Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

silvia545
18. feb 2012

@mimon31 vieš ona je ešte strašne mladučká a tak na stimulku reaguje veľmi dobre,až niekedy to nemusí byt také dobre,ked hrozí OHSS 😖

silvia545
18. feb 2012

@camelco taaak prsia to je príííznak,,aj bolenie v brušku ako na ms 😉 také popichovanie v maternici máš?? 🙂

camelco
18. feb 2012

@silvia545 skôr na spodku a v okolí vaječníkov, takže dúfam, že je všetko v poriadku, a @mimon31 @silvia545 to napísala presne @wejbynka je mladunká, takže aj pri nízkych dávkach sa jej vytvorilo toľko folikov

adulik76
18. feb 2012

@camelco lenka keď sa "zahniezďovala", tak som to vedela úplne presne - na štvrtý deň od vkladu som mala také strašné bolesti, že som sa nevládala ani len pohnúť a v ten deň som jeden, jediný krát zvracala počas tehotenstva 🙂

camelco
18. feb 2012

@adulik76 takže tvoje tehotenstvo bolo bez vracania? 😉 ............ dúfam, že je to zahniezďovanie 🙂

mimon31
18. feb 2012

@camelco neviem ale davky sa vzdy daju zregulovat na taku hodnotu aby bolo max. 15vajicok, len to treba vediet. moj nazor

silvia545
18. feb 2012

@adulik76 aj ja som to cítila,ked sa mi synček uhniezdoval,,popichovalo ma v brušku,prsia sa mi naliali a strašne boleli na dotyk,,každú chvílku som chodila na wc,čo ma už nohy z toho boleli 😀 točenie hlavy som mala a začinala som byť hladná 🙂

silvia545
18. feb 2012

@camelco určite áno,,drobček sa už zabyval 🙂

camelco
18. feb 2012

@silvia545 tak verím, že sa zabýval 🙂 🙂 🙂 .......... snažím sa myslieť pozitívne, aj keď nie vždy je to možné 😅

wejbynka
18. feb 2012

@luga dakujem moc, velmi sa toho bojim , nechcem aby sa mi nieco stalo:(
@kamilkanr vies co pichli mi diphereline 3ampulky, vies co to je za liek?.....zevraj mam zajtra uz len len lezat a nic nerobit:(

@silvia545
@camelco aach babulky, fakt mam velky strach:(....neviem kde mohla nastat chyba, pocas stimulky som si pichala strasne male davky liekov:(.....dufam ze sa mi nic nestane, a hned v pondelok vam pisem ze co🙂

@mimon31 ja neviem kde mohla nastat chyba fakt:(.....ale citim sa vcelku fajn, len mam velke brucho a pobolievaju ma vajecniky a cikam skoro stale:(

mimon31
18. feb 2012

@wejbynka neboj dobre to dopadne. Podla vsetkeho to asi fakt nemohli odhadnut, neboj bude to dobre. Teraz treba len odpocivat a mysliet pozitivne. A preco idete na IVF ?

wejbynka
18. feb 2012

@mimon31 asi hej, ved pokial sa nic vazne nestane tak potom je vsetko ok🙂....len aby vsetko dopadlo vpondelok dobre a tie dva mesiace uz nejako vydrzime🙂...heh.....preco?....nooo mm nema az take silne spermosky aby sa prebojovali cez ,,skripinu vajicka,, a babo by sme chceli uz velmi , nechceme cakat kym sa nam akoze prirodzene podari🙂

adulik76
19. feb 2012

@camelco hej, ja som mala úplne pohodové tehotenstvo, absolútne nič mi nebolo, iba ten jeden jediný krát som objímala wc, inak bolo super

kamilkanr
19. feb 2012

@wejbynka bezne sa picha Pregnyl, takze nakolko ti hrozil (hrozi) OHSS, pichli to ine. Takze zajtra mas OPU a o 2 meciace vklad. Zajtra uz bule lepsie, pozitivne mysli a ver, ze budes mat vela dobrych vajicok.
@mimon31 ziadny lekar nevie, ako bude pacientka reagovat na prvykrat Ty tiez cakas na UO?

wejbynka
19. feb 2012

@kamilkanr nooo to zavisi od poctu folikolov, ale dufam ze bude vsetko tak ako ma a vklad bude v sobotu, ked mne sa nechce cakat🙂

silvia545
19. feb 2012

@wejbynka neboooj,,ty si ešte mladučká a preto si tak veľmi dobre reagovala na stimulku aj pri nízkych dávkach 😉 bude všetko v poriadku,,budem ti držať palce,a aby sa nič nestalo a mohli ti vložiť drobčeka alebo drobčekov 🙂 zajtra už budeš mať potom a uvidíš už bude len dobre 🙂

silvia545
19. feb 2012

@camelco 🙂 🙂 veru,keby sa dalo len a len dobre myslieť 😉

silvia545
19. feb 2012

Baby na mna prišla včera taká panika z IVF 😖 ja neviem čo sa to deje,,zrazu na mna prišli samé zlé myšlienky,,keby som mala začať včera pichať,tak ani nepichám ☹ začalo sa mi v hlave premietať ako to dopadne,či to nedopadne tak ako naposledy,,mám strach ,aby nam zase dieťatko nezomrelo 😢 neviem,čo ma to pochytilo,,včera fakt to bola hrúúúza ☹ ☹ mám dni,že sa teším a neviem sa dočkať a potom zase príde strach ☹

tinka9075
19. feb 2012

ahojte babenky potrebujem poradit rozhodla som sa chodit do Ferticentru a íst na ivf ak sa mi iui nepodarí v centre kde som chodila mám schválenú žiadost na ivf dá sa to nejak presunút do iného centra alebo budem musiet zase písat novú žiadost? 🙂 🙂

wejbynka
19. feb 2012

@silvia545 dakujem velmi pekne, aj ja dufam ze sa nic nestane, to by som fakt nerada, ale uz mylim iba pozivtivne, takze neratam s nicim zlym🙂...
a tebe co sa stalo?..preco si zacala mat take zle myslienky?.....tiez nesmies mysliet na nic zleee:(

katarinnak
19. feb 2012

@wejbynka Ahoj. Ja som mala nieco podobne ako ty, ale som v inom centre. Tiez ma bolelo dost brucho pred OPU, casto som cikala a mala strasny pocit plynatosti. Odsali mi 28 folikulov a nasli 26 vajicok. Dr bola prekvapena, necakala tolko. A po OPU sa mi brucho enormne nafuklo, mala som pocit (a este stale mam) ze mi praskne, hlavne ked sa vystriem. Vyzeram ako v stvrtom mesiaci. Ale doktorka mi povedala ze kym nevraciam a nemam problem s dychanim, tak je to ok. Aj napriek tomu spravili transfer a vcera som si nasla || 🙂. V bruchu ma neustale nieco taha a picha...ale vraj je to dobre znamenie ked sa to po transfere este zhorsi. Tak ti drzim moc palce nech je vsetko vporiadku. Asi zalezi od centra ako tieto veci riesia 🙂, dufam ze nebudes musiet cakat na vklad. Vsetko dobre prajem 🙂

silvia545
19. feb 2012

@tinka9075 ahoj,,ak si nevyberieš lieky,aj ked máš schválenú žiadosť,tak kludne možeš prestupiť do FC 😉 tu ti podajú novú žiadosť 😉 len si nesmieš v tom centre kde si teraz vybrať lieky ak ti dajú recept,lebo to by sa už považovalo za 1 ivf 🙂 držím ti palce 🙂

silvia545
19. feb 2012

@wejbynka ja vobec neviem moja,čo sa mi stalo,,zrazu to prišlo na mna a buuuum ☹ snažím sa na to nemyslieť ale proste mi to nejako vhuplo do hlavy a nie a nie to dať von ☹

tinka9075
19. feb 2012

@silvia545 dakujem lieky vybraté nemám lebo v centre končím 😒 dakujem ešte raz za radu 😉 😉

silvia545
19. feb 2012

@tinka9075 nemáš začo 😉 a vobec im nemusíš hovoriť,že prestupuješ 🙂

wejbynka
19. feb 2012

@katarinnak dakujem moc pekne, v mojom centre to budu riesit tak ze aby sa tomu zabranilo neurobia transfer, takze ked mi to tak povedia tak to asi aj urobime, nechcem ist do ziadneho rizika radsej:(......bojim sa aby po transefere nebolo riziko potratu to by som sa velmi bala

camelco
19. feb 2012

@wejbynka držím palce na zajtra 😉 hlavne nám daj vedieť ako si dopadla, a neboj sa, všetko bude v poriadku
@silvia545 a ty už žiadne zlé a negatívne myšlienky, to teraz nemôžeš, tu musíme každá myslieť pozitívne, aj keď ako som napísala, nie vždy je to možné., ja som mala také divoké pocity v piatok aj včera, ale snažím sa to selektovať, neviem čím to je, možno tým neustálym čakaním

tinka9075
19. feb 2012

@silvia545 ja som im nepovedala že prestúpim do iného centra len som zavolala že končím a hotovo 🙂 🙂

camelco
19. feb 2012

@tinka9075 to musel byť poriadný adrenalín, pre tú ženskú na opačnej strane telefónu, keďže im odišli euráče 😉

tinka9075
19. feb 2012

@camelco ahoj no to bol a ako ma prehovárala ale ja som jej povedala že končím chodila som do Iscare v Martine ale ako odišiel docent už je to tam len o prachoch tak som sa rozhodla odíst 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre