Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vierka
24. mar 2009

petka - tak ja sa snazim uzivat si zatial netehu zivot plnymi duskami 😀 ved mi sme mali po ET tiez zakaz a to boli hotove muky pre mna, tak si to musim teraz "nadrobit" aby som potom vydrzala 😝 😀
a ten doki je ale diskretny 😀 😀 😀
nabuduce si dam len takeho vlazneho 😝
tak ja budem v ten den, ked budem cakat na krvny vysledok cakat, ze mi niekto spomenie ryby 😀

matka - ET je uplne v pohodicke, ako vravia baby a doktor vtpkuje a sestricka ta drzi za ruku a ked sa rozplaces od stastia, tak je stastna s tebou 😀

petkaerdal
24. mar 2009

tak to som bobjan nepocula,ked som ho ja nemala teda,tak neviem,ved ja som nemohla ani chodit,to boli ukrutne bolesti a nemala som ho a ani potom,akurat sa mi nestihlo zmensit brusko

Matka to neviem,proste to tak byva,ja som tiez mala viacej krat prazdne,vzdy su nejake,byva to tak,ale preco to neviem teda

vierka
24. mar 2009

bobjan - aj ja poznam jednu co bola z nabehom na OHSS v nemocke a bola tehu 🙂

petkaerdal
24. mar 2009

Vierka tak si daj takeho naturalne tepleho vtaka 😉 😉 😉 a nie vreteho,ked si nedocakava
tak si nadrob teda,ale potom ti aj tak chutit nebude neboj 😉

mne dali cipok ,ale nepomohol vobec 😔

bobjan
24. mar 2009

Vierka, ty by si si teda rozumela s mojím M., on by tiež veľmi rád nadrábal 😀 😀 😀 a doháňal zameškané 😀

matkamatko
24. mar 2009

petka dnes si mi dala chrobaka s tými 3 embryami, neviem čo spraviť ak by prežili všetky 3...baby radte...

vierka
24. mar 2009

petka - no teraz si dam takeho all natural 😀 a hned prestanem mysliet nato, ze ma nieco boli 😝 😀
esteze nekazes aby som nadrabala aj za teba - to by som mala uz vazne dost potom 😀

bobjan - no neviem ci sa da tych 9 mesiacov potom tak lahko dobehnut 😝 😀

matka - ja som mala takuto podobnu dilemu, ale ja som sa rozhodovala medzi 1 a 2 embryjkami... a som to proste nechala tak a som si povedala, ze uvidim ked embryologicka sa ma opyta ze kolko, ze kolko zo mna vypadne... a nakoniec sme mali len jedno 😅
no daj si minimalne dve a to tretie uvidis, ale ja by som nad jednym uz vobec nerozmyslala 🙂

loginka
24. mar 2009

hm, myslim ze to je na zvazeni kazdej z nas, lebo aj to sa moze stat (vid misi, ktora si dala vlozit 3 pri KET)
na ktore IVF ides?

bobjan
24. mar 2009

ja sa pre dnešok lúčim, majte sa krásne 😉

petkaerdal
24. mar 2009

Matka,moj nazor poznas,ale mozno tak vravim,lebo mam uz viacej ivf a neuspechy za sebou,pri prvom ivf som inak rozmyslala,dokonca len nad jednym,je to na tebe...ale ja by som sa nebala,ze sa uchytia vsetky 3,vzdy nejake odide

Vierka,ale ved ked mas chut ,mozes aj za mna nadrabat,ja mam zameskane vies kolko za 26tt??? tak zacni,aby si to stihla do tvojeho tehu 😀 😀 😀

Baby lucim sa,ide ordinacia
pekny vecer,pa pa zajtra

vierka dufam,ze pri dalsiom ivf hadam uz nebudes rozmyslat nad jednym iba?

matkamatko
24. mar 2009

no vierka nad jednym ani ja, teda ak by mi nezostalo len jedno, ale dufam, ze nie, len petka mi dnes navrhla 3 a ja neviem, ak by všetky 3 prezili, tak neviem, bude mi luto to jedno vyhodit, ale neviem či tam nie je vacsie riziko ze sa neuchyti ziadne.. 😒

petkaerdal
24. mar 2009

este k tomu,je rozdiel 3 vlozene po PK a 3 bez PK

papa

matkamatko
24. mar 2009

a čo sa stalo s misi?

vierka
24. mar 2009

bobjan - pa pa a krasny vecer 🙂

ako tak citam, tak poctom IVF sa zvysuje aj pocet embryjok co chceme... takze aj Petka rozmyslala pri prvom nad jednym 😀 a potom sa to uz len stupnuje 😅 😀

Petka - zeby som dobehla tych tvojich 26 tyzdnov za 2 mesiace??? 😀 len dufam, ze ste to nerobili predtym tri krat denne po dve hodiny, lebo to by som nasledujuce dva mesiace nerobila nic ine, len nadrabala 😀 😀 😀
neboj sa, pri druhom idem rovno na dve a pevne verim, ze minimalne tie dve mat budeme k dispozicii - ked nie, tak nejake slohnem 😀
ordinacii zdar - pa pa 😀

tak pre dnesok koncim aj ja baby... skoncili spravy, tak idem nieco poriesit s tym mojim 😀
nakoniec zaspime obaja na gauci pri telke 😝 😀

matkamatko
24. mar 2009

logi ja mam 1.IVF a strašne by som bola rada, keby bolo uspesne, no kočky su tu dôkazom, ze je to skôr zázrak ale ja na zázraky verim 😉

vierka
24. mar 2009

matka - no ja by som to skor brala tak, ze skor zvysis sancu aby sa nejake uchytilo... lebo su tu baby co sa im z dvoch uchytilo len jedno a tym ze das tri skor zvysis sancu ze sa ti mozu dve uchytit... 😉
drzim palceky, aby to vyslo na prvy krat 😉

floskula
24. mar 2009

halo baby. menovite Petka, zase sa raz chcem nieco spytat. po OPU si mala este bolesti nejake? tusim si spominala, ze si mala viacej vajok, tak tiez si to viackrat museli asi napichavat, aby ich dostali von. ja mam dost bolesti a aj zvysenu teplotu. doktor nespominal, ze to tak bude.

katka14
24. mar 2009

ahojte babule. bola som dnes na 1. kontrole po stimulkach a mam 6 folikul. ževraj nič moc, ale ideme ďalej. poraďte, je to dosť alebo z toho nič nebude? a po odbere vajok, ako vam bolo?

loginka
24. mar 2009

matka, pri prvom ani druhom IVF by som viac ako tri nevkladala, ale to je moj nazor a rozhodnutie
mozno po opakovanych neuspechoch by som zvazila aj tri
floskula , ja som mala tiez bolesti po OPU, 20 vajicok, mozno preto
aj na druhy den som vacsinou prelezala

matkamatko
24. mar 2009

katka ja som minuly tyzden pri prvej kontrole mala 5 folikov peknych a 3 male a nakoniec ich bolo 10 a z nich 4 vajka a oplodnili sa 3.ja som tam bola po odbere cca 3 hodky ale dalo sa...

matkamatko
24. mar 2009

logi takže tvoj nazor je 2? a čo sa stalo s tou misi?

loginka
24. mar 2009

matka, neber to ako radu, je to na tebe 😉
hm , u nej to zial napokon nedopadlo dobre, cakala trojicky po viacerych neuspechoch
rozhodne ta nechcem ovplyvnovat 🤐

matkamatko
24. mar 2009

a vynosila ich? my sme chceli 2 a budeme vdacni ak tie 2 preziju, len to jedno mi bude luto.. 😀

loginka
24. mar 2009

zial prisla o ne ☹

matkamatko
24. mar 2009

no ved tohoto by som sa bala... no ved uvidime...

adrolka
24. mar 2009

ahojte, zase sa vám sem nahrabem na chvíľu. Hyperstimulák: tak pozor, baby, málo vajíčok nerovná sa nebude hyperst.. Ja som mala iba 4 vajíčka a dostala som taký hypers.., že som vykotvila v nemocnici na 5 dní. bolo to presne v deň ked som išla na odber krvi. Ale ja som už vtedy tušila ( výsledky krvi ešte neboli hotové), že to bude tehu, lebo!!! ja som vysnorila na nete o hyperst, že pri ivf môže byť hyperst zapríčinené aj tehotenstvom, hlavne ak nastane neskôr. Má to niečo spoločné so zahniezdovaním - ale necitujte ma, lebo si to presne do podrobna nepamätám, ale na betón som to čítala. 😉 Ja som potom mala ináč hcg 346 na 14dpET a každý druhý deň mi brali na kontrolu a troj/štvornásobilo sa 😀 , no a máme z toho dvojičky.
Ak by ste náhodou mal ihyperstimulák, strááááááááášne veľa piť, ja som pila denne 5-6 litrov! prisámvačku a dostalla som v nemocke takú zaváraninovú fľašu -veľkú!!! 😀 a musela som merať, koľko som cikla 😀 . Po 5. dni ma horkoťažko pustili domov, ale ten hyperstimul trval ešte dlho, len už to nebolo akútne.
ježiš ja som sa tu rozpísala, nehnevajte sa (ale ja si nepomôžem -ferticent je môj libling 😵 )

matkamatko
24. mar 2009

adrolka diky za info, tak ja budem radšej ešte pit... 🙂

mimka30
24. mar 2009

Ahojte žienky. Sedíte pri ordinácii??? 😀 Ja si to nahrávam a kuknem po sprche. Akurát som sa dotrepala z denky a idem sa najesť lebo som hladnáááá. 😀

adrolka
24. mar 2009

ano len pi, lebo aj mne povedal doki pinter, že vy určite nebudete mať ohss, lebo boli len 4 vajká. no a vidíš. potom musel telefonicky dávať inštrukcie lekárom u nás v nemocke, že čo majú so mnou robiť. 😀

katka14
24. mar 2009

ahojte baby, tak ste ma teraz trosku vystrasili s tou hyperst. čo to znamená?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre