Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

mistisa
26. jún 2013

@skrouceninka ze je velmi dobry na lepsie uhniezdenie embryjka mal by sa brat tak mesiac mesiac a pol pred vkladom. chcem sa na to skusit opytat. ze sa babam nedarilo mali dva tri vklady za sebou a nic a zacali tento prednison a hned ten pokus co ho brali vysiel a su tehulky. tak mi pisali ze je to kvazi priprava pre embryjko a krasne sa uchyti. 🙂

skrouceninka
26. jún 2013

@mistisa a to je na predpis
nebo si to mohu koupit

mistisa
26. jún 2013

@skrouceninka no to neviem ale co pisali tak ze im dr dal tak asi na predpis. chcem sa skusit zajtra na to opytat 🙂 dam ti vediet 🙂

skrouceninka
26. jún 2013

@mistisa dej jak bych sla si na injekci na menzes tak bych si taky nechala napsat a jak to zvladas

mistisa
26. jún 2013

@skrouceninka no uz celkom fajn.chytaju ma depky ale da sa. 🙂 aspon ze idem do roboty v pondelok nebudem mat cas na to mysliet 🙂 len mrcha stale nikde nechapem od pondelka som vysadila utros. ty si dostala po vysadeni?

skrouceninka
26. jún 2013

@mistisa dostala ale asi az po 9-10 dnech neboj na 100 procent vzdy dosel

mistisa
26. jún 2013

@skrouceninka tak asi dojde teda. lebo som nevedela ci mam ist na injekciu. sestricka mi povedala ze v auguste uz mozme ist a co ked mi to vide tak ze bude druha mrcha v auguste? to nevadi?

skrouceninka
26. jún 2013

@mistisa my jsme minuly rok v oktobru o miminka prisli a menstrulovala jsem november a december a v januaru jsme sli uz na dalsi

mistisa
26. jún 2013

@skrouceninka no mne vyhcadza mrcha teraz v juli a v auguste uz budem brat lieky asi 🙂 no uvidime 🙂

anuska661
27. jún 2013

Ahojte babenky 🙂 zaujimalo by ma na kolkaty den cyklu sa chodi na vstupny pohovor do CAR-u,viete mi poradit?Dakujem 🙂

liveka
27. jún 2013

@anuska661 na pohovor môžeš ísť myslím hociktorý deň cyklu.. potrebuješ 3 vyšetrenia, nie staršie ako 3 mesiace.. cytológiu, vyšetrenie hormónov z krvi kt. sa berie na 3 deň menzesu a neg.stery na nejakého bacila..tieto vyš. si už mohla absolvovať u svojho lekára.. my sme s výsledkami išli na pohovor kde sa urobil už len spermiograf. Potom sa čaká na menzes.. pred ním ťa lekár prezrie či nemáš cistu - ak áno musí sa dať odstrániť. A od menzesu sa pripravuješ na OPU - stimulácia vejčníkov na odber vajíčok..

mistisa
27. jún 2013

@skrouceninka no mojko svagrina mi povedala ze z toho prednisonu su prednisonove deti zaliate vodou a vedia sa z toho narodit aj postihnute deti.oni su po IVF tiez maju uz maleho ale mali ho az na 9 pokus.a tiez to zistovala a je zdravotacka tak vie.tak som sa na to dokiny ani nepytala 😉 dr. V centre mi povedal ze femibion je najlepsi tak si ho kupim a vymenim za calibrum 😉

anuska661
27. jún 2013

@liveka Dakujem 🙂 Dnes som tam volala,ideme 8.augusta. Neviem sa dockat ,dufam ze nam pomozu.A smiem sa spytat ty si otehotnela po umelom.alebo spontanne?Inac veelmi gratulujem 🙂

skrouceninka
27. jún 2013

@mistisa tak to je skoda to se ani ja nebudu ptat dekuji za info i ja beru femibion a je asi nejlepsi

adulik76
28. jún 2013

@mistisa len femibion obsahuje kyselinu listovú, kdežto Calibrum obsahuje všetky potrebné vitamíny (je komplexnejší). Ja som brala Calibrum pri prvom tehotenstve, beriem ho aj teraz a v pohode. Či otehotnieš, alebo nie, nezávisí od toho, či berieš Femibion alebo Calibrum. Ja byť tebou, by som ho nemenila... ale ako chceš

mistisa
28. jún 2013

@adulik76 ved aj femibion ma vitainy som to pozerala 🙂 to je jedno v podstate brala som od marca calibrum tak obmenim nech mam s kazdeho vitaminy 😀 😀 😀 😀 ale dakujeeeeeeeem 🙂 🙂

lagunasa
9. júl 2013

baby, kde najdem cennik Ferticentu? nikde to neviem nájsť.

wiiila
9. júl 2013

@lagunasa ...ahoj...ja tak viem ze az doki ti ho da po vstupnom pohovore alebo prvych vysetreniach....🙂

lagunasa
9. júl 2013

@wiiila no to mi moc nevyhovuje. rozhodujeme sa totiž na zaklade ceny, kde absolvovat 2.IVF. prvé bolo v Gyn-fiv, neuspesne.

wiiila
9. júl 2013

@lagunasa ..to mi je luto ze vam to nevyslo....no ja som tam bola zatial len na prvom pohovore a kedze som nemala este vsetky vysetrenia tak povedal ze az po vysledkoch budeme o cenach, ze pred je to zatial zbytocne....ale za prvy pohovor sa neplati....takze ja si myslim ze ked sa tam objednas a popytas tak nic nestratis....🙂

lagunasa
9. júl 2013

@wiiila no uvidím, ale hadam len tak na kontrolu centra sa mozem objednat, len neviem ako im potom vysvetlim že k ním nebudem chodit, ak náhodou. zvazujem totiž ešte Repromedu v Brne ak by ti VZ poistovna vedela schvalit.

azzura
9. júl 2013

@lagunasa ahoj, mzi ma že nevyslo 1.IVF, nam nevyslo ani 1.ani 2.IVF v GF, teraz som už na posledne vo FC, ceny nam hovoril, ale nejak som to neriesila, vsetci tvrdia že to tam je najlacnejsie, tak uvidim. Brno je pre mna daleko, ale to budem riešiť až ako samoplatca

nitrankanr
9. júl 2013

@lagunasa ak mozes ist do Brna, tak chod. Mnohe, ktorym nepomohli na Slovensku, otehotneli tam.

lagunasa
10. júl 2013

@azzura @nitrankanr Brno budem riesit až keď zistim aka je šanca, že by nám to poistovna preplatila, lebo nejaka šanca tam je. len najskor musím mať čas ist do tej poistovne. na nete u nich je to také 50:50.

azzura
10. júl 2013

@lagunasa baby písali že poistovna to preplatí až po ukone, čiže potom vraj pošleš žiadosť o preplatenie a do par mesiacov ti to preplatia. treba sa popýtat. Ja mam niekedy take stavy, že už dalej nepojdem, dokoncim 3.ivf a konec ak sa to nevydarí, už nie som najmladsia, ale ty mas este kopec casu na skusanie, tak držím palce, boli baby co im to vyslo až na 7 pokus

lagunasa
10. júl 2013

@azzura bohuzial ani já už nemám čeká času. sice som mladsia, ale mam velmi nizke AMH, cize už len velmi malu zasobu vajicok. takže moc to odkladat nemozem.

azzura
10. júl 2013

@lagunasa mne až teraz vo FC robil AMH, tak som zvedava co mne vyjde, ale ja mam už 36 a le žial este žiadne dieta

lagunasa
10. júl 2013

@azzura a já budem mať za 2 tyzdne 29 a vajecniky ako 45-rocna keď nie aj viac. já možno o rok už budem v prechode a šanca na vlastne dieta bude nulová. jedine ( drahé ) darcovske vajicka.

azzura
10. júl 2013

@lagunasa blba diagnoza ☹ ale tak treba ist rychlo do dalsieho IVF a hlavne vyžmykat poistovnu

lagunasa
10. júl 2013

@azzura tak tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre