Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

lienkalienocka
31. jan 2013

@mistisa no neplati sa mrazenie len po ten ket zadara, potom uz ano 🙂 od oktobra beriem na stitnu, tak sa mi z nejakych 40 dni skratilo na 31 a teraz zrovna ked nema strajkovat, strajkuje. ale bol stres v praci, tak to pripisujem tomu. ja som mala narkozu pri odbere prvykrat v zivote a zobudila som sa 🙂 neboj 🙂 budes mat pohovor s anesteziologom, ten ta upokoji, ze ti namiesa super sny. ja som sa zevraj usmievala ked som zaspavala 🙂 hej, dam vediet a dakujem 😉

hadassah
31. jan 2013

@mistisa aj ja som sa bala narkozy,ale je to uplne v pohodicke, to ta v sekunde vypne ako televizor a ked ta preberu,tak mas pocit,ze to bola len chvilocka,co si mala privrete oci. Trosku si polezis a ides domov. Ja som hodinu po odbere lietala po Ikei.

hadassah
31. jan 2013

@tigi neviem,ci budu vediet vysledok este v ten den,ale mohli by,lebo budem cely vikend ako na ihlach.

sherny
31. jan 2013

@kahlann prosím ťa, čo všetko treba vybaviť ?..myslím tie predoperačné vyšetrenia,..
dakujem 🙂

mistisa
31. jan 2013

@hadassah chachacah exotka 🙂 no pekne 🙂 tak uz nech robia co budu robit aby som uz bola mamina 🙂 🙂 asi tak si to musime hovorit 😀 ved terraz to vide ina sanca tu neni 😀 aj u teba aj u mna 😀 aj u vsetkych 😀

kahlann
31. jan 2013

@mistisa ja si myslim ze za konzultaciu nic neda. ale sko si mylsim ze by si mala pokecat so svojim lekarom. mozno jej aj on bude vediet na zaciatok urobit testy a pozriet sa blizsie na jej problem.

kahlann
31. jan 2013

@sherny ja som isla k obvodnej a a mi zobrala krv, moc poslala na EKG, aj rontgen pluc mi spravila a poslala s vysladkami k internistovi. kedze ja nemam zdravotne problemy, neberiem ziadne lieky ani sa na nic neliecim tak vlastne do tyzdna som to vsetko mala hotove.

sherny
31. jan 2013

@kahlann dakujem 🙂

cicussa21
1. feb 2013

juuuj, tu sa to konecne rozbehlo.. 🙂 my tiez cakame na schvalenie od poistovne, uz som tam volala a vraj este podpisat a uz to je.. no len samozrejme mrcha musela teraz ako naschval meskat.. ked to clovek nechce, vtedy chodi ako hodinky a ked chce, tak to ma cas.. tak dufam, ze si to ta mrcha do dalsieho cyklu rozmysli, aby sme mohli tiez co najskor zacat.. 😠

anta25
1. feb 2013

...mne konecne v stredu volali z Ferti, ze je ziadost schvalena (po 7 tyzdnoch - VsZP)...ale so ziadostou prisla aj mrcha, takze sa vsetko odklada zase o mesiac. To cakanie na vsetko je nekonecne 😖

xlolax80
1. feb 2013

ahojte, ja som bola akurat vcera po lieky. este predoperacne vysetrenie a ideme na to... je to moje prve IVF, tak sa dost bojim

skrouceninka
2. feb 2013

@lienkalienocka ahojky tak co jak je zlatko jak se citis

skrouceninka
2. feb 2013

@hadassah ahoj chtela jsem se zeptat jestli uz bvis vysledek jak si dopadla

lienkalienocka
2. feb 2013

@skrouceninka ahoj 🙂 akuratne vcera som na teba myslela, ze ci si netestovala 🙂 uz by mohlo byt nieco vidno 😉 ja od vcera uz beriem estrofem, v nedelu kontrola a dufam ze v piatok vklad. len nam teraz akurat svagrina oznamila, ze je tehotna. uz druha. neviem sa s nimi ani tesit a stale ma napada, preco my nie? ona ma viacej problemov a islo to prirodzene a my nic. zacinam byt zufala 😢

mirm
2. feb 2013

@lienkalienocka ahoj, a ako beries estrofem? 2X1 prvych 5 dni? Aj ja idem na KET, mozno sa stretneme 🙂

lienkalienocka
2. feb 2013

@mirm ahoj 🙂 ak som to nepokaslala, tak 3x1 10 dni 🙂 potom sa ide na vysku endometria 🙂 no si ma teda prekvapila, idem kuknut papiere 😅 stretneme sa so stastnym koncom 😉

mirm
2. feb 2013

@lienkalienocka no mne lekar dal prvych 5 dni 2x1 a potom za 3x1, mozno od vahy to zavisi... Ked som volala vcera sestricke tak mi hovorila ze som uz druha co dostala vcera ms a ide na ket🙂 prvy ket?

skrouceninka
2. feb 2013

@lienkalienocka ani mi nemluv mam 2 sestry a ty maji kazda 2 deti taky si to rikam ale ted stresuji nebo je to vsechno jiny mela jsem nižkou sliznici tak i doktor rikal ze se mam testovat az po 14 dnech poboliva me bricho a je to vsechno uplne jine nez poprve sice mi kazdy rika ze to nemuzu porovnavat ze kazde tehotenstvi je jine ale moc se bojim poprve me nic nebolelo a ted je to jako bych mela dostat menzes v utery jdu na krev tak uvidime

lienkalienocka
2. feb 2013

@mirm no tak ja potrebujem davku ako pre kona, to je pravda 😀 som trosku vacsia 😀 a kedy si jej volala? ja az okolo pol 1 a ked sa ma spytala, ze kedy mam 10.den, ja ze 10. 2. ze jej zas nedela 🙂 tak asi nas tam bude viacej 🙂 no moj druhy. ja som ET nemala a prvy sa akosi nepodaril 😒 teraz to musi vyjst aj ked mam pochybnosti 😠

mirm
2. feb 2013

@lienkalienocka ja tiez tak nejak poobede. tak pekne nam to vychadza 10 den 10.2 vklad na valentina alebo 15.2. Pochybnosti su vzdy, ale treba verit ze to vyjde. Mame dceru ale ta sa podarila az na druhe ivf a 2xket, takze treba verit. Teraz sme skusili poslene ivf neuspesne a mame jedneho mrazacika, tak sa uvidi .........

lienkalienocka
2. feb 2013

@skrouceninka a aku vysku si mala? ja minule 9 a mi hovoril, ze do vkladu bude este vyssia. a ked si ju mala nizku, tak sa to nedalo stopnut? ja mam z mojej strany 8 deti a z muzovej jedno narodene a dve na ceste. uz by mozno aj starym rodicom stacilo, ale este aspon jedno my ☹ hej, take bolesti som mala aj ja. niekto hovori, ze je dobre, niekto ze nie. drzim moc palecky, aby si bola pozitivna 🙂

lienkalienocka
2. feb 2013

@mirm tiez si si toho dost preskakala 😒 toto je nase prve ivf a este mame 4 mrazacikov, raz to musi vyjst, len nech to netrva dlho 😠 inac super, ze tu mam spolubojovnicu, ve dvou se to lepe tahne, nie? 😀

skrouceninka
2. feb 2013

@lienkalienocka ja jsem mela 7,8 pri endometrii tak mi posunuli transfer az na 6 den no a 6 den to bylo 9,5 no rikal mi doktor ze se nemam testovat a pockat az na krev ze to zbytecne znervoznuje tak na to kaslu ale volala jsem svemu gynekologovi ze am bolesti bricha a uklidnoval me ze to je dobre mam na prsach viditelne zilky a kazde rano se jich nemuzu ani doktnout minule me nic nebolelo a dopadlo to zle tak nevim a ted ani to nejsou krece jen to obcas vypada ze dostanu menzes ale ani nespinim nic je to vsechno divne jake jsi mela vtedy bolesti

kahlann
2. feb 2013

@xlolax80 drzim pslce aj ja ......ja uz stimulujem na svoje prve IVF.....zajtra mam kontrolu a posledny gonal 🙂

lienkalienocka
2. feb 2013

@skrouceninka mna uz nejaky 5.den po vklade bolelo brucho a prsia hrozne. tiez ani dotknut. trvalo do vlastne az do vysadenia liekov. takze som to nakoniec pripisala liekom. tiez som nespinila. ale dufam, ze to nebude tvoj pripad 🙂 ja som tiez rozmyslala, ze nebudem testovat, no to uz budem v praci a ked mi zavolaju, ze to nevyslo, tak sa zase zlozim. takze asi den pred to skusim 😉

skrouceninka
3. feb 2013

@lienkalienocka je to u me trosku zvlastni kdyz lezim tak me nic neboli ale pokazde kdy vstanu a jdu na zachod si dat leky se citim jako kdyby mela ta menstrulace dojit i ty prsa pokazde kdyz jsem vklidu v posteli je to dobre nechapu to uvidime v utery snad nam panbožko požehna

cicussa21
4. feb 2013

@hadassah Ahoj, tak ako si dopadla? vsetky cakame a drzime pasticky a dufame, ze sa zadarilo 😉

willywoman
4. feb 2013

Ahojte babenky, ja som odniesla ziadost 25.1 do dovery a dnes mi uz volali, ze je schvalena !!!! Strasne skoro, som z toho az zaskocena! Neviem ci som pripravena ale si nema zmysel dlhsie cakat vsak???
Dufam ze mi Dr. namiesa dobry kokteklik stimulky na pekne babulky.
Je na tom niektora z vas podobne?

kahlann
5. feb 2013

@willywoman ahoj ja som mala schvalenie v dovere za 4 dni. kedze to vychadzalo dobre s mrchou tak napriek rychlej sokovej terapii akurat uz stimulujeme. podarilo sa mi vsetky papiere a vysetrenia vybavit. ale po poslednej kontrole bohuzial kvoli OHSS budeme musiet vklad posunut

xlolax80
5. feb 2013

@kahlann ahoj, a ako to znasas? da sa? pichas si to sama? ja mam trosku obavu, ci to zvladnem pichnut. zatial stale cakam na menzes...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre