Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

sobka
25. aug 2010

ahojte dievcatá, nezvýsil sa niektorej z vás gonal na dopichnutie? tiež som samoplatca a chýba mi 450Iu, sledujem to v teme mám nemám lieky tu, na Mk, ale bohužial nik ich momentálne nemá...ja ich potrebujem do stvrtka, piatku

katarinka13
30. aug 2010

KET sa kona 3.9.2010...dufam ze to tentokrat bude mat aj vysledok..bude tam aj niekto okrem mna?

misik1
31. aug 2010

ahojte...nejak to tu viazne,ja som sem kedysi trochu pisala,kedze prave pred rokom sme stimulovali....a ajhla vysledok lezi pri mne a hrkuta si raz so mnou raz s hrackami..... 🙂 drzte sa vsetky co v tomto centre prave nieco absolvujete,verim,ze su tam stale taki skveli ako boli....vela || na testoch.. 😉

ashley622
1. sep 2010

@katarinka13 držím ti v piatok palce!!!nech ti to tentokrát vyjde! u mňa to vyzerá na ohss ☹ ach,to čakanie... chcela som sa ťa spýtať čakala si tak, že od 3. mrchy si začala brať lieky teraz pred KET alebo až od 4.mrchy?

katarinka13
1. sep 2010

@ashley622
brali mi vajicka v maji...a teraz v auguste som zacala brat lieky hned prvy den menzesu

katkaml
4. sep 2010

Ahojte všetky vás zdravím a rada bysom sa k vám pridala, ja som bola vo Ferticente včera , pre recepty, takže injekcie mám už doma.dnes celý deň zvažujem, či som v správnom centre, pretože som nebola veľmi spokojná s prístupom lekára, mala som pocit, že som tam ani nemusela chodiť... a že som ďalšie číslo v poradí. mali ste takýto pocit v FC ešte niekto?

katarinka13
6. sep 2010

@katkaml
ahoj...Dr .Pinter ma taký pristup asi ku kazdej/neber to osobne/...inac je velmi starostlivy...a sestricky su velmi mile.Ked mas neake otazky kludne sa ich opytaj...odpovedia ti na vsetko...A radsej nech je taký svojrázny ako by bol cukros.Ja mam rada jeho pristup.Nehra sa zbytočne na nič.

katkaml
6. sep 2010

Katarinka13, dakujem za odpoved, dufala som, že je to tak ako si napísala.

kvietok13
6. sep 2010

ahojte dievcata, ak by ste niektora potrebovali lieky na pripravu pred ivf, ket, tak tu su moje zvysne, vsetky su v expiracii, kedze ja zatial neplanujem ivf, som po dvoch neuspesnych ivf, teraz trosku pauzujeme. takze mam Merional 75IU inj. 20kusov, Clostilbegyt tbl. 1 kus, Estrofem 2mg 1 krabicka, Pregnyl 5000 inj. 2 kusy, Duphaston tbl. 10 mg 3 krabicky, Estradiol Sandoz 2 mg 2 krabicky, Utrogestan 100mg 4 krabicky.

prajem len stastne konce

katkaml
6. sep 2010

Ahojte, prosím vás aplikovala si niektorá z vás merional aj podkožne alebo len do svalu, chcem si ho totiž aplikovať sama , takže by to asi bolo jednoduchšie podkožne? vdaka za odpoved 🙂

ashley622
6. sep 2010

@katkaml ja som sa na toto tiež Dr. pýtala a povedal,že merional sa musí pichať do svalu...Sama do svalu si to ťažko pichneš,manžel to nezvládne? Ja som sa toho najprv obávala, ale môjmu manželovi to prvý krát ukázala sestrička a celkom dobre to zvládol... 😉

ashley622
6. sep 2010

@katkaml a k tomu prístupu Dr. je to tak ako to písala katarinka13 , mala som presne také pocity ako ty... isto je to aj tým,že už má veľa ľudí... ale postupne ako začneš pichať a bude ťa sledovať- zlepší sa aj jeho prístup... aspoň mne sa zdá 😅

vika34
6. sep 2010

ahojte
po konzultácii v Iscare a potrate v Gynfive sa mi prístup Pintera zdal neuveriteľne milý,je málovravný,ale vždy mi na všetky moje otázky odpovedal.

@katkaml v GF aj v ISCARE na mňa zakričali iba číslo/a to som raz bola v čakárni sama/a to len bol zlý pocit
Mne sa na FC páči,že doktor zobere kartu,príde k recepcii a zavolá nás, prva konzultácia prebehla dobre a počas môjho utz poslal manžela si urobiť kávu,bolo to milé,nie že by som si podľa toho cenila doktora,ale mám najlepší pocit práve v tomto centre a v neposlednom rade je omnoho lacnejší/čo tiež nie je najdôležitejšie/Absolvovala som tam dve IVF a nedá sa to absolútne porovnať s prístupom v GF/počas a po IVF/Vo FC Sú VžDY USMIATY ,čo sa teda nedalo povedať inde

bubulka722
6. sep 2010

Ahojte kočky!!! Ja som nebola z prístupu doktora v FC tiež najskôr nadšená, ale počas priebehu IVF ma presvedčil o svojej profesionalite a odbornosti nie rečami ale skutkami. Mala som silný nábeh na OHSS, všetko zvládol super že nakoniec nebolo treba ani mrazenie. Pri odbere a hlavne po ET bol úžasný, všetko vysvetlil a mala som z celého IVF-ka len ten najlepší pocit, čo je v tomto prípade veľmi dôležité, pretože psychika robí svoje. Výsledok 1. pokusu ma momentálne krásne kope v brušku.
Držím vám všetkým silno palce!!!

katkaml
7. sep 2010

Ahojte, všetkým Vám dakujem pekne za odpovede a povzbudenie 🙂 Na ten merional som sa pýtala aj preto, že v starších diskusiách som našla baby, ktoré si merional pichali aj podkožne, napokon je to aj na príbalovom letáku od merionalu, že sa môže podávať aj takto. Ak to bude musieť byť nevyhnutne do svalu, tak to skúsim do stehna, lebo moja polovička by asi odpadla skôr ako by mi stihla pichnúť injekciu...

darla27
7. sep 2010

Ahojte, suhlasim s Bubulkou aj s Vikou, na zaciatku sa mi doki tiez nezdal najsympatickejsi,
ale myslim ze tak chladne posobi len na prvy dojem a po par navstevach ani neviem preco sa mi zo zaciatku nezdal.
Ja sa na to pozeram tak: je to lekar a nie moj frajer, objimat ma nemusi. 😀
Babule co ste sa chystali v auguste na IVF ako ste dopadli? Podte nas potesit s infoskami o pozitivnych testoch
Zaujima ma: boli ste PN alebo ste vzali dovolenku? Kolko dni?

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
christie
7. sep 2010

ahojte, my sme boli vo ferticente spokojni, doktor odpovie na vsetko, o co sa zaujimate, len sa pytajte. Ona ma vela ludi a nie je v jeho silach kazdej rapotat to iste, takze ja som bola spokojna.
Nam vyslo prve IVF, odber 1.4.2010. Drzim palceky vsetkym, ktore uz stimulujete aj co sa chystate a ako doktor vravi, nie je to fraza, pozitivne myslite.

A co sa mi pacilo vo FC, ked bol transfer, zavolali aj muza a velmi podrobne vysvetlovali, co robia a tak. A pri odbere tiez. Takze profesionalita. Radsej nech doktor nekeca ale je odbornik.

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
christie
7. sep 2010

@jankaknm ja som mala odber den pred Velkym piatkom a keby som mala menej ako 5 vajicok, tak by transfer bol na Velky piatok, teda sviatok. Mali sme ale 5, co sa dava PK (predlzena kultivacia) a vyslo to presne v utorok po Velkej noci.
Ale bola som tam napr. v sobotu na pichnutie, v nedelu nepichaju, to len davaju vymenny listok na pohotovost. Ale ak by mal byt odber alebo transfer na vikend, to robia. Treba sa doktora popytat.

A odporucam, zobrat si volno po transfere, ja som bola doma 14 dni a myslim, ze to bolo spravne.

ashley622
7. sep 2010

@jankaknm robia aj cez víkend,ale len objednané myslím, aj mne to dva krát vyšlo na víkend... a všetky objednávajú na 9h ráno 😉

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ashley622
7. sep 2010

Jani ty ideš na IUI? ja som na tom nebola,tak neviem poradiť ako prebieha IUI...my práve prechádzame prvým ivf, ale pre hroziaci ohss sa mi vklad odkladá ☹ a teda mám pred sebou tri mesiace čakania... ☹

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinka13
7. sep 2010

wow...ako sa to tu rozbehlo...mala som aspon co citat...otazka na ,,starsie-uspesne" pacientky...ostala niektora tehotna po KET?
ja som bola piatok na tretom KET-e..a mam vseliake pocity len dobre nie...a ze pozitivne mysliet

henika40
7. sep 2010

IVI som absolvovala, ale v inom centre: nic strasne, je bud so stimulacou, alebo bez.. 36 hodin pred ocakavanou ovulkou sa pichne pregnyl, v den planovanej inseminacie, ake su foliky OK, manzel odovzda spermijky, ktore sa nasledne preperu v labaku, sustredia mensie mnozstvo, ale iba kvalitnych, vstreknu ich cez tenku hadicku, trva to cca 2 min., potom sa chvilku este polezi s vylozenymi nohami..
ja vas moc nepotesim, nase 1. IVF nevyslo ☹ neostava nam nic ine, oprasit sa a pokracovat 😅

darla27
7. sep 2010

Baby a vo FC sa nepouziva utrogestan po transfere? V podstate ani pregnyl som nenafasovala..
To davaju az po zacati stimulky ? Mna sa ani na to nenapadlo spytat. 😅
Christie ja si ta pamatam, ked ja som isla na krv po neuspesnom , tak ty si isla na transfer. Super ze to takto krasne dopadlo. 😵 Dufam ze druhe kolo bude uspesne, aj ked teda po prvom neuspechu to clovek berie uz s rezervou.
Dali ste si niektora SPF? Za isci sa stale neplati? Lebo si nie som ista ci som vsetko postrehla co doki hovoril.

ashley622
7. sep 2010

@darla27 Za ISCI sa neplatí, za SPF aj PICSI sa platí 😉

henika40
7. sep 2010

za SPF sme platili 150 ecok, tusim to ICSI sa neplati, ked je indikacia, pregnyl vyfasujes asi az pred odberom.. ako aj utros..

darla27
7. sep 2010

@ashley622 a kolko si mala vajok ked mas OHSS? Aj si bola s tym v nemocnici?
Tak tohoto sa bojim najviac: nie ze bude negativny vysledok, ale ze ani nepride k ETu. 😖
Boli ste doma pocas IVF alebo ste si obrali dovolenku na odber a transfer?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre