Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

kahlann
12. jan 2013

@cuculik1 doveru.....vsak to im vsetkym bolo divne :o)) ale pravda je ze som sa rozhodla si odniest zianodt osobne na centralu poistovne do podatelne. :o)))) a asi tak skoro rano v pondelok este nemalu rozobratu postu a bolo toho malo :o)))

lienkalienocka
12. jan 2013

@skrouceninka waw, tak to si uz dobre daleko 🙂 drzim palce. to mas poslednu zmrzlinku? tak to sa uz musi podarit. viem, ze sa bojis, ale verim, ze vsetko dopadne dobre. jasne, piseme si 😉

skrouceninka
12. jan 2013

@cuculik1 dekuji ti zlatko i ja preji aby to konečne vyšlo nam všem moc držim palečky 😉

skrouceninka
12. jan 2013

@lienkalienocka to ano však už nervičky pracuji mame posledni 2 zmrzlinky ale rozhodli jsme se s mužem že si dame jen jednu kdyby nahodou tak at mame ješte jednu šanci mam strašne divny pocit z jedne strany dobry moc se tesim ale z druhe strany se bojim aby se to neopakovalo cele 3 mesice jsem študovala vše o tehotenstvi abych se naučila vše nove a byla na vše pripravena tak snad to vše vyjde

cicussa21
13. jan 2013

@summer_103 ahojky, takze bolo nam povedane, ze moze to trvat dva tyzdne, alebo mesiac... ze povacsine im to chodi do mesiaca.. tak uvidime..ale co viem,da sa zavolat i do poistovne na infolinku v akom stadiu ta ziadost je.. tak ak by si potrebovala, tak tam kludne zavolaj.. ja budem tiez urcite volat 🙂

hadassah
14. jan 2013

ahojte kočky, neviete mi povedať, na koľký DC sa chodí na KET? Doktor určuje transfer od výšky sliznice alebo aj od toho, ktorý deň cyklu práve som?

tigi
14. jan 2013

@hadassah mne urcil podla vysky sliznice na kontole na 10ty-den. vklad som mala na 14 den.

mistisa
15. jan 2013

Ajojte babenky.tak prvy krok za mnou. Na 31.1 som objednana na vstupnu konzultaciu do ferti.aj ma chyta nervozita 😉 no dufam ze sa to dobre rozbehne a coskoro pojdeme na IVF.a vy ako? Co nove? 😉

lelyl
16. jan 2013

@mistisa ahoj ja som objednana o 10 dni skor. tiez mam strach a partner tiez. dopredu vieme ze on ma problem ale uvidime do akej miery a ci mam problem aj ja ☹

mistisa
17. jan 2013

@lelyl ahoooj neboj dobre bude.ked aj bude oni pomozu.daj vediet okik? Inak hodne pisali aj babya je to napisane ajna nete ze femigard je dobry aj pre muzov.mozte skusit mozno vam pomoze.😉 u nas chvalabohu mm je zdravy ale u mna je problem ☹ tak uvidime 😉 drzkam palce ozvi sa 😉

lelyl
19. jan 2013

ahojte viete mi povedať, ako prebieha konzultacia vo ferti? co vsetko sa testuje, ci treba prist nalacno alebo nie? a za ako dlho potom bude prvy pokus? Idem k doktorovi na 10-ty den. Myslite ze ak by nam navrhol IUI tak ci by sa to stihlo este v tomto cykle? Dakujem

katusik33
19. jan 2013

@lelyl Ahoj, my sme boli na konzultacii vo Ferti v piatok a prebiehalo to asi tak, ze doktor ťa vyšetri, zoberu ti krv, spravi sono, manželovi spravia spg a podla vysledkov vam navrhne metodu oplodnenia. Nam navrhol ICSI, takze musime cakat na schvalenie od poistovne a az potom zacne stimulka a vsetko ostatne.

lelyl
19. jan 2013

@katusik33 a bola si nalacno? a ako dlho ste boli v centre? ja idem v pondelok ale toto pocasie sa mi nepaci.. dufam ze stihneme prist nacas.

katusik33
19. jan 2013

@lelyl nebola som nalacno, sestrička povedala, že netreba. Boli sme tam asi hodinu,lebo sa cakalo na vysledky spermiogramu, ale zatial si mozte dat v cakarni vybornu kavicku a pozriet album deticiek,ktore sa podarili v centre 🙂. A my sme dosli neskoro,lebo v Blave bola kalamita a zapchy,ale zobrali nas aj tak 😀

lelyl
19. jan 2013

tak to je super 😀 aj sa tesim aj bojim ako to dopadne. Na spermiogram sa caka tak dlho? ked zme boli u urologa tak sme ho mali za asi 15 minut hotovy. To rovno na prvej konzultacii povedia vsetko aj o moznostiach a zdravotnom stave: Ake su ceny?

katusik33
19. jan 2013

na spg sa caka asi 15 min,ale vsetky vysetrenia+ konzultacia dohromady trvala asi hodinu...na prvej konzultacii ti povedia o vsetkych moznostiach, povedia ti presny postup, cenu atd. Doktor aj sestricky su mile a na vsetko ti odpovedia. Nam odporucili icsi,lebo sme mali zle vysledky spg, ale plati sa len za lieky a injekcie ktore budem brat pri stimulke, za samotne ICSI sa neplati. Pokial si date zmrazit emryjka tak aj to je platene.

katusik33
19. jan 2013

@lelyl a za tie lieky budem doplacat okolo 150€ aspon tak povedal doktor.

lelyl
19. jan 2013

@katusik33 aha tak spermiogram mame zly tiez ale moj gynekolog povedal ze nam asi spravia IUI z viacerych odberov ze spravia jednu davku tak som zvedava co nam odporucia v centre.. 150 eur za kazdy pokus za lieky to je vsak?

kahlann
20. jan 2013

@lelyl neviem ci to stihnete lebo krvne testy budu az o tyzden, ale si myslim ze vsetko to zavisi od tvojich ci tvojho muza vysledkov. mne po prvej kontrole odporucili operacne kontorlovane priechodnosti vajcnikov. po pol roku sme isli na kontrolu zhodou nahod na 10DC a hend ten cyklus sme stihli aj IUI

lelyl
20. jan 2013

@kahlann ja uvidim zajtra co nam povedia ale asi to tiez bude isci takze iui nepripada do uvahy potom

sherny
20. jan 2013

Všetkým držím palčeky...
Aj ja uvazujem nad ferti, ale aj nad brnom..neviem sa rozhodnúť

kahlann
21. jan 2013

@sherny kolegyna chodi do brna. je spokojna - sice ako ona povedala oproti gynfivu je vsetko fajn. ale tiez ked sa rozhodovala kam uz teraz ako samoplatca tak sa rozhodla ze skusi zahranicie. inak povedala ze by isla do ferti

adusska
21. jan 2013

krasne ranko vam prajem,urcite by som odporucila ferti.....ci uz ako zianka ktora nemoze otehotniet alebo ako zienka-darkyna oocitov. Su tam neskutocne dobry a mili ludia. Lekar je uzasny a sestry ani nehovorim. ;) vsetkym vam prajem aby vam to vyslo. Krasny den prajem ;)

andyaa
21. jan 2013

Prajem vam pekny dnik.Ja mam dore skusenosti s Ferti.je to tam super.Doktor a hlavne sestricky su super.Mozem odporucit.Hlavne vam drzim palceky aby sa vam to podarilo. Hlavne treba VERIT a mysliet pozitivne.

mistisa
21. jan 2013

@kahlann ahojko 🙂 a teba sa pytal ci ti laparku uz robili? lebo mne robili minuly rok v marci aj mi spriechodnovali vajickovody tak asi nebudem musiet znova vsak? 🙂

sherny
21. jan 2013

Ahojte, tak už mám termín vo ferti, ale chcela by som sa Vás spýtať, ako prebieha vstupnú konzultácia? a ako cca dlho trvá? lebo by som chcela ísť ešte do toho brna a zhodou okolností ma obe centra objednali na rovnaký deň .. no časovo to vychádza super, žeby sme to aj stihli, ale neviem ako to je s odbermi, či budú robiť niečo mne, alebo mm, a či ak budú niečo robiť v BA, tak či potom budú aj v Brne a či môžem isť na 2 konzultácie v jeden deň, aby neboli výsledky skreslené, alebo tak... boli ste niektorá v takej situáci?

dakujem veľmi pekne za akúkoľvek odpoved 🙂 🙂 🙂

kahlann
21. jan 2013

@mistisa nie mne to este nerobili. mne zistili PCO a preto som ju podstupila aby sme vedeli ci su vajcovody priechodne. i ked mam PCO nemam ziadne symptomy tejto diagnozy....len sa nam nedari otehotniet. po IUI my vzdy menzes meskal a aj ducha som mala 2x ale ani raz to preslo na tucne dve ciarky.

kahlann
21. jan 2013

@sherny tak ako tu uz baby pisali vo ferti sme boli asi hodinu. mne brali krv, vysetrili ma. moj muz len spremogram. potom zhodnotenie a dohodnute co dalej. u mna sa ale cakalo na vylsedky krvy. pri zene si myslim ze "problem" nebude ale u muza chceli aby sme zdrzali sexu 2dni a muz mal tu najlepsiu kvalitu 🙂 takze neviem ako pri dvoch centrach toto dodrzat 🙂

sherny
21. jan 2013

@kahlann hmm, asi máš pravdu.
dakujem 🙂 🙂

kahlann
21. jan 2013

@sherny vsak uvidis co ti povedia 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre