Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

ereska
29. okt 2014

@pepca28 ja by som to skusila o nejaky den dva aj ja som zvedava snad to uy prelomis a budu tam riadne kolajnice // 🙂

sprituska
29. okt 2014

@pepca28 jasne ze to vydrzim, ako nie je to neznesitelne 🙂 len by som si moc priala,aby to vyslo na prvy krat 🙂

@renitr dakujem 🙂 aj tebe drzim moc palce.
@alcinkap dakujem, som rada, ze to je normalne, ze to nie je napriklad uz hyperstimulak, lebo ja mam ovulaciu jak hodinky presnu a kazdy mesiac, tak sa bojim ako moje telo bude reagovat na tie hormony

renitr
29. okt 2014

@pepca28 netestuj, to je ste skoro a budes len zbytocne stresovat 🙂

pepca28
29. okt 2014

@renitr nestresujeeeeeem...len som zvedava...ale inak som z toho v pohode...manzel ma asi nejake vycitky svedomia,lebo po 4ukrutnych rokov mi ide kupit macicku...takze aspon mam vcul hlavu plnu inych blbosti a nemyslim na to

ereska
29. okt 2014

@pepca28 macku to nech nekupuje . Pozor na toxoplazmozu a hlavne v tehotenstve. Drzim paste a ako sa citis?

bubulacka
29. okt 2014

@pepca28 sme na tom úplne rovnako. Ja PCO a polovicka oligoastenoterato. Tiez by som testla az o 3-4 dni 😀

pepca28
29. okt 2014

@ereska toho sa nebojim,nebudem tu opisovat cyklus toxoplazmy,je to trosku zlozitejsie,budem mat maly hunaty vankusik na spanie...😀...ale len to som chcela povedat,ze konecne mam teraz v hlave nejake ine myslienky...a uz sa na to nesustredim...zajtra nastupujem do prace,lebo doma mi uz sibe...😀..testnem sa asi az v pondelok...

pepca28
29. okt 2014

@ereska a no citim sa selijako,bolia ma prsia a sem tam ma picha v bruchu a v krizoch....ale inak normalne...no,neviem ci je to dobre ci zle...minule som tusim nic necitila...

alcinkap
30. okt 2014

@sprituska
len pekne oddychuj, nestresuj sa a usmievaj sa 🙂 ja som mala brucho ako balón a bolo to v poriadku 🙂
Držím moc palce, viem, že je to mooooc ťažké ....

rsch
30. okt 2014

Som v 13.tyzdni po prvom IVF, ktore sa robilo vo Ferticente, vsetko prebehlo ako po masle, urcite odporucam. Po velmi negativnej skusenosti s IS Care odporucam toto centrum zdaleka obist! Bolo by to uplne stracanie casu.

renitr
30. okt 2014

@rsch Gratulujem 😉

sprituska
30. okt 2014

@alcinkap ja dnes priserne krvacam, ale uplne extremne:/ a to uz je 5 den ms a 4 den stimulky:(

renitr
30. okt 2014

@sprituska nezabudni vela vela vela vody pit, aby si nebola malatna.... Drz sa

bubulacka
30. okt 2014

@alcinkap ja nemôžem z tej tvojej profilovky 😀 😀 😀

alcinkap
31. okt 2014

@bubulacka
dobrá nie 🙂 .... ako sa ti inak darí?

alcinkap
31. okt 2014

@sprituska
drž sa. Keď tak skús zavolať do centra, či je to v poriadku ... oni ti určite poradia.

bubulacka
31. okt 2014

@alcinkap no proste pozerám ju kazdy den a znova a znova sa nad ňou usmievam 😀 parádna 🙂
Dakujem, vodí sa mi dobre, beriem inofolic, podla bazálnej teploty vidím zmeny (uz v grafe nemam take vysoke Tatry), viac menej teplota ustálená, aj ovulka bola minuly mesiac, zlepšila sa mi pleť 🙂
Teraz sa chcem este trosku zdravšie postravovat, chystala som sa na to uz podstatne skôr, ale.... Vzdy som si nasla dôvod, preco nie 😀 ale teraz uz sa na to dám, kvôli sebe, kvôli drobcovi, ktory sa hadam podari hned na prvy krat 😎 čakám na schválenie žiadosti, akurat dnes chcem volať do poisťovne, ci sa to nahodou nedá urýchliť 🙂 ved za opytanie nic nedám, hlavne kvôli mojej ms nepravidelnej, cyklus niekedy trvá aj 70 dni, aj ked teraz neviem, mozno príde skôr kvôli inofolicu. A budúci tyzden uz by mali byt aj vysledky z genetiky myslim, skúsim aj tam napisat, na vyšetrení sme boli začiatkom októbra. Vzdy sa tesim ked je tu niekto, kto dosiahol vytúžený cieľ, ale zdá sa mi, ze to nejako stagnuje 😒

alcinkap
31. okt 2014

@bubulacka
to sme boli v Prahe v múzeu voskových figurín a neodolala som 🙂 musela som sa proste odfotiť 🙂

Hej hej za zavolanie a opýtanie nič nedáš a aj sa trocha asi aj ukľudníš, keď budeš vedieť ako to všetko vyzerá 🙂 no držím moc palce, aby to bol úspech na prvý šup .. .to by bola fakt paráda 🙂

ereska
31. okt 2014

Ahojte vajicok bude dost len vklad ak budu embryjka bude az o mesiac neskor koli hyperstymulaku. Teraz maju okolo 14 mm a v pondelok dalsia kontrola

renitr
31. okt 2014

Držím palce aby sa podarilo aj pekne oplodniť... 😉

bubulacka
1. nov 2014

@ereska super, gratulujem. Mas PCO? Zdá sa mi ze strašne veľa bab tam ma OHSS, to nemôžu jednoducho nasadiť menšiu dávku hormónov, aby tomu predišli? Ved načo je 20 slabších vajíčok, ked by stačilo 5-6 kvalitných? Teraz rozmýšľam iba ako laik 😎

bubulacka
1. nov 2014

@alcinkap tak vcera som to nestihla, tak volám az pondelok, dufam ze sa zadarí, chcem tomu pevne veriť 😀

ereska
1. nov 2014

@bubulacka asi to nestaci ja mam pco a aj nadvahu takze u mna by bez tolko hormonov telo nereagovalo a minele v martine som mala 22 peknych zrelych vajicok no mali sme bohuzial zly spermiogram.

ereska
1. nov 2014

@pepca28 ahoj ako co nove kedy ides na krv ?

pepca28
1. nov 2014

@ereska Cavko,zatiaľ chvalabohu nič nové..teda žiadna zmena...idem v utorok až...

ereska
1. nov 2014

@pepca28 jej tak drzim paste silno silno

bubulacka
1. nov 2014

@pepca28 aj ja 🙂

@ereska no som na tom rovnako, SPG tiez zlý, my mame odporučené rovno icsi, čiže ak tam nájdu schopných 100 parádnych spermii, úplne stačí 😀

Da sa vo ferti požiadať o krátky protokol, nech vidím, ako na to telo reaguje? Totiž co som čítala štatistiky, KET ma bohužiaľ nižšiu úspešnosť ako ET, preto by som chcela predísť mrazeniu, co bohužiaľ v prípade OHSS nepojde. Tak isto by som rada namiesto ICSI, nech nam rovno spravia PICSI, len neviem, ci to tam robia... 😔

pepca28
1. nov 2014

no..neviem jak to dopadne....zacali ma dost boliet krize...ako pred ms,..a prsia mi idu vybuchnut....neviem,ale mam taky pocit,ze asi skor ne,ako ano...skusim si zajtra spravit test,len tak zo srandy...uvidim co vyjde...zajtra bude 9.den...co myslite,ma to uz zmysel?ci pockam do pondelka

ereska
2. nov 2014

@pepca28 ja myslim ze tam budu krasne // kedysi davno som mala tie iste priznaky a bolo to tehotenstvo.
@bubulacka no nsm jedine icsi ja mam pozitivne protilatky proti spermiam .

alcinkap
2. nov 2014

@bubulacka
Vo fert robia vacsinou len kratky protokol 🙂
@pepca28
Skus netestovat a vydrzat az na krvicku. Test ti nemusi nic ukazat, aj keby sa podarilo a potom by si bola zbytocne len nervozna. Drzim moc palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre