Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

pepca28
10. dec 2014

@ereska neni sú momentálne prachy...🙂

dancez
10. dec 2014

@ereska ja idem koncom januara na KET

ereska
10. dec 2014

@dancez aj ja cakam kazdu chvilku menzes a potom o mesiac jaj sa uz tesim snad to dobre dopadnee

pepca28
10. dec 2014

@ereska ja čakám pod vianočný stromček...Ale aj tak...dufamf že už nedôjde....::-

ereska
10. dec 2014

@pepca28 vsak hadam to manzel uz druhykrat pochopil ze idete robit deti hihi

renitr
10. dec 2014

@fatma1 ja som mala AMH 3,14 a mam pozitivne protilatky proti sperm 😉

renitr
10. dec 2014

juuuj vidim ze Januar bude veeeelmi plny, Dr. bude mat co robkat, aby vsetky cakatelky uspokojil 😀 Boooze kazdej to prajem, a verim ze zaciatkom roka sa to pekne rozbehne a vsetky budeme tehulkovat 🙂

dancez
10. dec 2014

@ereska ja by som mala dostať 19.12. aj ja sa už teším už nech je to za chvílu tu. Ja že vraj mám vysoku
prevdepodobnost že sa to podarí tak som strašne zvedavá 😀

ereska
11. dec 2014

@dancez davatte si aj to embryoglue?

dancez
11. dec 2014

@ereska najprv som to chcela ale kedže každý tvrdí že je to dosť možno že sa to podarí tak asi nie, keby sa to 1 krát nepodarilo tak 2 krát si to už dám. my sme si dali zmraziť 4 embr. po 1 a 2 emb. spolu, tak najprv ideme skúšať po jednom.

pepca28
11. dec 2014

@dancez tssss. mne povedali ze sa to podarí určite na to 1.krát...:-)))))). Hold je to hop alebo trop.
.:🙂))----ale neboj, keď veríš vyjde to...ja som to trošku odflakla a v momente jak mi ich vložili som si proste uvedomila ze coooo,uuuz,Sak ja nej som pripravenaaaaa...a hneď stresy, čo v robote,skade peniaze a čo potom... a podobne...:🙂)))....No proste mi to vtom momente nejak nesadlo a nevedela som sa vžiť do toho statusu "tehotnej"....No a asi je to pravda,že keď hlava odmieta ....tak...Sak vieš...musím sa na to teraz inak pripraviť, ale hlavne aj psychicky...:🙂)))))

dancez
11. dec 2014

@pepca28 mne nepovedali že sa to určite podarí ale že je velká pravdepodobnosť, lebo ja som už bola 3 krát spontánne tehotná len s týmto partnerom máme problém že on má Oligoastenoteratozoospermie, a ja mám protilátky proti spermiám, takže nestačí že on ich má málo ešte ja ich zabijem. A iný doktor mi povedali že pri protilátkach je najlepší KET a ešte keby bola blastocysta tak že toje najideálnejšie a tých vieš máme 6 tak to tomu velmi verím a ma to tak povzbudilo všetko a už som prežila aj horšie veci ako keby sa to nepodarilo na prvý krát takže pohoda. len to ma súri že mám 31 rokov a chcela by som 2 deti tak už by bol ajčas otehotnieťa a už velmi túžim po dieťetku nielen koli veku.
Ale deti z tých 3 predoslích tehotenstiev nemám.

pepca28
11. dec 2014

@dancez tak ja som nebola ešte sponntanne tehotná, manžel ma tiež túto diagnózu... verím že sa i to podarí na prvýkrát... mňa ese nejak vek nesuri,asi sa na to ale inak budem kúkat o 5rokov...inak otazocka,celkom aj intimna,ak chceš napíš do správy, koľko miliónov mal tvoj manžel v 1ml.???...zaujíma ma to preto,že naš známy mal horší spermiogram ako môj muž a podarilo sa im to normálne,len ona brala len nejaké hormóny na podporu...môj muž mal 6milionov a z toho 10%shopnych,tak neviem,Sak stačí len jedna,ne?

dancez
11. dec 2014

@pepca28 aj ona mala protilátky? čo viem tak asi len prednison mohla mať. Ja som sa na to pýtala a mne povedali že s našim spermiogramom asi ťažko spontánne. Na úplne poslednom sperm. , pri odbere mojich folikúl mal iba 100 000 spermií. Ale pred tým mal o nejakých 100, 200 tisíc viac, to vy máte ešte dobrý spermoš. Ale priatelovy zomreli tento rok obydvaja rodičia tak asi aj to k tomu prispelo, stres a tak.

pepca28
11. dec 2014

@dancez nie,nemala protilatky,mala dlhodobo loptou na maernici a jej Gynekolog to neriešil,išli do iscare...🙂 tam to zistili a išla na operáciu...a než štíhla podpísať ivf, bola v 8tt...🙂

axnelez2
11. dec 2014

Ahojte , baby neviete aspon približne kedy je možné začať s ďalšou stimuláciou ? MS uz som dostala a vo ferti povedali ze mam prísť po mrche. Ale... Co mozem čakať ? Schváli mi poisťovňa hned 2 IVF ? Je tu nejaka co mala máličko opl.vajicok popr žiadne ? Potrebujem tak informatívne zistiť ci vam vo ferti nejako zmenili dávkovanie, postup pri stimulacii ci daco podobne. 😖

axnelez2
11. dec 2014

@dancez @ereska ahoj, my sme dávali "lepidlo" .., nepomohlo, ale preco nezvýšit svoje šance , aj ked podla štatistiky iba o 5% 😅

candour
11. dec 2014

@axnelez2 ahoj,na dalsiu stimul mozes ist o tri mesiace najskor,ja bola v juli a teraz v novem.poistovnu mozes zacat riesit hned.my sme po prvom ivf nemali z 5embryi co ostali po vlozeni dvoch ziadne na mrazenie,vsetky sa 5den prestali vyvijat.preto som sla na 2.ivf,teraz mam nastastie 18snehuliakov,na 3.stim.by som uz nesla..telo si z tych horm.musi odpocinut.embryo glue je podla mna komerc.kravina,mala som ho v 1.ivf a nic.uz by som to neplatila,aj v brne mi povedali,ze nema vedec.opodstatnenie

pepca28
12. dec 2014

sice mimo temy,ale kde sa mam vyzalovat????? ....ked sa sere tak sa sere...ja uz nevladzem...😝...Pred mesiacom sa mi pokazilo auto...500evri...kedze som pol mesiaca nebola v robote,vyplata prd...a do toho vsetkeho mi vybuchla chladnicka....no akoze ja asi vylupim banku uz...kde mam vcul nahrabat este aj na ket??????....aaaaaaaaaaaaaaaaachhhhh.....

nelly16
12. dec 2014

Pepca28 prosim ta a kolko ta vyjde ket vo ferti?

A este sa chcem spytat aky je rozdiel medzi ket a et?
S priatelom zaciname v januari vo ferti

fatma1
12. dec 2014

@pepca28
ta tvoja znama co to mala na maternici? loptou? dobre citam? to je co?

ja mam submukozny myom 2,9 cm, pod sliznicou a vytlaca mi to dutinu maternice ☹

ereska
12. dec 2014

@nelly16 et je vklad hned po stimulacii nemrazene embryo a ket je uz zo zmrazenymi embryami

@pepca28 jaj mojko to mi je luto ye vam prdla este aj chladnicka

ereska
12. dec 2014

a mne uz zacina menzes

nelly16
12. dec 2014

@ereska dakujem za info. My len zaciname tak este mam vtom medzery. Boli sme na pohovore vlani ale musela som to koli chrbtici odlozit.

pepca28
12. dec 2014

@fatma1 jej vcul som si to všimla...píšem cez telefón,niekedy to tam hádže somarinu...mala polyp..

pepca28
12. dec 2014

@nelly16 300 euro + lieky

fatma1
12. dec 2014

@pepca28 ahhhaa...jasne, uz to dava vyznam...;) Dik
vies ako sa hovori, ze na posraneho aj zachod padne.........ale baby, myslime pozitivne..
pokial nejde o zivot, nejde o nic...

Ale chapem ta...;(

nelly16
12. dec 2014

@pepca28 a et je lacnejsie? Doktor mi hovoril, ze zaplatim len za lieky,pri mojej vahe asi 200e. Alebo sa zmenil aj cennik za rok?

pepca28
12. dec 2014

@nelly16 najprv mas stimulaciu a nasledne ak nie je problem ,dva tri dni po odbere tusim mas vklad(ET)..to je v cene,vramci cyklu..lenze ja som mala hroziaci hymerstimulak,takze setky vajca co som nakladla zamrazili a isla som na 1.ketko...to bolo zadarmo....a kazde dalsie ,podla toho kolko mas mrazakov,si uz platis...a ked sa minu.mozes ist zas odznova a odznova a odznova.............:-P

ereska
14. dec 2014

Ahojte fesandy ako vykdndujete?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre