Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

cigaretka5
11. mar 2009

ale aspon priblizne mi nevies povedta mam ratat s 100 tisicmi alebo 20. ide mi aspon o aky taky prehlad

bobjan
11. mar 2009

Cigaretka, ja som toto IVF zvládla najlepšie z tých doteraz.....človek je už akýsi obrnený...ale tie dve predtým boli hrúza, to prvé bolo najhoršie 😢

bobjan
11. mar 2009

Cigaretka, jedna kočka, myslím Petka, tu písala, že ju vo FC vyšlo IVF ako samoplatkyňu 40.000,-Sk., Lieky cca 10.000,- - 15.000,- (Fostimon, Merional,) si myslím. Najdrahší je Puregon, Gonal, tam rátaj cca 30.000,-Sk

bobjan
11. mar 2009

ale teda neviem, či tam Petka do tej ceny zahrnula už aj lieky, či nie, ale hádam áno 😉 Keď písala, že ju to vyšlo toľko a toľko...

petkaerdal
11. mar 2009

ahojte kocky 😉
ako sa mame?

petkaerdal
11. mar 2009

mna vyslo ivf 35 000,bez mrazenia,cisto len ivf,lieky som mala z predchadzajuceho,takze neviem kolko stoja,ale najlacnejsi je urcite merional,ostatne vyjdu doooost draho,preto skus zohnat cez net,inak ta to vyjde asi dost

bobjan
11. mar 2009

Mňa napríklad IVF cez poisťovňu vyšlo cez 37.000,-, takže preto som odtiaľ odišla, keď som našla FC. To dám vo FC toľko ako samoplatca.... 😒

Inak, ak zháňaš lieky, skús si ten Merional, keď ho vo FC dávajú každej....

bobjan
11. mar 2009

Petka ahoj🙂

Aha, tak sme v obraze 😉 ďakujeme.

Ja pohodička v práci a ty?

petkaerdal
11. mar 2009

lieky som neratala,len ivf stoji 35-zaklad

petkaerdal
11. mar 2009

ja doma,upratujem,umyvam podlahy a tak sa motkam,drahy ma rannu,tak musim aj skor navarit,hnusne pocasie,taka som ospala...
inak vsetko po starom

bobjan
11. mar 2009

Aj tu prší, fuj....

najlepšie, by veru bolo doma, ale čo narobím...

mne môj začína nočné, tak budem večer zasa slamená 😠

vierka
11. mar 2009

petka - ahojcek mojka, nezacinaj s tym pocasim, lebo za chvilu bude hrmelica aj u nas 😅

cigaretka - ja ti ani neviem povedat, ci som sa na to nejako psychicky pripravovala alebo sa toho obavala, ja som sa skor na to tesila... na to, ze konecne pojdeme v snazeni o kus dalej 😀 a uz sa pomaly tesim aj na druhy pokus 😉
a ty ides toto prvy krat?

cigaretka5
11. mar 2009

hej ja idem na prvy pokus a presviedcam samu seba ze uspesny, ja som v podstate uplne fit kramy mam na hodinu presne, ovulaciu tiez krasne citim, drahy ma lenive spermijky tak ho dotujem vitaminmy aby sme vybrali zdraveho bojovnika. Takl dufam ze ked som ja fit tak to bude ok a prvy pokus vide ako ma.
vcera seme zacali riesit aj adopciu, chcem skratka zachranit jednu detsku dusicku aj takymto sposobom.
Baby poznate Pintera myslite ze je Ok ak sa u neho popytam uz teraz ze ake lieky mi planuje dat ked idem na IVF v aprili?

petkaerdal
11. mar 2009

ja mam tento tyzden dobre,robi ranne,takze skoro chodi domov 😉

vierus ahoj,nemusim ani zacinat a aj tak to tam budete mat,tu je na nic uz tyzden,stale prsiiii 😠 😠
ako sa mas?

vierka
11. mar 2009

cigaretka - myslim ze doki je v pohode a urcite pochopi ked si chces ako samoplatkyna zhanat lieky uz teraz aby si to mala vsetko pekne pokope 😉 podla mna sa s nim bude dat dohodnut 🙂

petka - tak to je super, ze mas mangelika skoro doma 😀 ten moj mi oznamil, ze za par mesiacov bude zase chodit na tyzdnovky, tak dufam ze dovtedy stihneme IVF a potom moze ist kam chce 😀
ja sa mam dobre, vsetko po starom, v robotke pomaly, ale nestazujem sa 😀

tak ten moj uz tiez minule riesil adopciu... videl v telke taku 18 rocnu cicu a hned ju chcel adoptovat 😝 😀

cigaretka5
11. mar 2009

no my by sme chceli take do dvoch rokov netuzim mat uplneho mrnusa ale takeho co uz aj nieco povie take male dvojrocne mudre umraicane deculko. No vam poviem ked nam dala teta do ruky dotaznik ze co chcu setko vypisat skoro ma mrdlo, to sa neda nazvat inak ako byrokracia

vierka
11. mar 2009

cigaretka - vy ste uz aj vypisovali papiere??? tak asi chcete aj nejakemu bejby pomoct, aj sa pritom snazit o vlastne? 🙂

petkaerdal
11. mar 2009

tak uteba tiez vsetko po starom,vecer lekvar? 😀
tak to by ste mali stihnut,lebo potom to budete mat komplikovanejsie

cigaretka5
11. mar 2009

no cely proces adpoice trvba minimalne roka Pre mna by bolo najkrajsie mat naraz doma hned dve moje a adpotovane teda tiez moje. MOji rodicia to celkom nechapu ale my s drahym to tak nejak citime ze teraz je ten cas. Nic ine nerobime len komentujeme smutne detske dusicky , ktorych je v nasom okoli nejak strasne vela.
Papiere sme seste nevypisovali ale mame ich uz doma tak sme boli z nich nejak v depke ze jake STB je ta socialka

vierka
11. mar 2009

petka - neeeeee, uz nejsom lekvar 😀 som to rozchodila... ale urcite zase pri stimulke budem 🙂
no verim ze to stihneme... ku koncu mesiaca si chcem ist podat tu novu ziadost a potom by to malo cele uz rychlo ubehnut... 😀 no prinajhorsom zozeniem nejakeho darcu 😝 😀 nejaky cernoch by nebol zly 😝

cigaretka - no ved kazdy na co sa citi... my teraz bojujeme hlavne o vlastne a potom sa uvidi... ale vela parov je takych co sa nedarilo a ked si adoptovali, tak sa podarilo aj vlastne 😀

cigaretka5
11. mar 2009

no je to urcite o pohode ktore ti to adpotvonae dietatko da, uz nie si sama a uz tak strasne nechce vlastne a ono stara zama pravda vsetko je to o psychike

petkaerdal
11. mar 2009

tak cernoska by si chcela 😀 😀
kedy budu 3 mesiace? v aprili?

vierka
11. mar 2009

cigaretka - tak ako u koho, niekto otehotnie zrovna v najvacsom strese a v psychickej nepohode 😀

petka - no ja si raz adoptujem takeho, pekne urasteneho cernocha 😝 😀
no este len mi zajtra skonci prvy mesiac, mala by som zajtra dostat mrchu... cize ako tak ratam, tak mi to vychadza skor na zaciatok maja, ked mi zostane normalny cyklus - aspon 28 dnovi 😀

petkaerdal
11. mar 2009

a odkedy to ratas? od konca stimulky?

petkaerdal
11. mar 2009

ci tusim 3x cyklus musi prejst,ze? ved ja som uz zabudla vsetko 😅

vierka
11. mar 2009

petka - doki povedal, ze 3 mesiace bez hormonov (teda 3 cykli)... cize ten cyklus kedy som mala stimulku a krvny test neratam... ja som dostala mrchu potom 3 dni po krvnom teste a odvtedy som zacala ratat prvy cyklus... a ten este stale v podstate mam kedze este druhy mrcha neprisla a zajtra by mala... ked pride mrcha, tak uz zacnem ratat druhy mesiac - cez ten si podam ziadost novu... a potom po dalsej mrche pojdem na kontrolne sono a pre injekcie a po dalsej mrche chcem zacat 😀

petkaerdal
11. mar 2009

ja som to tusim ratala tak,ze na tretiu mrchu,prvu po neuspechu neratam som uz zacala pichat

bobjan
11. mar 2009

Vieruš, tak to tu bude coby dup 😉 Kedy ti príde to korenie?

bobjan
11. mar 2009

Petka, no to si mala presne tri cykly bez stimulky🙂

vierka
11. mar 2009

petka - no ved tak to ratam aj ja 😀 ved som doteraz o tom pisala 😀
teraz budem mat prvu (tu po neuspechu teda neratam)... po nej si vypisem ziadost... medzi druhou a tretou pojdem pre injeckie a na kontrolne sono 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre