Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

soi
15. apr 2013

Ahojte baby 🙂 Tiež začíname v centre. Pri Vás som sa o tom dosť dozvedela, prečítala. Vedeli by ste mi ešte poradiť, že aké poplatky budem hradiť okrem liekov? Ďakujem.

mistisa
15. apr 2013

@soi ahojko jej tak super 🙂 uz ste boli na vstupnej konzultacii? a aky mas problem? my sme platili iba lieky u mna je problem ze mam silne PCOS a mam velmi tazko priechodne vajickovody.kedze som mala ohss po odbere vajok tak nam mrazili embryjka a nebudem platit ani prvy KET koli tomu. lebo sa to odkladalo koli diagnoze 🙂

soi
15. apr 2013

@mistisa Až takto ďaleko nie sme, ale Vám veľmi držím palčeky 🙂 Mali sme vstupný pohovor, krv na hormony a spermiogram. Všetko ukážkové. Teraz idem na laparoskopiu do Sliaca. Partnera poslali ešte na genetiku. Potom späť do centra a oznámia nám ďalší postup. Snažíme sa vyše 2 roky.

mistisa
15. apr 2013

@soi dakujeme 🙂 🙂 no super a budete chciet IUI? ci len nech porobia podrobne vysetrenia? my snazilkujeme uz skoro 5 rokov.minuly rok som mala laparku tiez 🙂 chceli sme povodne IUI ale nedalo sa.koli priechodnosti. no budem silno drzat palceky nech sa podari 🙂 nech sa to stasticko konecne usmeje 🙂 🙂

soi
15. apr 2013

@mistisa Po tych rokoch by sa aj mohlo 🙂 Myslím, že to navrhnú, nakoľko som už tehotná bola. Len teraz sa nám nedarí. Uvidíme čo prinesú výsledky laparoskópie.

mistisa
15. apr 2013

@soi urcite budu dobre 🙂 drzim palceky. 🙂 🙂

soi
15. apr 2013

@mistisa Ďakujem. Neviem, či by som zvládla ďalšie MA ☹

mistisa
15. apr 2013

@soi no je to tazke urcite ale neboj podari sa vide to 🙂 🙂

lienkalienocka
15. apr 2013

@wejbynka no vidis, tak nieco z toho pomohlo 🙂 drzim palecky 😉

wejbynka
16. apr 2013

@lienkalienocka hej hej presne🙂...taka som rada ze uz je tu ta mrcha a papame estrofem, pocuj ked si isla na vklad pila si vela vody??..pocula si o tom?

lienkalienocka
16. apr 2013

@wejbynka nie, pila som normalne ako inokedy, cize malo 🙂 taky litrik najviac. ale mala som alchemilku. a co to podporuje maternicu, ci?

wejbynka
16. apr 2013

@lienkalienocka nooo jaa som si zistovalaaa a taaak jeden dr pisal na fore ze je velmi dobre pit min 3litre vody denne a odvodonil to takto: ze ked zoberes papier a prilepis ho na suche sklo spadne ale ked to sklo namocis a prilepis ten papier tak ostane ne skle prilepene🙂....celkom dobre odvovodnenie takze s prvym dnom mrchy som zacala pit min 3.5 litra denne🙂....a velmi si to pochvalujem len chodim vela ciiikat🙂

wejbynka
16. apr 2013

@lienkalienocka uvidimeee ze ci to pomozee🙂...ale snad ano🙂)

wejbynka
16. apr 2013

@sherny no haloooo ..akoo??....

sherny
16. apr 2013

@wejbynka v pohode..sem tam pobolieva podbruško...hlavne ráno, ale da sa to zvládnuť..neviem čo si o tom myslieť, tak to beriem s rezervou...ak by som nemusela brať utros, tak nato všetko úplne zabudnem a neriešim....budúcu stredu idem na krv...chodím už do práce, tak ani nemám moc čas nad tým rozmýšľať...ale to je v mojom prípade len dobre....verím, že sa to podarí 🙂

wejbynka
16. apr 2013

@sherny jeeeej vaazne??....to je supperrr a kedy budes testovat??...niekedy v sobotuu alebo v nedelu by si uz mohlaaa niee??🙂....ake mas davkovanie utrosu??...je uz papam estrofem 23 idem na kontrou a ked dopadne dobre tak 27 bude vklaad,🙂

sherny
16. apr 2013

@wejbynka nó, tak to sa ti to pekne blíži..držím palčeky..a koľko máte mrazacikov? A koľko budete vkladať? To je vaše druhé ivf?
Ja testovať nebudem, za tie roky som sa už poučila, počkám si na krv..ani nemám doma žiadne testy, aby ma to zbytočne nelákalo..
Utros mám 3x denne po 2 tabletky...a som z neho riadne nafúknutá..mám pocit ako keby som vazila sto kilov... otras...

mistisa
17. apr 2013

@wejbynka ahooooj miciiiik to sa ti tak krati uz? jeeeej super 🙂 🙂 ta uz budes tehula za dva tyzdne 🙂 🙂 no super 🙂 a ako sa citis po tych liekoch?

linda9
17. apr 2013

Ahojte, dalsi mesiac zacinam stimulovat na prve ivf po dvoch neuspesnych dvoch iui. Viete mi prosim poradit ako je to s predoperacnym vysetrenim? Riesi sa to v centre alebo u vseobecneho lekara? Aky je postup? Dakujem 🙂

mistisa
17. apr 2013

@linda9 ahoj no super takze dalsia buduca tehulka 🙂 🙂 no umna to bolo tak ze mi zobrali krv urobili vysetrenia tie co potrebuju a robia oni a take ako predoperacne som si vybavovala u svojej vseobecnej lekarky 🙂 a ked som mala s krvi vysledky od svojej vseobecnej som isla s tym na interne kde mi urobili komplet predoperacne vsetko si zhrnul a urobil 🙂 a to uz som potom odovzdala v centre 🙂 🙂 tak drzkam palceky nech to vsetko dobre dopadne kludne sa pytaj ked nieco budes potrebovat 🙂 sme k dispozicii vsetky 🙂

linda9
17. apr 2013

Dakujem Mistisa 😉

mistisa
17. apr 2013

@linda9 zamalicko 🙂 🙂 je lepsie ked clovek vie do coho ide 🙂 viem to podla seba 🙂 🙂 🙂 takze IUI boli neuspesne ? neboj IVF isto vide 🙂 my sme tiez chceli na IUI ale nemalo to zmysel 😒 ale verime ze IVF bude uspesne 🙂 🙂 🙂

linda9
17. apr 2013

Vseobecna lekara mi povedala, ze si musim vybavit predoperacne cez svojho gynekologa, tak so z toho zmatena 😲
Hej 2 iui neuspesne. Mam PCO aj endometriozu, tak lekar tomu velke nadeje nedaval 😉 stale sa modlim, aby som nemala OHSS a nemala odklad 😀

mistisa
17. apr 2013

@linda9 hm mne zas moja gynekologicka povedala vtedy ze si to mam vybavovat cez vseobecnu.dokonca moja mala dovolenku vtedy preto som volala na gyndu a ta povedala ze tak mam ist k zastupujucej lekarke. hm asi kazdy lekar inak hm. no PCOS mam aj ja a mam odklad.teraz mam prvu mrchu od odberu vajok. mame 4 zmrzlinky a po mrche idem na ultrazvuk aku velkost maju vajecniky a mam volat do centra.tak uvidiim co povie doktor lebo nastastie sa mi to neprejavilo nemala som ziadne z priznakov 🙂 🙂 tak mozno sa mi postasti a bude vklad skor ako o dva mesiace 🙂 🙂 to by som chcela najviac 🙂 🙂 no budem drzat palceky 🙂 🙂 aby to vyslo 🙂

wejbynka
17. apr 2013

@sherny hej hej nas druhy pokus...prvy nevysiel ten sme mali pred rokom🙂)...tak sme si na druhy pokus pekne pockali aby sme boli 100% pripraveny🙂....vkladat budeme dva to je pre mna samozrejmost...o jednom som ani nerozmyslala🙂...dufam ze to vyjde nakolko mame 3 zmrazenych a na dalsie kolo by som musela zasa pichat a to som znasala velmi zle:(...ach....tak to mas dobre ze mas taku silnu volu ohlavne testov🙂...to je nebudem mat na 12 den ket budem testovat nech viemm na com som pre krvou🙂.....z utrosu si nafuknutaaa to fakt??...myslis ze je to ok?...lebo ja som ani nevedela ze ho berem, vkladas ho alebo prehltas?

wejbynka
17. apr 2013

@mistisa nooo tehula asi az za tri tyzdne🙂...heh....23. mam kontrolu a ked vsetko bude ok 27 bude vklad🙂....tesim sa na bubacikov🙂.....lieky?...vobec nijako:D ako keby som ani nic nebrala🙂....a ty moja ako?..uz si volala do centra??..a mrcha sa uz skludnila??

mistisa
17. apr 2013

@wejbynka nooo moja to je krasne 🙂 budem drzat palcekyyy 🙂 skludnena mrchata uz je ale este stale je tak cakam kedy konecne vypadne aby som mohla ist na ten ultrazvuk 🙂 🙂 🙂 a volat do centra aby som vedela ako to vyzera 😀 joj tak sa musis riaadne tesit co? 😉 😉 😉

wejbynka
17. apr 2013

@mistisa heh az mam motyle v bruchu ked na to pomyslim ale planujem byt doma iba tri dni a potom pekne sup sup do robotky nech nemyslim na to zbytocne, chcem to brat tak ze co sa ma stat stane sa🙂...ale verim ze uz je nas cas aby sme sa stali rodicmi🙂....to je paradickaa velmi ti prajem aby si bola schopnaaaa ist uz buduci mesiac 🙂...medzi nasimi drobcami bude len mesiac rozdiel🙂

mistisa
17. apr 2013

@wejbynka no to verim moja to ja budem mat tiez asi 😀 😀 😀 chichi nooo vidis to by bolo supeeeer 🙂 🙂 🙂 🙂 joj uz nech to je 🙂 🙂 aspon ten vklad nech uz mam 🙂 sa neviem dockat 🙂

lienkalienocka
17. apr 2013

@wejbynka tak je to logicke vysvetlenie. ja mam problem dostat liter a pol a nie to tri a pol. sak by som sa z toho wcka ani nepostavila 😀 a to cilli jes tiez? drzim moc palce, uz to tu niekto musi zacat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre