Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

tinuska16
19. aug 2011

keby mi to robili s ISCI metodov to bi bolo v zmluve nie

tinuska16
19. aug 2011

@luga a to PICSI co obnasa

luga
19. aug 2011

@tinuska16 , neviem, ja mam v zmluve tiez len ivf/et (a v podstate icsi je metodou ivf, rovnako ako pisci) a davali sme si robit pisci
Co to je PICSI
Mikromanipulační metoda PICSI (intracytoplasmatická injekce předem vybrané spermie) je zatím jediný fungující test, který umožňuje vybrat v laboratorních podmínkách zralou spermii. Využívá se při něm Petriho miska speciálně ošetřená vrstvou hyaluronanu. Tato látka je důležitou součástí mezibuněčné hmoty obalů vajíčka, a právě vazba spermie na hyaluronan má pro oplození zásadní význam. Výsledky testu tak umožňují embryologovi vybrat ty nejvhodnější spermie a oplodnit jimi pomocí intracytoplasmatické injekce (ICSI) vajíčka.

tinuska16
19. aug 2011

@luga a to si musim sama požiadat o to PICSI a plati sa nieco zato ked sa možem spitat ti vi ste boli kolko krat

luga
19. aug 2011

@tinuska16 , Dr. nam to navrhol vzhladom nato, ze manzel nema dobry spermiogram, tak sme si to dali spravit a ano, plati sa za to - dvesto eur ...my sme boli zatial na jednom ivf

christie
19. aug 2011

@amiruska my sme mali 7 vajicok, 5 sa oplodnilo a na piaty den zostali dve a uz maju skoro 9 mesiacov 🙂
tak vsetkym drzim moc moc palceky baby.
Po ET je dobre si zobrat volno, nie ze musite lezat s vylozenymi nohami, ale jednoducho relax, nemysliet na robotu. Ja som tak bola dva tyzdne a bolo to super riesenie 🙂

boncusik
19. aug 2011

@jozefinka9 držím palce 😀

tinuska16
19. aug 2011

@luga a kolko ste mali vajičok a kolko sa vam ujalo ja som mala tri a stoho sa ani jedno neujalo ja som stoho strasne nestastna keby tam bolo aspon ta šanca že to domna vložia no ale bohužial nebolo čo nevies mi poradit ako to bude pokracovat co budem muset potsupit aby som mohla ist este raz a za aky čas sa to može opakovat

tinuska16
19. aug 2011

@luga to ste museli nahlasit u sestrcky že to chcete lebo mne neco vravel že to treba nahlast u sestriciek ked to chceme ale važne neviem co to bolo a že zato treba priplatit a ja som sa neako oto nezaujimala a teraz si to vyčitam

luga
19. aug 2011

@tinuska16 , ja som mala len 4 vajka, vsetky sa podarilo oplodnit, ale jedno sa nevyvijalo, cize tri nam zostali, dve sme si dali vlozit a to jedno nechali na predlzenej kultivacii, ale neprezilo ju a samozrejme aj tie dve babulky u mna to neprezili 😔 ...myslim, ze Dr. vas posle na genetiku a tri mesiace by si mala mat pauzu od stimulacie, cize zavtedy mozete poslat ziadost
hej, nahlasovali sme to - rovno u doktora a ten nam povedal, nech povieme aj sestricke ... nic si nevycitaj, nemozes zato, bohuzial sa to stava 😔 ...verim, ze si nestastna, ja som mala tiez velke depky, ale tak treba ist dalej 😉 ...raz to vyjde 🙂

luga
19. aug 2011

@tinuska16 , este rozmyslam, ze mozno nebudete musiet ani posielat ziadost na dalsie ivf, ked sa toto "nedokoncilo" ...mozno vam bude to dalsie zaratane este v ramci toho prveho ...ale tri mesiace pauzuasi budes musiet mat

tinuska16
19. aug 2011

@luga dakujem za dobre rady mne povedal embriolog že aj vejicka boli trocu slabsi že nie len spermie a ved na genetike sme už boli pred timto prvim vy ste kedy boli už davno
či teraz nekedy

luga
19. aug 2011

@tinuska16 , nemas zac ...aha, takze aspon toto vam odpada (mali ste dobre vysledky?) .... my sme boli na genetike po prvom ivfku, cize niekedy v marci tusim
snad nabuduce uz budu vajicka vyzretejsie - mozno treba trolilinku upravit stimulku a vyjde to ... a ked mate zly spg., tak chodte do pisci ...prajem vela stastia a tieto zle dni nech rychlo prehrmia 🙂

tigi
19. aug 2011

@tinuska16 mne hovoril o SPF ze treba nahlasit u sestricky ak by sme mali zaujem a a za to sa tiez priplaca. To PICSI sa robi myslim pri zlom spermiograme a na to by som sa urcite informovala priamo vo ferti. mrzi ma ze ti to nevyslo, obzvlast ked ani nemohlo prist k ET. ☹
co sa tyka toho pokusu - tak myslim ze to ti poistovna bude ratat aj ked nedoslo k transferu, kamaratka bola pred IVFkom a otehotnela prirodzene a uz len tym ze si vybrala lieky v lekarni jej ten pokus uznali za vyuzity. 😒

henika40
19. aug 2011

@tinuska16 😒
myslim, ze ICSI robia vo Ferti zdarma v pripadoch, kde je indikacia (napr. zly spg, alebo u zeny nejaka dg.), za PISCI sa plati (doporucuje sa v pripade zleho spg.)
- medzi 2 stimulaciami na IVF musi byt aspon 6 mes. pauza
- tvoj IVF cyklus hradeny poistovnou je ukonceny, aj ked nedoslo ku vkladu (myslim, ze napr. v CR takyto cyklus sa nerata, ale u nas zial ano)

tinuska16
19. aug 2011

@henika40 to až 6mes budem muset čakat ja som mislela že tri a to teraz všetko od začiadku vybavovat tie všetky vyšetrenia

henika40
19. aug 2011

@tinuska16 myslim, ze vo Ferti je to tak, az 6 mesiacov, aby si vajecniky oddychli.
3 mesiace je pauza napr. medzi IVF a KET.

amiruska
19. aug 2011

@christie Ďakujem za povzbudenie! Už sú u mňa v brušku a určite aj ostanú! Naše 2 embryjká boli pekne vyvinuté, embriológ nám povedal, že to vyzerá sľubne, keďže na to, že majú len dva dni majú dosť veľa buniek /4 a 5/. Tak ležím, oddychujem a cítim, že som aj tehuľka!
Držím palce všetkým!
@tigi Vydrž všetky tie injekcie! Určite tá námaha stojí za to!
@tinuska16 O záujme SPF sa treba ohlásiť u sestričiek, stojí 150,- Eur. To PICSI sa nerobí len pri druhom pokuse, aspoň ja som sa pýtala dr. a povedal, že nárok je len po neúspešnom zákroku ináč ho nehradí poisťovňa a stojí okolo 500,- Eur. A tak isto aj genetické vyšetrenie! Lebo ja som chcela, čo najviac dopriať k úspešnosti a preto som sa informovala priamo!

tinuska16
19. aug 2011

@amiruska ak sa možem spitat vy ste mali aky problem že ste museli podstupit ivf teraz ste boli prvikrat a inak držim vam palce

patricia00
19. aug 2011

@amiruska , prosim ta - ja mam v tych metodach trochu hokej. Co je SPF ? Ty si to podstupila? Brala si nejake vitaminy alebo pila nejake cajiky aby to dobre dopadlo? My sme len podavali ziadost, tak zistujem moznosti. My mame velmi zly spg.
Mimochodom gratulujem a drzim palceky.

luga
19. aug 2011

@tinuska16 , mne povedal Dr., ze tri mesiace treba pauzu medzi IVFkami

luga
19. aug 2011

@amiruska , fuuuu, pisci uz zdrazelo? 😕 ...my sme si ho zaplatili hned pri prvom ivf a stalo nas 200 euracov (patsto za to nedam 😒 )

tinuska16
19. aug 2011

@luga tak to je super ved uvidim čo mi povie ked pojdem na kontrolu

henika40
19. aug 2011

@luga @tinuska16 hadat sa nebudem, ja som musela mat polrocnu pauzu medzi 2 IVF, medzi 2 KET je pauza 3 mes. (alebo aj medzi IVF a KET su to 3 mes.) aspon vo Ferti, sledovali to a nepustili ma k tomu skorej, no mozno je to uz inak, alebo zalezi na konzultacii a dohode 😒 .

zabka1124
19. aug 2011

@jozefinka9 dakujem si zlaticko,my to mame trosku komplikovane:(, kedze zijeme v zahranici,chceme ist ako samoplatcovia, kedze je tazke prist v stanoveny den na krv......!Zajtra ideme po vysledky spg, tak uvidime co z toho bude ak nam odporucia umele ,tak zavolam a objednam nas na niektory piatok na 1 konzultaciu+ vysetrenia je lahsie my spravit tu!!!
Hlavne nechcem, aby o tom v robote vsetci vedeli, lebo ach jaaj ,ludia su zlomyselni:(!!!
chcem sa opytat, keby ze ideme na 1 konzultaciu v piatok , popripade vo stvrtok, daju sa urobit aj v centre tieto vysetrenia, ze ked uz budeme tam, nech nas kuknu-mna aj mm????
A este sa chcem opytat, ci neviete,kde by sa dal kuknut cennik ukonov, alebo asi kolko sa plati ???
Dame aj neviem co,len aby sme mohli mat babiku , aspon jednu!!!

zabka1124
19. aug 2011

@luga ja dam aj 500,len keby to vyslooo!!!
Tu sa plati ze : IVF 4000+lieky atd, dokopy 5700Eur, sa zblaazniliiiiii!!! ☹ 😠

tinuska16
20. aug 2011

@henika40 no ved to už je asi aj jedno či tri alebo šest len hlavne aby to vyšlo a inak vdaka za rady

tinuska16
20. aug 2011

ešte niečo chcem sa spitat kolko dni ste mali po odbere bolesti

luga
20. aug 2011

@henika40 , ani ja sa nechcem hadat, mozno je to indivindi - mne povedal tri mesiace a aj tak ideme az po polroku, lebo skor sme nestihali 😎
@zabka1124 , na prvej konzultacii spravia spg manzelovi a teba pozru sonom ... HP a odbery na chlamydie doteraz nerobili (ale dr. mi vravel, ze chcu zacat) - ale ked ste samoplatcovia, tak mozno ich ani potrebovat nebudete
@tinuska16 , ja som po OPU nemala skoro ziadne bolesti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre