Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

awe
9. sep 2009

a ako dlho sa snazite o babatko, ak sa smiem spytat? drzim palce, aby ste nic nepotrebovali 😉

katka14
9. sep 2009

ahoj awe, ja som celkom v pohode. a priznaky? stale ma bolia prsia, ale nie tak ako na zaciatku po ET, sem tam ma pichne v podbrusku a vcera ma cely den bolela hlava. tak si vyber. co su priznaky a co nie? ja ti sama neviem, tak len cakam, som doma na dovolenke, tak oddychujem, trosku upratujem, trosku pracujem na PC, trosku internet. ale dost oddychujem, hlavne pri TV 🙂

barchee
9. sep 2009

mám tu keď kukneš na moju foto...zatiaľ len 6 mesaicov 😉

awe
9. sep 2009

katka - dobre robis, ja som bola pri prvom IVF stale v praci - uz by som pri druhom asi tiez zvolila kludovy rezim 😉
kedy mas ist krvny test?

ozaj kocky, zvladali ste druhu stimulku lepsie ako prvu ked to porovnavate?

awe
9. sep 2009

barchee - slepa som bola 😅 tak neboj, to je este malinko, ale zasa vcas na to, aby si sa obratila a poziadala o radu lekarov, podla mna netreba dlho vyckavat...lebo ono sa cely proces aj tak natahuje roznymi vysetreniami atd.

barchee
9. sep 2009

šak veď práve 😔 inak, čo ma čaká na tej prvej konzultácii??? mm pôjde do kabínky 😀 so mnou dajú obkec okolo cyklu, anamnéza a tak tie klasiky...a aj mi budú robiť utz hneď? či nie? lebo keď som sa objednávala, teta mi povedala, aby som bola na konzultácii v strede cyklu...to mi budú hneď robiť tú kontrastnú látku a utz? či jak? aký je vlastne postup??? možno je to tu niekde rozpísané...neviem... 😅

katka14
9. sep 2009

awe, u mna bola druha stimulka lepsia, aj som sa viac setrila, menej stresovala,kedze som vedela do coho idem a aj vajok som mala viac, ale zasa mangel mal horsi SPG. na krvny test mam ist az 17.9., dva dni pred mojimi narodkami 🙂

awe
9. sep 2009

barchee - u nas to bolo tak, ze sme prisli v strede cyklu cca - to som uz mala po ovulke - hned mi dr. spravil uzv, aby videl, ci nemam nejake cysty asi...
potom sa nas spytal ako dlho sa snazime o mimi, ake vysetrenia sme uz absolvovali ( ja som si so sebou priniesla vysledky vsetkych testov, ktore mi robila moja gynekologycka, kt. nas do centra doporucila - horm. profil, cytologiu, manzelove vysledky spg), povedala som, ze som bola sledovana fokikulometriou atd....
manzelovi spravili spg a hned ho o tri tyzdne objednali na dalsi, koli porovnaniu hodnot 😕
mozu ta este doporucit na laparoskopiu, ak si este nebola, doki neodporuca HSG, ale rovno laparku - lebo ak ti pri zakroku nieco najdu, vedia to hned odstranit...
inak velmi mily personal 🙂

awe
9. sep 2009

a co sa tyka toho spg barchee - mangel pojde do kabinky a potom pockate nejakych 15 minut a hned vam doki aj ukaze vysledky spg a navrhne dalsi postup 😉

katka - to je super, ten klud ma asi vplyv 🙂 tak ti prajem, aby ti to co najskor ubehlo a aby si dostala najkrajsi darcek k narodeninam 🙂 🙂

barchee
9. sep 2009

ja nechcem hneď laparku 😕 šak pokecám s ním... uvidíme... bolí to??? či to budem v narkóze celkovej asi... cytológiu mi robili teraz cca pred mesiacom na preventívke, to mi lekár volal výsledok...ja nemám vlastne ani žiadne papiere ani nič...šak som ešte na nijakých vyšetreniach ohladom plodnosti nebola... 😕

pingula
9. sep 2009

barchee. ahoj Doki ta kukne urobi Ti USG bez kontrastnej latky Manzel pojde do kabinky 😀 a potom Ti doky povie co a ako......vsetko zalezi od vysledkov....

awe
9. sep 2009

barchee - neboj, pohodka, uvidis, co ti dr. Pinter povie, ak nieco bude treba dovysetrit, spravis si potom, on si to s vami vsetko prejde.
Ja ti poviem, ze som sa laparke vyhybala ako cert krizu a nakoniec som lutovala, ze som na nu nesla hned, ako mi dr. povedal, pretoze sa vsetko len zbytocne natahovalo. Ja som sa na laprku odhodlala ist asi 7 mesiacov po prvej navsteve FC 😅 ale je potrebna koli daslim krokom IUI napr., lebo ak bude mat mangel ok spg, tak budu musiet zistit, ci mas priechodne vajickovody, lebo napr. IUI sa nemoze robit, ak su nepriechodne, vtedy sa ide rovno na IVF - aaaale to ti vsetko dr. vysvetli, na vsetko sa pytaj a co ti nenapadne a budes chciet vediet, napis do MK a tu ti kocky vsetko povysvetluju 🙂
a laparka sa robi v celkovej anesteze - ale je to ok, da sa to vydrzat a to ja som poriadny posero 😀

barchee
9. sep 2009

a na tie výsledky zo spermiogramu ako dlho trvajú?

awe
9. sep 2009

barchee - v FC su do 10-15 minut.

pingula
9. sep 2009

vsetko zalezi od toho ako rychlo "vojacikovia" skvapalneju 😀

awe
9. sep 2009

pingula - 😀 😀

pingula
9. sep 2009

awe 😀 😀 😀 ale tak je 😀

barchee
9. sep 2009

hahaaaaaaa 😀 dneska to skúsim zistiť...dobrovolne nasilu odoberem vzorku a zapnem stopky 😀

awe
9. sep 2009

jasne, napisal si cistu pravdu 😀
a vy ste ako na tom? moc do MK neprispievam, to len dnes, lebo mam volno 😉 tak len citam a uz si nepamatam... 😕

awe
9. sep 2009

pingula - napisala, nie napisal, uz pisem ako pako 😀

brachee - 😀

barchee
9. sep 2009

ale som rada, že sú tam príjemní ľudia, vlastne aj práve preto som zrušila konzult.v gyn-five a volala hneď do FC 😅 na ten gyn-fiv som našla všelijaké názory...ale príjemnosť lekárov tam moc nefigurovala 😖

pingula
9. sep 2009

awe:myslis MY ?? 😅 prosime ich aby rastli do kvality 😀 ani kvantita by neuskodila 😉
barchee: projemnu zabavu 😀 😀

matuska111
9. sep 2009

ahojte - ja som tiez na gyn a iscare nepocula dobre reakcie ( a navyse tam platis za veci, ktore su vo FC ako standard a zadarmo)

awe
9. sep 2009

ja ked som sa rozhodovala, precitala som vsetko mozne na nete a rozhodla som sa bezpochyby pre FC a neolutovali sme to.
je pravda, ze doktor je v celom centre sam a ma toho niekedy vela, preto sa treba pytat ale je mily a sestricky su super, ochotne, povzbudive, vazne 🙂 a pokial viem, su aj najlacnejsi, vela veci, a ktore si inde priplacas, maju v standarde.

pingula
9. sep 2009

barchee: uz aj ja pisem blbosti 😅 pravdaze prijemnu 😎

awe
9. sep 2009

matus - napisali sme naraz skoro to iste 😉
ja som mala od svojej gyn. doporucenie do ISCARE, ale po precitanych reakciach som stastna, ze sme tam ani len nesli 🙂

awe
9. sep 2009

pingula- ano vy, tak teda nech rastu, drzkam palce, potom pis infosky 😉

awe
9. sep 2009

pingula - a kedy mate OPU?

pingula
9. sep 2009

awe:diky, ked bude nieco nove dam vediet 😀 teraz je to stale o tom istom - injekciach 😎

awe
9. sep 2009

pingula - uvidis, stimulka ti ubehne ako nic a ani sa nenazdas a uz budes pred OPU 😉 aspon mne to tak rychlo preslo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre