Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rikuska21
18. jan 2010

Floskula, Awe, no tearz sa uz mam fajn, ja som mala krusne chvile, vo 4 tt som zacala masivne krvacat, potom hospitalizacia a potom som este par krat krvacala, takze uz lezim 7 tyzdnov, ale uz je fajn a verim ze to tak aj bude, vo stvrtok uvidime, ideme na krvicku 1 krat a sono,

awe
18. jan 2010

rikuska - dak drzim palce, opatrujte sa aj s babulkami, nech je vsetko v poriadku 🙂 ozvi sa vo stvrtok s pozitivnymi spravickami 😉 poslala som ti aj IP.

rikuska21
18. jan 2010

dakujem Awe, odpisalal som ti

bubulka722
18. jan 2010

Lenca, ak by si sa pozrela o pár stránok dozadu, tak toto isté sa v FC stalo Petre. Ona nemala žiadne prejavy OHSS a tiež jej namiesto Pregnylu dali Diph. Inak Pinter bol na 100% presvedčený, že ti hrozí OHSS? Vieš v FC je KET dosť drahá záležitosť, tak aby to nebol úmysel. Držkám ti palce a verím, že to aj napriek všetkým problémom dotiahneš do zdarného konca. Lenci hore hlavu, musíš myslieť pozitívne a zbytočne sa nestresovať. Viem, že je to náročné ale treba bojovať ďalej. Motivácia je predsa veľmi silná. 😉

Siouxie som strašne zvedavá ako sa vyjadril dr. Kočí. Prosím napíš do IP.

rikuska21
18. jan 2010

Bubul, nechcem pisat bludy, ale po ohss nic neplatis, tak neviem co zym myslis ze draha zalezitost

bubulka722
18. jan 2010

Rikus to vážne??? To som vážne nevedela. V tomto prípade sa ospravedlňujem a beriem spať.

rikuska21
18. jan 2010

verim, ze sa nemylim, ja som neplatila za nic extra , iba lieky

bubulka722
18. jan 2010

Takže sa neplatí len v prípade OHSS. Ak chcem zmraziť pre prípadný neúspech tak áno? Tak to si ma fakt potešila. Je to zo strany FC fakticky férové.

darla27
18. jan 2010

Cauko Bubulka, uz sa chystas aj ty na IVFko alebo este skusate nejaku inu liecbu?
Ty mas uz schvalenu ziadost vsak? Mna by zaujimalo, ako dlho ma platnost ziadost od doby, kedy ju poistovna schvali?

marrad
19. jan 2010

Dievcata, mam trochu obavy ze nestihnem predoperacne....
pstimulka zacala 17.1.
dnes som bola na odber krvy a na predoperacne mam ist az v utorok...
No neviem ci to stihnem...

marrad
19. jan 2010

Dnes ma tusim Lenca OPU ak sa nemylim.....
Drzime jej palce....

lenca.b
19. jan 2010

no ahojte takze bubulk presne ako ti napisala rikuska ked to mas ET odlozene koli OHSS neplatis nic ani za mrazanie ani za KET len lieky takze koli tomu to nie je ...mala som 21 vajicok kolko z toho poctu bude normalnych sa dozviem zajtra ale po dnesku som sa poucila netreba v nic dufat nebude clovek sklamany takze uz nedufam v nic...

matuska111
19. jan 2010

rikuska ahoj, nic sa nebojkaj, ja som si tiez svoje odlezala v nemocnici (viac ako mesiac) ale stalo to zato 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no a dnes vecer sme objednani ma 3D sono v Hlohovci. tak sa uz nevieme dockat aby sme sa dozvedeli co sa to vlastne v mojom brusku skryva za zazrak (este nevieme ci je to dievcatko alebo chlapcek)
dnes rano ked som vydela ako sa mi vyduva brusko - bol to najkrajsi pohlad na svete - az take neuveritelne ze je vo mne malicky cloviecik.

takze drzime ti vsetky palceky ....... a myslime na teba 😉 😉 😉 😉 😉

marrad
19. jan 2010

lenca mas to za sebou?
takze budes mat odlozene ET?

lenca.b
19. jan 2010

ano mam to za sebou ...ET v nedohladne respektive podla toho ako sa vajecniky budu spravat nie vsak skor ako po dvoch ms aaak ovsem zajtra nebudu zle spravy

marrad
19. jan 2010

dufam, ze zajtra budu dobre spravy a
2 - 3 mesiace ubehnu ani sa nenazdas....
Da sa povedat ze mas OHSS?
alebo co povedal lekar?

lenca.b
19. jan 2010

ja ho nemam ale mam nan podozrenie OHSS sa ti rozbieha vacsinou az po podani HCG mne ho nepodali takze mam len predpoklad OHSS nakolko mam vela vajicok a v dobre spravy uz nedufam proste som si povedala ze nebudem uz v nic dufat budem to brat ako to pride lebo potom som len sklamana budem ratat radsej z tou najhorsou alternativou a potom ma mozna ta lepsia aspon trochu potesi ...ale na druhej strane vo FC su velmi ferovi ludkovia povedia vsetko presne na rovinu vobec to nie je tak ako to pisala petra proste sa len nepytala dr. povie len ked sa pytas a ked sa pytas spravne veci tak sa aj spravne veci dozvies 🙂

marrad
19. jan 2010

je to asi tak....napis nejake otazky, ktore by som sa mala opytat?

lenca.b
19. jan 2010

marrad snad si teraz len robis srandu vsak ... 🙂 ja neviem co sa chces ty pytat 🙂 on ti povie podla prveho sona ako na tom si a uvidis mozno budes mat stastie a budes mat par vajicok ktore ti zoberu a potom jedno dve o par dni vlozia tak naco sa mas zatazovat problemami a zbitocnostami co mam ja 🙂 proste nestresuj popredu vsetko sa vcas dozvies ...kedy ides na prve sono?

marrad
19. jan 2010

v piatok ide na prve sono.....
teraz sa citim tak ze ma dost pichaju vajecniky....
dnes som 3 den pichala gonal....

lenca.b
19. jan 2010

no to je asi odozva na lieky 🙂 ale tak musis hlavne ty vediet kedy a ako sa sprava tvoje telo 🙂

lenca.b
19. jan 2010

a v piatok idem aj ja na sono 🙂

marrad
19. jan 2010

o ktorej?
ja 9:15

lenca.b
19. jan 2010

heheh no ja skor 🙂 ja rovno hned rano aspon myslim ze nas tak objednali 🙂

marrad
19. jan 2010

skusim sa aj ja prehodit, lebo potrebujem ist na tie predoperacne...

bubulka722
19. jan 2010

Ahojte kočky!!!
Lenca super myslenie!!! 😀 Silno držím palce aby bolo veľa vajok o.k. a silné embryjká. Presne tak, nič s tým nenarobíš, tak načo sa zbytočne stresovať. Ten čas ujde ako voda a budeš nasledovať Rikusku.
Ozik Rikus ako? Vše v pohode?
Darli platnosť chválenej žiadosti je 1/2 roka. Ja som si pre istotu volala do FC a povedali mi, že ET musí byť najneskôr do 11.5. kedy končí lehota. Nie je inak poblém žiadosť predĺžiť. Vyplníš len čestné prehlásenie ako pri podávaní žiadosti, oni tam zavolajú a máš to na ďalší pol rok. Neviem stále ako sa zariadim. Teraz čakám na vyšetrenie spg po 8 týždňoch od ATB. Vychádza mi to koncom februára, to bude už skoro 5 mesiacov liečby a podľa toho sa rozhodnem. Ak sa to bude lepšiť, tak žiadosť predĺžim. Ak nie tak pravdepodobne začiatkom apríla idem do toho. Verím, že to bude dobré!!!

lenca.b
19. jan 2010

baby neuverite ale ja som rada ze to takto dopadlo viem ze ma to posunie k niecomu lepsiemu 🙂 a celkom sa na to tesim idem porobit upratovanie zivota

siouxie
19. jan 2010

leni, som rada... 😵 A presne tak, treba sa najprv zorientovať, kým do niečoho idem, pýtať sa, čítať, potom človek vie, čo ho môže stretnúť a nie je nakoniec zaskočený a naštvaný na cleý svet.
Veľmi držím palce, aby zajtra bolo čo najviac dobrých správ 😉 😵

lenca.b
19. jan 2010

siouxie uz mi na tom nezalezi ani tak moc je mi to vazne jedno viem ze moj svet musi spiet inym smerom proste uz sa nemienim prisposobovat a menit vsetko ze co ak to teraz vynde nie najdem si pracu co ma bude bavit a zacnem konecne zit a nie len snivat a verit ze mozno raz ...ak budu dake mrazaci ok budem rada ak nie svet ide dalej a dalsie IVF nehrozi uz asi vobec takze uz to potom zostane len tak ako to je zit sa da aj bez deti 🙂

marrad
19. jan 2010

Lenca jasne, jasne...
mam 2 kamaratky, ktore absolvovali IVF dokonca jedna z nich az 3 krat a nepodarilo sa a potom po urcitom case oba prirodzene otehotneli....
jedna z nich dokonca 2 x.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre