Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
21. jún 2009

no ja myslím,že aj ked budem tehotná ,tak si budem musieť zavolať svoju mamičku na obskakovanie a hlavne na obskakovanie toho môjho 😀 ,včera sme sa práve s mamou o tom bavili,že čo som si vybrala to mám a ešte som si ho rozhýčkala a teraz sa nemám čo diviť 😀

gregy
21. jún 2009

nuž vikuš "starého psa novým kouskúm nenaučíš" ale zase nikdy nehovor nikdy ešte ťa môže milo prekvapiť 😉

vika34
21. jún 2009

len ,aby som nebola až moc prekvapená 😀

loginka
21. jún 2009

gregy, ved aj ja teraz co som doma, len sa obzeram co by som zosrotovala, to je strasne, tymto tempom bude zo mna nie bandaska ale sud 😲
vika, ja som tiez zvedava na toho mojho, ci ma bude obskakovat, ked bude treba, lebo tiez nie je zrovna z tych
on ma "obskoci" ale to musi mat spravnu chvilku, nastastie som zatial sebestacna 😎

gregy
22. jún 2009

Ahojte no konečne som už doma presťahovaná od svokruši ... postavila som sa na váhu a až mi zle ostalo za tieto dva mesiace som pribrala 2,5 kg!!!! Musím sa začať krotiť v žraní ... no a ked prestanem špiniť okamžite začnem s prechádzkami 😵 kto sa pridá?

loginka
22. jún 2009

ja! 🙂

vierka
22. jún 2009

ahojte baby...

gregy - ja ked som si bola pre injekcie vo FC tak som sa v to rano vazila a mala som 60,5 kg... a vcera rano som sa vazila a mala som 60,7 kg 😕 ale pritom mam uz take bandžorko a vyzeram tak na 6 mesiac 😀 a fucim jak lokomotiva ked idem po schodoch 😅
a ja chcem zacat chodit na cvicenia pre tehulky, tak o tri tyzdne, ked uz budem v druhom trimestri 😀

gregy
22. jún 2009

No vidíš ja som sa vážila pred stimulkou tak som mala 62,5 no a dnes 65,1 😝 za dva mesiace som pribrala 2,5 kg!! ale kašlať na ne však po pôrode rýchlo schudnem 😀 😀 😀 pri tých naších schodoch bez výťahu 😀

vierka
22. jún 2009

gregy - no tak to si sa vazila ako ja, pred stimulkou - lebo som potrebovala vediet kolko injekcii ma doki predpisat, ze kolko vazim... ale neboj sa, ked sa vazim vecer, tak to mam hned 62 kg 😀 😀 😀
aj my mame schody a nie vytah, tak mi budeme šik - fit uz ako tehulky 😀

siouxie
22. jún 2009

ahojte! zatiaľ ma nepoznáte, ale ja vás čítam a sledujem jednotlivé osudy vyše roka. A bianku, gregy a pahu ešte dlhšie (veď vďaka vám som nešla riešiť problémy do GF, kde mám primárnu gynekologičku, ale rovno do FC 😀 😀 ). Takže - všetkým vám strašne držím palce a čerstvo tehotným veľmi, veľmi blahoželám! Špeciálne gregy, keďže tvoj príbeh poznám dosť podrobne. 😵
Zároveň by som vás chcela poprosiť, či by ste mi vedeli odporučiť dobrého andrológa v BA (gregy, vy ste sa svojho času k nejakému chystali, však?).
My sme totiž po jednom katastrofálnom spg po troch mesiacoch absolvovali kontrolný s výsledkom 8 MS v zornom poli, s pohybom do strán (b+b/), takže nejaké malé zlepšenie tam bolo. Okrem stimulačnej a vitamínovej kúry (á la stingray 😀 😀 ) chceme ale spraviť aj HP manžela a bežný urológ to nespravil (iba krv na onkomarkery a pod. + sono). Vopred ďakujem, pokojne môžete aj cez IP.

gregy
22. jún 2009

siouxie ďakujem 😉
nie my sme všetky vyšetrenia absolvovali v GF vrátane andrológa ... ten však poslal môjho muža na endokrinológiu kde sa prišlo na jeho ochorenie štítnej žľazy a už sa ostal liečiť len tam. U toho andrológa ale absolvoval aj HP aj sono som prekvapená že urológ to nechcce urobiť. Ináč mám dojem že k tomu andrológovi v GF sa môžeš objednať aj ked do GF nepatríš ... skús si zavolať na recepciu a opýtaj sa na to ... môj muž sa na neho nesťažoval.

Držím Vám palce, keby čosi kľudne napíš ...

siouxie
22. jún 2009

ďakujem, Gregy 🙂 .
No, my sme boli u bežného urológa, bola som rada, že mu vôbec spravil tú krv, lebo sa tváril, že tieto veci nerieši. Inak, je to katastrofa, ako si človek musí všetko vydupať a vlastne vôbec najprv vyhľadať , zorientovať sa a najmä sa nenechať zblbnúť. Netvrdím, že nakoniec nepôjdeme na IVF, ale rada by som zistila príčinu a dôvody, možnosti riešenia a aspoň sa o zlepšenie pokúsila (najmä keď vidím, že to ide, hoci pomaly).
Je to sila, ale najviac informácií mám práve z MK...

bittka13
22. jún 2009

vierka - presne toto som cez vikend riesila, ze som tehulkou este relativne velmi kratko 🙂 a aj ked vaha mi ukazuje +/- par deko stale tie iste hodnoty mam brucho ako pri prvom tehotenstve v 3 mesiaci, normalne uz neviem zapnut (jedine velmi nasilu) texasky.... 😖 . A ked mam elasticke saty pripadam si tak 2-3 mesiace tehotenstva +..... 😝 . Normalne nechapem ako je to mozne ?!? A mangel sa mi samozrejme posmieva ze to este nemozem mat z tehu... a ze som asi pribrala... ale ja som NEPRIBRALA (vahovo)... No divne... 😠

gregy
22. jún 2009

bittka to bruško mám aj ja, podľa mňa to je tou stimulkou ... lebo moja segra sa mi tiež smeje ako vyzerám že ona tak vyzerala v 5 mesiaci (no je pravda že ona je o 10 kg chudšia a tehu bola bez hormónov) Ale kežde tak vyzeráme všetky pripisujem to stimulke ... ja si zakaždým pred zrkadlom ešte vypučím brucho a môj muž si len zaťuká na čelo že mi už úplne vyhráva 😀 😀 😀 no ale čo ja som happy ako malý jojo, no nie že by on nebol ale on je taký triezvy typ 😀 a ja zase pojašená 😉

vierka
22. jún 2009

siouxie - no nam hodnoty spg tiez riadne skakali, mali sme normal, potom zly, opatovne zly, potom normal - tak ja neviem... nastastie sme ziadne speci vysetrenia mangel nemusel absolvovat... ale nam sa nakoniec podarilo otehu prirodzene 🙂

bittka - no ja pre istotu take handry v ktorych to este viacej vynikne ani nenosim... lebo v praci este nevedia, tak sa snazim tvarit ze "ja nic, ja muzikant" a keby som dala elasticke saty, tak som uz asi uuuuuuplne jasna 😀 a kedze mam vsetko bedracove rifle, tak vsetky nastastie este zapnem, ale ten pupok nad nimi - he he he 😝 😀

gregy - no ja neviem ci je to stimulkou, lebo ja som bola tento krat bez, ale ked si uvedomis, ze v tych prvych tyzdnoch sa ti stane z maternice z velkosti "oriesok" velkost "grep" - tak to je uz sila... ale mozno je to tak, ze teraz sa nam to tak vypucilo, ale bude to teraz par tyznov stat a nezvacsovat sa 😀

siouxie
22. jún 2009

Vieri, viem veľmi pozorne som čítala vaše debaty s peťkou a bobjan od začiaktu roka 😉. Spolu s "och" (z GF pipinovskej témy) si pre mňa najväčšia humoristka 😀 (samozrejme v dobrom 😉 ).
Strašne sa s vami teším, že ste sa tak hromadne "nakazili" a môžete si to užívať všetky spolu 😵. A nie raz som tu smoklila - to vtedy keď to vyzeralo všelijako, alebo naopak, keď po veľkých napínakoch bolo jasné, že to zase vyšlo ďalšej z vás (no čo, bola som pred ms, mala som nárok smokliť 😀 ).

alex
22. jún 2009

ahojte kočky,
vieri ako sa máš, fazuľka poslúcha? 🙂

vierka
22. jún 2009

siouxie - dakujem, ja to aj v dobrom beriem... mnoho veci sa mi lepsie prekonavalo tym, ze som srandovala a som rada, ze som pobavila aj ine kocky mojim "blond" humorom 😀
urcite to niekedy na cloveka dolahne... ale treba ist dalej, ja viem, ze sa mi to lahko pise, ked som uz "za vodou", ale treba bojovat, stoji to za to a ja zelam vsetkym babenkam zo srdca aby im to proste vyslo 🙂

alex - ahoj mojenka.... mam sa super, fazulka asi pospava aj za maminu, ked ta spat nemoze a musi zarabat korunky 😀 a ty sa mas ako mojka?

alex
22. jún 2009

ja fajn celkom, ale nudííím sa strašne. Sedím v práci a nič nerobím, no jak mi je dobre 😀 Bola som aj nakúpiť s kolegom. Treskla som si hlavu pri nastupovaní do auta a ešte aj dvere mi buchli z druhej strany, tak som teraz taká uderená 😖 😀

Už sa neviem dočkať augusta, ale hlavne kým mi príde mrcha, dnes som už 35DC, brucho bolí a mrcha nikde 😠

vierka
22. jún 2009

alex - tak ty si take nase uderenucke chudatko 😀 ja som naposledy zatvarala dvere od auta a moj palec bol vnutri v aute a ja uz vonku a delili nas zatvorene dvere 😀 zlomenina a museli strhnut necht, takze ty si na tom este dobre 😀
neboj sa, ved uz je koniec juna, takze august tu bude coby-dup... a ta mrcha by uz veru mohla prist, nech ti to potom pekne vide 😉

loginka
22. jún 2009

baby, ja som taky brusko typ, inak akoze stihla, takze mne je to tiez dost vidno
ale ja aj predtym ked som sa dobre najedla, vyzerala som ako v 3. mesiaci, takze teraz je tutove
urcite nam stimulka pomohla k vacsiemu bembelu - uz sa tesim, kedy ho nebudem musiet skryvat ale kludne vytrcat 🙂

loginka
22. jún 2009

baby, napadla ma taka haluz, povedali by ste svojim detom, ze su na svete pomocou skumavky?

gregy
22. jún 2009

logi no to už aj mňa napadlo ... čo ak bude problém so spermiami dedičný hoci genetika je OKI? no neviem to asi budeme riešiť ked budú v puberte 😀 😀 😀

alex
22. jún 2009

vieri, tak to muselo byť bolestivé. Mňa bolí tak za uchom, lebo tam ma tie dvere hnusné trafili 😠

No pri mojich cykloch to výjde asi na začiatok septembra.

Logi, ja to nepoviem svojmu dieťaťu. Ale už som nad tým rozmýšlala a aj nad tým, že koľko vlastne spolužiakov našich detí bude zo skúmavky 😉

loginka
22. jún 2009

veru, kedze kazdy 5-6 par ma problemy s pocatim a CARy praskaju vo svikoch
teraz ked nad tym rozmyslam asi nie, nepovedala, ale mozno o 15 rokov to uz bude tak bezne, ze sa bude rodit viac deti z IVF ako prirodzene

ktovie ci sa tie spermie dedia, ved moj drahy bol pocaty v prvom rocniku na vyske, asi cupilupi na prve pokusy 🙂

alex
22. jún 2009

logi dedí sa spermio, ale ovplyvňuje ho kvantum faktorov, takže to, že otec mal dobrý spermiogram neznamená, že ho má dobrý aj manžel, lebo napr. má horšiu životosprávu, fajčí, stresuje sa a tak...

alex
22. jún 2009

nám práve preto robili genetiku, lebo chceli zistiť, či manžel nemá nejaký genetický problém s y-chromozómom.

gregy
22. jún 2009

no kočky môj muž je 5 dieťa v poradí z toho mala svokra jeden MA ... jeho dve segri mala deti len čo na nich trentky hodili a on a jeho segra sončili IVF ... takže si vyberte ale asi ozaj to budeme riešiť až o mnoho rokov neskôr ...

loginka
22. jún 2009

ved to je cudne, lebo moj drahy uz 3 roky nefajci, teraz sme mali aj vela kludu, dovolenka, bral aj vitaminy, ziadne sauny, ani slipy, ani bicykel, a aj tak to bolo naprd
ono je to civilizacna choroba a urcite to suvisi aj s antikoncepciou, ktora sa dostava oblukom az k nasim muzom

genetika bola nastastie ok

alex
22. jún 2009

logi no jo, je to už civilizačný problém a onedlho bude dieťa prirodzenou cestou naozaj výnimočnosť 😔

MM má genetiku ok, ja mám jedem chromozóm opačne, takže ak otehu, budem musieť podstúpiť amnio, lebo riziko chorého bábätka máme v 5-10%. Nie je to také hrozné, takže sa nebojím.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre