Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

matiasko
1. nov 2009

ano ja som z FC 😉

awe
1. nov 2009

lenca - myslim, ze este maju na niektore poistovne par miest, len vszp je beznadejna..tam schvalovali ziadosti az na novy rok...myslim, ze aj szp ma este par miest...a ako si dopadla na tej genetike? uz mas vysledky?

awe
1. nov 2009

matiasko a ides az v novom roku?

bubulka722
1. nov 2009

Siouxie, díki!!! Čítala som to. Stále sa mi moje podozrenie potvrdzuje!

siouxie
1. nov 2009

awe, no ja som sa chystala. Vychdzalo mi to na prelom nov./dec. Ale vyzerá to tak, že to posuniem, ak vôbec... 😖
bubulka v pohode, nemáš za čo ďakovať!

awe
1. nov 2009

siouxe - drzim ti palce, nech ti to vyjde prirodzene 😵
ja sa chystam este do konca roka - snad, ak vsetko pojde, ako ma 😉

matiasko
1. nov 2009

ano lebo teraz ma caka laparka v GF .
1 ivf a 1 ket mam za sebou ale mam len jeden vajickovod a aj ten je neprechodny a podla hsg sa mi plni
dajakou tekutinou ktora podmyva maternicu a preto sa embryjka vyplavuju von ☹
tak mi ho odstrania alebo ak bude stacit tak iba uplne prerusia 😔

lenca.b
1. nov 2009

awe uz sa to krati vysledky ide mm zobrat tuto stredu takze budeme faxovat do centra oni mi vraj do dvoch dni poslu vyplnenu ziadost a tu si odnesiem na poistovnu a neviem no ci su volne miesta nakolko ja ked som tam bola cca na zaciatku mesiaca hovorili mi ze je 7 miest a to je tak do dvoch tyzdnov vraj fuc tak neviem spytam sa ked budem volat ze faxujem vysledky aaa u mna to je aj tak uz nanic pretoze kym to schvali poistovna tak cca mesiac 🙂 taaakze mozno januar

lenca.b
1. nov 2009

matiasko ja ked som bola na laparke tak tam so mnou lezala zenuska co mala podobny problem ako ty a jej ten vajickovod prave preto museli zobrat prec lebo jej to kazilo sance na uspesne IVF ktore ona aj podstupila a uplne zbitocne

bubulka722
1. nov 2009

Lenci, nežeň to! Uži si radšej v klude Vianoce a choď do toho zač. roka.

lenca.b
1. nov 2009

no sak pisem ze to uz urcite nestiham tento rok aaa vazne ked toto vsetko citam prestavam mat na to aj chut :'(

awe
1. nov 2009

matiasko - tak drzkam palce na laparku, neboj, to zvladnes a vela kociek otehulkovalo po laparke aj prirodzene 😉 nie je tam skoro ziadne obmedzenie, teda podla toho, aky vazny je zakrok - cize o babatko sa da snazit prakticky hned.

lencab - tak daj potom vediet, ako dopadli vysledky, budem na teba mysliet 😉 a neboj ivf zvladnes - som citala, ze mas obavy, ale neboj, ved co nespravime koli babatkam, no nie?

awe
1. nov 2009

kocky - mali by sme sa trosku optimistickejsie naladit, lebo je tu taka pochmurna nalada ☹

lenca.b
1. nov 2009

awe no dam vediet dufam ze to bude ok bo mam fakt vazne obavy velke ☹ ale tak uspesne sa mi darilo na to az ak nemyslet ale myslim ze horsie budu tieto dva dni

petra2505
1. nov 2009

Kocky ja vam uprimne drzim palce a ani jednej neprajem to co som zazila ja a moja kolegyna na izbe pri odbere vajicok, tak ako pre mna aj pre nu to musel byt obrovsky sok a do dnesneho dna zijem s pocitom neistoty, ci to co je zmrazene je vobec moje....
Naozaj vam kazdej silno drzim palce a prajem len tie najprijemnejsie skusenosti z celeho IVF lebo to nie je lahke a je smutne, ak to niekto z dovodu "prepracovanosti"tak pose... a ani nie je schopny povedat "prepacte"(este sa dotycna citi urazene, ze som sa jej opytala ako sa taka chyba mohla stat)
Takze vela stastia 🙂

P.S. dnes by som si vybrala ine CAR aj za cenu, ze by som tam mala platit aj ked viem, ze to nie je zaruka poctivosti a uprimnosti...FC u mna zlyhal na plnej ciare...

siouxie
1. nov 2009

awe, ďakujem, ale to u nás naozaj nehrozí 😒 ☹ .
Tebe to na kedy vychádza? Držím palce aj ja tebe!

bubulka722
1. nov 2009

Awe, myslím že nie je pochmúrna, skôr zaujímavá.

matiasko
1. nov 2009

ja viem a pocitam s tym .
aj ja som to 1 ivf a ket tak podstupila. vies myslela som si ze ked sa mi podarilo 3x
prirodzene oteho tak ze sa to podari ale prd 😒
1x som mala mikroteho. 2 x som mala cystu na vajecniku ktora mi tehotenstvom rychlo rastla tak musela ist von aj s vajecnikom a aj babatkom cca 5tt 😢
a 3x mimomaternicove a aj s lavy vajickovodom.
ale teraz pojdem na laparo a v novom roku sa to podariiiiiiiiiiii
no aspon si myslim a dufam 😕

siouxie
1. nov 2009

no, bubul, pre mňa aj pochmúrna.
Petra, ďakujeme... V každom prípade, to čo má znamenať - z dôvodu prepracovanosti..?? 😠 Akokeby sa chirurg po nevydarenej operácii ospravedlnil - vážení, sorry, málo som spal, nestíham a mám toho veľa. 😠 😠 Myslím, že toto nie je iba tak, predpokladám, že aj takéto centrá by mali byť pod kontrolou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou alebo podobne, takže to tam naozaj nemôže (teda nemalo by) fungovať ako v bežnej firme na výrobu niečoho. Sakra, to je čo za prístup?!

petra2505
1. nov 2009

to bolo ospravedlnenie Pintera za damu co to zmylila

petra2505
1. nov 2009

Tam maju pristup asi taky co najviac vytazit.Mne povedali, ze mam ist na IUI, nakolko som pracovala v zdr.poistovni kolega ma vysmial naco by som isla na IUI ked je sanca IVF, Pinter sa tvaril kyslo ked som ziadala IVF, ale dal si namahu vytlacil mi ziadost a vybavila som si to.Potom prislo k stimulacii a pokracovalo to co uz viete...
Je to len o biznise o nicom inom, viete nastimuluju zenu na milion vajok, zahadne kazda ma OHSS a zahadne kazda malo oplodnenych vajok...Zaver si spravte same kocky....

awe
1. nov 2009

kiezby milion, ja som mala len dva 😔 😔 😔

siouxie
1. nov 2009

Ale je to stále zdravotnícke zariadenie, mali by tam platiť nejaké veci. Vždy je riziko podvodu a ktoviečoho ešte a hlavne v takýchto prípadoch keď, žiaľ, ťažia z ľudského nešťastia. Ale aj tak, žiadna kontrola, nič, robia si čo chcú?

awe
1. nov 2009

Peti - je mi velmi luto, co sa ti stalo, ani neviem, co napisat...snad len tolko, ze cloveku niec ine neostava, len dufat, ze bude vsetko ok...moja, drzim palce, nech ti vyjde ten KET, zasluzis si to, po tolych trampotach.

siouxie
1. nov 2009

awe, kedy sa chystáš začať? Radšej to tu ani nečítaj, lebo sa dostaneš do podobného štádia ako ja ☹

petra2505
1. nov 2009

Kocky dakujem za podporu, pockam do KET ( s nadejou a dufajuc, ze snad otehotniem prirodzene aj ked sanca je mala uz len jeden cyklus a ide sa na vec) a uvidime co KET prinesie, ale pokial vyjde tak podstupim testy DNA a pokial ku KET zo zahadnych pricin nepride podstupime ine kroky, ale urcite to nenecham len tak...

matiasko
1. nov 2009

oni davaju kratky protok co sa= nemej vajicok nemej embryi maxi. zahadne skoro kazda tak do 3 ks
ziadny et ale kazda ohss a skoro kazda ket ale iba jeden lebo niesu ziadny mrazackovia z 3 ks 😠 😝

awe
1. nov 2009

siouxe - no, uz som precitala 😅 mala som rozne pocity, ale mam infosky o ostatnych CAR v BA a veruze nevybrala by so si ani jedno 😠 najradsej by som bola, keby sa nam podarilo otehulkovat prirodzene, co by bol ale asi zazrak....a cas leti a rocky pribudaju.

este neviem, kedy zacneme, lebo stale nam chybaju vysledky genetickeho vysetrenia 😒

awe
1. nov 2009

ale mozno este do konca tohto roka...

awe
1. nov 2009

kocky, inak sa vraj v FC po novom predpisuje aj GONAL??? v com je iny ako merional?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre