Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

petra2505
11. sep 2009

Baby ja som nenapisala, ze po KET nie su deti, ale su pripady, ze sa nepodaria rozmrazit.Je to vec nazoru a ja sa nepozeram nato, ze sa moze za 9 mesiacov nieco stat lebo stat sa moze aj po porode, aj pri porode, aj po roku aj pocas celeho zivota a ja sa nechcem tesit zo zivota s pocitom, ze sa moze nieco stat, lebo stat sa moze hocikedy a hlavne ked to clovek najmenej caka.
Je to vec nazoru.

bobjan
11. sep 2009

Mirinda, ďakujem moja 😉 ako sa máš???

Peti, ale veď nikto ti nenapísal, že si napísala, že po KET nie sú deti.
Len si písala, že sa nepodaria rozmraziť, preto by si do mrazenia radšej nešla. Ale my sme ti napísali, že sú prípady, kedy sa rozmrazia bez problémov a sú z toho krásne detičky 😵

vierka
11. sep 2009

ahojte babulky....

bobjan - tak uz mas dve krasne deticky v brusku 😀 no super, pekne hladkaj brusenko 😵

matuska - a tebe rzim na pondelok straaaaaasne moc palce 😉

katka14
11. sep 2009

ahojte babulenky, tak ako kukam dari sa vam zatial fajne.

bobjan, pekne davaj pozor na babulky, prve dni su velmi dôlezite.

matuska, mas krasne ciarky na testikoch, gratulujem.

awe, ak nedostanem do nedele mrchu, tak testnem, vo stvrtok idem na krv. jaj, ale som taka nedockava, dufam ze mrcha nedorazi. 🙂 prvý krat v živote 😉

lenca.b
11. sep 2009

ahojte babulky tak mna dnes v FC moc nepotesili musime ist na genetiku a az potom nas budu riesit :(

rikuska21
11. sep 2009

ahojte, ja som trosku praovala dlho doma, prekladala som,tak az teraz som vas precitala

Bobjan, nevadi ze nemas snehuliacikov, mas dve babuska v brusku tak si ich uzivaj

katka, neboj tentoraz a aj prvy raz to vyjde

Matus, ty si uz jasna tehulka, tak pekne papaj a priberaj, a krvou ti to len potvrdia

leni, no nic sa asi neda robit, tak hlavu hore a pokracujte dalej na vasej ceste,

ja pojdem asi v pondelok do FC, neviete ci robia aj v utorok?????

bobjan
12. sep 2009

Ahojte🙂

Lenca kvôli čomu vám genetiku treba na IVF?

Rikuska, neviem či normálne robia, ale zákroky určite, len asi normálne na utorok neobjednávajú...

katka14
12. sep 2009

ahojte babenky, matuska vopred gratulujem a budem cakat ako ti dopadne v pondelok krvicka, ale urcite bude vysokeeeeeeeeeeeee hcg.

ja sa s vami asi na urcity cas lucim, rano mi prisla mrcha, tak sme si s drahym rano v postielke poplakali, spravila si ranajky na balkone a bavili sa co dalej. na ivf tak lahko uz nepojdem, mozno neskor ked to preboli. nedockala som sa ani testovania, to nie je pre mna hold ani predurcene, aj teraz plačem ...

vierka
12. sep 2009

ahojte babenky 😀

katika - tak to ma velmi mrzi, ze to opat nevyslo 😔 clovek ani nevie co ma v takychto situaciach napisat... jedine cas vsetko zahoji... nesmies pisat, ze ti nie je predurcene mat dietatko, ja verim, ze ho budes mat, len treba bojovat...
drz sa, odpocin si od vsetkeho a dopraj si cas....

lenca - a preco ta genetika???

bubulka722
12. sep 2009

Aj nás poslal na genetiku kvôli manželovmu SPG. Mal veľmi zlé výsledky a diagnóza ťažká oligoasthenospermia. Vraj muži s takýmto SPG majú vyššiu pravdepodobnosť, že sú prenášači cystickej fibrózy. Čakáme výsledky, je to nekonečná doba. Už som z toho celého na búdku.

matuska111
12. sep 2009

katka - tak to ma neskutocne mrzi..... 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

petra2505
12. sep 2009

katka aj mne je to neskutocne luto a viem si predstavit ako sa citis.Drz sa!

bubulka722
12. sep 2009

Katka, je mi to neskutočne ľúto. Celý čas som čítala a sledovala ako postupujete. Viem že je to riadny nával na psychiku, ale musíš veriť, že tých 35% úspešnosti vyjde druhý krát. Treba to nejako predýchať, viem že je to strašne ťažké. Bola som pri sestre keď jej nevyšlo IVF/ICSI a poznám ako to dokáže s človekom zamávať. Aj ja sa strašne bojím neúspechu, ale kvôli nádeji ideme my všetky do toho. Príde čas, kedy získaš novú nádej a pokúsiš sa o to znova. Všetko chce len čas!!!

brise
12. sep 2009

ahojte.
dúfam že si ma ešte pamatáte, teda Katka14 určite, boli sme spolu na IVF.
my máme po KET, matuska den po tebe a testy nám dopadli tak isto.
na 8 den po KET som našla slabulinký tienik a včera 9 den sa zosilnel.
v stredu budem 14 den idem na krv tak dúfam že HCG budú krásne vysoké.

Katka mrzí ma to, ale nezahadzuj flintu do žita, v pondelok zajdi do FC oni ti zobrú krv a budeš istejšia,
lebo poznám jednu kočku čo tiež začala krvácať myslela že mám menzes a nakoniec je to tehu. a tiež bola po ET. Len hlavne ver, a kým to nieje potvrdené tak vždy tam nádej je.
Drž sa.

matuska111
12. sep 2009

ahoh brise ja idem na krv v pondelok, mala som ist v utorok aole ked je sviatok chccela som ist v stredu,,,,ale to uz nevydrzim, tak idem v pondelok....ale nejdem do FC idem k svojmu gynekologovi

brise
12. sep 2009

matuska na idem v stredu do FC ti budem presne 14 den po.

petra2505
12. sep 2009

Baby meskal vam pred IVF menzes?Lebo mne uz meska a neviem ci psychika alebo co, ale citim sa v pohode.Uz som mala pichat vcera a M nikde.

bobjan
12. sep 2009

Katka, držkaj sa..je mi to ľúto,ale nádej tu byť ešte môže.
Čas to zahojí a určite pôjdete ďalej, ja tomu verím 😉

Brise, ahoj 🙂 Super, že sa zadarilo, držím palce nech to pekne prosperuje 😉

Matuska, držím palce na vysoké hcg 😉

bobjan
12. sep 2009

Matuska ty si ležala doma po ET? neviem, či som sa ťa to už aj nepýtala 😕

lenca.b
12. sep 2009

Ahojte tak genetika preto lebo mm mal hrozne zly spermiogram a dok Pinter povedal ze to jedine na genetiku musime ist skor nic nevyriesime pretoze je to az tak zavazne zle ze tam moze byt nejaky problem a mm moze byt prenasac dakeho bordelu a ze ten mu sposobuje tak zly spermiogram tak teraz len cakat a cakat neviem do kedy a nedal nam ani sancu ze s tymto sa otehotniet neda ze by sme cakali zbytocne a ze cim dlhsie budeme cakat tym horsie lebo mame uz dost rokov ze lepsie to uz nebude

Katuska drzkaj sa my zeny sme silne tvory vydrzime to je to smutne ale neboj bude lepsie urcite treba verit a hlavne mas jednu vec ste na to dvaja tak sa podrzte jeden druheho s manzelikom

matuska111
12. sep 2009

ja budem mat pondelok 13 den....to hadam nevadi 😒 😒 😒

bobjan po ET som lezala asi jeden den, ale som stale doma.....nechodim do prace-mam taku pracu ze by som v nej v klude nebola a hlavne musim kazdy den cestova-nakolko po utrogestane som niekedy jak nadrogovana, tak soferovat auto nemozem a kazdy den sa trepat busom urcite nebudem.....a dufam ze tam uz ani nepojdem....momentalne som PN 😀

bobjan
12. sep 2009

Lenca aha..to je mi ľúto, ale verím, že tam žiadna choroba nebude a výjde vám to ako odmena za to čakani 😉 Drž sa.

Matuska,jeden deň? A potom si v pohode robila doma, ako varila, išla na prechádzku a tak, nie?
Aj ja som PN, do práce sa mi nechce a najradšej by som tam už nešla...som s tým tlakom doma...tam by som sa len nervovala...

bobjan
12. sep 2009

Takže to si ležala v deň ET, alebo aj po ET??

matuska111
12. sep 2009

bobjan - ano jeden po ET som doma lezala a druhy den som bola strosku vonku....sadnut si s kamoskou na terasu...ale len kusok od domu....ziadne dlhe streky....teraz som PN od obvodneho lekara,,,a dufam ze uz coskoro ma vypise gynekolog a da mi aj vychadzky, lebo sediet doma je dost na nervy :o).....len dufam ze ma gynekolog nebude posielat do prace ☹

lenca.b
12. sep 2009

no dok hlavne hovoril ze taka cysticka firbroza ked by bol nositelom ale jemu by sa to neprejavovala tak spg by to ovplyvnovalo aaaaa teda dufam ze sa nieco poriesi dostaneme sa na genetiku skor

rikuska21
12. sep 2009

Katka, myslim na teba 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 javascript:addEmoticon('🙂','vBody')

Matus tak v pondelok to budes mat potvrdene, supis
Bobjan, len sa kludne prachadzaj, pokial to nie su kilometre, ale na pracu kasli

Brise, som rada, ze si prispela a aj po Ket to moze byt uspesne, mna caka asi v novembri, tak dufam 🙂 🙂 🙂

petra2505
12. sep 2009

Kocky prosim vas co ste zostali presne pred IVF prirodzene tehotne mali ste priznaky?Lebo ja som mala dostat M vo stvrtok najneskor v piatok a do dnes M nikde ani najmensi naznak, ze by sa blizil.Nechapem 😕 Co mi je ale max divne, ze vzdy ma cca 10 dni pred M boleli prsia a teraz nic, uz som sa tomu divila minuly tyzden.

katka14
12. sep 2009

dakujem babenky za povzbudenie, uz mi je lepsie, aj test mi vysiel negativne, tak idem uz v pondelok na krv,naco sa jedovat az do štvrtku. ked mam aj tak mrchu. ja sa lucim, pri pivku, bez utrogestanu a ostatnych liekov. inak ani brucho ma neboli, len mi je kazdu chvilku do placu, ideme sa napapat, a potom mozno do kina, majte sa krasne, budem vas sledovat ako sa mate a ako dopadnete, viem ze lepsie ako ja. držím vam moc palce.

brise, ahoj. tak je super, ze ti ketik takto vychadza. daj vediet ako dopadli testy. 🙂

prajem vam krasny vikend a ked opat najdem silu, ozvem sa.

predbezne sme sa bavili s drahym, ze dame tomu tak este max.rok a ked nic, tak bud posledne ivf, ak sa budem na to citit a podla jeho vysledkov SPG alebo porozmyslame nad adopciiou. viem su aj ine moznosti, ale preco nepomoct malickemu stratenemu babatku bez rodicov 🙂

bobjan
12. sep 2009

Rikuska, keď sa bude mať, tak sa uchytí...keď nie tak nie...

V deň ET som ležala, aj v aute po ceste domov vyše dvoch hodín...aj potom doma...potom som bola chvíľku u susedov...poskladala prádlo...
na druhý deň-včera som bola u dr. autom, ležala, a večer som mala návštevu...to som len sedela...
dnes som druhý deň PO ET a trošku som upratala, nič som nedvíhala, ani som sa neprepínala...len tak utrieť prach, uložiť veci,...
no tak dúfam, že som niečo nepototo....

tacol
12. sep 2009

cafte,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre