Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

anta25
5. feb 2013

@willywoman ahoj, to mas super za 10 dni schvalena ziadost. Ja som cakala 7 tyzdnov vo VsZP. Kedy si ides pre lieky?
Ja teraz idem 19. 2. pre lieky a okolo 25. by som mala zacat stimulovat.

willywoman
5. feb 2013

Ja si idem pre lieky 14.2 a cca 21 zacnem pichat. Tiez sa trosku bojim dokovej terapie z rychlosti ako sa to zbehlo, ale idem do toho !!!
Picham si sama v pohodke, pri prvom ivf som natrenovala 🙂))

anta25
5. feb 2013

@willywoman ...no tak to budeme zhruba narovnako... 🙂 Aj na prvom IVF si bola vo Ferti? Mne doky hovoril, ze na pichanie do svalu si musim niekoho najst, ale do brucha zvladam sama. 😅

lienkalienocka
5. feb 2013

@skrouceninka ahoj, tak ako? boli to dobre bolesti? 😉

hadassah
6. feb 2013

@cicussa21
@skrouceninka
@mistisa

ahojte kočky, neozývala som sa, lebo som nejako nestíhala v práci. Testy pozitívne od 9. dňa po transfere ešte pred zaschnutím a Hcg na 14. deň bolo 2000 jednotiek. Na sono som ešte nebola, chcem počkať, až keď bude akcia srdiečka alebo srdiečok, takže neviem, či je tam jedna bublinka alebo dve. Posledné 3 dni však mávam také tlaky v maternici, že musím normálne predýchavať. Dúfam, že to bude ok, dnes ráno som si našla slabunké špinenie. Tak mi všetky držte palce.

mistisa
6. feb 2013

@hadassah jeeeej miciiik to je ale supeeeer 😉 ty si tehulaaaa 😉 gratulujeeeem mooooc 😉 joj uz nech som aj ja v takomtopripade 😉 pockam na vysledky a idem to dat na poistovnu tak snad zachvilku bude aj schvalena a ideme na to aj my 😉 takze pojdes uz az na sono? Nebojkaj dobre bude moc moc drzim pasticky 😉 podavaj info urcite.budem cakat 😉

mistisa
6. feb 2013

@hadassah jeeeej miciiik to je ale supeeeer 😉 ty si tehulaaaa 😉 gratulujeeeem mooooc 😉 joj uz nech som aj ja v takomtopripade 😉 pockam na vysledky a idem to dat na poistovnu tak snad zachvilku bude aj schvalena a ideme na to aj my 😉 takze pojdes uz az na sono? Nebojkaj dobre bude moc moc drzim pasticky 😉 podavaj info urcite.budem cakat 😉

willywoman
6. feb 2013

@anta25 ja som na prvom bola v iscare a uz druhy krat som tam ist nechcela. Tu sa mi pacilo ovela viac, dufam ze budu mat dobru laborku, a vsetky tie veci. Ano budeme narovnako cca, budeme zdielat pocity a ciarky na testoch !!!!
Mam pocit jak pred skuskou na vs ale vydrziiim to🙂)

skrouceninka
6. feb 2013

@lienkalienocka ja uz nevim vcera jsem byla u doktora a povedela jsem mu ze mi vysel negativni test a on mi rekl at neplasim ze nekdy se stane ze je test negativni a v krvi hcg je takze musim cekat delal i sono a rekl mi ze sliznice je vysoka a pekna a ze to je dulezite ale ja uz jsem to vzdala uz neverim na zazraky a co ty

anta25
6. feb 2013

@willywoman ...ja mam tiez take pocity...dufam, ze nam to vyjde, je to pre mna posledna sanca, kedze je to 3. IVF.
1. a 2. IVF som bola tiez v Iscare, a to 1. sa aj vydarilo 😉 Uz aby sme to mali uspesne za sebou!

lienkalienocka
6. feb 2013

@skrouceninka toto iste hovorila aj mne sestricka v fc ked som sa tam rozrevala, ked sa ma spytala, ze ci som si robila test. a kedy budes mat vysledky? strasne drzim palce, aby to dobre dopadlo 😠 ja este len estrofemujem, v nedelu sono, som zvedava. od pondelka dovca, super to vyslo 🙂 po vklade som aj tak nechcela zostat dlho doma, nerobilo mi to dobre 🙂

skrouceninka
6. feb 2013

@lienkalienocka drzim ti palce me uz neni souzeno mit deti nedokazu si predstavit ze budeme ted zacinat uplne od zacatku uz ztracim silu bojovat

lienkalienocka
6. feb 2013

@skrouceninka viem, ze je to tazke. ale nevzdavaj sa. nikto nehovori, ze musis ist hned teraz. pojdes, az ked sa budes na to citit. sice som si nepresla tym, co ty, ale tiez som hovorila, ze nebudem schopna ist na dalsi KET. a vidis? tuzba po dietatku je velka a idem do toho znova. aj ked neverim tak ako pri prvom. mozno to je dobre, bo to nevyslo. teraz si oddychni, venuj sa manzelovi, ved stoji pri tebe. pride ten spravny cas a ja si tu najdem spravu, ze ides do toho. drzim palce 😉

skrouceninka
6. feb 2013

@lienkalienocka za par mesicu mam 30 let ma pco vajecniky je to pro me kazdym rokem horsi navyse mame posledni pokus co na zaploati pojistovna snad ti to vyjde mam te rada opatruj se

cicussa21
6. feb 2013

@hadassah juuuj super, potichucky gratulujem a drzim pasticky, aby vsetko dobre dopadlo... setri sa a odpocivaj... tesim sa z teba.. davas nam nadej 🙂 uuplne super 😀

lienkalienocka
6. feb 2013

@skrouceninka moja kolegynka ma pco, manzel slabe spermie. prve ivf sa im nevydarilo. povedala ze uz nikdy nepojde. presli tri roky a ked som ja stimulovala mi poslala mms s dvomi ciarkami. mala 32. ani nevedia ako k tomu prisli 🙂 moja svagrina: nema stitnu zlazu, bez tabletiek ani ms. a cez vikend, ze som tehotna. ma 35. urcite pride ten spravny cas. nezufaj. ja mam tiez pco, protilatky proti spermiam, manzel varikokelu. cize mi tiez jedine cez ivf. sice mam o 2 roky menej, ale to nic neznamena. viem, ze je to teraz tazke, ale cas to napravi. a ozvi sa mi, nech viem ako sa dari 😉

skrouceninka
6. feb 2013

@lienkalienocka neboj ozvu se ti opatruj se

hadassah
6. feb 2013

@cicussa21 je to moje prvé IVF/KET, tak veľmi verím, že to dotiahneme do konca. Celé je to ako prekonávanie jednej méty za druhou. Najskôr čakať od menzesu do transferu, potom čakať na testovanie, potom na krv, teraz zase min. 2 týždne na ultrazvuk, každé pichnutie v tele ma vystraší, ale hovorím si, že celé to stojí za to a aj keby to nevyšlo, bola by to obrovská rana, že sme zase na samom začiatku a za 4 roky sme sa nepohli ani o krok. No vyrevala by som sa a okamžite by som volala do centra, nech mi pošlú ďalšiu žiadosť na schválenie a nečakala by som ani o deň viac, ako by bolo treba. Je to náročné na psychiku a dá sa o tom rozprávať len s tými, ktoré si tým prešli. Nezaujatým to absolútne nič nehovorí, nemajú o celom procese ani šajnu.

Držím vám všetkým palce, aby to vyšlo na prvý krát.

kahlann
6. feb 2013

@xlolax80 no znasam....je todivne....gonal bol v pohode co sa tyka pichania. ku koncu pichania som ale zacala velmi citit vajcniky. a v nedelu mal podorzenie na OHSS a dnes po kontrole sa to potvrdilo. uz od nedele som chodila do ferti a tam mi pichali rano injekcie. na to som si uz ja netrufla. dnes vecer musim tiez pichnut neaku lebo v piatok ideme na odber a to neviem kto mi pichne. muz ma obavy a na pohotovost sa mi nechce ist.....tak som navrhovala ze ja sama s dohladom od kamosa zverolekara 🙂 uvidime ci mi to schvali manzel 🙂

cicussa21
6. feb 2013

@hadassah velmi ti drzim palce.. uplne ta chapem a viem, o com pises.. to cakanie je ako keby nekonecne,ale ta vidina stastneho konca je sila, co cloveka pohama dalej.. mna caka tiez prve ivf, tak som nedockava a len cakam na telefonat z centra, aby sa to mohlo rozbehnut.. nechcem stracat dalsi mesiac cakanim 🙂 som rada, ze si sa ozvala a napisala ako pokracujes.. uplne si ma pozitivne nabudila, ze netreba stracat hlavu.. lebo clovek uz niekedy nevie, co si mysliet.. ked vsetci naokolo su tehotni a my sa mame radi a nic.. proste tvoja dnesna "injecia" padla na urodnu podu a preto ti DAKUJEM 🙂

mistisa
6. feb 2013

@hadassah moja budem na teba moc moc mysliet.hlavne sa setri a oddychuj.uvidis ze bude vsetko oki.este mas to spinenie? Joj veru mna to caka kazdu chvilku tie nervy len schvalia ziadost 😉 ale urcite to stoji za to.dakujem dufam ze to na prvy pokus vide.nema to na veber povedala som ze gide tak vide 😀 drzkaj sa 😉

xlolax80
7. feb 2013

@kahlann ahoj, ja zacinam s pichanim zajtra. som si studovala ten navod aj video na internete, tak to snad zvladnem... a kolko dni je od prvej injekcie do odberu? velmi drzim palce, nech ti to dobre dopadne!

kahlann
8. feb 2013

@xlolax80 no zacala som pichat 29.1 a dnes v piatok som mala odber. takze asi 10 dni to trvalo. bohuzial vklad nebude taraz lebo mam OHSS a teda az o dva mesiace. aj ked zevraj zobrali 19 vajok. tak uvudime kolko ich oplodnia. zajtra nam budu volat 🙂

summer_103
8. feb 2013

Ahojte, my sme stimulku posunuli o jeden cyklus, teraz mame take stresove obdobie. Takze stimulovat by som mala zacat v polovici marca cca, a chcela by som vediet, ako casto ste chodili na kontroly do odberu?

mistisa
8. feb 2013

@kahlann ahoj takze si cerstvo po odbere? to sa stimuluje tak kratko? 10 dni? ci este pred tym? ja cakam papiere len musim poslat este vysledky ja a potom dame na poistovnu ziadanku a cakame na schvalenie. 🙂 tak dufam ze to rychlo ubehne a budem stimulovat.a ako sa citis po odbere? mne povedal ze tiez bude OHSS urcite takze aj ja budem cakat.a to je dva mesiace? ci tri? 😉 to ti pekne zobrali teda. super. aj ste dali nech ich oplodnia ci nechate na prirodu? 😉

skrouceninka
8. feb 2013

@hadassah
@lienkalienocka tak holky je to v prdeli moc se omlouvam za ty slova ale jsem z toho uplne mimo vysledky nedopadli dobre takze vzhledem k tomu ze uz nemame zadne zmrzlinky tak nas ceka cely ten kolobeh znova holky poradte nevite za jak dlouho se to da diky moc vam drzim pesticky aby vam to vyslo ☹

hencidlo
8. feb 2013

@skrouceninka ahoj, ak ti doktor nepovie inak tak za 3 mesiace mozes ist znova (aspom ja som to tak mala 😅 )
inak je mi to luto viem, co prezivas aj ja to mam za sebou, myslelasom si, ze s tym seknem, ale pocase sa otrasem a ideme dalej, pretoze tuzba po malom vonavom uzlicku je obrovska!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o)

skrouceninka
8. feb 2013

@hencidlo to ano je to muj 2 ket nejhorsi je ze jsem uz uplne v haji chtela bych co nejdrive jit na stimulku a pak si dat aspon pul roku pokoj abych se ze vseho dostala jsem strasne naplnena hormonama a moc jsem pribrala jeste tyden mam brat leky a pak jit na krev a asi vyvolavacku na menzes takze asi v maji bysme mohli zacit dekuji ti zivot je nespravedlivy asi bych tu uz nebyla nebyt meho milovaneho muze jeste ze ho mam tak jeste jednou dekuji 😉

hadassah
8. feb 2013

@skrouceninka moja mrzí ma to, viem ako sa cítiš, je to veľký nápor na psychiku, tiež si myslím, že najskôr o 3 mesiace sa dá začať. Veľmi ti želám, aby si sa dala do poriadku, zmobilizovala sily - veď vieme, prečo to robíme a že to celé stojí za tú strašnú námahu.

hencidlo
8. feb 2013

@skrouceninka neboj bude lepsie, viem ze sa to teraz lahko hovori, ale z vlastnej skusenosti viem, ze to preboli. Musis verit, ze sa raz aj na nas usmeje stastie 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre