Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
14. apr 2009

Mimka, neboj, všetko bude dobré a mysli pozitívne. Držím ti moooooc palce🙂

Alex, prišla genetika, tak o 5 týždňov....

alex
14. apr 2009

bobjan, to by bolo super, keby to aj nám tak skoro prišlo.

cigaretka5
14. apr 2009

ahojte dievcata dnes som si bola po recept vo FC, mala som take zmiesane pocity, kedze meriam skoro 190 cm doki mi hned nasadil 4 balenia merionalu.............. tak sa naramne tesim na inekcie, kocky to mi akoze naraz pichnu celu davku alebo ma akzdy den 4 krat pichnu?
sme samoplatci a zabudla som sa dokiho spytat jednu vec kedy vlastne budeme celu proceduru platit? dneska som vysolilla 250 EUR za lieky ale vobec neviem kedy budem platiti za samotne IVF a ISCI? neviete mi poradit? daju mi po transfere fakturuu alebo budu chciet 40 litrov v hotovosti?

mimka30
14. apr 2009

Vierka, Bobjan ďakujem, aj keď tie obavy sú stále 😒

Inak teraz som doprala, teda práčka, dávala som farebné prádlo, boli tam aj nejaké červené tričká a celééé mi to zafarbilo do ružova a červena. No dnes je teda super deň. 😠 😠 😠

Cigaretka, neboj sa. Ja beriem teraz 5 merionalov. Tie 4 ampulky si riediš s jednou vodičkou a tak si to pichneš. Takže žiadne obavy 😉
Ja očakávam pri mojich 5. merionaloch aspoň 100 vajec, ako mi Peťka minule napísala. 😀 😀 😀

Bobjan, Vierka a vy kedy do ďalšieho kola???????

bobjan
14. apr 2009

Mimka, no v júni asi na žiadosť, v júli majú dovču, tak asi v auguste, záleží ako to povybavujeme a kedy bude chodiť mrška, mršatá...

cigaretka5
14. apr 2009

mimka a preco 5? mne doki épovedal ze je to ojedineôle, lebo ja som taka velka 🙂

bobjan
14. apr 2009

Cigaretka, myslím, že všetko zaplatíš po ET...ešte som tam síce nebola ako samoplatca, ale aj SPF sa platilo po ET, tak asi oni vtedy dávajú štandardne faktúry na všetko podľa mňa....

Držím palce 😉

mimka30
14. apr 2009

Hej tá mrša chodí tedy keď je treba nepríde, a keď ju nechceme, tak doleze. 😠
Bobjan, ty tiež na druhé, však?

cigaretka5
14. apr 2009

normalne mi da doki fakturur? takze ziaden kufrik sa nekona?

bobjan
14. apr 2009

cigi, myslím, že ti dá normálne faktúru....nám tak dal na SPF, a pekne som to cez zaplatila na ich účet 😉

Mimka, no celkovo už idem na 4.IVF, ale posledné cez poisťovňu 😖

mimka30
14. apr 2009

Cigaretka, ja som minule mala 4 ampule, lebo mám nad 60 kg ale pri minulom odbere bolo málo vajok, teda boli vložený 2 bojovníci, ale sa neuchytili, tak chcel teraz vyskúšať s 5 ampulami, či to náhodou nebolo málo pri minulom- teda tie 4 ampule.

Ale ty sa nebojkaj, tebe sa to určite podarí. 😉 Ja mám aj polycystycké vaječníky, tak aj možno preto sa mi tak málo urodilo. Ale niekomu stačia ja 3. a je tehu. 😉

mimka30
14. apr 2009

Bobjan, už 4????? ☹ ☹ ☹ ☹ A ja že druhé. ☹

bobjan
14. apr 2009

mimka, no .... 😔 😔 😔

cigaretka5
14. apr 2009

no ja ze som nejaka ina 😎 , teda sak som sak kto z vas ma skoro dva metre? kocky drzte mi palce, som dnes z toho nejaka zrutena..............

bobjan
14. apr 2009

cigi no to máš teda riadnu výšku....ja mám 1,5 metra... 😖

mimka30
14. apr 2009

Bobjan, ja som o trocha vyššia od teba 😀

Cigaretka, nebojkaj, zachvíľu si tehuľka. Teda všetky budeme. 🙂 😉 🙂

bobjan
14. apr 2009

neboj sa, držím ti mooooc palce a uvidíš, že to bude o.k. 😉 Myslieť pozitívne a hurá do pokusu

cigaretka5
14. apr 2009

no presne to mi hovori aj drahy i ked mal slzy v ociach, lebo on ma pocit ze za vsetko moze on kedze ja som podla dokiho OK a chyba je v pomalych spermijkach

mimka30
14. apr 2009

Cigaretka, nebojkaj sa. Práve na to sú tieto centrá, aby pomohli aj párom, ktoré majú oslabené spermie, alebo u žien, ktoré nemôžu otehotnieť. U nás je opačný problém, manžel v poriadku, ja endometrióza. ☹

floskula
14. apr 2009

baby, sa nas tam tusim viac stretne v tom auguste. kokso, to tu potom budu pismenkove preteky, ked bude treba povzbudzovat. 🙂 🙂
bobjan, tebe vsetky pokusy skoncili po ET, ale to sl aj dalej?

mimka, aj mne hrozil OHSS, mala som 15 vajok, tiez i radsej nepovedal, kolko mam folikulov, asi aby ma neporazilo. ale pila som potom do 4 litrov denne a potom mi nafokovanie brucha preslo. a tiez mi museli potiahnut stimulku o dva dni, tiez som bola z toho na nervy a nakoniec sa vcyplatilo. az na to, ze teda sa mi nic neuchytilo. a take krasne blastule to boli.

cigaretka, doktor fakt vie, kolko ma dat injekcii, takze sa neboj. ja som bola tiez vyburana najprv, ze IVf, kvoli spermiogramu, ale potom som to predychala. snad mi buduci pokus vyjde.

katka14
14. apr 2009

ahoj floskula, a ako ti dopadli krvne testy? nemala si ist dnes? ja som mala vediet vysledok dnes, ale volala som a budu až zajtra. aj ked tusim ake !!!

floskula
14. apr 2009

katka, jasne, ze negativny, vsak to som vedela uz vcera, take krvacanie podla mna nie je zlucitelne s tehu. hlavne ked ja som dnes bola uz 16 den po ET. mne to spinenie zacalo presne v termine kramov a neopustalo ma, preslo to do krvacania a teraz pekne cakam, kedy to skonci, aby som mohla ist na kontrolny ultrazvuk a dohodnut dalsi postup. preto som si tja uz som si to odrevala vcera a teraz myslim na druhy pokus, inak by som sa trapila tym prvym neuspesnym do umoru. ☹

mimka30
14. apr 2009

Floskulka aj si mala niečo zmrazené??? Ja pri prvom nič, pri prvom boli boli transferované 2 embryjka, bez PK. ☹
A ty si už nakoľkatom bola?

Katka. Čo sa stalo? Ty si už po ET?

floskula
14. apr 2009

mimka, mam 3 kusky zmrazene. mala som len 1 ivf, 2 embry vlozili, mali sme aj PK, boli krasne, vraj sa take len tak nevidia a vidis, nechytili sa. ale KET nema taku velku uspesnost ako cerstvy transfer, preto by som sla asi hned do 2 ivf, kym som v limite, v ktorom to este poistovna preplaca. nie som ziadna mladica, vies? 😉

mimka30
14. apr 2009

Floskulka nebojkaj, to druhé určite dobre dopadne. Vidíš, mi sme nemali nič zmrazené a to mi odoberali 9 vajok. ☹
Mladica- nemladica, ja už mám tiež 31 a skúšame ďalej.
Čo iné nám ostáva, no nie? 😉

floskula
14. apr 2009

mimka, keby som mala 31, tak skacem po plafon. doslova. ale neostava mi ine, nez verit. kamoska je este o 3 roky starsia ako ja a vyslo jej to pekne vo FC, minule leto porodila chlapceka, tak sa tym povzbudzujem.
pozri, ja som mala 15 vajok, zmrazene su 3 embry, 2 vlozili, tak si percentualne mozes vypocitat, ze k pouzitiu bola len tretina z toho. ale ked mas teraz viac folikov, asi budes aj ty mat vacsiu urodu a budete aj mrazit. aj ked najlepsi je asi aj tak cerstvy transfer.

mimka30
14. apr 2009

Ani neviem, koľko bude pri punkcii zrelých. Ja som mala pri uzv 15, pri odbere 9 a nakoniec len 4 také na oplodnenie, a len 2 prežili. ☹ Radšej sa z ničoho neteším, len ticho dúfam... 😒 ☹ ☹
Floskulka nebojkaj, ty si mala aspoň PK- už to je väčšie percento.
A už si bola aj na odbere krvi?

Ja som pri prvom začala krvácať na 12 deň- takže som vedela, že z toho nič. ☹

floskula
14. apr 2009

mimka, dnes som bola na odbere, ale uz som predtym spinila a zacala krvacat, tiez som vedela, ze nic. krv to potvrdila.

mimka30
14. apr 2009

Mojenko, to je mi ľúto 😔 😔 😔 Ja viem, čo je to. Preplakala som pár dní po teste doma, v robote, sprche... 😔

floskula
14. apr 2009

ja som plakala uz 5 dni popredu, lebo som to citila podla toho spinenia nekonecneho, ktore menilo farby. teraz uz plakat fakt nechcem, chcem sa spozitivnit na dalsi pokus. maj sa mi zatial, ideme na prechadzku, potom zas trochu popiseme. opatruj sa, pozor na foliky. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre