Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

skrouceninka
25. feb 2013

@lienkalienocka ja bych taky rada vyzkousela neco jineho ale nevim co bez injekce menzes nedostanu a nevim co vyzkouset ty mas pco a menzes mas prirozene kazdy mesic ??
urcite ti to pomuze my jsme taky premysleli ale o nejake delsi dovolence vypadnout vypustit odreagovat se
a neboj ja jsem byla taky hrdinka muz se bal abych se nesesypala jako minule to mi dost trvalo nez jsem se ztoho dostala tak jsem byla hrdinka jen co odesel do prace jsem rvala cely den ☹

lienkalienocka
25. feb 2013

@skrouceninka ja som mala aj Femi kvapky od valovica na cinnost vajecnikov. ci pomohli, netusim. no asi som z tych stastnejsich, ale myslim, ze ovu nemam. cca tych 35 mam. beriem aj na stitku, ze aj to mi ma pomoct. ja budem tiez v praci,tak tam nemozem a ked pridem domov, asi ma to chyti tipujem.

skrouceninka
25. feb 2013

@lienkalienocka femi kapky a to se da koupit nebo je to na predpis vyzkousela bych cokoliv muj gynekolog jeste z moravy mi vtedy povedel ze by byla sance prirozene otehotnet ale musela by byt kazdy mesic menstrulace ktera by prisla sama a ne pomoci injekce ale uz nevim co s tema kramama delat 😀

lienkalienocka
25. feb 2013

@skrouceninka normalne v lekarni kupis bez predpisu za cca 6ecek 🙂 aj ty mas pco? a keby si pockala, nedojdu ani na 50.den napr?

mirm
25. feb 2013

@lienkalienocka aj ty mas pco? Mne lekarka pred ketom dala inofilic myslim 2x denne sa beru sacky, na mesiac to vyjde takych 45e, ci to pomoze neviem ja som to prestala brat lebo mi zacali hrozne trpnut ruky. Ale zevraj je to na PCO

lienkalienocka
25. feb 2013

@mirm ahoj 🙂 ja mam co len chces 😀 no aj ja som citala, ze by to malo pomoct. nasla som na nete 60 sacikov za nejakych 35 e ze akcia. rozmyslam, ze si to zadovazim. sice tam bolo davkovanie 1xdenne. to ti zacalo, ked si zacala aj brat?

mirm
25. feb 2013

@lienkalienocka ahojcek🙂 davkovanie je tam 1x denne ale gynda mi povedala 2sacky denne, tak som davala 2sacky. To je dobra cena, lebo v lekarni stoji 20 sackov 15e. Ja som to mala uz davnejsie ale ked som to brala tak to bolo dost zle tak som to vysadila a teraz je to lepsie, ale ci to bolo tym to neviem. Obvodacka mi povedala ze si mam davat magnezium a ze to mam z hlavy, som psycho 🙂 Zajtra testujes?

lienkalienocka
25. feb 2013

@mirm mozno to bolo na teba vela hned 2 sacky 😉 mozno to odvtedy vylepsili, hodili tam sol ci jed alebo co je v kurze 😉 bojim sa testovat 🙂 ty si mala dnes nie? ako to dopadlo?

skrouceninka
25. feb 2013

@lienkalienocka nedojdou jednou mi nedosli 3 mesice ale neda se to tak stale jsem cekala a pak sla na vysetreni a zjistili mi pco od te doby stale chodim na injekce zkusim ty kapky cokoliv vyzkousim

mirm
26. feb 2013

@lienkalienocka dobre ranko, beriem to ako realitu ze to nevyslo, ale ked som sama tak cisty konec hrozne mi je to luto a uz si pomaly netrufam ani na dalsi pokus, potrebujem cas....

cicussa21
26. feb 2013

@willywoman
@anta25 ahojte babule, ako sa mate? ja uz cakam na mrchu.. tak snad nebude meskat a zajtra sa rozbehne.. ani neviem, ci sa mam tesit alebo nie, lebo sa bojim, ze to nevyjde.. a to si nechcem ani pripustit taku moznost 🙂

anta25
26. feb 2013

@cicussa21 Ahoj, prave som na teba myslela, ze ti napisem...ja uz stimulujem 3 den...mrcha mi prisla skor - na 25. den, co som bola prekvapena a aj prelaknuta, ze uz musim zacat... vo stvrtok uz idem na 1. kontrolu. To Gonalove pero je uplne v pohode, ani neviem o vpichu tej tenkej ihly...hlavu hore - musi to vyjst!!!

basena001
26. feb 2013

@lienkalienocka ahoj, cítam, ze zhánas nejaké infosky o vysetreniach, mozno Ti pomoze moja skúsenost: genetiku som si dala robit v Zeleznicnej nemocnici v BA - termín som dostala do 2 týzdnov, výsledky do 3; tá imuno., ktorá Ta zaujíma - nieco Ti urobia v HELIOSE v Martine - ja som tam len zavolala, ze som síce z iného centra, ale chcem imunitu proti trofoblastu (to sa uz týka myslím embrya a problému s uhniezdovaním), ale potom som objavila tkanivovú banku v KE, no a tam robia rozsírenú imunológiu, t.j. to, za cím baby cestujú do Prahy - sú tam protilátky proti ováriám, zona pellucida (ci nejak tak sa to píse, pricom som si myslela, ze je to to isté ako proti ováriám, ale nie je), spermiám (tie urobia tebe aj partnerovi), trofoblastu, fosfolupom a neviem, proti comu este; no a urobia aj rozsírený spermiogram, co znamená napr. zvýsenú fragmentáciu spermií a naznacia aj, preco je asi ten spermio. zlý (napr. zápaly, oxidacný stres) - ALE práve ten výsledok spermiogramu od nich by som brala s rezervou, pretoze nám napr. napísali, ze zlý spermiogram je výsledkom pohl. chorob - a to máme s mm vsetky testy na tieto srandy a, samozrejme, negatívne. Ale tie ostatné imuno veci sú tam naozaj v najrozsírenejsej verzii na Slov. Objednali nás o 5 dní od telefonátu, výsledky boli do 6 týzdnov. Mozno sme mali na termín objednania stastie, ale spomínali, ze zvycajne do 2 týz. termín dajú; no a dala som si este urobit hematológiu. Aj na hematol., aj na imuno. potrebujes obycajnú ziadanku od Tvojho gyn., do KE na imuno. musí napísat aj ziadost pre partnera (príp. partnerovi to moze vystavit urológ). Mrzí ma, ze to nevyslo, presne viem, co prezívas, ja som vcera po slzavom týzdni prestala revat. Po KET-e vyzeralo vsetko krásne - a nenabehlo srdiecko.... ale 1x som zažila pocit byt tehu a je to úzasné, aj s tými bolestami v podbrusky, napísaním na grc 🙂 .... oplatí sa bojovat dalej, zazit nielen pocit byt tehu, ale aj pocit byt mamou....no, a uz zas slzím 😒 drzím nám vsetkým palce

basena001
26. feb 2013

no super, ja uz ani neviem, co cez tie slzy písem - takze, fosfolipidové protilátky, nie proti fosfolupom🙂 a napínaním na grc, nie napísaním na grc 😀

cicussa21
26. feb 2013

@anta25 bud rada, ze prisla, radsej skor ako keby sa jej nechcelo.. mne chodieva pravidelne a zrovna minuly mesiac 7 dni meskala..a teraz ma boleli strasne prsia a aj bruchoi a mangel hovori, ze bola by sranda, keby sa to prave teraz podarilo.. ale uz mi klesa teplota, takze cakaaaaam a uz nech je tu.. no po kontrole mi daj vediet,c o ti povedali a ako to prebiehalo. ja sa toho gonaloveho pera nejako nebojim, skor ma zaujimaju tie dalsie injekcie co tam su..

anta25
26. feb 2013

@cicussa21 ...to by si mala super, ak by sa to prave teraz podarilo prirodzenou cestou, bez tohto kolotoča...mne sestricka povedala, aby som si priniesla na kontrolu 4xMerional a 1xCetrotide...ale urcite dam vo strvtok vediet, ze co dalej 🙂

lienkalienocka
26. feb 2013

@skrouceninka a stitnu mas v pohode? ta je zevraj tiez za pco.mne tak povedala moja, ze do pol roka by mi mala nabehnut ovu. este stale cakaaaam 🙂
@mirm ahoj, pisat ze mi je to luto, je asi zbytocne vsak? urcite treba trosku casu. zmenit myslienky... sme silne, nemozme sa vzdat 😉
@basena001 ahoj, velmi pekne dakujem za odpoved. to sa tam musi ist asi osobne vsak? neda sa poslat len krv 😅 vysledky ti prisli postou ci si tam musela ist znova? hemato uz mam za sebou, davala som si robit kvoli sestre a nic vyznamne tam vraj nemam. spermio vieme preco mame zle. skocim za svojim gyn a uvidim co mi poradi on. aj mna mrzi, ze ste to nedotiahli do stastneho konca. ale zas na druhej strane, lepsie teraz ako neskor prist o babatko. drzim palecky na dalsi pokus 😉

basena001
26. feb 2013

@lienkalienocka vidís, to nie je zlý nápad, navrhnút im, ze by sme krv posielali vsade postou 🙂 po výsledky sme nemuseli, poslali ich postou odosielajúcemu lekárovi. Mohli sme tam íste este na kontrolný spermiogram po preliecení, ktoré odporúcali, avsak nebolo co preliecovat 🙂 hej, aj ja sa snazím upokojovat, ze ratsej na zaciatku....ale vobec to nepomáha.... a teraz este cakat na merchu....utros som vysadila minulý týzden, ale vraj by teraz mala príst neskor, no a potom nervy, ci vsetko s mrchou odislo a netreba cistenie - to by bol dalsí polrok v....

mistisa
26. feb 2013

@skrouceninka ajoooj moja ako si dopadla? celkovo? a co nove? mne mrchana akurat dnes konci bola sice 7 dni ale bola to je hlavne 🙂 🙂 😉 😉 😉

mistisa
26. feb 2013

@lienkalienocka ahooj miciiik aako moja? nestiham vas citat chichi robime nadcasy tak len nakukam 🙂 🙂

skrouceninka
26. feb 2013

@lienkalienocka
@mistisa ja mam stitnou zlazu vpohode zatim aspon pri posledni kontrole mi to rikala doktorka ale dala jsem se ted i na chudnuti musi jit neco dolu uz toho mam moc ale ty kapky urcite vyzkousim
mistisa dopadla jak dopadla menzes mi zacal a vzapeti i skoncil ted mam 3 mesice pauzu a potom zase od zacatku chceme zkouset i prirozenou cestou ale potrebuji dat v prvni rade doporadku ten menzes drzte se holky

lienkalienocka
27. feb 2013

@basena001 som netusila, ze to je este len teraz cerstve.... 😢 no musime sa s manzelom dohodnut, co vsetko vyskusame. asi veci treba riesit s chladnou hlavou. drz sa hlavne
@mistisa ahoj, aaale furt rovnako. zajtra ma caka krv, no necakam zazrak
@skrouceninka ja mam doma este aj zeleny jacmen. je to prasok, ktory sa rozpusti vo vode. hnusne, no mozno pomoze. to je na celkovu ocistu organizmu. zajtra ked bude krv negat, tak objednavam ten inofolic. uz asi vyskusam vsetko 🙂

sherny
27. feb 2013

aohjte kočky, tak už sa aj ja konenčne pripájam k čakajúcim na schválenie od poistovne, dnes sa to konenčne všetko odoslalo....už len dúfať, aby to schválili čo najskôr 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

všetkým snažilkám držím moc palčeky 🙂 🙂 🙂 🙂

mistisa
27. feb 2013

@skrouceninka no mojka pekne 🙂 tak to budeme tehule spolu 🙂 lebo ja kym pojdem na vklad to bude aj 4 mesiace 🙂 🙂 takze tehulkujeme spolu jasne? 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mistisa
27. feb 2013

@lienkalienocka no mojka tak daj vediet co a ako okik? som zvedava na teba moja 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉

willywoman
27. feb 2013

@anta25
@cicussa21
Babenky, ja som dala vcera poslednu inj. o 21.00, dnes som free a zajrta rano OPU!!!
Rychlo to zbehlo ... Keby aj po ET ten cas tak letel vsak?
Ozvem kolko bude malickych, dufam ze vsetkych 10 bude tip top 🙂)))
Mam tremu jak pres skuskou 🙂)))))
Drzkajte sa aj vy! A pero Gonal je brnkacka, merional s cetrotide mi pichali kazde rano v FC, teda iba tri rana🙂

skrouceninka
27. feb 2013

@lienkalienocka
@mistisa ahojte holky ja uz chci taky vyzkouset vsechno a neztracej nadeji stale je sance dokud nemas menzes zeleny prasek ?? pokud pomuze dej vedet ja uvidim co mi poradi i doktor dej mi vedet jak si dopadla
mistisa taky doufam ze budeme ja za tri mesice jdu deprve na injekce takze ket vypada az na august nebo september drzim palceky aby ti to vyslo 😉

anta25
28. feb 2013

@cicussa21
@willywoman
Ahojte, tak po dnesnej kontrole to u mna nie je bohvieco, v pravom vajecniku som nemala ani jedno vajko a v lavom 1 vacsie a 3 male ☹ ...myslite, ze z toho este nieco bude?... v nedelu idem na dalsiu kontrolu..
Willywoman moc ti drzim palce, aby sa oplodnilo co najviac vajicok!!! A kolko si mala vajok na prvej kontrole, tiez si mala potom 4xMerional?
Cicussa a ty ako? Este si nezacala pichat?
Drzkajte sa!!!

willywoman
28. feb 2013

@anta25 @ cicussa21
Uz vyspavam narkozu doma, mala som iba 4 bublinky..tak musim mocno drzat palce,
aby sa vsetky oplodnili. Dnes ich nspichaju isci a rano volaju.
Na utz som mala 10 folikulov, a teraz te iba v styroch boli vajka... Nerizumiem velmi tomu.
Ano pichala som 4x merional po tri dni.
Inak mm bol so mnou na izbe cely cas, vybehol si len kupit ranajky kym som bola dnu a pozom do urobil
kavicku na recepcii a uz si ju dal pri mne. Sestricka mi po prebudeni doniesla uvareny cajik a kolacik, no prijemne to bolo.
Nie ako pasova vyroba v iscare 😖
Inak musela som prestat brat to chilli, velmk mi drazdilo mocove cesty a oblicky, takmer som skoncila so zapalom.
Bolo mi to prilis silne, ja vobec nejem stiplave. A to som si davala 2x denne.Tak davajte aj vy pozor.
@anta26 Tie vajka este podrastu tak aby boli rovnako velke pri OPU, nie? Budes mat 4 ako ja 🙂) neboj, dame zo, ved nejdeme na kvantitu, len nech su silne!!!!
Piste vsetko co mate nove !!!

lienkalienocka
28. feb 2013

@mistisa
@skrouceninka
@basena001
@mirm serem aj taky zivot... zacinam rozmyslat, ze odidem z ferti. dnes na mna nahucala sestricka, normalne som nechapala. ani bu ani me, ze preco sa asi nepodarilo a co mam teraz robit. som sklamana... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre