Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

dancez
19. nov 2014

@bubulacka to je škoda drž sa 🙂

dancez
19. nov 2014

@roxy80 no tak to je super, tak to budete mať určite vela oplodnenených, len ked ich bolo tolko tak asi
budeš prestimulovaná, ja som mala len 10 a už som bola. teším z vašej urody 🙂

dancez
19. nov 2014

@bambulka2015 super gratulujem 🙂

dancez
19. nov 2014

@bambulka2015 mala si ET alebo KET?

pepca28
19. nov 2014

@bambulka2015 hlavné nech sa drziaaaaaaaaaa...🙂

bambulka2015
19. nov 2014

@dancez ET. Toto je moje vobec prve ivf. My sme isli hned na ICSI.

dancez
19. nov 2014

@roxy80 mne doktor ešte povedal že treba nosiť tepláky aby ta netlačili na brucho a viac piť ako bežne.
ja ked som prisla mala som rifle a som sa smiala či som tam mala prísť v teplákoch 🙂

pepca28
19. nov 2014

@dancez hehe...inak ja som ani nic ine okrem teplakov ani poriadne neobliekla,jedine take polotehotenske gate s vyssim pasom...tak som nosila len tie...lebo brucho ma bolelo a rifle som nezapla..ak som zapla,tak som sa neohla...:-P

renitr
19. nov 2014

@dancez 😀 ja ked som isla na prve IVF tak som prisla v teplakoch, bo rifle som nevedela ani len zapnut, 😀 bola som nafucane ako lopta , takze mi neostavalo nic ineeeeeee 😀

ereska
19. nov 2014

@bambulka2015 to je krasne hcg blahozelaaaam

roxy80
19. nov 2014

@bambulka2015 blahozelam a drzim palce 🙂

roxy80
19. nov 2014

@dancez vsak zajtra dam vediet kolko sa oplodnilo 🙂 a dufam ze v sobotu mi povie ze vsetko ok a ze ideme v pondelok na to 😉

roxy80
19. nov 2014

@pepca28 tiez chodim na vsetky kontroly v satoch pletenych tam ma nic netlaci a doma iba teplaky zo zvysenym pasom 😉 inak mam pocit ze najhorsie bolesti su za mnou, dala som si mig 400 a hned zabral a inak tebe sa ako dari?

dancez
19. nov 2014

@pepca28 aj ja som ich zapla tak že gombík rozopnutý a iba opasok mi ich držal 🙂
kedy už konečne nebudem mať nafučané brucho?

dancez
19. nov 2014

@roxy80 ja som ich hned poprosila dali mi čípok lebo som myslela že nevydržím tú bolesť.

dancez
19. nov 2014

@bambulka2015 aj si sa testla doma či nie ?

pepca28
19. nov 2014

@dancez v momente som si pytala nieco na bolest,hned jak ma prebrali...:-P

axnelez2
19. nov 2014

Ahojte baby, tak si vas tu čítam a neviem sa este zorientovať co ktorá z vas , kedy 🙂 ja chodím do ferti od marca a tento pondelok, i ked chaoticky ma začali stimulovať. Chcem sa spytat ako ste sa cítili prvé dni ? Mam trochu paniku bo mi nie je najlepsie. Picham Gonal ale len tretí den a uz sa cítim hrozne. Tie z vas ktoré mali OHSS mali ste hned nejake prejavy ? 🙄

pepca28
19. nov 2014

@roxy80 no dari sa mi v podstate normalne...problem je ze som prestala krvacat,a to sa mi zda divne,lebo nemam pocit ze by slo vsetko...v piatok idem na gyndu,nech to kukne...sa bojim ze ma ta kyretaz nemine..☹...inak mi dnes konecne po dlhom case bolesti vytrhli zub...inak ten rev ste museli zacut aj u vas doma...😀...ale sa mi ulavilo...len pockam az mi polka tvare odpuchne,nech mozem ist medzi ludi...😀

pepca28
19. nov 2014

@axnelez2 jasne ze mali...cele zle to bolo...😀...jedine co poradim,ze musis vydrzat...😀 DDDD

andrejta
19. nov 2014

@axnelez2 musíš piť veľa tekutín

axnelez2
19. nov 2014

@pepca28 úžas , si mi teraz dala 🙄 😀 ale sak co som aj čakala 😀

axnelez2
19. nov 2014

@andrejta dakujem za radu, snazim sa piť co najviac 🙂

pepca28
19. nov 2014

@axnelez2 najlepsie bolo po odbere..nebojte,teraz sa vam ulavi ...trt..neulavilo a o 5 dni som dostala menzes a ten trval 7 dni...😀...uz ani bohovi ma na to nikto dobrovolne nenahovori...😀

axnelez2
19. nov 2014

@pepca28 dostala si menzes po odbere ? To asi nie je bežne, ci ?

pepca28
19. nov 2014

@axnelez2 tak ja som neisla na ET...vajcaa zamrazili...

pepca28
19. nov 2014

@axnelez2 co sa tyka transferu hned po odbere,to neviem jak funguje a neviem ci sa vtedy beru aj nejake hormony a tak...

bambulka2015
19. nov 2014

@dancez testla som aj doma, v pondelok. Lebo v noci z nedele na pondelok som mala take bolesti, ze som myslela, ze to je koniec. Ale menzes sa nespustil. Ani nijake spinenie. Tak som envedela, co teraz. Test bol samozrejme pozitivny 😉 Ale aj tak som tomu este velmi nechcela verit. Ja som ani nechela testovat cikacim testom, len tie boelesti mi nedali. Inak ja truba, len tak zo srandy som testla dokonca aj dnes. Ja som len chela vidiet, ako to ta ciarocka silnie. Len ja truba som kupila test a az doma som si vsimla, ze to je 25. Ten prvy som mala 20tkovy. Ale aj tak ciarka riadne silna. Hodim zajtra fotecku, mam len v mobile, musim to preniest na Mac.

dancez
19. nov 2014

@axnelez2 mne nebolo zle len ma pobolievala hlava každý den a brucho som mala nafúknuté a prsia ma bolia stále už čakám na ms lebo už mi to ide na nervy a doktor povedal že po ms ma prestanú bolieť.

bambulka2015
19. nov 2014

@axnelez2 mne nic nebolo. Len brucho sa nafuklo a citila som vajecniky. Tiez som pichala gonal plus dalsie dve svinstva. Do odberu mi fakt nic nebolo, dokonca som ani treningy neprerusila, normalne som dalej chodila behat, len trosku pomalsie. Odber bol hroza, ako som sa prebrala, myslela som ze skapem. Dali mi dva cipky a preslo to a uz nic nebolo. My sme dokonca hned po odbere ani domov nesli ale cestovali 450 km k svokrovcom, vecer sme este boli u kamosky na navsteve a na druhy den behali po meste vybavovacky. Cely den na nohach. Jedine co ma tlacilo, rifle na bruchu. V aute som vzdy rozopla gombik a zips 😀 O dva dni som mala ET a to bola lahoda. Nic nebolelo, nic nebolo. Len od punkcie som mala zapchu. Ta presla ale o dva dni po transfere a inak nieco vyse tyzdna som nemala vobec potoaze. Uz som zase nabehla na moj normalny zivotny kolotoc Behat som sice nebola ale plavat. A chodila som normalne do roboty. No a minuly vikend sa zacali tazkosti. Boloesti podbruska ako na kramy ale niekedy take silne, na zomretie. A hlavne v noci. Mala som slabsiu hyperstimulku. Dnes mi doc povedala, ze vajecniky su stale dost zväcsene a ze to moze dlho trvat pokym sa "stiahnu". A mam vodu v bruchu. Takze z toho tie bolesti. A pripisujem to aj tomu, ze som v poslednych dnoch menej pila. Tak som vcera zase nabehla na hektolitrovy rezim 😠
Inak od transferu stale beriem lieky a poravdepodobne az do nejakeho 14tt. Progesteron a estrogen vaginalne. A este listovku. ale to je nic, to je len vitamin.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre