Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

alcinkap
9. okt 2014

@1983andrea
ja na desiaty deň ... a mne hneď pri dverách sestrička povedala, že som tehotná. To mi ešte ani krv nezobrala 🙂
Možno ten stres a z toho ťa bolí hlava ... veď si toľko musela vydržať 🙂
Držím palce ...

renitr
9. okt 2014

@1983andrea ja som bola tiez na 10 den. Je to OK. Krv ukaze aj skor ci si tehu alebo nie 😉 Drzim ti palce

1983andrea
9. okt 2014

@alcinkap dakujem🙂

1983andrea
9. okt 2014

@renitr dakujem🙂

bubulacka
11. okt 2014

@1983andrea 1/3 uz mas za sebou z čakania 🙂

1983andrea
11. okt 2014

@bubulacka cauko,no ano mam🙂 vobec tie prve 3 dni som nic necitila,ani mi to nedochadza asi ani do teraz🙂 akurat dnes na 4 den sa mi zatocila strasne hlava som myslela ze uz odkvacnem,nakoniec som to ustala:(neviem ci je to s toho utrogestanu alebo si mam namyslat:(

bubulacka
11. okt 2014

@1983andrea no musíš sa šetriť a dávať si pozor, budúca mamina 🙂 😀 tie dávky liekov tiez robia svoje, celkom určite. Sledujem tu kazdy den tuto tému, ci je nieco nove. Ja som sa rozhodla zmeniť gynekologa, čiže teraz opäť stagnujeme, lebo este som sa nerozhodla, ku komu pôjdem. 🙄

1983andrea
11. okt 2014

@bubulacka ja som tiez zmenila ale ste pred tymto celym procesom,chodila som do trnavy a teraz chodim do pezinka sukromnicke🙂

bubulacka
11. okt 2014

@1983andrea no vlastne ja som tiez este pred procesom 🙂 boli sme na prvej konzultácii a ideme podať ziadost.
Okrem toho som zvedavá, co povie novy lekár.
Baby mozem sa spytat - vy ste pred IVF absolvovali nieco s vašim ošetrujúcich gynekológom? Stále nad tym rozmýšľam... 3 roky sa snažíme o babo, chodila som k nemu, kazdy den si meriam bazalnu teplotu, na moje grafy sa nepozrel ani raz, ani jedna folikulometria, proste nic... Neviem ale chytá ma teraz depka, premárnené roky, ze uz daaaavno sa nam mohlo podariť, som mladá, ale bohužiaľ, nikto sa o mna nezaujímal. Lekár mi ani len nepovedal, ze mam PCO, pán doktor Pinter mi to povedal hned vo dverách.

1983andrea
11. okt 2014

@bubulacka to este len ides podat ziadost??? ja som bola v tom ze uz davno cakate na schvalenie...my sme to to vsetko vybavovali az 7 mesiacov,niektore pary az rok:( takze ked to teraz nevide,mrazacikov nemame takze dalsi rok v keli:(

1983andrea
11. okt 2014

Baby mozte mi poradit tie ktore uzivate alebo ste uzivali utrogestan?????? som stvrty den po ket a toci sa mi dost hlava a je mi na odpadnutie,citila som to aj treti den po ket ale dnes to bolo intenzivnejsie.Neviem ci je to tym uzivanim utrogestanom ale co som citala starsie prispevky,baby pisali len spavost po nom a take co uz boli tehotne tak zvracali ....beriem ho vaginalne...nemate alebo nemali ste stym skusenosti alebo si mozem namyslat 4 den ze to vyslo???

bubulacka
11. okt 2014

@1983andrea ano 😀 my sme v tom troska spomalení 🙂 aj tak čakáme na vysledky z genetiky - budu o 5 týždňov... Ak mi vide, a prestupim k novému lekárovi, dám mu podpísať ziadost a zbehnem hned aj do ferti 😉
A co by to nevyšlo? Vide to, neboj sa! A co ste vybavovali 7 mesiacov moja? Ja som myslela ze nam schvália ziadost (mesiac), počkám na menzes a ideme na to 😀 ci? 😅

Radsej zavolaj do ferti, nic nepodcenuj, nevoľnosť moze mat rozne príčiny...

1983andrea
11. okt 2014

fuuu ked mam pravdu povedat ani si to jednak presne od zaciatku ani nepamatam uz,ale myslim ze som ti to vsetko pisala do spravy raz...ono mesiac poistovna,2 tyzdne na vysledky z krvi,dalsie 2 tyzdne vysledky z krvi na hiv,potom dalsie 2 tyzdne pichanie injekcii,potom bolo leto mali dovolenku,a ja som mala hroziaci hyperstimulacny syndrom co mi cakanie k voli tomu predlzilo o dalsich 6 tyzdnov,potom vybavit predoperacne,atd...a potom pred vlozenim embrya dalsich 10 dni som brala lieky,takze este si uzijete🙂🙂🙂ono sa to nezda ale trva to vsetko ale nam to teda spomalil trosku ten syndrom,a genetiku mame az na konci oktobra...a zasa pocitaj stym v decembri a january urcite budu mat zasa dovolenku:(

bubulacka
11. okt 2014

@1983andrea jeeee mas tu novú fotoooo 🙂
Tak nejako to uz dáme hadam v priebehu budúceho roka 🙂 ked schvália ziadost, potom sa do toho obujem a dám to šup šup 😀

1983andrea
12. okt 2014

no dala som foto,lebo mi je to take zvlastne ked si clovek s niekym dlhsie pise a nevie ani ako vyzera🙂🙂🙂

1983andrea
12. okt 2014

baby nemate skusenosti s tym utrogestanom??????? moze sa mi hlava kazdy den tocit s toho,ci???tocila sa aj vam?????

alcinkap
12. okt 2014

@1983andrea
Daj si nieco sladke 🙂 pijes kavu?

1983andrea
12. okt 2014

@alcinkap ano pijem,jednu alebo max.dve za den🙂 moze to stym suvisiet???? a ja reku ze mozno sa zadarilo,ze to je priznak tehu hehehhe🙂

janulqa1975
12. okt 2014

Ahojte koceny tak zajtra ma caka kontrolny ultrazvuk v fc a porada s doktorom co dalej som velmi zvedava co si pre mna pripravil ak mi to cas dovoli tak vas zajtra budem informovat ci sa podari manzela zlomit a budeme sa pokusat dalej alebo nie .

renitr
12. okt 2014

@janulqa1975 budem na teba myslieť a držím palce aby si bola spokojná s tým čo ti lekár navrhne. Drž sa 😉

janulqa1975
12. okt 2014

@renitr dakujem velmi pekne dam vediet .

jarmila85
13. okt 2014

ahojte baby, prešla som do centra fertic.a ako čitam tu všetky komenty tak zistujem že každej jednej dr.povedal že ma PCO, mne to tiež povedal čo som bola uplne v šoku...mám za sebou už dva pokusy v Gynfiv a neúspešne preto som chcela zmeniť centrum...ale nikto mi nikdy nepovedal že mam PCO, ani svoja gynek.nikto...uplne som v šoku že po tolkých rokoch mi to teraz zistia? neviem čo si mám o tom myslieť....už mám len jeden pokus a bojim sa...

alcinkap
13. okt 2014

@1983andrea
tak ja som to myslela hlavne tak, že či nemáš moc nízky tlak.
Môže to súvisieť ... ja som nemala extra žiadne príznaky, len ma boleli kríže (nikdy ma nebolievali).
Moc držím palce 🙂 na krv kedy ideš?

1983andrea
13. okt 2014

ahoj🙂 na krv idem az piatok🙂 no neviem no,lebo s tlakom som ja nikdy nemala problemy,ono mi tie zavrate zacali treti den po vlozeni embrya...neska je 6 den a rano sa somnou tocila cela izba:(

1983andrea
13. okt 2014

No ja som to nevydrzala a siesty den po KET som si spravila test...viem ze to je asi skoro ale niektore baby pisali ze mali aspom ducha.....no nato jak sa kazdy den somnou vsetko toci a hadze ma z jednej strany na druhu som cakala aj ja aspom neakeho ducha,a nic,test snehobiely:(:(

alcinkap
13. okt 2014

@1983andrea
žiadne testovanie !!! to si prísne zakáž. uvidíš v piatok na krvičke, tam budeš mať istotu ... testy vedia zbytočne pomotať hlavu.
Skús si dať viacej cukru (mne to pomohlo, lebo tiež som niečo také mala, ale nie hneď po vklade) ... držím palce 🙂 a skús vydržať bez testov

1983andrea
13. okt 2014

@alcinkap skusim skusim lebo toto je na psychiku,uz aj banujem ze som si ho robila:(

alcinkap
13. okt 2014

@1983andrea
presne tak 🙂 skús vydržať, ja som si nerobila a vyplatilo sa 🙂
A chodíš aj do práce?

1983andrea
13. okt 2014

nie doma lezim vacsinou,uz si normalne myslim ze je to zbytocne aby som vylihovala doma,boze nech uz je to zamnou:(

bubulacka
13. okt 2014

@1983andrea testovala si? Ale ved to je príliš skoro... Ved niektoré baby maju este na 10 den biele testy...musíš vydržať a nevzdávať sa. Viem ze sa mi to ľahko hovorí, ale skúsiť to musíš 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre