Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

siouxie
26. máj 2010

bubul, ďakujem 😵
aj ja sa na to spolieham 😀

a teším sa, ako si to užívaš, je to úžasné 😵 držte sa, dúfam, že už budeš iba oddychovať, čoskoro... 🙂

bubulka722
26. máj 2010

Ešte tak potiahnem budúci týždeň a potom nech si kolegovia v práci hrkútajú. Nič v zlom, ale oni ohľady moc neberú a napriek všetkému čakajú, že budem za nich ťahať počas ich letných dovoleniek.

siouxie
26. máj 2010

tak to im vytrieš kocúra 😀
len oddychuj a užívaj si, zaslúžiš si to všetko po tom vlaňajšku (a rokoch predtým) 🙂 .

bubulka722
26. máj 2010

Ver mi, už sa na to teším. Budem znova po rokoch vzorná žienka domáca. Predsa ale asi nezostanem doma do konca tehu. To by bolo na mňa moc. Po čase mi zase blchy ožijú a budem musieť vypadnúť medzi ľudí. 😀

henika40
27. máj 2010

@esther03, ahoj, mne doki povedal cca pred 3 tyzdnami, ze do 8.6, ale do 9.6. by bolo super, pravda, ak to znamena, ze 9. 6. este moze byt 1. den MS, mne to akurat vychadza na prelom.. tak dufam, stiham..
pekny den

esther03
27. máj 2010

henika ahooj, mne tak povedali, ze komu zacne ms 9.6. toho este zoberu. No pre nas to nie je, my este nemame schvalenu ziadost 😒

henika40
27. máj 2010

no veru, to by sa mi hodilo, mne to vychadza presne na 8.6., ale takto aj keby meskali den.. tak by to este islo, jeeeej, to si ma potesila 🙂 my tam ideme v pondelok, tak sa vsetko dozviem.
.. aku mas poistovnu? na to moju p. dr. ani dobreho slova nepovedal (okrem toho, ze platia), ale ziadost mi poistovna schvalila za 11 prac. dni a to vratane dna podania

darla27
27. máj 2010

Ester fakt kvoli takemu drobnemu "nedoplatku" /bol to skor bordel zo strany poistovne/ mi IVF neschvalili, v podstate medzi tym som podala storno ziadosti /to som ani nemusela, ale nevedela som ako to chodi/ a sami od seba mi po zaplateni tejto sumy ziadost schvalili, takze bola schvalena asi o nejakych 5 mesiacov po mojom podani. No cirkus. 😀
Baby nestraste, to chcete povedat ze ked budu mat v auguste "narvano" tak IVF mozu odlozit? 😅 ☹
Volaju z FC ze je ziadost schvalena ci mam si tam volat sama? Nemozem sa uz dockat. 🤐

esther03
27. máj 2010

henika, drzim palce nech to stihnes 🙂 Inak ja mam doveru, tak uvidim, aki budu rychli 😀
darla, tak to si bola ty vo ferti, co to trvalo styri mesiace? 😀 Som sa pytala dr, ze ako najdlhsie trvalo schvalenie a povedal, ze dake styri mesiace. No, snad v auguste nebudeme pred ferti cakat v rade 😀 . Co ja viem, tak by mi mali dat vediet z poistovne a zaroven sa to dozvie FF, asi narovnako myslim. Ja sa bojim, ze pre nejaku kravinu mi to nechvalnia na prvy krat 😠

darla27
27. máj 2010

Nie, to nebolo vo FC. To bol iny CAR aj ina poistovna nez mam teraz. 🤐
Mne z poistovne ze schvalili ziadost nevolali ani nic neposlali, volali mi len z centra.
Po zmene poistovne bola ziadost schvalena presne 17 dni od podania.
Dufam ze to pojde aj teraz tak rychlo.
Takze z tejto temy ideme v auguste zatial tri. 🙂 /tedam dufam ze august stihame/

bubulka722
27. máj 2010

Darli aj všetky ostatné kočandy budem vám silno držať palce. 😉
V auguste bude personál a hlavne doki pekne odpočinutý, tak to pôjde ako po masle a budú samé dobré správy. 😀

silvia545
28. máj 2010

ahojte kocky 😉
darla nezabudni aj na mna,,ja sa chystam tiez v auguste 🙂

bubulka dakujeme 😵 silno drz palce 😀

wmonika
2. jún 2010

@larita112 to mate uplnu pravdu ze mi tie centra zivime ja som uz 2 krat mala icsi predlzenu kultivaciu a vsetko mozne len aby som otehotnela a nic stale nic a nikto nevie co sa deje ☹

henika40
5. jún 2010

ahojte, tu sa to trocha prestalo hybat..
keby sa niektora ozvala, bola by som velmi rada,
zaujimalo by ma ako prebieha ivf cyklus vo ferticent...

camelco
8. jún 2010

@henika40 ....... ahoj 🙂

henika40
8. jún 2010

ahojky!
.. nuz ja som to nestihla, posledny pol roka MS ako svajciarske hodinky a tento krat, ked to taaaaaak ocakavam, tak meska.. ☹ ☹ .. neviem, ci je to sen, ci skutocnost..
aj mne to vychadza na august.. bude to moje 1. IVF a zaujimalo by ma, kolkaty den v cykle sa co robi, mas skusenosti camelko? 🙂 chystas sa aj Ty?

camelco
8. jún 2010

@henika40 .......... no ja mam nepravidelny cyklus ........ sice ako sa to vezme nepravidelny niekedy 2 inokedy 30 alebo 35 ......... zatial nam vysledky nevychadzaju na IVF ........ teraz mame mesiac pauzu a v juli by sme chceli skusit 2.IUI ale uvidime podla spg mm

camelco
8. jún 2010

oprava niekedy 29 ....... atd 🙂 som sa riadne sekla cooooo 😀

bubulka722
8. jún 2010

Henika všetko sa odvíja podľa formy stimulácie. Ak budeš mať normalny protokol, tak 2. deň cyklu začínaš pichať, pichá sa cca 10 dní, posledný deň stimulácie večer pichneš hormon na indukciu ovulácie a o 36 hodín ideš na odber, čo je cca 12. deň cyklu. Potom len čakáš ako sa budú deliť. Ak nebudeš mať PK,tak je vklad na 3. deň po odbere a ak s PK tak na 5. deň. Výsledok vieš 2 týždne po vklade. Samozrejme to môže byť úplne inak. Všetko to závisí od reakcie tvojho tela na stimuláciu. Takto to prebiehalo u mňa s geniálnym prirodz. cyklom.

henika40
8. jún 2010

camelco, 2 dni 😀 , to by bolo.. to by sme iba kramovali 😀
urcite treba vyuzit, kym je sanca prirodzene 🙂
bubulka, dakujem
ja mam merional, cetrotide, gonal.. gonal od 2.dna 5 dni, 6. den kontrola a dalej nehovoril.. ale ked je odber 12. den, ratam este 2 navstevy medzi..
inak gratulujem k // a dalej drzim palce.. dali ste si aj metodu seminal plasma flushing?

bubulka722
9. jún 2010

Presne túto formu stimulácie som mala aj ja. Na 6. deň po dobraní Gonalu som mala kontrolu a kvôli OHSS potom znova 8. a 10. Na 12. deň odber. Ak ti nič hroziť nebude, tak tam nebudeš musieť chodiť tak často. SPF sme si nedali, myslím že je to úplne zbytočné. Ak by to tak markantne zvyšovalo úspešnosť, rating by si určite dvihli a iné centrá. Okrem FC to žiadne CAR nerobí. Podľa mňa je to hlúposť. Dá sa to vyriešiť sexom tesne pred transferom. Je to v podstate to isté a zadara.

silvia545
9. jún 2010

bubulka mas pravdu s tym SPF,,da sa to vyriesit sexom ako si napisala a neplatís nic a usetrís 😉 mna by to vobec nenapadlo,,diky za radu,aspon nieco usetríme 😉

henika40
10. jún 2010

na tom nieco bude 🙂 este casu a casu na premyslenie.. 2 mesiace a leto pred nami..
ak je dostatok vajok oplodnenych, vkladaju sa 2 embryjka, ci je to individualne?

aaddeell
10. jún 2010

vkladaju jedno alebo maximalne dvw je to na vas 😉

henika40
10. jún 2010

.. ked uz, nech v dopravnom systeme tlacim riadny tank 😉
oach.. len aby to uz ubehlo, dnes som mohla 2 den stimulovat 😢 a takto mozem v uzkostiach cakat do augusta, ci to vyjde, nevyjde, ako sa to cele vyvinie..

darla27
14. jún 2010

Babule ak sa do augusta nestane zazrak tak to vyzera ze budeme ozaj stimulovat viacere, moja ziadost je schvalena.
Vzdy davaju na stimulku gonal merional a cetrotide? Kam sa ktore picha?
Zaujimalo by ma, ci je riziko posunut cyklus pred ivf norethisteronom, nemoze to narobit nejaku sarapatu s hormonmi alebo nebodaj nejaku cystu? 😕

bubulka722
15. jún 2010

Ahoj Darla!!! Neviem či dávajú každej pri stimulke to isté, pravdepodobne najviac záleží od prirodzeného cyklu a možno sa bude orientovať tak ako v GF, tažko povedať.
Gonal a Cetrotide sa pichá do brucha a Merional do zadku. Ja osobne by som sa asi radšej pred IVF akýmkoľvek hormónom vyhla. Každopádne sa skús spýtať priamo dr. Pintera.

vika34
15. jún 2010

ahojte,ja som pred posl.IVF brala norethisteron,lebo mi mrcha vychádzala na Vianovc,cystu som nemala,teda aspoň o nej neviem,ale ani som teda neotehotnela,samozrejme asi to s tým nesúvisí

rebeca_1
17. jún 2010

Ahojte baby,

prisla som Vas len pozdravit.

My sme sa s manzelom rozhodli nakoniec pre Reprofit.

Vo Ferti nam doporucili po tretom neuspesnom IVF geneticke vysetrenie. Myslite, ze s vysledkami by sme sa mali este do Ferti vratit?

Drzim Vam palceky..

vika34
17. jún 2010

ahojte rebeca výsledky z genetiky odnes do Reprofitu,myslím,že Pinterovi budú na nič,ked idete do Brna
držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre