Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

basena001
17. mar 2013

@sherny más pravdu, fujavice skoncili tento týzden - uz ide iba teplo a slnko a sem-tam nám zaprsí stastie, no a o pár mesiacov isto budeme mat aj nase slniecka, ktorým sem-tam utrieme nejakú "dazdovú" kvapku (a tie si od stastia isto budeme utierat aj my) 🙂 🙂

ivv
17. mar 2013

ahojte dievcata,
chcem sa opytat, ci ste mali vymenny listok od svojho gynekologa, ked ste sli prvykrat do centra. Alebo vymenny listok nepotrebujem?
Dakujem

sherny
17. mar 2013

@ivv ahoj, nepotrebuješ nič, len sa objednaj do centra a hotovo 🙂 🙂 🙂

mistisa
17. mar 2013

@ivv ahoj nepotrebujes nic 🙂 🙂 len si zavolaj a objednaj sa na vstupnu konzultaciu 🙂

ivv
17. mar 2013

@sherny
@mistisa
dakujem dievcata. ja som si od svojho gyn pytala vymenny listok a nejako nezareagoval, len tak, ze mi bude sledovat cyklus. hormonalny profil v norme, ovu mam.. len sa nejako nedari.. 😒
chapem preco to urobil.. ale ja potrebujem konat 🙂

sherny
17. mar 2013

@ivv ....kasli na neho, vyber si centrum, zavolaj tam,objednaju ta na prvu vstupnu konzultaciu, tebe spravia sono, mm spermiogram...a pak vam doky povie co dalej...
Vela stastia 🙂

cicussa21
18. mar 2013

@hencidlo
@anta25
@willywoman ahojte babulky, dakujem za podporu.. cely vikend som tu nebola, som sa snazila na to nemysliet (ako keby to slo )a mysliet pozitivne.. tazko povedat ako sa citim.. asi normalne.. najhorsi je ten pocit, ze neviete, ci sa to podarilo alebo nie..keby tak clovek vedel, co je dobre a co nie.. tak cakam.. v noci sa budim nadranom, idem cikat alebo sa prebudim na to, ze ci tam je 🙂 proste psycho 🙂 rana su najhorsie..

mistisa
18. mar 2013

@ivv no to vobec neries rovno si zavolaj do centra a objednaj sa 🙂 🙂 kolko snazilkujete?

skrouceninka
18. mar 2013

@sherny nejsi je to prirozene ze se nekdo boji me to nevadi kdyz si to mam pichnout ale treba kdyz vidim nekoho jineho jak si ma pichnout nebo jineho co mu berou krev je mi taky zle 🙂

skrouceninka
18. mar 2013

@summer_103 ahoj ano pichal mi to doma sestricka mu to klidne ukaze to neni problem pichal mi to do zadku taky jsem nechtela kazdy den otravovat sestricku a muzu ti povedet ze to nikdy driv nedelal a uplne vpohode

summer_103
18. mar 2013

@skrouceninka dakujem ti za odpoved, tak to skusime, chcem aby isiel mm so mnou na kontrolu a nech mu to sestricka tam ukaze. Oni argumentuju tym ze su to drahe injekcie ale pozerala som aj video na youtube ako sa to zmiesava aj picha a nevidim v tom velku vedu. Zvladneme to aj my 🙂

ivv
18. mar 2013

@mistisa no viac menej uz nejaky ten rok. my sme to vsak mali komplikovane, lebo mm pracoval v zahranici a chodil na tyzdnovky, ale kedze sme aj dost casu travili v zahranici s nim, tak vacsinu sme ovulku vystihli 🙂
o nasu princeznu sme sa snazili dlho.. tiez sme to chceli riesit asistenciou, avsak podarilo sa prirodzene. aj banujem, ze sme neskusali hned po roku, ale zas.. mala sa narodila CS a boli sme vacsinou same, takze bolo by to tazke..
lenze ja uz vela casu nemam, mam 38, navyse zacinam mat dost problemy s klbami, cize cim skor tym lepsie.

ok, takze tam budem volat. nech to stihneme skor ako mm zas odleti kamsi za hranice 🙂

mistisa
18. mar 2013

@ivv no to ano a do 39 preplacaju IVF ak by ste sli na to tak ozaj najvyssi cas 🙂 no budem drzat palceky nech ta objednaju co najskor a nech sa to riesi 🙂 🙂

skrouceninka
19. mar 2013

@summer_103 prave ze me hned na zacatku sestricka povedela ze kdo vam to bude pichat a rekla jsem ji hned ze muz a ona se jen usmala a povedela vsak koneckoncu v tom neni zadna veda niceho se neboj my zensky aby jsme neco nezvladli a kdyz nemuzeme my tak mame preci sikovne muze vubec o tom nepochybuj 😀

skrouceninka
19. mar 2013

@lienkalienocka ahoj dnes jsem byla na gynde na vysetreni vsak znas to hormonalni profil chlamidie atd a co jsem se nedozvedela je nejaky novy rozbor dela se to z krve ale 3 den menstrulace sice si to vysetreni musis zaplatit stoji 12 euro ale tyka se to primo kvuli vajecniku vsak jak budu vedet vice tak ti povim pro me novinka snad to bude k necemu dobre 😉

lienkalienocka
19. mar 2013

@skrouceninka ahoj, a dala si si to? som zvedava, potom teda napis 😉 ja idem zajtra, no mne profil asi tazko urobi 😒

mistisa
19. mar 2013

@skrouceninka
@lienkalienocka ahojteee kocky ako sa mi mate? co nove? 🙂

skrouceninka
19. mar 2013

@lienkalienocka proc by ti profil neurobil me vzdycky rika ze je to zaklad ze ho musim mit a dala ja jsem dnes byla na injekci na menzes a prave mi to navrhl ze by mi to chtel udelat ale ze se to plati čert vem 12 euro tak jsme se domluvili ze jak budu mit 3 den menzes nebo to je pry nejlepsi ze mam dojet tak potom jak budou vysledky budu informovat

lienkalienocka
19. mar 2013

@mistisa ahoj, ja stale rovnako, cize nic sa u nas nedeje. a ty si vlastne ako dopadla v piatok? uz mas lieky? 🙂
@skrouceninka mne to este ani raz nenavrhol 🙂 striedaju sa tam chlap a zena, zajtra idem k zenskej tak uvidim, co je zac a spytam sa jej na to 🙂 som teda zvedava, co to bude 😉

mistisa
19. mar 2013

@lienkalienocka ano ano 🙂 mam doma injekcie uz a cakam na mrchatu a druhy den zacinam pichat 🙂 v zivote som nechcela aby uz prisla chichichi vzdy som ju odhanala a teraz ju privolavam 🙂
😉 😉 😉

wejbynka
20. mar 2013

@mistisa
@lienkalienocka
@skrouceninka cawtee zieeenky🙂)).....tak uz aj nam sa to kratiiii a ideme na to🙂...cakam na mrchu a zaciname pekne papat estrofem🙂...uz sa nevieme dockat malych stuplikov v bruskuuu🙂...

mistisa
20. mar 2013

@wejbynka ahoooj jeeej supeeer 🙂 ja tiez cakam na mrchatu a od druheho dna picham gonal 🙂 nikdy som nechcela aby prisla ale teraz sa jej neviem dockat chichichi 😀 😀 asi prvy krat ju privolavam 🙂 🙂 drzkam palceky nehc je to co najskor a nech si pekne fazuliatka ustelu aj ked dve 🙂 🙂 kedy ams mat mrchu? kedy asi pojdes na vklad?

wejbynka
20. mar 2013

@mistisa ahooj🙂))...nooo viem si to predstavit mne teraz nedavno skoncila mrcha a strasne chcem aby uz prisla ta druha:D....prva stimulka??...drziim palceky aby si ju zvladala , ja som to akosik tazko brala, no ale co pre babo neurobim🙂...ale dufam ze teraz sa to uz podari lebo stimulovat by som uz asi nechcela🙂....cakam na mrchu 9.4:)...a idem na to🙂...na vklad ak nebude meskat by som mala ist 23.4:).....14 dni trva od mrchy az po KET🙂....a ty cakas kedy ma mrchu?🙂...si budes prvaa tehu a hned po tebe jaaa🙂

mistisa
20. mar 2013

@wejbynka je to hrozne to cakanie ked ju chces takto tak to je horsie ako ked cakas na testik ci vidu dve palice chichichi 😀 veru prva stimulka som zvedava chichi.len sa bojim mam hrozne narocnu robotu nadviham sa tam tazkych krabic.aby mi to nejak neuskodilo. no ja som 29 DC lenze mne chodi kadejako niekedy aj nepride.ale poistila som agolutinom takze dufam ze pride 🙂 🙂 dnes som uz aj na krv bola na predoperacne 🙂 no tak to uz nech je tu 🙂 ani sa nenazdaas a ides moja 🙂 no asi budes najskor ty a potom ja. mne hrozi OHSS takze bude asi dvojmesacny odklad ale vobec nevadi. to ujde ako voda 🙂 🙂 daj potom infosky ako pokracujete 🙂 nech len pekne terminik ostane a uz nech tu pises ze si tehulka 🙂

wejbynka
20. mar 2013

@mistisa nooo neviem skusila by som sa poradit s dr o tom lebo mne hovoril ku knocu ze sa nemam vobec namahat aby mi nahodou nepopraskali foliky...ze som mala len lezat a tj vsetko....a po vklade to iste...🙂.....a ako vies ze to hrozi??...aj ja som to mala, bolo to hrozneee, bolest a potom to cakanie na vklad bol najhorsiiii:((...ach....jasneee nema precooo meskat ja mavam previdelnu najviac mam plus minus jeden den🙂...ja tebe prajem aby ste mali co najviaac kraasnych oplodnenych emrijok🙂

mistisa
20. mar 2013

@wejbynka povedal mi to dr. ze nehovori to na isto ale vyzera totak ze to bude. bude vediet presne ked pojdem na prve sono po pichani injekcii. tak uvidime 🙂 boli to velke bolesti?bola si dlho uspana? ja z tej narkozy chichi soky 🙂 🙂 och ale asi iba ten jeden den nie? no ved toho sa bojim ze kopec injekcii aj penazi a mam si to pokazit tazkymi krabicami.hm a tam mi nema dat co lahsie robit. no uvidime 🙂 urobim si dovolenku v marci 😀 😀 tak super nech ti to ryychlo ujde aby si uz mala fazulky v brusku 🙂 🙂

leontinka27
20. mar 2013

Baby potrebujem poradit mam za sebou vysledky endokrin.hematologir aj genetiky tie sice z roku 2008 a uz aj imunolog.robili mi testy protilatky na spermie vajicka a anti zona pellucida.vsetko mam ok.ale nerobili proti trofoblastu.patri toto vysetrenie k zakladnym vo ferti?

wejbynka
20. mar 2013

@mistisa jved jasneee tak dufam ze ti to nehrozi🙂...to by bolo lepsie ale ked uz teraz o tom hovori tak asi na tom nieco bude ale zasa take strasnee to nebolo🙂...
no ja som to tazko znacala, nemavidim injekcie to je po 1. a ku koncu stimulacie som myslela ze vybuchnem, strasne ma bolelo brucho aj vajeniky, musela som chodit zhrbena a cikanie bolo pre mna katastrofalne:((....a po odbere ani nehovorim:(...museli mi pichat proti bolesti a aj som si poplakala, ale zasa druhe baby co boli na izbe tak v pohodke ako keby sa nechuelilo🙂)...uspana asi 10-15 minut🙂...narkozu som zvladala super nakolko bola uz moja asi 5🙂...jasne trvalo to iba den na druhy som ani nevedela ze co:D....🙂....nic viac si neprajem iba dve krasne // na teste🙂

mistisa
20. mar 2013

@wejbynka no ved uvidime co to bude 🙂 to je pravda ze kazda to znasa inak 🙂 no som zvedava chichi,dakujem za info radsej budem pripravena na horsie a bude to dobre ako opacne 🙂 budu neboj nic najdeme ich coskoro 🙂 🙂 zachvilku u teba tak za mesiac a u mna za 3 🙂 takze sa tu budeme zachvilu vytesovat 🙂 🙂 jupiiiii 🙂

sherny
20. mar 2013

@wejbynka jéj, aj ja čakám na červenú, a ideme nato, aj sa tešíííííím 🙂 🙂 🙂 ja od druhého dňa začínam pichať Gonal, čo je to ten estrofen?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre