Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

dorotka_
18. apr 2012

@gelinka75 ja som vyssie pisala ze prve IVF neuspesne a teraz ideme na KET 🙂 a dufam ze sa dopracujem ku vkladu lebo som uz mala ist v marci len som nemala sliznicu dost velku

wejbynka
18. apr 2012

@dorotka_ nooo tedaaa mozno prave preto my si dame preto radsej hned vlozit dve, aby sme sa radovali hned na prvy krat🙂....lebo potom zasa budeme moct az v auguste, a to my uz sme straaasne nedockavi a moc cheme babo uz🙂....heh ale podari sa krasne najprv vam a hned na to nam🙂

wejbynka
18. apr 2012

@gelinka75 ahaaa a aky je u vas problem?.....preco sa vam nedari prirodzene?....no hej zobrali nam az 29, 21 oplodnili a 14 zmrazili a s toho sme mali hroziaci OHSS kvoli takemu pocutu vajok🙂...aku mas pojistovnu?....v tom pripade drzim palec nech idete do toho co najskorej🙂....este otazka preco ste sa rozhodli pre GF?

wejbynka
18. apr 2012

@dorotka_ inak kolko mas rokov ak to nieje tajne?🙂

dorotka_
18. apr 2012

@wejbynka no ja si to tiez tak predstavujem 😀 pekne v maji lebo potom do augusta je daleko a od zaciatku roka len cakam a nic sa poriadne nedeje hroza ledva som sa dockala marca a nakobiec z toho ni nebolo a zas cakanie takze v auguste obe uz budeme pekne v 4mesiaci 😉

dorotka_
18. apr 2012

@wejbynka jaj nie je tajne 😅 ale uz dost na prve dieta 34, som to nejak stale odkladala a ked som sa v 30 rozhodla ze uz tak sa nedarilo a nastal kolotoc cakania 😉 , polovicka by uz brala davno aby sme mali babo len ja som bola tvrdohlava a teraz som za to na seba nasrata ale co uz

wejbynka
18. apr 2012

@dorotka_ hej hej napriklad ja som vobec netusila ze take nieco ako je to ze ked nemas maternicu 8mm velku ci siroku ci aku tak ze nemoze byt vklad, ale ani ty a ani s takym niecim neratame vobec🙂....ja sa uz vazne neviem dockat a velmi sa tesim na to🙂...inak si z ba?

wejbynka
18. apr 2012

@dorotka_ tak zasa u kazdej jedne z nas sa ten materinsky pud objavi inokedy🙂...u nas zasa kazdy riesi ci to nieje skoro, je to podla toho kedy sa na to zena citi🙂....a zasa je super ze aj zena co ma 25 a babo chce az v 35 ze je tu ta sanca mat babo aj takto ked sa prirodzene nedari si myslim🙂

dorotka_
18. apr 2012

@wejbynka nie nie som z BA ale LV 🙂 no ja som ani neratala s tym ze by ta sliznica maternice nenarastla ale niekde som citala ze ked je mensia nedali by sa tam dobre vlozit tie oplodnene vajicka 😉

dorotka_
18. apr 2012

@wejbynka no je to tak, ale o co by to bolo jednoduchsie kebyze to ide normalnym sposobom, ale velakrat sa stava ze ked to zena ani velmi nechce tak vtedy sa jej to skor pritrafi 🙂

lienkalienocka
18. apr 2012

@barbadossa dakujem. tak samozrejme je to individualne. ale povedala som si, ze to zvladli ine, tak preco nie aj ja? co som horsia jak ostatne? len mam trosku strach z toho, ze nam nebude mat kto pomoct, kedze byvame daleko od rodicov. no riesit to budem az ked ten "problem" vznikne 😉
@wejbynka ja si tiez hovorim, ze nam sa to urcite podari, aj muz aj ostatni to hovoria. len si nie som ista, ci som si uz stastie nevycerpala vo forme rodiny a manzela 😉 ja som povedala, ze po vklade jeden den doma a tiez do prace. sak by som sa doma zblaznila. a nemam zas nejaku namahavu pracu, tak preco nie 😉 ok, ked budem v krize tak napisem 😀
@dorotka_ no vidis, ani ta velmi nenatahovala 😀

lienkalienocka
18. apr 2012

@silvia545 silvi hlavu hore. viem, ze je to tazke, ale ako som nad tym rozmyslala, keby som velmi dietatko chcela a vycerpala vsetky pokusy a nemala peniaze, asi by som si zobrala pozicku. mozno to znie cudne, no za pokus to urcite stoji. ved nemusis hovorit ze to je na umele 😉 a uvidis, co ti povie potom dr. mozno dovtedy nieco vymyslia (aj ked o tom pochybujem). drz sa

dorotka_
18. apr 2012

@lienkalienocka uz len nech spolupracuje aj ta sliznica a pekne rastie 😀 a ty kedy pojdes? stihnes este pred dovolenkou vo FC?

lilinka81
18. apr 2012

@gelinka75 ved prave ,ja som odpovedala len na otazku a ze sa moja odpoved tebe nepaci a paci sa ti v GF,tak nechod do tejto temy,GF ich tu ma viac.To je moj nazor a skusenost (ktora nie je dobra a som rada ze som tesne pred 2. IVF odisla ,na odporucenie).... a zaplatit za to iste 900e alebo 200e a k tomu byt spokojna je rozdiel a v FC nepytaju dopredu za vsetko az ked je napr.uspesne IVF,.....prajem aj TEBE aby sa TI podarilo otehotniet cim skor,nech je to kde kolvek,kazda to chceme najviac a piseme si tu skusenosti 😉

gelinka75
18. apr 2012

@wejbynka mam vszp preto to tak dlho trva, neriesili sme to, ze ktore centrum, podla mna ma kazde klady aj zapory, proste nas tam odporucil lekar a ja nemienim chodit po vsetkych centrach a zistovat co a ako, aj tak to nakoniec zalezi na nas, oni nam mozu pomoct, priroda vsak aj tak zariadi po svojom 😉
@lilinka81 a to vazne sa neplati nieco ked je to neuspesne? 😕

lienkalienocka
18. apr 2012

@dorotka_ akoze aj s @wejbynka ste ma urazili 😀 ze do augusta nevydrzite. a co mam hovorit ja? chudatko 🙂 vy uz budete tehotne a ja si budem este len slinky utierat 😀 ze ked mi dorazi ta tretia mrcha do 10.6. tak bude vklad este vtedy. noooo, ale moja "kamaratka" si dava vzdy nacas, cize az niekedy v auguste ci septembri 😅 no aby som sa uz zacala nadajat tou super alchemilkou 😉

dorotka_
18. apr 2012

@lienkalienocka 🙂 no uz sme nedockave a musis jej dohovorit nech sa dostavi do 10.6. 😉 a v lete budes pekne oddychovat ako tehu

lilinka81
18. apr 2012

@gelinka75 ano, a napr. napichavanie vajok spermijami po OPU sa neplati vobec (co je v GF az dooost drahe) a pri OPU ti odoberaju len najsilnejsie vajka,nie ako v GF vsetky a potom platis aj za tie co nemaju moc sancu na uchytenie....

lienkalienocka
18. apr 2012

@dorotka_ ju chytim, vyplieskam a zatrhnem vychadzky 😀 skusim brat tie valovic kvapky, mozno zaberu a chcem tie cviky mojzisovej zacat konecne cvicit. nech sa udrzia dievcence ci chlapci ci parik 😀

7bambulik9
18. apr 2012

@gelinka75 Ja si ho tam nedávam. A neviem čo trepeš o tom či je zadarmo alebo nie. Hovorila som o celkovom dojme a úrovni.

7bambulik9
18. apr 2012

@lienkalienocka Ahoj, ja idem zajtra k jednej fyzioterapeutke, ktorú zaúčala priamo pani Mojžíšová 😀 . Ideš k niekomu aleho podľa netu?

lienkalienocka
18. apr 2012

@7bambulik9 sef mi odporucil, ze oni to mali iba z netu stiahnute a za tri mesiace boli tehotni. super, takze potom mi povies, ci mam dobre? 😀 a kolko tam asi tak budes chodit?

gelinka75
18. apr 2012

@7bambulik9 s tebou sa kto rozprava?

wejbynka
18. apr 2012

@dorotka_ fiiha tak to je vazneeee zaujimave kks🙂...taaak bvaznee siilno dufam ze vsetko bude tak ako ma a ideme do toho a zacnu nam rast bruskaa🙂

wejbynka
18. apr 2012

@dorotka_ ved ano toto iste mi vravel aj moj gyndos:D...ze nedari sa nam aj kvoli tomz ze ho chceme moc, niesme na tam az tak ze by sme nespoldili normalne ale nam sa nechce cakat🙂....a keby dosiel nejaky ,,elektrikar,, a supol by ma tak by som ostala tehu hned:D.....zakon schvalonosti🙂

wejbynka
18. apr 2012

@lienkalienocka ja som velky optimista moja, ja na vsetko verim ze vsetko bude len dobre a nic zleee si nepripustam 🙂...takze aj ty aj ja aj vsetky co sa chystaju tak budeme tehu 🙂....inak ked sa nad tym zamyslite neviem ako ste na tom vy ale v mojom okoli je to tak ze vsade su vsetci tehu aj taky na ktorych by som to nepovedala🙂

wejbynka
18. apr 2012

@gelinka75 hmmm no aj ja ma VSZP a do mesiaca sme to mali schvalene ale viem ze teraz ako je nova vlada ze sa to trosku poposuuvalo a ze su stym trosku preblemy:(..ale snad to vsetko dobre dopadne a aky mate problem?...ci vsetko ok len sa vam dlhsie nedari?:(

wejbynka
18. apr 2012

@lienkalienocka alee my sme to tak nemysleli len to je to ze my by sme cakali uy odost dlhsie ako ty 🙂...tak napr ja som bola prvy krat vo ferticente v oktobri 2011 a este doteraz sme nemali vklad takze uz cakame vyse pol roka co je dost no nie?...a to ty tolko nebuds co je super🙂....heh

gelinka75
18. apr 2012

@wejbynka no uz cakam mesiac 😉 my mame indikacii viac, slabsie spermie, chybajuci vajcovod, vek atd.

wejbynka
18. apr 2012

@gelinka75 ahaaaa no tak v tom pripade silno drzim palce nech sa vam zadari cim skorej🙂....vela pi cajik alchimilku a papaj femibion a vsetko bude na prvy krat🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre