Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

henika40
19. nov 2010

@adrianahlv ja som zacala chodit do piestanskeho centra, potom sme prestupili do ferticent a medzicasom to piestanske aj zaniklo

henika40
19. nov 2010

@adrianahlv zalezi, aky mate problem, ale vo ferti maju celkom dostupne ceny...

adrianahlv
20. nov 2010

@adrianahlv Ahoj. Boli sme len raz v gynfive, ale... Je to tam stresujuce. Na prvej - vraj konzultacii stihli s nami vselico pocnuc zaslanim ziadosti do poistovne, vysetrenie mna, odobratie ejakulatu a nasledne zmrazenie spermii... Hlavn toto dost vystresovalo mojho muzika a bal sa, ze vobec tam nenajdu spermie zivotaschopne, lebo bol zavrety do malej izby... Keby som v nej nebola s nim, odide - to mi povedal. Pritom som duplikovala, ze ideme a sme na KONZULTACII. Vela neviem o centrach, nemam skusenosti, ale co citam, asi idem menit na ferticent. Ide o pristup ako aj to, ze v gynfive sa plati aj za to, co vo ferti vobec nie. Nechapem, ako v jednom sa plati a v druhom za to iste nie... Mna do GF poslal moj gynekolog.

adrianahlv
20. nov 2010

@henika40 Och, sama sebe som si poslala spravu, som aj ale tech. antitalent 😀 Ako si spokojna, co vsetko ti robili? A cenovo, ako vas to vyslo? Moj muz ma tazku oligoastenoteratozoospermiu. Posledne mu nasli 2 zivotachopne spermie 😢

maticap.
20. nov 2010

@adrianahlv ahoj, my vo FC iba zacinam - teraz sme tam boli druhykrat. Prvu navstevu sme mali konzultaciu, vysetrenie spermiogramu (ten je u nas viac menej OK) a rovno sme pisali ziadost na poistovnu. V septembri sme ziadost konecne skompletizovali (chybali nam vysledky kultivacie chlamydii) a do mesiaca nam z FC volali, ze mam schvalenu ziadost. Pocas tejto druhej navstevy ma dr. vysetril, vypisal recepty, vysvetlil co nas caka najblizsie dni, ja som ho potrapila nejakymi otazkami (lebo som motak 😀 ), v lekarni sme vyzdvihli lieky a teraz cakam na zaciatok menzesu a ideme pichat. Doteraz sme platili iba v lekarni za lieky: 183 eur. A vyfasovali sme gonal v takom specialnom pere, merional a cetrotide. Moj dojem z FC je zatial dobry, snad to takto pojde aj dalej a vsetky dojdeme do vytuzene ciela 🙂 .

Dievcata, mate nejake prakticke rady pocas stimulky? Napr. kolko tekutin pit a podobne? Dakujem! 😉

adrianahlv
20. nov 2010

Ahoj. Ak sa mozem opytat, kde je potom problem, ked spermie boli ok? Idete na IUI, alebo este neviete?

henika40
20. nov 2010

@adrianahlv u nas bol preblem u mna, ale pre porovnanie, vo ferti napr. pri indikacii neplatis za ICSI (napichovanie spermii do vajicok, za co by si v inych centrach platila), za predlzenu kultuvaciu tiez neplatis, a robia aj PICSI (vyberu morfologicky a genteticky kvalitnejsie spermie), co je samozrejme za doplatok, doki to navrhne len paru, ktorym to doporucuje.. za vstupny pohovor neplatis, skuste sa tam ist pozriet a uvidite, co som citala, v ostatnych centrach vychadza IVF cyklus drahsie..

adrianahlv
20. nov 2010

@henika40 A co stoji to PICSI? Nam to urcite asi robit budu, muz ma problem s kvalitnymi spermiami. Potom napisem, ako som dopadla.

silvia545
20. nov 2010

@adrianahlv ahoj,,PICSI sa mi zda,ze stojí 150eur 😉 ja som tiez prestupila z GF do FC,,aj mna poslal moj gynekolog do GF,,ale uz druhy pokus som absolvovalo vo FC a bol uspesny 🙂 nevahaj nad FC uvidis lutovat nebudes,,skor ked zostanes v GF 😉 drzím palce 🙂
@maticap. pi vela velaaa tekutín aj ked to bude nasilu 😉

adrianahlv
20. nov 2010

@silvia545 Ahoj. A vy ste mali aky problem? Kolko vas to stalo v GF? Mozes mi napisat, ako to vsetko prebieha? Ja uz som viac menej rozhodnuta pre FC.

henika40
20. nov 2010

@adrianahlv sestricky su prijemne, a dokim sa nenechaj odradit, malo hovori, povie, len co potrebujes vediet, ale je fakt vynikajuci odbornik a poctom navstev sa komunikacia zlepsi 😉
@maticap pit nezabudni a hlavne, aby si bola v pohode, drzim palce 🙂

adrianahlv
20. nov 2010

@henika40 Dakujem, potom dam sem vediet co a ako, aby ostatne holky sa vedeli rozhodnut a mali nejake info, lebo ja som mala na zaciatku velmi strohe, ale vdaka vam, ktore mi pisu som ako tak v obraze. Dakujem babenky 😉
Ale stale prosim, ak mi viete povedat, kolko ma to asi vyjde a aky dlhy cas, pripadne, ako to vsetko prebieha, prosim piste.

christie
20. nov 2010

my sme boli vo FC prvy krat vlani na jesen, museli sme absolvovat IUI kvoli poistovni (Dovera), mali sme 2x, ale po prvom neuspesnom doktgor dal odovdnenie a isli sme na IVF, to nam schvalili, lieky som doplacala cca 180,-EUR.

Mali sme 7 vajicok, z toho sa 5 oplodnilo, Davali sme este taku specialnu metodu, stoji to 100,-EUR (to navrhnuju), neviem, ako sa to presne vola, ale to odobrali manzelove spermie este pred OPU a potom sa v tom roztoku "macali" 🙂

OPU sme mali 1.4 a z tych 5 oplodnenych nam na 5ty den zostali 2 bojovnici. Super na FC je, ze predlzena kultivacia sa neplati a ani ISCI (obe sme dostali v ramci poistenia).
OPU sa robi v ciastocnej narkoze (cca 15 minut) - ak mozem z vlastnej skusenosti, je fajn, ak vas manzel (partner) caka a podporuje.. Ked sa preberiete, je prijemne ho mat pri sebe.

Na ET bol aj manzel pritomny, Dr. Pinter ukazuje blastocysticky, ako vyzeraju, je to niekolko krat zvacsene, je to zazitok aj pre muza. Potom je vklad. Dolezite je mat velmi vela tekutin v sebe pri ET, aby mechur roztlacil maternicu (to vam povedia, ze treba pred tym vela pit). Po vklade este 15 minut ste na stole, aby neprislo k mimomaternicovamu otehotneniu ale aby sa bubaci uhniezdili. Potom sa mozete ist vycikat 🙂 pre mna to bola teda ulava a potom znova na pol hodinku si lahnut.. A je po parade 😎
Po ET som bola doma 14 dni, len trochu som z domu pracovala, ale hlavne som oddychovala a vela pila (pit treba uz od stimulovania, aby ste zabranili OHSS).

Po ET na 14ty den idete na krv, ked je HCG pozitivne, tak o dalsich 7 dní idete na ultrazvuk, kde vam potvrdia gestacny (gestacne) vaky a tym starostlivost vo FC konci. Daju papier, ze ste tehotna pre doktora a prechadzate ku svojmu gynekologovi. Ten o dalsich 7 dni by mal urobit ultrazvuk, na ktorom uz je vidiet srdiecko.

My sme mali to stastie, ze vyslo prve IVF, teraz lezim na Antolskej, som 35tt+2, snazime sa udrzat babatka do stredy (koniec 36 tyzdna) a potom uvidime. Mala som totizto polyhydramion (vela plodovej vody). Ale to je to najmenej, ze lezim v nemocke.. som stastna a dakujem panovi doktorovi, ze nam k tomu zazraku dopomohol.

Dievcence, hlavne pozitivne mysliet, nie je to fraza, naozaj to pomaha.. bez stresu, tie dva tyzdne stoja za to zobrat si dovolenku a oddychovat.... Drzim palceky vsetkym.

maticap.
20. nov 2010

@adrianahlv ahoj, u nas sa problem nenasiel... sme dvaja zdravi jedinci, ktorym sa nedari a nedari....na zaciatku mi nasli hyperfunkciu stitnej zlazy, no ta je uz v norme a takmer rok som bez akychkolvek liekov. A inak ziadny problem...

maticap.
20. nov 2010

@silvia545
@henika40
dakujem dievcata za povzbudenie a odpovede. Ja bezne vypijem cca 2 litre tekutin, no budem sa snazit vypit este viac. Najradsej by som ostala po ET doma (ak sa dopracujeme tak daleko a verim, ze dopracujeme), no v praci sa to teraz sype jedno za druhym, tak si to asi nebudem moct dovolit. 😒

adrianahlv
20. nov 2010

@christie Ahojky. Dakujem za odpoved. A co je OHSS? A kolko vas to vsetko vyslo? Cele IVF.

henika40
20. nov 2010

@christie info velmi pekne zhrnute 🙂 gratulujem a drzim palce, nech vsetko dobre dopadne! 🙂
@maticap jasne, ze dopracujete! ..vsetky sme tym presli, alebo prechadzame, nemaj obavy 😉 da sa pritom chodit aj do roboty 🙂 ale nestresovat sa pre robotu zbytocne! 😀
@silvia545 kolkaty den si si robita TT?
@ashley622 kde si? pozdravujem 🙂
@adrianahlv tak vitaj medzi nami 🙂

silvia545
20. nov 2010

@maticap. nemas za co 😉 viem,ze povzbudenie a hlavne pozitívne myslenie budes teraz potrebovat 🙂
@adrianahlv v GF ma vyslo ivf celkom 40 000 na stare peniaze 😖 vo FC som dala za lieky 164 eur + 60eur,lebo som si musela este dokupit 😉 je to velky rozdiel oproti GF 😉 🙂 ja mam odumrete vajickovody,,tak ina cesta ako ivf uz nebola 😉

silvia545
20. nov 2010

@henika40 ahoooj 🙂 test som si robila na 11 den,,aj to som rozmyslala,ci si ho spravím 😉 tak velmi som sa bala 😲 a na testík som pozerala len jednym okom 😀

christie
20. nov 2010

@adrianahlv je to syndrom, ked sa ti hromadi vela vody v okoli vajecnikov a strasne sa zvacsi brucho a tazsie pripady musia ist do nemocnice. Vtedy sa zavadza len jedno babatko, aj keby ich bolo viac pripravenych, ale davaju KET potom zdarma.

Cele nas to vyslo 100 EUR za tu metodu, co neviem, ako sa vola (s tymi spermiami), myslim, nieco ako OPS. A potom len lieky cca 180,-EUR.
Urcite uzivaj kyselinu listovu (odporucam od Jamieson cista kyselina listova, Femibion je zbytocne drahy a je tam menej kyseliny listovej - s tym zacni co najskor). Takze si pripocitaj naklady na multivitaminy alebo vitaminy a potom Duphaston alebo to druhe, tiez neviem nazov, vklada sa to do "susky" do 12tt. Dolezite, lebo este nie je vyvinuta placenta ale len zlte teliesko a toto je na jeho podporu... Ale to ti doktor da predpis a potom u svojho lekara to ziadaj. V ziadnom pripade to nevysadzaj skor ako v 12tt, potom zavolas sestrickam a vysvetlia ti, ako sa to vysadza... Ak by ti to tvoj gynekolog chcel vysadit skor ZMEN lekara, je to blbost, nesmie sa to vysadit skor, riskujes zbytocne.

Tie naklady su v pripade, ak mas do 39 rokov a ides na 1 alebo 2 IVF - hradene poistovnou. Ak si to hradis sama, naklady su okolo 4 tis EUR

adrianahlv
20. nov 2010

@henika40 🙂 Dakujem, i kde nerada, ale som v podstate rada, ze som tu s vami ... 😉

adrianahlv
20. nov 2010

@silvia545 A za co si platila spolu 224€? Len za lieky, nic ine si neplatila? Ani zmrazenie embryi ci spermii? Asi nebolo treba, ze?

adrianahlv
21. nov 2010

@christie A kde bola u vas chyba, preco sa vam nedarilo normalne otehotniet? Mali ste aj zmrazovane spermie alebo enbryjka?

christie
21. nov 2010

@adrianahlv ako som pisala, nam zostali len 2 a tie sme vkladali, takze sme nemali co zamrazitl
Problem bol so speriamia, preto ISCI metoda. Ale som vdacna, ze to vyslo. Hlavne sa nestresuj, mysli pozitivne. Kazdy ma iny problem a vacsina sa da riesit 🙂 takze ver, ze to vyjde a nestresuj sa preco to inym nevyslo, lebo si do seba zbytocne davas negativnu energiu.

silvia545
21. nov 2010

@adrianahlv platila som len za lieky,,zostalo nam len jedno embryjko a to nam aj vkladali 😉 a aj sa uchytilo 🙂 🙂 inak mrazenie stoji 200eur 😉

maticap.
21. nov 2010

@silvia545 silvia, chcem sa Ta spytat, stacilo Ti pri stimulke jedno gonalove 900-jednotkove pero? Lebo ako ratam, tak ratam, tak pri davkovani 187,5 jednotiek mi to vychadza na 4,8 davky/4,8 dna stimulacie, co je blbost. A na kontrolu mam ist az 6. den stimulky.... 😨 Co teraz? Zajtra idem volat do FC a objednat sa na tu prvu kontrolu a popytam sa na to pero....no aj tak som z toho akosi bezradna.
Dievcata, budete to mat so mnou tazke: stale sa budem na nieco vypytovat a stale budem mat s niecim problem... 😵 . No snad to dlho nepotrva a potom sa uz len budem vytesovat s pozitivneho testu a krvicky. 😎

ashley622
21. nov 2010

@henika40 ahoooj 😉 aj ja pozdravujem ...tak ako sa ti dari? nerobila si si este test? 😉 juuuj drzim palce,nech to vyjde!!! 😵

ashley622
21. nov 2010

@maticap. 😉 ja som to tiez tak pocitala ze to nevyjde... ale neboj vyjde to presne na 5 celych davok 😉

silvia545
22. nov 2010

@maticap. stacilo,,ta davka je na 5 dní,,ale mne sa mi zda tam aj trosku zostalo asi este na jednu davku 😉 potom uz pichas merional 😉 len sa pytaj kolko chces,,pokial budeme vediet tak poradíme 🙂

maticap.
22. nov 2010

No cavte, tak som vcera urobila presne podla navodu uvodny "vystrek" na prazdno a dnes rano - sup do brucha prva davka! 😀 Myslim, ze som to zvladla dobre, vpich vobec nebolel. No teraz ma bolia oba vajecniky - chudatenka moje, asi zacali makat ako dive....musim povedat, ze ich na 2.-3. citim aj bez stimulacie a nie este s takouto davkou.
Rano som volala do FC, na kontrolu sme zatial dohodnuti na sobotu a ked som sa sestricky pytala, ze ci mi vystaci davka, tak povedala, ze keby aj nevysla, tak nevadi - nech si pichnem vsetko co sa bude dat - aj ten zvysok. Tak ma trocha ukludnila. Podla mojich vypoctov by som mala mat do stvrtka 4 plne davky a v piatok ten zvysok. Tak uvidime. Zajtra ma caka interne predoperacne... uf, uz aby sme po OPU 😉 . Pekny den! 🙂
P.S.: Tie vajecniky su nejake rozkokosene - au, au... 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre