Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

anaxamon
24. jún 2009

babu aha...no tak som rada koli tebe ze ti to odvolal a ze nemas to cudesne PCO 😉

emka1
24. jún 2009

anax - netrap sa tym teraz, nemusi to tak byt, ze mas PCO ... mozno len mierne PCO, co nie je ziadna katastrofa a niektore baby, ktore mali PCO, otehotneli aj prirodzene, ale s lepsim SPG.
Za zmrazovanie embryi sa plati vo FC na rok tusim 5.000-6.000 Sk, neviem presne, nam mrazacikovia nezostali, takze musime ist od znovu 😖, poistovna zmrazovanie nepreplaca a vo FC mrazia len embrya po predlzenej kultivacii to znamena po cca 4-5 dnoch, ked preziju.

anaxamon
24. jún 2009

emka uvidim, musim si hovorit ze nadej umiera posledna...viem vy ste tu asi vacsinou uz s tym vsetkym zmierene...ja este hodne stresujem 😔

babulka123
autor
24. jún 2009

anax.. presne akopise emka.. podla mna baby co mali PCO a kramovali normalne a mali ok sperm.v pohode mohli otehotniet.. ale poznam baby co nemali krami 2=3 roky.. a cudovali sa ze nemozu otehotniet.. a 2 z nich uz maju dvojicky..

neboooj bude dobre..
a vidis.. u mna ci boli alebo nie, spg sme mali dost zly .. a aha.. aj tak sa to podarilo a cca o mesiac sa chystam vyplut nas zazrak na svet..

siouxie
24. jún 2009

babulka, takže ako to tu čítam, laparoskopia sa nerobí autoamticky, ak sa nezistí nejaký viditeľný problém? Teda, ak je "iba" zlý spg. Lebo ja som tiež podľa všetkého ok, a chcú odo mňa len HP.

anaxamon
24. jún 2009

dakujem dievcence, asik mam uz PMS a uz som aj neprijemna, zufala a vsetky tie bocne efekty 😀

emka1
24. jún 2009

siou - LSK Ti doki odporuci, az ked sa u Teba ani u draheho nenajde ziadny problem. Inak LSK neodporuca, ze je to zbytocne. Ak by ste chceli skusit IUI, tam je tiez podmienka, aby si predtym bola na LSK.

emka1
24. jún 2009

anax - ja na sebe PMS ani nezbadam, malokedy byvam naladova, teraz si veselo uz 3 den kramujem 😀

siouxie
24. jún 2009

emka, ďakujem ti pekne. V tom som mala hokej 😀 . Aspoň niečo pozitívne (lebo IUI fakt u nás nemá zmysel).

anaxamon
24. jún 2009

emka to mas dobre, ja mam od vcera zraciu naladu (aspon ze mame doma len zdravu stravu ako ovocie, syry a zeleninu, dnes napodobne obed som jedla uz pred dvanastou...) okrem toho nalada ide hore dole, a dneska sa mi este aj hlava toci co sice nezvykne ale okis, sak preco nie...a uz sa tesim na uzastne bolesti brucha 😖

sylvusa
24. jún 2009

ešte sa vás spýtam, kedy sa začína stimulácia, na nete Ferticentu sa píše, že na 3. menštruácie, to znamená, že teraz sa dostavím do FC v auguste, keď budem mať menzes ( tretí deň ) začnú mi pichať, vyvolá sa ovulácia ,

sylvusa
24. jún 2009

mám asi veľa otázok, ale ešte ma napadlo, ja sa vlastne nemôžem objednať na august, lebo neviem kedy dostanem menzes, a keď mi náhodou vyjde na víkend, tak to sa potom ako rieši , ďakujem diečatá

alex
24. jún 2009

sylvusa týždeň pred očakávanou mrchou musíš ísť do FC, kde ťa doky pozrie sonom či sa ti náhodou neurobila cysta a dá ti recepty na lieky. Tie si vyberieš a druhý deň cyklu začneš pichať.

emka1
24. jún 2009

anax - na bolesti mi vzdy zaberie Ibuprofen, staci 1 tabletka, kym sa madam poriadne rozbehne a potom uz mozem v pohode fungovat.

sylvusa - zhruba v polovici cyklu pred IVF, by si sa mala objednat do FC na kontrolny utz. pred stimulkou, ten sa robi zhruba tyzden pred ocakavanym menzsesom. Doki Ta prezrie ultrazvukom, ci nemas nejaku cystu alebo nejaku inu potvorku v maternici a ci mozes zacat stimulkovat, predpise Ti recepty na injekcie, ktore si vyberies v lekarni a v 1.DC musis volat do FC, ze od zajtra zacinas stimulovat.
Stimulka zacina na 2.DC, stimuluje sa injekciami zhruba 10-11 dni, potom mas den pauzu a na 13 den t.j. (14DC)
pojdes na OPU (odber vajok). Vo FC robia aj cez vikendy, ak Ti vyjde menzes na vikend, volaj doktorovi na mobil.
Mozes chodit kazde rano do FC na injekcie, ja som to tak robila.

anaxamon
24. jún 2009

emka ibalc berem aj ja, mam 600vku 😅 davam si ho ale len vtedy ked uz ozaj neviem prezit a hlavne ak ma to chyti v robote...doma len ked je nejaka udalost kde sa musim tvarit v pohode🙂

jezin injekcie, tych sa ja obavam asi najviac☹

emka1
24. jún 2009

anax - na injekcie sa da zvyknut, po 3 dnoch som to uz brala uplne v pohode, najlepsie boli injekcie do bruska, tie som ani necitila, ale Merional do svalu som citila vzdy - raz viac, raz menej. No a najviac som citila, ako sa mi brusko nafukuje - vajecniky makali na 200 % 🙂

anaxamon
24. jún 2009

ja som chodila na injekcie 10 dni za sebou koli chrbtici, tie sli do zadku...viem co to je..ako da sa to prezit ale neni to bohvieco, a ja mam hlavne velmi citlivu kozu a hned mam modriny jak delo☹( ale na vsetko sa da zvyknut 😀

sylvusa
24. jún 2009

ja mám mať menzes 1.8., a vy vravíte že mám prísť týždeň pred, a to jej júl a to je dovolenka, a mne to meškáva až 7 a 10 dní takže keď má objednajú hneď 1.8. aj tak menzes dostanem až na budúci týždeň,mohla by sm to ešte stihnúť v auguste, nerada by som čakala až na september

alex
24. jún 2009

sylvusa asi by bolo najlepšie keby si si do FC zavolala a dohodla sa s nimi.
Ja som dnes už 37DC a ak by mi aj budúci mesiac mrcha meškala, vychádzalo by to tiež tak na hrane.
Ale my ideme začiatkom augusta na dovolenku, takže aj tak smola 😒

vierka
24. jún 2009

ahojte baby...

sylvusa - v pohode, skus si tam potom zavolat... podla mna ta kludne objednaju aj za dna na den ked bude treba - oni su elmi ochotny 😉

alex
24. jún 2009

jeej vieri, už som myslela, že sem už nikto dnes nenakukne. Ja sa tak nudím, manžel je v práci 😒

vierka
24. jún 2009

alex - neboj sa mojka, ja tu vzdy bruzdam cez TN lebo tie sa mi nikdy pozerat nechce... len vcera sa mi tu nechcelo sediet, lebo som bola velmi unavena...
a dokedy bude dnes v praci? ci pride az rano?

alex
24. jún 2009

az ráno, som sama ako prst 🙂
ja Tn pozerál, ale len ako podmaz.

loginka
24. jún 2009

ahoj , dlho tu nebola gregy, kde si? 😕

vierka
24. jún 2009

alex - no tak to ti nie je co zavidiet, ale ved rano sa ti vrati....
no ja sedim v "detskej" - tu mame pocitac... a telka je v obyvke, takze len sem-tam nieco pocujem, ale len tak trochu...

loginka - no neviem co je s nou 😕

alex
24. jún 2009

no čo ti poviem, ráno sa mi vráti a ja pôjdem do práce, tak si ho moc neužijem, ale potom má 4 dni voľna, takže sa teším.

gregy asi oddychuje a opatruje bobáčika 😉

vierka
24. jún 2009

tak to mas super, ze si potom takto uzijete volna 😀

alex
24. jún 2009

no máme už na víkend naplánovaný program, tak hádam aj počasie výjde. Ideme oslavovať kamatátovu 30. a budú vraj súťaže nejaké...

gregy
24. jún 2009

Ahojte 😉 veru dlhšie som tu nebola lebo som mala jeden deň depku tak to neako na mňa prišlo ☹ ale potom som sa spamätala a včera aj dnes som bola po dlhej dobe v práci dohodnúť sa ako ďalej lebo už boli od vedenia z Čiech sprosté primomienky tak som si aj porevala 😢 človek im obetuje 3 roky a celé know how a ked ja potrebujem aby m podržali tak sú skúpi ale kašlať na nich mne ide o moje miminko a seriem s prepáčením na celú robotu aj ked mi je to ľúto ... no a zajtra idem zase na ultr. tak som zvedavá ako postupujeme priznám sa že mám strach 😕 ale naďalej ostávam pozitívne naladená 😀 prestali ma bolieť prsia a prestala som aj úplne špiniť tak dúfajme že je to dobrý signál 😉
zajtra sa vám ozvem paaaaa

loginka
25. jún 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂
gregy no ze sa aj ozves 😵 budem dnes drzat vsetky mozne prsty!!! 🙂
na robotu kasli, ja som sa uz viackrat presvedcila, ze nemozno cakat vdaku v zamestnani a treba mysliet predovsetky na seba, tak ako aj zamestnavatel mysli len na svoje zaujmy
super , ze uz nespinis, inak sa ako citis, unava a tak?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre