Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

basena001
4. máj 2012

@wejbynka ajaj, práve toho som sa bála, ze to budú vlastne az tri mrchy.... a vraj FC má v júli dovcu, takze na mna dolieha casový stres a nepredpokladám, ze to stihnem....mrchy budú zrejme meskat (uz teraz na net tlacím, aby prisli vcas) - to je presne o tom, ked nieco velmi chceme.... preco musí byt FC iné? vsade inde je KET mozný uz v dalsom cykle....takze Tebe sa to uz blízi? jéjda, tak to ti fakt len a len v dobrom závidím - a sa tesím, ako budes priebezne informovat o tom, co nás caká týzden po týzdni pocas tehotenstva - to aby som ja uz potom bola pripravená🙂
@kvetinkatn tak to je krásna správa....velká vdaka.... a je to naozaj zázrak, ze ti to tak krásne vyslo, ale ono to vlastne len naplnilo samotnú podstatu, lebo mat bábo je zázrak a zázracný dar....nech sa vám velmi darí

boska74
4. máj 2012

@kvetinkatn ahoj, prepac ze sa pytam ake mas pls alebo ake si mala po ket lieky a davkovanie?dakujem a este jedna otazocka, nemala si na zaciatku ziadne problemy, myslim tym spinenie

wejbynka
4. máj 2012

@larati ahoooj , to zalezi od poctu folikulov takze tazko povedat🙂....ale davaju aj kratky aj dlhy a za dlhy sa hlavne neplati🙂

kvetinkatn
4. máj 2012

@boska74 mala som estrofen 1g 3x1 a utrogestan 3x2 (dúfam, že si dobre spomínam), špinenie som pri druhom nemala ale pri prvom som krvácala asi v 6 týždni - to sa doktori zhodli, že asi odišlo to druhé embryo.

kvetinkatn
4. máj 2012

@wejbynka a neskúsiš agolutin, konskú dávku? Aby mrcha nemeškala? Ja som druhé ket absolvovala tiež v časovom strese, odchádzala som 19.12. posledná z centra v piatok pred ich dovolenkou a tiež to vyšlo len tak tak, lebo mne pomaly rastie sliznica... a vyšlo to, skoro na dvojičky .🙂

kvetinkatn
4. máj 2012

@basena001 neboj aj Tebe to vyjde 🙂 hlavne sa treba myslieť pozitívne (ja viem, že je to ťažké) o mne aj kamošky hovoria, že to bola podstata úspechu-pozitívne myslenie, ja som to nikdy nebrala nejako kŕčovito, nikdy som si nerobila ani tehu test, zakaždým som počkala na výsledky z krvi a potom sa vytešovala 🙂

wejbynka
4. máj 2012

@basena001 nooo hej hej maju dovolenku mesiac bohuzial vela bab bude teraz cakat aj na august:(....ale tak zasaaa oplati sa cakat......noo ved to je to, ze fc je ine uplne vovsetkom, kvoli tomu ze aby sa telo vycistilo od tych hormonov a aby si aspon chvilku bola cistaaaa, lebo pred vkladom musis brat hormony vies?🙂ty si brala v centre estrofem pred vkladom??....jasne jasne blizi 8.5 idem na sono a tam mi pinto povie ci je vsetko ok a pripravene na vklad🙂🙂jasneee budem silno pisat a kazdej z vas radit🙂...velmi sa na to tesim🙂🙂...jej

wejbynka
4. máj 2012

@kvetinkatn agolutin?...a to je naco?...mne uz akurat dnes skoncila mrcha a beriem estrofem na bliziaci sa ket🙂

lienkalienocka
4. máj 2012

@barbadossa na kolienko pod sukienku 🙂 ja tiez ked pozeram jak puk, tak ze napisem vam to? 😀
@kvetinkatn jej to je pekne, ze vam to takto vyslo. budeme vas dufam nasledovat 😅

luga
4. máj 2012

@larati , skor len kratky - gonal, merional

dorotka_
4. máj 2012

ahojte baby tak ja uz od dnesneho dna mam u seba dvoch drobcov vlozenych jedna bola v stadiu blastula a druha morula tak verim ze sa im u mna bude pacit pekne sa zahniezdia a o 14 dni bude krv pozitivna, inac to ani nemoze byt kedze som tento maj tehototna som sa rozhodla 😀 a wejbynka sa rychlo ku mne pridaj ako ku cakatelke 😉 a samozrejme potom budeme pekne tehu a to pridanie plati aj pre ostatne

lienkalienocka
4. máj 2012

@dorotka_ ahoj. gratulujem a drzim palce 😉 takze uz budeme vediet viac o KET. mozem sa spytat? kedy ti ich rozmrazili? tesne pred vlozenim? alebo este skor? zatial mi nevedel nik povedat 🙂

barbadossa
4. máj 2012

@wejbynka tak za chvilu budes tehu a ja ta budem nasledovat 😉

barbadossa
4. máj 2012

@lienkalienocka radsej na papieri ako zabudnut nie 😀

evickav
4. máj 2012

@dorotka_ držím palce, aby sa pekne u teba zabývali 🙂

lienkalienocka
4. máj 2012

@barbadossa no dorotka nas uz moze o niecom informovat 😉

dorotka_
4. máj 2012

@lienkalienocka tak bezne ich rozmrazuju az vtedy ked prides do FC cize v den vkladu, hned ich daju na rozmrazenie ako dorazite do FC, v mojom pripade ich rozmrazovali az ked sa podarilo dr. zaviest ten kateter ci co toje 🙂 sme tam vsetci cakali co povie embryolog ci su ok teda ci prezili 🙂

dorotka_
4. máj 2012

@lienkalienocka kludne sa pytaj a na co viem ti odpoviem 😀

dorotka_
4. máj 2012

@kvetinkatn no davkovanie je presne ako si pisala ja som po KET a mam ho tiez tak estrofen 3x1 a utrogestan 3x2

wejbynka
4. máj 2012

@dorotka_ jeeeej to silnooo gratulujem a teraz sup sup oddychovat a minimalne tyzden sa tu neukazuj)..nech sa zbytocne nestresujes, inak tieto nazvy mi vobec ni nehovoria, to je dobre alebo zle ked su v tych stadiach ake by mali byt teda v akom stadiu su najlepsie a najväcisa sanca na uchytenie??🙂taaak ja sa k tebe siiilno pridaaam buduci tyyyzden🙂).....velmi sa na to tesiiiim🙂...silno drzim palec a vela vele pozitivnej enegrieee posielam🙂

kvetinkatn
5. máj 2012

@wejbynka ty si tam písala niečo, že Ti mešká mrcha, agolutin si dávam na to, aby prišla načas, aby som vedela, že keď ho pichnem tak príde za týždeň a nemusím čakať na meškajúcu mrchu 🙂

kvetinkatn
5. máj 2012

@boska74 mala som estrofen 3x1 a utrogestan 3x2, špinenie som mala pri prvom, teda skôr krvácanie, ale to sa doktori zhodli, že odišlo to druhé embryo...

kvetinkatn
5. máj 2012

@dorotka_ určite budeš tehotná 🙂 teda už si mne vždy doktor povedal a odteraz ste tehotná a tak to aj bolo 🙂

barbadossa
5. máj 2012

baby dnes som po 8dnoch dostala zase mrchu 😠 je mozne ze sa este telo zbavuje hormonov zo stimulky?? 😒 zase sa mi posuva KET mna asi porazi ja sa snad k to u ani nedostanem 😒

lienkalienocka
5. máj 2012

@dorotka_ hej, uz si vlastne spominam, sme sa bavili, ze budes cakat na koze 😉 ten utrogestan sa vklada ci zapija? a kolko budes este doma? 🙂 pekne na vikend ti to vyslo 😉 tak sup oddychovat a ako pisala wejbynka, tak sa tu neukazuj! 😉 len s pozitivnym vysledkom 🙂

mackaso
5. máj 2012

@kvetinkatn Ahojte kočky, pridám sa k vám a chcem sa spýtať, ako ste spokojné s vaším centrom, hlavne konzultácie na začiatku a sledovanie celkového zdravotného stavu, zákroky, díky moc za radu

kvetinkatn
6. máj 2012

@mackaso ja som maximálne spokojná, jeden doktor-všetko dobre vysvetlí, milí personál, sestričky sú super, príjemné prostredie. Mne bolo odporučené u nás v TN v antisterilnej poradni. Mne sa páči, že keď musia mraziť, tak mrazia až 4-5 dňové embryá alebo aké je to štádium 🙂 čo v iných centrách ako hovorí doktor hádžu do mrazáka už 2dňové, aby si spravili čiaročku🙂

wejbynka
6. máj 2012

@barbadossa urcite to moze byt s toho mne po OPU chodila mrcha ako sa jej chcelo akoze vazne sama som v tom mala salat🙂)

wejbynka
6. máj 2012

@mackaso spokojnost zatial uplna, strasne mile sestricky, dr je uplne zlaty sikovny🙂vsetko nrobia uplne tak ako maju , nic nevynechaju .... silno odporucam🙂

wejbynka
6. máj 2012

babuleee mam otazoku, pred vkladom ste aj pili alchimilkovy cajik , aj vitaminky brali femibion aj estrofem?...moze sa to vsetko kombinovat??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre