Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

henika40
16. okt 2012

@lenca.b my sme min. rok platili 200 za zmrazenie a po roku uskladnenia je to 100 / rok

lenca.b
17. okt 2012

henika40 a oni ta sami vyzvali alebo ti poslali fakturku alebo ako ? lebo mne sa ani neozvali ani nic tak teraz neviem co mam robit

barbadossa
17. okt 2012

@wejbynka no ahoj vcera panika zacala som mierne krvacat som sa strasne zklakla tak sme sli na pohotovost doktorka povedala ze sa mi ujalo jedno embrijko a druhe odchadzda tak to mam z toho boze som sa potesila ze mi neodisli obe 🙂 no ja sa budem veeelmi tesit ked sa pridas ku mne 😀

wejbynka
17. okt 2012

@barbadossa jeeeeeziiiiis tak to je paradiiicka, je super ze sa nic take zle neudialo, poviem ti pravdu ze ja by som dvojicky nechcela....teda ak by som si mohla vybrat....to je namahavee a u teba to tak asi malo byt tak to bude lepsie aspon si ho lepsie vychutnas🙂

henika40
17. okt 2012

@lenca.b vystavuju fakturu a davaju ti ju do ruk hned po prevedeni ET (po ukonceni celeho cyklu IVF), samozrejme, sa ta vopred (este po kultivacii) spytaju na suhlas so zmrazenim kvalitnych embryi.... chystate sa na IVF, ci ste uz boli?

henika40
17. okt 2012

@barbadossa ked sa chytia dve embrya, niekedy sa jedno ebryo vstrebe.... radsej v takomto rannom stadiu, nez neskor, aspon budes mat pohodovejsie tehulkovanie 😉

lienkalienocka
17. okt 2012

@barbadossa ahoj 🙂 no hcg si mala teda vysoke 😉 hlavne, ze uz teraz je vsetko ok a teeees sa na krasne obdobie 🙂 priznaky zatial ziadne? a cakam dalsie infosky 😉 drz sa

lenca.b
17. okt 2012

henika40 my uz sme boli davnejsie na KET min rok tusim to bolo a nam mrazili lebo som mala nabeh na hyperstimulak tak teraz neviem ci im mam zavolat ci co lebo vtedy sme platili aj dali fakturku ale neviem ci to bolo aj za mrazenie

henika40
17. okt 2012

@lenca.b ked ste boli v IVF cykle a mala si nabeh na hyperstimulak a zaroven k ET nedoslo, v tomto pripade zmrazenie neplatite (pravdepodobne to platila poistovna, bolo to oddovodnene tym hyperstimulakom). Ak by ste chceli ist na KET teraz, hradit by to mala tiez poistovna....

lenca.b
17. okt 2012

henika40 no koli hyperstimulaku som mala hradene prvy rok mrazenia a jedno KET to bolo tusim rok 2010 a v 2011 som mala uz plateny KET 300 e ale netusim ci v tom bolo aj mrazenie ci co take teraz mi asi neostava nic ine len tam zavolat ak nechcem aby moje deturence zahodili este ich tam mam 6 kuskov

henika40
17. okt 2012

@lenca.b tak to je potom jasne, Ty si mala zmrazenie zdarma pri IVF, transfer neplateny pri prvom KET a potom dalsie transfery platis ako samoplatca, KET cyklus 300.... bez suhlasu by ich likvidovat nemali, no viem, ze za rok uskladnenia uctuju 100 eur (tam sa podpisuje dohoda), neviem ako to je u vas, nam faktura za uskladnenie prisla domov....

henika40
17. okt 2012

@lenca.b rekapitulacia:
- zmrazenie 200 e (ked si samoplatca)
- skladovanie embryi 100 e / rok (rata sa od zamrazenia)
- KET transfer 300 e (samoplatca)

henika40
17. okt 2012

@lenca.b vlastne aby som bola presnejsia
- zmrazenie 200 e (ked si samoplatca za zmrazenie plus za prvy rok skladovania)
- skladovanie embryi 100 e / rok (za kazdy dalsi rok)
- KET transfer 300 e (samoplatca)

mirm
17. okt 2012

Ahojte baby, chcem sa spytat (tie kt. uz mate po tom 🙂 ) kedy ste testovali? dakujeeem

andante
17. okt 2012

@mirm 11 den po ket - dve silne ciarky, dalsi den hcg okolo 3000, cakam dvojicky

mirm
17. okt 2012

@andante dakujem 🙂 na krvi si bola 12 den? a gratulujem 🙂

andante
17. okt 2012

@mirm ano, lebo v 14.den som mala statnice 🙂

barbadossa
18. okt 2012

@wejbynka aspon ze sa to jedno zatial drzi ale som sa lakla uz to veru nechcem zazit 😒 a ty sa kedy vlasne chystas na ketko?? nejak som to tu nestihla zachytit 😉

barbadossa
18. okt 2012

@henika40 no ked mi robila sono bolo tam aj druhe vidiet ale povedala ze z toho asi nic nebude ........ no veru radsej skor ako neskor 🙂

barbadossa
18. okt 2012

@lienkalienocka no niekedy mi je zle a stale chodim cikat cikat ........ 😉 no budem podavat infosky v pondelok idem na sono tak som vedavba ako porastlo 😉

wejbynka
18. okt 2012

@barbadossa ja cakam na tieto kramosky co maju prist v sobotu a potom na dalsi cyklus ideme na to🙂....a ako si brala ten utros??..akosik si mi stale na to neodpisala🙂🙂...a este jedna otazocka, kedy si platila a ako peniazky za KET??..

nic sa neboj, uz bude vsetko len dobreee a krasne budere raast🙂

barbadossa
19. okt 2012

@wejbynka nejaka som zmatena ked som ti stale neodpovedala na tu otazku...... po vklade klasicky 3x2 vkladala a potom ked som volal o vysledky tak som povedala sestricke ze mam vytok tak ho beriem 4x2 rano , na obed, po obede, a vecer ale tak neskor okolo 10 a na obed zapijam inak vkladam :D platba za ket je prevodom na ucet tusim by sa to malo uhradit do 5 dni daju ti tam fakturu ...... tak uz sa ti to blizi 😉

monosana
19. okt 2012

Ahojte baby 🙂 Aj ja sa chystam do Ferticentu. Idem pomaly volat pre termin. Vedeli by ste mi poradit dobreho lekara? Alebo vsetci su dobrí? 🙂 Ďakujem pekne za radu! 🤐

vejvass
19. okt 2012

Ahojte dievcata prosim vas mohli by ste mi povedat ze kolko sa plati za prvu konzultaciu vo ferticentre ?Dnes som sa objednala na 6.11.a ma prist aj manzel a zrejme ak som dobre pochopila asi mu budu robit aj hnet spermiogram lebo mi vravela ze ma mat 4 dnovu abstinenciu.Este by som rada vedela ci im mozem povedat ze vlastne ja by som sa chcela s manzelom dat u nich vysetrit ze preco vlastne nemozem otehotniet a nie ze ma hnet poslu na IVF na to som sa este nepripravila myslim ze by som radsej otehotnela prirodzene aj ked uz jedno babatko po IVf mame ale naposledy sa nam podarilo pocat spontane ale potratila som tak teraz mame chrobaka v hlave ze teda mozno mozem ostat tehu aj prirodzene len je tam daky problem kt.by trebalo len odstranit.Myslite ze nas vysetria alebo mi povedia ze oni robia iba umele a vysetrit sa mam dat inde?Velmi pekne dakujem za akukolvek odpoved na moje otazky 🙂

adulik76
19. okt 2012

@monosana vo ferticente je len jeden lekár, takže je tvoja otázka zodpovedaná 😉

@vejvass v skratke: v centre robia len umelé ... pokiaľ chceš zisťovať príčinu, prečo sa Vám nedarí, tak musíš pocupitať k svojmu gyndošovi

vejvass
19. okt 2012

@adulik76 hmmm to vazne ☹ no tak moj gyn to je nula bodov teda tak uvidim co mi povedia na tej konzultacii.A to vobec nezistuju pricinu to sa tam moze ist dat oplodnit aj zdravy par sice naco by tam chodil ja viem ale len tak s principu 😒
No dakujem teda za odpoved ale som trosku sklamana samozrejme keby nasli daku vaznu pricinu ze nemozem otehotniet spontane tak urcite budeme casom zvazovat aj o umelom ale tak zistim teda na konzultacii 😉

hadassah
19. okt 2012

@vejvass oplodniť sa môžu dať aj zdraví manželia, ale musia počítať s tým, že si celý zákrok budú hradiť sami ako samoplatcovia. Na preplatenie IVF poisťovňou musíš mať diagnózu, výsledky vyšetrení sa posielajú spolu so žiadosťou do poisťovne. Ale keďže si už IVF absolvovala, tak toto zrejme vieš.

hadassah
19. okt 2012

@vejvass my sme mali v centre spravené všetky vyšetrenia, manžel - ok, ja tiež, hormonálny profil v poriadku, ovulácia prebiehala, AMH v poriadku, chlamýdie, ureoplazma negatívne. Takže nám neostalo nič, len ísť na laparoskopiu. Až po diagnostickej laparke sa zistilo, že mám drobné ložiská endometriózy v malej panve. S nálezom som po operácii išla naspäť do centra a hneď sa vypísala žiadosť do poisťovne, keďže endometrióza je diagnóza, ktorá zapríčiňuje neplodnosť.
Ak teda budete obaja v poriadku, doktor ťa s najväčšou pravdepodobnosťou odporučí na laparku - kvôli zisteniu, či máš priechodné vajcovody, alebo spomínanú endometriózu, prípadne niečo iné. Ak by si aj to mala v poriadku, tak možno doktor navrhne IUI - to sa zvyčajne robí 2x a ak ani vtedy neotehotnieš, tak možno napíše diagnózu idiopatická neplodnosť a vypíše papiere do poisťovne na IVF.
Ale základ je ísť do centra a postupovať podľa toho, čo povie doktor. 😉

lubenka96
19. okt 2012

@vejvass ahoj ja som vo ferticente na konzultacii bola vcera,a za uvodnu konzult.neplatis nic spravia ti ultrazvuk zoberu stery ,krv...a manzelovi spg.a pan Pinter ti urci podla liecbu navrhne co by bolo najvhodnejsie.

vejvass
19. okt 2012

@hadassah ahoj ano uz mam za sebou uspesne IVF ale bolo to pred 6 rokmi a ak ti mam pravdu povedat v tedy este nefical tak nett ako teraz v tedy sme este nemali ani Pc takze informacie sa mi zhanali dost tazko.Chodila som do iscaru ale mala som 22 rokov urobili nam testy a hnet sa islo na IVF platili sme v tedy cez cca 20000 este SK + dost vela penazi za injekcie.Hnet na prvy sup som ostala tehu ale do dnes vlastne nevieme s manzelom ze co bola pricina ze preco som nemohla ostat tehu.Naozaj to netusime viem ze mi vyliecili cystu a po nej som sla na IVF.Lenze teraz mam chrobaka v hlave ked som cca pred rokom ostala tehu spontane ze teda snat mozno mozem byt plodna.Ale tak teda najskor porobia vysetrenia a az potom nastavuju liecbu pripadne IUI alebo IVF ale az po vysetreni vsak?Lebo adulik mi pisala ze robia hnet iba umele a vysetrit preco nemozem otehotniet mi ma spravit moj gynekolog lenze on sa k tomu stavia uplne nanic nic neriesi zrejme ho vymenim ale aj tak pochybujem ze kt.obvodny gynekolog by spravil spermiogram muzovi to robia iba v centre reprodukcie ci sa mylim?Tak teraz neviem uz sa tam aj bojim ist ze ma naozaj vysmeju a povedia nak si idem vysetrenie spravit inde ze oni to nerobia ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre