Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

rikuska21
8. nov 2009

Babuilky, zase mi trvalo vase dvoch hodin kym som vas precitala a ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

velmi vela a zasadnych diskusii tu bolo ,,,takze

Bambi, dufam, ze ti to teraz uz vyslo a este mrcha neprisla

Co sa tyka Peti a jej skusenosti s FC,, neviem ani co by som mala k tomu povedat, ja idem teraz na Ket v utorok by som mala mat msrchu a zacinam s liekmi, nic ine mi nezostava len doverovat a dufat,

A tema o stimulacii a rakovine, ano ja s tym suhlasim , ze je to mozne, ale na druhej strane nikdy neviete, co da bunkam podnet na bujnenie, rakovina velmi suvisi so psychikou

Siouxie, precitala som si clanok, a mam dalsie info

Bobjan, kde si ???

vika34
8. nov 2009

ahojte,k téme rakovina a IVF,ja som mala cystu na prsníku ešte pred prvou stimulku a nik sa tým extra nezaoberal ,ale ked som bola pred pol rokom na kontrole a bola som tesne pred 2 IVF a cysta mala 2cm,kázali mi to dať okamžite von,čo som ,ale pred IVF nestihla a teraz v septembri som bola na onko. a je všetko o.k.,ale dr.mi hovorila ,že pri braní toľkých hormonov sa môže/samozrejme aj nemusi/všeličo stať a kedže to bolo podľa nich dosť veľke ,treba to dať preč.Hormony sú svinstvo a či je to kvôli IVF,alebo aj kvôli iným chorobám,môžen to s človekom zamávať,ved sami ste to pocítili na vlastnej koži pri IVF.
Kedže ale niektoré nemá´me inú šancu tak sme ochotné to podstúpiť ,ale je pravda ,že v CAR sa nikto nezaujíma o dalšie vaše choroby,tak ja si dávam robiť pred každým IVF kompletné hematologické vyšetrenie,pre istotu.

bubulka722
8. nov 2009

Vika, schvalujem tvoj postoj a pridávam. Veľmi potrebné sú aj pečeňové testy po horm.stimulácii, len na to každý kašle. CAR už dnes nikto normálny neberie ako pomoc bezdetným párom, len ako vlastný kšeft. Nikomu nezáleží na vašom zdraví, preto by na ňom malo záležať práve vám. Vážim si na FC, že si po stimulke dajú aspoň tú námahu a urobia nasledujúci cyklus SONO. Dnes bohužiaľ od doktorov nič moc netreba čakať. Nikto nelieči neplodnosť, ale kamufluje to umelými oplodneniami.

rikuska21
8. nov 2009

Bubulka, tak to s tebou suhlasim, kazdemu ide o biznis ale aspon tu urobia sono aj po ohss tak kontroluju, ja som si tiez davala robit krv a mala som zle vysledky museli mi zvysovat davky na stitnu zlazu, tak isto som bolan asono prsnikov a na vsetkom co sa dalo
ale co by sme neurobili pre to aby sme v naruci drzali nase babusko?? ale vsetko s rozumom a mierou

bubulka722
8. nov 2009

Presne tak rikus, možno sa aj ja nevyhnem IVF. Vychádza mi to vo februári, ale nijako sa do toho nehrabem. Najvačším nešťastím je, že na Slovensku nie je doktorov, ktorí by sa riadili Hypokratovou prízsahou. CAR a ich postupy treba brať ako naozaj poslednú možnosť, keď všetky iné zlyhali. Mnohé baby sa do toho ženú a ani nečvedia do čoho vlastne idú.
Rikuska, ako ti to rýchlo ubehlo, tak už si ideš pre bambulky. Kedy ti vychádza ET?

rikuska21
8. nov 2009

Ja uz idem na Ket , Etko som nemala kvoli ohss, rtakze tak

Som v neistote, mam teptoty uz vyse tyzdna i ked mi nic nieje, trak neviem co a ako dalej,
pekny tyzden pa

bubulka722
8. nov 2009

Rikus ja viem, že máš KET, len som bola zvedavá kedy ti vychádza transfer. Koľko babušiek tam máš?

rikuska21
8. nov 2009

mam 3 snehuliacikov, na jednej slamke, a neviem kedy bude vklad, cakam na ms

lenca.b
8. nov 2009

rikuska skus testik 😉

bubulka722
9. nov 2009

Rikus to by bolo nádherné, keby... Skús!

bobjan
9. nov 2009

Ahojte🙂

Rikus tu som 😉 Testila si? Koľko ti mešká?

lenca.b
9. nov 2009

rikuska tak uz nas nenatahuj obetuj jeden testik 😉

cigaretka5
9. nov 2009

kocky je sanca ze test zareaguje spravne? myslim kolky den po ovulke? je sanca mat // aj este cca 4 dni pred planovanou menstruaciou?
menzes mam dostat zajtra ale mam nejake divne stavy a bolesti brucha uz asi tyzden, test vo stvrtok / bez minimalneho naznaku //

siouxie
9. nov 2009

cigaretka, ak sa nepletiem, závisí to od toho, ktorý deň po ovulácii si. Okolo 11 dňa by to už mohlo byť testovateľné 😀 . Držím palce! 😵

cigaretka5
9. nov 2009

no tsk to je presne 11 den a bolo to cistucke ako lalia, ale ako sa hovori ndej zomiera posledna, kupim este dnes jeden test a uvidim i ked brucho iuz boli ako keby sa mrcha predierala ☹

lenca.b
9. nov 2009

ahojte cigaretka zavisi aj aku citlivost testu si mala

cigaretka5
9. nov 2009

a aky je najlepsi idem nach lekaren 🙂 a som mala tusim 25

lenca.b
9. nov 2009

no su aj 10 citlivost

siouxie
9. nov 2009

a taký bežný priemer je 20 (napr. Pepino a pod.). Ale ve vydrž do zajtra a ráno to vyskúšaj znova. Bolo by to super, keby to vyšlo! 😵 🙂

lenca.b
9. nov 2009

10 je napriklad via med alebo tak nejak sa to vola je to dvojbalenie a stoji cca 2.5 euro 🙂

bubulka722
9. nov 2009

No bambulky, držím vám palce. Nech vám to vyjde a konečne sa tak skončí dlhé trápenie. Zajtra budem netrpezlivo čakať vaše správičky.

lenca.b
9. nov 2009

ahojte babulky viete mi niektora povedat ze ked dr navrhol lieky merional cetrotide a gonal to sa vsetky pouzivaju ci sa potom len vybere kombinacia alebo si mozem vybrat ja?a ten merional 50amp nie je to vela?

bubulka722
10. nov 2009

Babulky no čo je s vami??? Čo tu nikto nie je? Netrpezlivo čakám na správičky od Rikusky a Cigaretky! No šup sem!

bambibam
11. nov 2009

Ahoj dievčatá, motala som sa po pôrodnici lebo som sa stala teta. Švagrinka má dcérku Natálku ,veľmi maličkú 2540g, a 47 cm. Boli sme povarovať ,možno sa nalepí vzorka. 😀 😀 😀

A teraz ja. Poplakala som si, lebo prišli 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢
Z genetiky volali,že máme prísť - to neveští nič dobré. Ešte som nepočula že by niekomu volali.

vierka
11. nov 2009

bambibam - neboj sa, ved kazdemu volaju nech si pridu pre vysledky a tam vysvetlia co ake hodnoty znamenaju, podla mna to bude dobre 😉

cigaretka5
11. nov 2009

bambi neboj bude to dobre. No ja som vcer mala dostat ale nic a stale nic a stale nic a som z toho straaaaaaaaaasne nervozna, vcera som kupila test citlivost 10 a nebol tam ani len naznak druhej ciarky. Sa mi nechce ist na vyvolavacku podla mna to vobec nie je zdrave a som z toho nervozna lebo sa bojim ze nieco v mojom tele nie je OK.
Ma zmysel kupovat treti test?

lenca.b
11. nov 2009

bambi ani nam nechceli do telefonu na genetike nic povedat a nakoniec vysledok bol ok hoci nam nakoniec stratili jeden vysledok spg a teda nam dalsie vysetrenie nerobili a hlavne to sme potrebovali tak sme boli velmi sklamani ☹ cigaretka no pozri zavisi od toho ktory DPO si a ak si robial 10 test tak to je dost citlive aby to zachytilo ale tak najlepsie by si spravila keby si sla na sono respektive nech ti zoberu krv na HCG a budes si ista a agolutin je teda riadne svinstvo ja ho tiez nemam rada ale tak co narobis ked musis tak musis

floskula
11. nov 2009

ahoj babule.
bambi, mas IP. okrem ineho, ja som mala rovnake miery ako tvoja neterka, pritom som sa narodila v riadnom termine. ale uz v skolke som bola riadne okruhla a celkovo zo mna narastol kus baby. 😀 😀

cigaretka, ked ti budu meskat aspon tyzden, teda 7 dni, vtedy testuj. aj to moze byt este skoro.

floskula
11. nov 2009

lenca.b, kedy sa chystas na ivf? v januari ziadost?

lenca.b
11. nov 2009

floskula mam akurat doma ziadost o ivf musim s nou ist do poistovne ale teda ak sa panbozko nezlutuje nad nami tak teda v januari idem na IVF

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre