8. jan 2013

@summer_103 mozno to aj ona tak myslela, radsej pocitat s dlhsim obdobim a prijemne sa prekvapit, ako sa stresovat preco to dlho trva. 😉 hlavne sa nalad pozitivne a uvidis, ze to pojde lahsie a hned ta len tak nieco nerozhodi.a to je dolezide, byt v pohode a pozitivna. mne to moc pomohlo ked som zacala pristupovat k vsetkemu pozitivne. verim ze aj preto som si pod stromcekom nasla dve ciarky... 😉

summer_103
8. jan 2013

@tigi to je uzasne, blahozelam k dvom ciarkam 🙂 Na kolky pokus sa vam to podarilo? Aj ja sa snazim byt pozitivne naladena a verim ze sa podari. V podstate mi je to jedno ci budem musiet cakat mesiac alebo tri... len som chcela vediet skusenosti inych. Hlavne ze to bude a ze sa podari 🙂

tigi
8. jan 2013

@summer_103 dakujem, aj ked este to beriem dost opatrne a potichu. 😉 Vyslo nam Ketko po druhom IVF, pri ktorom nemohlo kvoli OHSS dojst k transferu, tak sme pockali dva mesiace a isli v decembri pre nase dve slniecka.
Drzim ti moc palce, neboj, rychlo to ubehne a ani sa nenazdas a pojdete do toho. Zatial sa udrzuj v dobrej nalade, pripravuj sa na pozitivny vysledok, vizualizuj si aka budes stastna a krasna s bruskom a vsetko negativne posli kade lahsie.

lelyl
8. jan 2013

@renitri ahoj ja sa taktiez idem po prvý krat objednat, a doktor mi tiez odporuca GF ale pocula som viac dobreho o ferti takze skusime asi prve to. Len nemáme vela penazí. Odporúcal nás gynekolog na IUI, pretoze partner ma zly spermiogram tak som zvedava co nam povedia v centre.

cuculik1
9. jan 2013

ahojte baby, tak sa k vam pridavam, prave dnes sme odisli z ISCARE z mnohych dovodov sme sa rozhodli nepokracovat tam a druhe IVF skusit vo Ferticet. Ak mate niektora skusenosti ako je to z prechodom z centra, ci akceptuju vysetrenia a pod, prosim dajte mi vediet, dnes som tam volala ale pozeram ze len do 14 su na telefone....inac ako ste spokojne???? 🙂

cuculik1
9. jan 2013

este sa chcem opytat, nikde na stranke nevidim cenik, kde ho najdem? taktiez som citala ze za ket sa plati 200 €. plati to aj v pripade ze fresh musi byt zruseny kvoli ohss a nasledovat moze len ket? aj vtedy sa za prvy ket plati? no a este jedna otazka, neviete ci robia aj metodu PICSI pri poskodenych spermiach?

hencidlo
9. jan 2013

@cuculik1 ahoj a kde si citala, ze ten KET stoji 200€?

cuculik1
9. jan 2013

ci 300? nie je 300 ako samoplatca? ja neviem , preto sa pytam kolko to je a ako to vlastne je?

mirm
9. jan 2013

@cuculik1 ahoj aj my sme po prvom ivf a kete odisli z iscaru, isli sme do ferticentra a podarilo sa to. Je to velky rozdiel, v ludoch, pristup a aj peniaze. Vrelo odporucam

mistisa
9. jan 2013

Ahojte koceny. Rada by som sa pridala do tejto temicky ktora bude uspesna v najblizsiej dobe 🙂 mame v plane s mm IVF snazime sa uz skoro 5 rokov . uz som aj po laparoskopii a stale nic. po laparke ma 3 mesiace stimulovali na IUI ale ani raz mi nenarastli vajicka ☹ tak sme sa rozhodli ze pojdeme rovno na IVF.snad nam to schvalia ked mi v podstate nepracuju vajecniky.mam ich polycysticke a zevraj dost. kamaratka mi poradila ferticent tak by som vas chcela poprosit o infosky ako to tam prebieha. kolko sa plati a pod. vecicky 🙂 mam union poistovnu. na strankach som nikde cennik nenasla. ☹ dakujeeem moc moc za info 🙂 😉 😉 😉

cuculik1
9. jan 2013

aj ja cakam na nejake info o centre....

anta25
10. jan 2013

@mistisa
@cuculik1 Ahojte, ja som tiež prešla z Iscaru do Ferti. Teraz čakáme na schválenie poisťovne. Cenník nenájdete nikde, pri konzultácii vám doktor povie, aké sú ceny. Ket stojí 300€, uskladnenie embrií 200 € a zmrazenie 100 €. Za spermiogram sa neplatí, a tiež sa neplatí za PK, ICSI. Ostatné nadštandarty sa platia, ale tie ceny neviem. Prístup lekára je výborný a zoberie vás hneď (nečakáte na vyšetrenie dlho ako Iscare).

cuculik1
10. jan 2013

@anta25 dakujem za odpoved. Ja som tiez dne akurat volala do pistovne ako to bude so ziadostou kedze ju mame schvalenu ale pre iscare, a ono to musi ist cele odznova.....

tigi
10. jan 2013

@cuculik1 my sme mali odlozeny transfer kvoli OHSS, za mrazenie ani KET sme nic neplatili. na stranke maju, ze robia aj PICSI. inak tam maju uzasne sestricky a doktor je uplne v pohode, aspon teda mne vyhovoval, nemala som s nim ziaden problem.

anta25
10. jan 2013

@cuculik1 ...ach jaj, takže znova čakať, ako keby to tej poisťovni nebolo jedno, ktoremu CAR to preplatí. Vypýtaj si v Iscare svoju dokumentáciu, ak sa bude dať. Možno to urýchli celý ten proces papierovačiek a vyšetrení vo Ferticente.

hadassah
10. jan 2013

@cuculik1 ja som odišla z Iscare a keď sme prešli do Ferticentu, tak doktor narovinu povedal, že on výsledkom z Iscare neverí ani bodku za vetou a spravili nám všetko kompletne znovu. S prístupom a personálom som veľmi spokojná.

cuculik1
10. jan 2013

@anta25
@hadassah dakujem za rady, my mame viac menej vysetrenia vsetko na vlastnu pas, pocnut genetikou, hematologia, imunologia, len zakladny hormonalny profil nam robili v iscare . Aj spermio mame z tkanivovej banky, ten z iscare nestal za nic, bol nekompletny. Dufam ze sa vela veci stihne naraz, sme az z vychodu a nerada by som chodila opakovane kvoli nejakym papierom....ale samozrejme, vsetko cosi trva. Uz sa do feri tesim, hlavne na ten osobnejsi pristup ako spominate v iscare to bolo fakt ako z rychlika, dokto mi vysvetloval veci kym som sa za plachtou obliekala a ked som vysla z poza plachty uz len do ruk recept mi dal.

mistisa
10. jan 2013

@anta25 ahojkaj moc moc dakujem.ja som chodila do ginfivu ale neviem ako neboli zly ale boli taky chladny.len rychlo vybavit a hotovo.a hlavne co pisali baby tak v ginfive to vide od 500 do 1000 € a vraj v vo ferticente je to vraj okolo 200 eur.aspon tak som to vyzistila zatial.😉 😉 tak je to rozdiel.

kahlann
10. jan 2013

ahojte baby, pridavam sa - 07/01 sme podali ziadost o IVF na doveru. uz som absolvovala 3xIUI vo ferti, ale bohuzial neuspesne. v podstate sme s muzom zdravi, nic vazne tam nie je. mne sice zistili PCO ale nic tomu nenasvedcuje. mam nacas menzes, vajicka sa vytvarali bez stimulacie.....len to proste nejde. tak teraz dufam ze do 30 dni schvalia ziadost ako mi teta na recepcii slubila a hend zacneme s pripravou. takze dufam konecne v dobru spravu. a tajne dufam ze dovera to schvali mozno aj skor 🙂

kahlann
10. jan 2013

@cuculik1 vo ferti sa vies dohodnut. vzdy ked nieco bolo treba tak sme sa dohodli. aj teraz ked sme podavali ziadost tak mi lekar povedal ze ked som z BA a mam cas tak je lepsie si ju priamo zaniest na podatelnu. a tak som aj spravila, snad som usetrila neaky ten cas

hadassah
10. jan 2013

@cuculik1 spoza plachty ti vysvetľoval, kým si si obliekala nohavičky? A nechodila si náhodou do Iscare v Martine? 😀 Lebo presne toto som tam prežívala, ja som sa obliekala a on od stola na mňa vykrikoval a ja som s hlavou vystrčenou spoza plenty odpovedala 😀 😀 😀

cuculik1
10. jan 2013

@hadassah presne ISCARE MARTIN, tak vies o com hovorim! Dnu som bola max 5 minut so vsetkym a nakniec ked som sla vom som vedela menej ako ked som sla dnu....kopec otazok ale jednoducho nikdy namel dr. Cas....aj preto sme po prvom ivf odisli a samozrejme aj dalsie dovody....na iscare nemam dobre skusenosti.... A ako to porovnas ty ked uz si skusila aj ferti? My to sice budeme mat trochu od ruky, blbe dochadzania , ale uz sme sa objednali a dufam ze to pojde rychlo.....

hadassah
10. jan 2013

@cuculik1 ja som sa pôvodne pre Iscare MT rozhodla nie kvôli Iscare ako takému, ale kvôli docentovi Tomášovi, ktorý tam v tom čase pôsobil. Bol to jeden úžasný doktor, ktorý skutočne pomáhal ženám a často im pomohol aj tak, že neboli potrebné drahé zákroky. Preto aj dostal výpoveď, nepotrebovali doktora, ktorý im nenosil do firmy peniaze a ja som bola z toho sklamaná. Nový doktor mi bol vrcholne nesympatický. Tak sme odišli a teraz som spokojná s prístupom. Vždy nás zoberú načas, nikdy nečakáme dlho - predstav si, že na IUI som bola v MT objednaná na 7.00 a zobrali ma až o 12.00 !!! Ja som tam 5 hodín čakala v čakárni, hoci som tam sedela sama jediná a pozrela som si tam asi 5 filmov, čo dávali v telke. Takže asi tak.

renitri
10. jan 2013

@lelyl ja uz som objednana do FC na 29.1...aj mm mal zly spg...no uvidime..snad sa zadarilo a nebudeme tam musiet ist 🙂

mistisa
10. jan 2013

@kahlann no tak to drzkaam palceky nech to uz urcite vide.ja som este nebola ale zistujem si o ferti a zatial mi to vychadza najlepsie a najlacnejsie.tak uvidime asi to co najskor zacneme tiez vybavovat 😉 snad ti to schvalia co najskor 😉

cuculik1
10. jan 2013

My sme zazili to iste tiez sme v iscare cakali na iui ale nie az 5 hodin, nastastie len dve ale moj mm sa uz bal ze mi puknu vajicka.....a vo ferti sa musi vzdy na vysetrenie ci konzultaciu dojst do 10? Dnes ked som sa objednavala a chceli sme 11 tak sestricka povedala ze to musi byt skor. Mam trochu problem so spojmi, lebo prvy rychlik mi prichadza do bl o 10....ten prvy krat pojdeme autom....a inak ake si mala skusenosti, museli ti robit vsetky vysetrenia po prechode z iscare nanovo? Ja len tak rozmyslam ze ako dlho to potrva kym sa dopracujeme k ivf lebo v iscare uz som mala vsetko a v podstate som uz mala zacat stimulku na druhe ivf, aj pracovne mi to dobre vychada keby to prebehlo v marci no teraz neviem ci to stihame......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre