Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

skrouceninka
30. aug 2012

@lienkalienocka ahoj ja se taky tesim nebo po detatku touzime uz dlouho ale zaroven ve me stale hloda strach z toho aby jsem je udrzela nejhorsi je ze jsme uz konecne po tolika letech dosli az sem a ted kdyz je tu ta chvile tak se bojim jak male dite a kdy jdes ty

lienkalienocka
30. aug 2012

@skrouceninka jasne, ze aj mne myslienky idu tymto smerom, ale snazim sa ich zahnat. a potom si poviem, ze nebudem prva ani posledna, ktorej to nevyslo a asi to tak malo byt. mame nastastie este dalsich mraziacikov, tak pojdem znova. a verim ze raz to urcite vyjde. mna to caka zajtra o pol 12 😅

barbadossa
30. aug 2012

@lienkalienocka ale vsak hej len ide o to ze u mna by vysiel test pozit a krv negat 😒 ale uz sa nebudem zaoberat tym co bolo ale co bude 😉 tak uz sa zajtrajska nemozes docka zeeeee 😉 budem na teba mysliet 🙂

barbadossa
30. aug 2012

@hadassah ja som tiez mala schvalenu ziadost do dvoch tyzdnov a neviem ci aj nie skor 😉

lienkalienocka
30. aug 2012

@barbadossa jasne chapem ta 🙂 asi mam teraz iny nazor ako ked to bude potom v realy 🙂 presne tak, uz ta caka len to dobre 🙂 no nemozem sa dockat. este na matriku s tymi podpismi, skor to nevyslo 🙂 dakujem 🙂

skrouceninka
30. aug 2012

@lienkalienocka tak to ti drzim palecky budu na tebe myslet aby se ti to vse podarilo pak dej hlavne vedet 🙂

lienkalienocka
30. aug 2012

@skrouceninka dakujem a skusim sem tie dva tyzdne ani nepachnut, nech sa zbytocne nestresujem a potom sa ozvem. to uz budes aj ty vo faze cakania nie? 🙂

skrouceninka
30. aug 2012

@lienkalienocka dobre delas dej vedet az potom mas pravdu to budeme cekat i my hlavne na neco krasneho mysli a at se ti to podari ja jsem potom taky nepujdu tak si potom dame vedet jsem rada ze jsem sla na tyto stranky uz se citim mnohem lepe

lienkalienocka
30. aug 2012

@skrouceninka ja keby som sem nechodila, tak vela veci ani neviem 🙂 a tiez mi tu baby pomohli 🙂 drzim palce aj tebe, nech je vsetko v poriadku vsetky budeme tehotne 🙂 takze sa tu majte a za dva tyzdne pisem super spravu 🙂

hadassah
30. aug 2012

@lienkalienocka fíha, tak to je super, že to schvaľujú tak rýchlo. A poisťovňa rozhodnutie o schválení posiela do Ferticentu, alebo mi to príde domov?

lienkalienocka
30. aug 2012

@hadassah do ferti a oni hned volaju. mne to schvalili v poistovni v utorok a v piatok mi volali z ferti. vedela som to vdaka svagrinej skorej. a to bolo dokonca v obdobi, ked to nechceli schvalovat. mozno to bude aj skorej 😉

barbadossa
31. aug 2012

@lienkalienocka jaj vidis na to som skoro zabudla na tie podpisy ale ja ja mam este cas tiez to budem isto vybavovat na poslednu chvilu 😉 tak ti drzim palcekyyyyyyyyyyy 😀

skrouceninka
31. aug 2012

@lienkalienocka opatruj se a až budeš mit chut a čas tak se ozvi budeme na tebe myslet držim palečky

skrouceninka
31. aug 2012

@hadassah ahoj posilaji to do ferticentu a i ja jsem to mela rychle schvalene tak jak tu holky pisou trvalo mi to 4 dny a uz me volali do ferticentu

lienkalienocka
31. aug 2012

takze hlasim 3 in 1 🙂 mame krasne embryjka, tak dufam v pozitivny vysledok. idem sunky valat a radsej sa ani vazit nebudem, nech neviem kolko som pribrala 😔
@skrouceninka
@barbadossa mne dali tie papiere iba v nedelu na kontrole, takze skor sa nedalo, bo manzel pracoval od rana do vecera 🙂 dnes bol pekne so mnou, aj dovnutra som ho zobrala nech vidi aj chlapec co mi robia nie?

barbadossa
1. sep 2012

@lienkalienocka no jasne nech sa pozrie.....aj moj bol so nnou 😉 tak uz sa tesim na tvoje spravicky o dva tyzdne 🙂

minticka
1. sep 2012

Ahojte.Som tu nová a netuším či existuje už táto otázka,ale predsa sa spýtam.Čaká nás IVF vo FC a zaujimalo by ma či sa môžu niektoré vyšetrenia počas toho robiť aj v centre z ktorého ma poslali do BA,vzhladom k tomu že pochádzam z Trenčína.Ďakujem za odpoved´...

skrouceninka
2. sep 2012

@lienkalienocka tak uz to mas za sebou tak ted odpočivej a uživej si ten pocit moc na tebe myslim a hlavne at vše dobre dopadne držim všechny palečky papa 😉

skrouceninka
2. sep 2012

@minticka ahoj je to vše o domluve s doktorem ja jsem z partizanskeho a sveho gynekologa mam z banovec a na nektere vysetreni jsem chodila do banovec aby jsem nemusela stale jezdit do bratislavy vsak ti doktor povi co se da a co ne neboj se

wejbynka
2. sep 2012

@lienkalienocka noo nemam ziadneho dobreho imunologa, vies ako je to v dnesnej dobe, po znamosti sa vsetko lepsie vybavuje🙂.....
hej hej aj mne ju zistili ale pinto hovoril ze to nic nieje ze nemam stresovat a ze v nicom nam to branit nebude🙂....noo a ako si dopadla na KETE?...vsetko ok??...ake mas s toho pocity?

rikuska21
2. sep 2012

@lienkalienocka ahoj, dufam, ze Ket sa podarilo, a budes uz kocikovat.

Ja vo Ferti bola v 2009 a aj sa podarilo, no v 20tt sme prisli o drobca. , no a teraz to idem skusit este naposledy, v utorok mam vklad

minticka
2. sep 2012

@skrouceninka Ďakujem za odpoved.....uvidíme,ešte som chcela že v Heliose (vraj) vracaju peniazky za predčasné vybratie zmrazených embryi.že zaplatia si to na rok a ak po 3mesiacoch si to vyberu a daju vlozit tak platia len 3 mesiace a ostatne sa im vrati...je take daco aj vo FC?

tina4931
3. sep 2012

@hadassah Ja som sa napr. rozhodla pre jedno, lebo dve by som nezvládla zo zdravotných dôvodov. A dobre som spravila, pretože som horko-ťažko donosila jedného drobca, ale všetko dobre nakoniec dopadlo. Možno by sa mi uchytili obidve ale to by som určite porodila veľmi predčasne a to je veľké riziko. Ale veľa žien v pohode porodí zdravé dvojičky, aj kamarátka porodila a čuduj sa svete riadne v termíne, a tiež nie je najmladšia.

Babule, všetkým vám držím palce a prajem veľa, preveľa síl a pozitívneho myslenia, ktorého nikdy nie je dosť. Občas sem nakuknem a pripomeniem si čas, kedy som celý ten kolotoč absolvovala a fakt to stálo za to.

baura1
3. sep 2012

no ja som bola vo Ferticent a bola to hotova katastrofa a nikomu by som to nedoporucila!
doktor bol nervozny hned z prichodu uplne podrazdeny a ani ma nevysetril len sa ma pytal otazky a potom si pozrel len tak niektore moje stare vysledky a rovno ma uplne odpisal ze nech zabudnem ze mne sa otehotniet nepodari ze moje vajecniky su nemozne a ze mozno mam aj nejaku geneticku chorobu a neviem co ze nech zabudnem ze ked velmi chcem nech idem do Brna a kupim si vajicka od darkyne
a to ma fakt nai nevysetril a ked som mu hovorila ze som uz raz prirodzene otehotnela ale v 9tt potretila tak mi povedal no vidis a co ti hovorim ze sa ti to nepodari urcite to vajicko bolo zle...a podobne veci este som ani dvere neotvorila uz som bola v slzach a mala som komplet depku ☹ no idiot uplny! takto sa sparava lekar?! ked sa teraz cely svet bavi o pozitivnom mysleni a podobne! a to som uz bola v Heliose v Martine a tam mi povedali ze to nebude lahke ale da sa len treba verit a kedze som uz raz prirodzene otehotnela tak mi povedali ze sanca tam uricte je! a tento vo Ferticente ma uplne zrusil a zdeptal...☹ takze neodporucam nikomu!

ria191
3. sep 2012

@baura1 viem ako sa cítiš. Ja tiež nie som ľahký prípad pre doktorov a tiež vždy idem v slzách domov. Ale už som si zvykla na ich "úprimnosť" a nevzdávam to. Ale ako ti radí tak choď do toho Brna. Poznám kočku, ktorá mala malú ovariálnu rezervu išla do Brna na softík a je tehotná. A to ten softík iba vyskúšali, boli rozhodnutí pre darcovské embryo, ktoré nebolo potrebné 🙂 🙂 🙂.

evickav
3. sep 2012

@baura1 aj my s mm sme boli na konzultácii vo ferti a aj nám dr. odporučil darcovstvo, lebo moje AMH bolo v januári 0,19
ale môžem povedať, že sa s nami bavil narovinu,,, popozeral si výsledky,,, povedal, že síce málo vajíčok mám, ale je veľká pravdepodobnosť, že budú už nekvalitné vzhľadom k môjmu veku - 38,,, odporučil nám Repromedu v Brne, že tam sú vraj najlepší na darcovstvo,,,
a tak som napísala email do repromedy,,, tam mi z viac možností ponúkli aj minimálku,,, dr. mi povedala, že hoci mám málo vajíčok, tak to nesvedčí o jejich nízkej kvalite,,, a môžem povedať, že v Brne majú zlaté ručičky,,, zostala som tehotná po prvom transfere nášho jediného embryjka,,, takže budeme mať vlastné bábetko a nemuseli sme využiť darcovstvo,,, hoci sme sa s tým zmierili a boli sme pripravení to podstúpiť,,,
neviem, aký máš presne problém,,, ale nám to vo ferti vlastne pomohlo,,, nám Pinter povedal, že na SK nemáme šancu,,,
v Brne sme šancu dostali a sme im moc vďační,,,
ako som už raz napísala, mala by som sa Pinterovi poďakovať 😉

kristina81
3. sep 2012

@baura1 Ahoj.To co si napisala sa mi nechce ani uverit ze dr.je tam taky a normalne ta lutujem.Clovek ide na taketo miesto pre pomoc a namiesto toho dostanes dobre ze nie vynadanie. Ja som tam bolan na ivf a s nami sa bavil normalne az na to,ze vzdy ma rychlo vybavil na kontrolach.Ani som sa poriadne neobliekla a uz ma vyprevadzal von.Ja som sa v nom trosku sklama ked som mu volala,ze sa to nepodarilo a hned mi povedal aby som podala dalsiu ziadost.Absolutne nehladal pricinu,ze preco to asi nevyslo.tak ako s tebou sa so mnou nikdy nerozpraval ale nam ani nepomohol.Takze ja som zmenila centrum a tam mi povedala dr.ze v com vidi problem.Dufam,ze tam nam pomozu.A koli tomuto to nevzdavaj.Nie je to jedine centrum v BA.

ria191
4. sep 2012

@evickav jej evi to som písala o tebe, lebo som si pamätala zhruba tvoj príbeh, ktorý si tu už písala a je super, že reaguješ a povzbudzuješ. Krásne tehotenstvo ti prajem 🙂

evickav
4. sep 2012

@ria191 ja si vás tu občas prečítam 🙂
viem, že vo ferti boli prázdniny, tak teraz sa to tam znova rozbieha,,, do vianoc to tu bude samá tehulka 😉

držím vám palce babuľky 🙂 viem ako bolí každé sklamanie z neúspechu, ale potom je o to väčšia radosť z úspechu 😵
tfuj tfuj tfuj a všetkým posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

ria191
4. sep 2012

@evickav ďakujeme za tehu vírusiky veru budeme ich potrebovať 🙂 🙂 🙂 . Mňa veru také príbehy ako tvoj držia riadne nad vodou a vďaka nim aj po každom neúspechu sa postavím a idem ďalej, lebo verím, že aj ťažké prípady majú šancu 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre