Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bambulka2015
14. nov 2014

@pepca28 vies, aj ja mam strach, ze to nevyjde. Za tie dva roky mam uz vselijake fazy za mnou. Teraz, ked sme sa konecne odhodlali na ivfko, by to nemalo vyjst? Neviem ako budem reagovat, ked mi povedia, ze nist. Stale som pozitivne nastavena, ze bude a bodka.
Lahke to nie je. A asi uz aj ja zacinam stresovat. Bola som si vlozit dalsie dve tobolky progesteronu a kedze mi jedna takmer vypadla do zachoda, strcila som trochu hlbsie a dostala sa az ku krcku. A potom, neviem ci sa mi to zdalo, alebo uz fakt saliem, ze vraj ruzovkaste na papieri. Tak neviem. Lebo na wecku take sero, musim kuk lepsie vecer doma, ked budem strkat dalsie dve. Uz aj mne zasibava, to je jasne 😀 😀 😀 😀

dancez
14. nov 2014

@pepca28 je mi to ľúto, viem aké to je ja som už 3 krát potratila

pepca28
14. nov 2014

@renitr nie,hcg bolo nizke vzhladom na dobu tehotenstva,takze bud uz odisli alebo odchadzaju...ani na sone to nie je velmi videt...ale spravila som si test a vysla uz len slabucka ciarka...takze tak...takze preto ze sono nebolo 100% nenechala som si urobit "vyskrab"..boze to zńie hnusne...

pepca28
14. nov 2014

@dancez aj mne...ja v podstate 1.krat poriadne,kedze predtym to bol iba 8.den,ale aj ked som silna povaha,nie som si ista ci to este raz zvladnem...potrebuje to cas...a asi aj flasu vina,nech tie emocie nedrzim v sebe...uz som od rana vyfajcila pol krabky cigariet,ale do alkoholu som sa este nepustila...:-P...to uz by som si pripadala fakt ako socka...:-P...ale asi potrebujem reset co najskor

renitr
14. nov 2014

@bambulka2015 to čakanie na odber krvi je naozaj hrozné., ale musí to vyjsť. Držím naozaj palce. Ja som po prvom neúspešnom ivfku bola fakt na dne, ale manžel stal vždy pri mne a spolu sme to prekonali. Druhý neúspech som psychicky zvládla lepšie. Ale teraz cítim že tretie bude naše posledné a úspešne. Prajem to fakt každej z nás 😉

dancez
14. nov 2014

@pepca28 ten pohár vína a vyplakať sa ti padne dobre

renitr
14. nov 2014

@pepca28 ☹ tak to mi je fakt ľúto, bože ty si bola z nás najbližšie k tomu vytúženým cieľu. Všetky sme sa tešili s tebou. Teraz pekne zresetuj, mysli na úplne iné veci a budúci rok to všetky pekné rozbalime

bambulka2015
14. nov 2014

@renitr no ved to, to cakanie je fakt o nervy. A skor testovat sa aj tak neoplati. tieto cikacie testy su aj tak nepresne a ta stimulka a lieky mozu aj tak vsetko skreslit. Ja by som podla mojho cyklu (mavam presny ako hodinky) mala dostat ms v nedelu. Ale kto vie ako to lieky ovplyvnili. A do stredy este cakat. A potom vysledok testu bude asi au poobede. Ved v stredu skapem cely den v robote. Este, ze v stredu su vsetci kolegovia a sef mimo, tak budem len telefon hypnotizovat a zaplavovat kona mojimi vylevmi.
Ja fakt len dufam, ze tam nieco je, lebo neviem ako to psychicky zvladnem. Aj muz je prec, pride az 04.12., takze mozem jedine tak do vankusa verevavat? 😠
Inak ake ma byt minimalna hodnota hcg, ked je clovek tehu?
A ako je to s KET? Musi byt pritomny aj muz? Ono su to vlastne uz oplodnene vajicka zmrazene. Cize oni ich rozmrazia a nechaju este kultivovat a potom vlozia? Lebo my december nestihneme a ani nechcem hned dalsi mesiac, tak by prichadzal az januar do uvahy. Ale po troch kraloch muz zase odlieta. Zase som tu len sama.

pepca28
14. nov 2014

chcem sa dnes s manzelom porozpravat znova o adopcii...myslim ze by sme to uz mohli zacat riesit,a popritom teda aj este vyskusat vlastne...sak roky plynu...:-P

pepca28
14. nov 2014

@bambulka2015 nemyslim ze na ket je potrebny manzel,ale zober si nejaku blizku osobu,co ta aspon odvezie...ja som mala hcg iba 20 na 10ty den...ale bolo to v norme...ale jedna baba pisala ze pri dvoch uz mala hcg 840...dufam ze tej to vyjde...😀

bambulka2015
14. nov 2014

@pepca28 uff. a ako daleko si uz bola, ak sa smiem spytat?
No ja neviem, ja ani nefajcim ani nepijem, neviem aku drogu si dam ja. Asi zozeriem pol prasata 😕

bambulka2015
14. nov 2014

@pepca28 na 10ty den od ET? To ja mam 10ty den po ET uz zajtra. Takze ak je 20 v norme, tak na 14ty by to uz malo byt riadne cislo. Tiez som si dala vlozit dve, tka sa uvidim. Juuuj zblaznim sa. A uz nechces skusa, ked myslis na adopciu? Viem ze je to psychicky vycerpavajuce ale ja byt v tvojom veku, skusam pokial sa da. Aky problem mate. Ty alebo muz alebo obaja? Ja adopciu odmietam. Bud svoje alebo ziadne. Ja viem uz teraz, ze adoptovane by som nikdy nemohla tak lubit ako svoje vlastne. A mala by som aj strach, ze mi dakedy povie (co urcite najneskor v puberte pride) , ze mu nemam co rozkazovat, ze nie som jeho mama. A to by ma strasne bolelo. Osvojis si cudzie dieta, das mu vsetko aj lasku a potom pride toto. Nie, to radsej ostaneme bezdetni.
No ja som bola aj na ET sama, kedze muz sice bol tu ale mal jeden dolezity Meeting, kam prislo vela ludi zo zahranicia, tak akurat v tu hodinu nemohol. Keby mi dali na ET dermin rano a nie na obed, tak by isiel so mnou. Ale nastastie som tam nebola jedina, co prisla sama. Aspon som s babami pokecala, ked sme tam chlapov nemali 😀

pepca28
14. nov 2014

@bambulka2015 ono vklad som mala iba 25.10..ale podla ich pocitania(od prveho dna posl.menstruacie) 5tt..dnes...takze ono to tak vela ani nebolo...problem je v manzelovi,ale kedze sa to uz 2krat nepodarilo,zacinam sipit ze nieco je aj vo mne...a co sa tyka adopcie,tejto myslienka sa nebranim uz asi tri roky,a nemyslim si ze by pri mojom manzelovi si to dovolilo vobec povedat...😀 ale ako si napisala som este mlada,ale prave preto sa nedam humplovat v najlepsiech rokoch a radsej dam lasku cudziemu dietatu,nez sa bezhlavo hnat za niecim,co nam neni dopriate...prirode nerozkazes,ono sa vsetko deje z nejakej priciny,takze vyskusat vyskusam,este mam 2 zmrazene,a mozem ist este dvakrat na stimulku v ramci poistovne,len problem je vo mne ze nechcem...ze uz to nechcem zazit znova,myslim sklamanie a slzy mojho chlapa co sa o mna boji,ci budem v poriadku...

bambulka2015
14. nov 2014

@pepca28 hm. Tak pred dalsim KET sa skus dat dokladne vysetrit, ci fakt nie je chyba niekde aj v tebe. Mozno je to len malickost, ktorej sa da rychlo pomoct.
U nas je tiez problem v muzovi a riadny ale ja mam pocit, ze nieco nebude s kostolnym poriadkom aj u mna. Ak ked doc, dokonca dvaja, podla testov vraveli, ze vsetko OK. Mozno, ze sa jajko aj vzdy oplodni ale neuhniezdi. Alebo nie tak poriadne. My ako sme sa zacali poriadne snazit, tak je moj menzes taky cudny. Chodi sice ako hodinky aj dlzka je vzdy rovnaka ale ta intenzita rozna. Volakedy bolo kazdy mesiac to iste. Teraz jeden mesiac s bolestami na skapatie, dalsi bez bolesti, potom s trojdnovym spinenim pred, inokedy presne na den v plnej sile. Inokedy zase normalne, tak slabsie, potom zase uplne silno, ze nestacim vymienat tampony, casto aj s takymi ciermymi chuchvalcami. A tiez, preco by mi davali teraz po vklade este progesteron a estrogen? Ci sa to dava aj len tak preventivne. Lebo tie davky si myslim, ze su dos vysoke. tri krat za den 2 tabletky prog. a 2x1 estrogenu. Jaaaaj uz neviem vyckat stredu. A aj tak este nie je nic vyhrate. Ja sa upokojim asi uz len ked budem zdrave deta drzat v naruci. A potom zase zacinaju ine starosti.

misenaf
14. nov 2014

@bambulka2015 tebe nedali teraz po ET utrogestan na vkladanie do pošvy? Estrogen nemusiš brať pokial maš dostatočne vysoku sliznicu ale utroš bereme každa. Ten utroš sa bere aby to tam navodilo take prostredie ako keby si bola tehu prirodzene tušim aj sliznicu zvyšuje atd....

bambulka2015
14. nov 2014

@misenaf dali. Sice sa to tu vola inak, ale je to to iste. Este aj krabicka je rovnaka ako ma utros 😀 Vkladam si 2-2-2. A estrogen si tiez vkladam 1-0-1.

misenaf
14. nov 2014

@bambulka2015 ty si estrogen vkladaš??? ako presne sa to vola ttam? tu je to estrimax a ja som to papala oralne

bambulka2015
14. nov 2014

@misenaf ano estrogen si mam vkladat.
Ten utros sa tu vola progestan a ten estrogen je skryty pod nazvom progynova. 😕

pepca28
15. nov 2014

@bambulka2015 kedy mas kontrolu?

dancez
15. nov 2014

@pepca28 tak baby u nás sa transfer nekonal mám 8 cm vaječníky a nejakú tekutinu z toho
@renitr tak sa to presúva na január. ale zo 6tich oplodnených embrií máme 6 blastocýst čo je 100 %
tak aspon to ma teší.

bambulka2015
15. nov 2014

@pepca28 v stredu idem na krv. To bude OPU+12 a ET+10.

pepca28
15. nov 2014

@bambulka2015 dufam ze ti to vyjde..😀...ja pockam co mi povie gyndos,potom skocim do ferti,a asi napriek vsetkemu to asi znova vyskusam co najskor,ale uz si dam vlozit jedno embryo, mozno to bude lepsie,a ked sa stane nieco taketo,budem vedet ze je to off,a nebudem stale v presvedceni ze MOZNO tam jedno este ostalo...😀...poznam totiz osobne pripad ze :pani nevyslo to,potratili ste,ale velmi skoro,spravime vyskrab a mozete sa snazit znova,a bum pani sa nedala a ten planovany "kyret" sa vola samko a uz zacina chodit...😀 ale tak samozrejme,to je ojedinely pripad

pepca28
15. nov 2014

@dancez to je parada,takze pojdes na ket?6 je dost,ja som tiez tolko mala...skoda,uz som 4minula...takze mam este 2,a kedze sa uz chcem vyhnut dalsej stimulke,uz budem vkladat len po jednom...takze este 2pokusy

pepca28
15. nov 2014

baby,keby som sa chcela dat vysetrit hemato,genetika a tak....kde si to mam poriesit? u obvodneho?alebo?

dancez
15. nov 2014

@bambulka2015 na vklad si isla o 2 dni po odbere ?

bambulka2015
15. nov 2014

@dancez ano o dva dni. 03.11. bola punkcia a 05.11. vklad. vkladali mi 2 embrya, 6 a 8 bunkove.

dancez
15. nov 2014

@pepca28 hematologa ti odporuci obvodna a na genetiku doporuci pinter.

dancez
15. nov 2014

@bambulka2015 tak som zvedava ako to dopadne.
Drzim ti palce 🙂

bambulka2015
15. nov 2014

@dancez no ved to aj ja. pomaly zacinam byt nervozna. uz aby bola streda 😕

bambulka2015
15. nov 2014

@dancez tieto pekne dvojicky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre