Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

siouxie
1. okt 2009

no to ťa chápem a aj bez grcania to muselo byť hrozné. kebyže schudnem tých päť kíl, už ma asi tiež vezú, a to ani nehovoriac, keby sa to stalo v tehotenstve. Tak ti želám, aby si nemocnicu videla až pri pôrode, ktorý by si si teda naozaj zaslúžila veľmi rýchly a bezbolestný! 😉 🙂

babulka123
autor
1. okt 2009

emka.. uzivaj si to ..ja som pindala cele tehu stale mi bolo zle a bola som doma cely cas, ale kvoli niecomu inemu ale poviem ti taaak by som si to znova dala.. heheeh a teraz.. je to super, ale strasne to leti v nedelu ma fesanda uz 2 mesiace.. neskutocne..

emka1
1. okt 2009

ahoj babulka 😉
ano, sledujem ako vam mala rastie, je perfektna (tusim cely tatino 😵) a fakt to neskutocne leti ... veru, uz ma 2 mesiace, parada, uz si s nou budete zazivat kopec srandy, zacne vymyslat, skerit sa, smiat .... 😵
no vidim, ze si vzajomne zavidime 😀 😀 ... ja uz by som bola rada, keby som mala toto tehu za sebou, lebo je to pre mna zatial iba trapenie, ale pevne verim, ze to prijemne-medziobdobie, ked mi nic nebude, este len pride 😅 😅

emka1
1. okt 2009

siouxie - tiez pevne verim, ze nemocku uvidim az v marci 😀 😀 , uz sa mi tam teda nechce ist, aj ked clovek nikdy nevie. Boli so mnou na izbe baby, ktore tam lezali cele mesiace, pretoze im hrozil predcasny porod 😔 ... toto ma dufam necaka, ja som si uz svoje snad odlezala ...
Studujem more informacii, mam z toho uz velku hlavu, citam o porodoch, kojeni, kocikoch, detskych vybavickach ... no je toho pekne vela, az ma chyta panika, ci to vsetko zvladnem 😀 😀

floskula
1. okt 2009

no hura, emka sa ozvala!!!! 🙂 okrem toho, co som ti poslala do IP si myslim, ze pri 2 a 3-tom tehu ti uz bude uplne super. 😀 ci?

babulka123
autor
1. okt 2009

emka urcite ano.. o chvilku ho mas tu.. pockaj este 1-2 tt.. a bude super..setri sa a oddychuj posledny mesiac je iny zaberak.. hlavne na nervy.. cmuuk

vierka
2. okt 2009

dobre ranko kocky 😀

lenca - tak to je super, ze idete na kontrolny spg, potom daj urcite vediet ako ste dopadli, ale ja verim, ze bol taky zly len kvoli tej chorobe a tym vysokanskym teplotam... drzim palce 😉

misi33
2. okt 2009

Dobre ranko.

Dnes som po KO. V pondelok mam odber.Zajtra musim pichnut rano este Cetrotide a Merional a vecer Pregnyl.
Pojdem do Ruzinova na pohotovost.Mate niektora s tym skusenost? Je to tam bez problemov? Totiz mam vecer o siedmej jednu akciu a dokazem prist na pohotovost medzi 21,00-21,30 hod.Zoberu ma ihned? Nemam ist radsej na centralny prijem? Aby som na tej pohotovosti nepochytala nejake chripkove virusy.

lenca.b
2. okt 2009

Vierka dakujem krasne urcite sa ozvem a potvrdila to aj doktorka na genetike ze to tak je az oci vyplestila ako kukala na tie dva spg pred tym a ten posledny hned ze co preboha sa stalo od maja ze take hrozne vysledky boli teraz tak sme jej povedali o tej horucke a bioparoxe a kvantum paralenu a ibalginu a ona ze teda jej rozhodne len ten vysledok nestaci ze jej musime poslat dalsi spg lebo ze ak by to bolo take ako ten posledny ze teda tam uz len zakladne geneticke testy nestacia ze tam by sa muselo dorabat este nieco ine tak sa jej mam hned ozvat 🙂 ale sak verime ze teda ak raz niekto ma patologiu skoro normal 40 percent tak tam asi nic zavazne byt nemoze 🙂

lenca.b
2. okt 2009

misi a toto si nemozes pichnut sama to sa dava intravenozne alebo preco na pohotovost musis ist?

alex
2. okt 2009

ahojte kočky,
aj ja som zostala verná a po očku vás sledujem.
Trošku ma zarazila petkina skúsenosť, ale aj to ako sa k tomu postavila. Viem, že každá sme prispeli svojoj troškou do tejto témičky a každá informácia nám pomáhala si rozšíriť informácie o čom vlasnte IVF je, čo môžeme očakávať a nakoniec aj pri rozhodovaní sa, aké centrum si vybrať. Určite nie je príjemné, ak sa udeje ničo negatívne, ale prečo o tom nehovoriť ak to má v budúcnosti pomôcť niektorým kočkám. Ale samozrejme ide o jej súkromie a ak nechce, nikto ju nútiť nebude.
A ku KET, aj pegyyy a aj brise teraz KET vyšiel, takže asi to nie je až také neúspešné.

Držím vám všetkým palce do ďalších bojov a verím že úsepšných!
🙂

misi33
2. okt 2009

Lenka oboje sa picha do svalu,teda Cetrotide do brucha.Manzel vsak nie je schopny a ja sama do zadu nedokazem.

sylvusa
2. okt 2009

čaute baby, tak mám po tom, dneska som mala odber, v stredu povedal doktor, že mám 10 vajok, po odbere mám 6 ocytov, spermie ledva našli, povedal doktor, že sa trápia, potom prišla doktorka a povedala, že už nejaké našli. Zajtra nám zavolajú, tak som zvedavá. Baby vám povedali hneď koľko je oplodnených alebo až nasledujúci deň.
Inak po tej narkóze som bola dobre KO, mala som bolesti, dali mi čípok do konečníka, a teraz keď mám pohyby tak ma bolí.
Baby dúfam, že niečo nájdu a vydržia. Vôbec mi nevadí, že nebude na zmrazenie.
Inak boli veľmi mílí. Celý personál. Fakt dneska bol milý aj Pinter. Len mi nemohli nájsť žilu, tak bol taký chaos na sále. Ale potom mi našli na ruke, no myslím tam ako sú prsty.

pa

lenca.b
2. okt 2009

misi tak to je blbe no a to mi je jasne ze si do zadu nevidis ☹ sylvusa drzime palce teda nech sa to podari k tvojej spokojnosti

siouxie
2. okt 2009

sylvuša, držím palce! 😉 😵

sylvusa
2. okt 2009

baby ďakujem
Touto cestou by som sa chcela poďakovať všetkým babám, ktoré mi poradili a radia ostatným kočkám, boli ste veľmi milé naozaj, veľa ste mi dali, a veľa som sa dozvedela, veľmi pekne Vám zo srdca ďakujem, a každej želám aby sa splnil ich vytúžený sen!!!!!!!!
Zajtra Vám napíšem dobrú alebo zlú správu.
pa kočky

babulka123
autor
2. okt 2009

ja vam chcem povedat len na margo toho ze kto kde aky je..

dnes som bola so svojou 2 mesacno drcerou vo FC sa ukazat.
neviete si predstavit ako neskutocne ma potesilo ked som otvorila dvere a nasla siroky usmev sestriciek ktore si ma po 11 mesiacoch pametali MENOM... neskutocny pocit..

sylvusa
2. okt 2009

ja som zatiaľ spokojná s Vami a s FC, aj keď to vyjde neúspešne, ony za to nemôžu,

ja tiež ukážem bábo, keď pôjdem do BA niečo nakupovať,
prax je úplne iná, keď som sa Vás pýtala,to boli ale blbosti, že som Vám neišla na nervy, ale teraz keď som to zažila, tak už viem aj ja poradiť,
cez koníka - ferticent som si tu našla aj kamošky, s ktorými si píšem cez internú poštu, baby zdravím Vás, a s jednou dievčinu som sa aj stretla, lebo býva pár dedín odo mňa- zdravím ťa moja,
pa kočky

martineluska
3. okt 2009

ahojte baby tak dnes som 14 den od et cez vikend neberu krv tak som si urobila test a je pozitívny 😀 v pondelok idem na krv tak dufam že sa to potvrdi.

awe
3. okt 2009

martineluska - blahozelam, to je super, sup testik do albumu 😉 zacina plodna jesen v FC 😉

sylvusa
3. okt 2009

baby ahojte, tak dneska mi volali, zo 6 vavjíčok mám 4 oplodnené, nakoľko bolo veľmi zlých spermí, zajtra mi zavolajú ako sa delia, a koľko vlastne ich je
martineluska gratulujem, ty si mala koľko oplodnených,

awe
3. okt 2009

sylvus, drzim palce 😉 4 je pekne cislo, robili vam ICSI?

martineluska
3. okt 2009

ahoj ja som mala 9 vajok a oplodnily sa len 2 vajka pretože manžel mal velmi zle spermie priam katastrofalne. vkladali mi male jedno 4 bunkove a druhe 6 bunkove. baby mam taky ružovy vytok dufam že sa to nepokazi cele. 😕

awe
3. okt 2009

martineluska - neboj, ale pre istotu zavolaj do FC 😉

martineluska
3. okt 2009

inak teraz by som mala mat menzes

awe
3. okt 2009

urcite je to ok, ved vela kociek tu pisalo, ze malo vytok v case MS...

awe
3. okt 2009

kocky, mate niektora szp a davali ste teraz niekedy ziadost na schvelnie? ci este maju limity na tento rok?

sylvusa
3. okt 2009

ano mala som IVF/ICS doktor povedal, že sa trápia ale že niečo našli, tak aj som mala asi zlý

baby ja stále nerozumiem to bunkovanie,
martineluska ty píšeš 5 a 6 , čím viac to je lepšie,a prežije u mňa , alebo keď ony ich budú viac delť nemusí prežiť tam v skúmavke ,
som zvedavá, kedy bude vklad
baby už keď sú oplodnené tak sa to nemusí už pokaziť, myslím, že to neprežijú
inak ja aj teraz cítim pichanie tam dole, po tom včerajšom zákroku

lenca.b
3. okt 2009

awe ja mam szp ale tiez by som rada veedela tu informaciu pretoze chcem tiez podavat ziadost teda dufam ze mi daju vo FC tu moznost

awe
3. okt 2009

sylvusa, ked su oplodnene potom nastava delenie, nam sa prestali delit napr. hned na druhy den 😒
ale musis mysliet pozitivne, jasne 😉

lencab - ved to...ja cakam aj na tie blbe vysledky z genetiky a zaroven aj na ziadost zo szp...vsetci si davaju nacas 😕 uz ste boli na tej genetike?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre