Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bubulacka
13. okt 2014

@jarmila85 no ved toto, oni to asi u nikoho neriešia. To ze mam 20-70 dňové cykly doteraz nikoho netrápilo, ani netrápi. Ked mi doslova "medzi dverami" pán dr. Pinter povedal, kde je podla neho problem rozhadzaneho cyklu, len som oči pučila a smiala sa, že to takto z fleku diagnostikoval. Potom ked pozrel ultrazvuku zobral krv, si to aj potvrdil. Doma som si čítala o PCO, hned som pochopila, prečo mam problémy ake mam a kde je chyba. Sama od seba som si zatial naordinovana inositol, pijem ho a čakám, ci pomoze. Čítala som, ze na PCO sa daju nasadiť aj lieky, pomáha chudnutie, antikoncepcia, antiandrogeny, zevraj aj ten inositol... Som rada ze pán dr. Pinter hned vedel "vo co go", naštudovala som si skoro vsetko o tej diagnóze a budem trvať na tom, aby mi niekto nejak pomohol 😀

1983andrea
13. okt 2014

@bubulacka viem ze to je skoro no nemohla som vydrzat:(

bubulacka
13. okt 2014

@1983andrea no a mozno sa teraz úplne zbytočne stresujes, aj malú bublinku... Ja držím velmi palce!

basena001
13. okt 2014

@bubulacka prosím Ta, neber moju reakciu ako spochybnenie, pretoze z tvojich komentárov cítam, ze po návsteve FC si dostala velkú nádej a ja nielen tebe, ale i ostatným zelám, aby si uz coskoro drzala v rukách vonavucký uzlík. Kedysi som chodila do FC - 2xIVF, 4 transfery vzdy po 2 embryách. Len raz biochem. tehotenstvo, inak nist. No a vraj diagnóza PCO!!!!! Ak si pozries diskusie hoc aj spred 2 -3 rokov, podla dr. Pintera má PCO kazdá. Mne pred konzultáciou vo FC PCO nikto nikdy nediagnostikoval a ani potom, ked som z FC odisla do RF Brno a tam bolo hned prvé IVF úspesné - dnes má 11 mesiacov. A ani tam mi nikto o PCO nic nepovedal a neriesil to, lebo ziadne PCO som podla nich nemala. Mozno v tvojom prípade dr. diagnózu trafil.... písem vsak aj pre ostatné, aby sa neuspokojili s tým, ze majú PCO a vsetko sa vyriesi.... Vo vseobecnosti na FC nic zlé povedat nemozem, boli velmi ludskí, dokázali podrzat aj v tazkých chvílach a na základe ich dovtedajsej liecby malo Brno potom na com stavat, no ked si uz cítam komentáre o tom, ako kazdá ich nová klientka trpí PCO, hoci dovtedy o tom nevedela, tak mi je smutno-smiesne. Z celého srdiecka zelám, nech uz PCO más, alebo nie, aby sa splnilo tvoje prianie o bábatku

janulqa1975
13. okt 2014

Ahojte koceny takze dnesny ultrazvuk dopadol nasledovne pan doktor skonstatoval ze som uplne v poriadku vsetko co sa tyka zenskych veci je ok ale i napriek tomu aby som sa zmierila stym ze viacej deti mat nebudem a ze pokracovat v dalsom pokuse je strata casu aj penazi tak som odtial odisla s placom , prajem vam vsetkym aby sa to podarilo aspon vam nech ste stastne maminy .

bubulacka
13. okt 2014

@basena001 jasne nedá sa spoliehať iba na to, ale bola som akurát dnes u ďalšej pani doktorky a tiez to potvrdila. Ono ci je to dobre alebo nie - sama neviem, kedže vyliečiť sa to nedá. To ci trpíš PCO dobre ukáže aj AMH. Viac menej v úspešnosti ide podla mna o to, ako je telo nastavene, aky mas vek, v akom si psychickom aj fyzickom stave... Vsetko zaváži. Ja pevne verím, ze sa nam podari. 😉 aj každému, kto po bábätku túži. Chcem sa spytat, v com spočíval rozdiel v Brne? Mala si iny protokol, ine lieky? Co si myslíš, co zavážilo, ze sa nakoniec podarilo? A ps : gratulujem 🙂

renitr
13. okt 2014

@janulqa1975 juuj tak to ma naozaj mrzi, ze to dopadlo takto. Naozaj som cakala ze napises nieco velmi pozitivne 😒 drz sa

renitr
13. okt 2014

@bubulacka a ake si mala AMH? 😉

janulqa1975
13. okt 2014

@renitr ahojky dakujem ale pozitiva z mojho zivota uz asi vymreli

bubulacka
13. okt 2014

@renitr presne cislo neviem, bolo mi len povedané - vysoko nad normou 😀

petulanl
13. okt 2014

Ahojte kocky, dlhsie som tu nebola, idem vas prečítať dozadu.
Ale zaujali ma hned komenty o PCO. Aj mne pan doktor povedal ze to mam.
AMH som mala 5,26 a strop je vraj 5.
Tiez som o tom nikdy nepočula, mam dve deti, každé bez problémov splodené, vynovené, porodene.
To je teraz nejaka civilizačná choroba toe PCO? :D

petulanl
14. okt 2014

My mame ziadost podanu. Do tyzdna by to malo byt a ideme na to.
Trosku som zmätená ze mi mešká mrcha a test ukazuje dve čiarky. Nechapem.

candour
14. okt 2014

@petulanl To je skvele, mam kamosku co sa jej stalo to iste, podana ziadost o IVF a zrazu otehotnela spontanne, hoci im lekar vravel ze deti norm. mat nebudu, GRATULUJEM! sak to je jaska paska, ze cakas babo, mas tam uz kolajnicu, drzim palce!!

petulanl
14. okt 2014

Baby to je nejaka blbost!!!!

petulanl
14. okt 2014
basena001
14. okt 2014

@bubulacka no, mne Pinter "diagnostikoval" PCO na základe mojej poznámky o nepravidelnej menstruácii a skor dlhých cykloch a po sone si túto svoju diagnózu "potvrdil" - vraj mám vajecníky plné folikulov - na to mi moja gyn., a potom aj v Brne povedali, ze ved to je predsa normálne, ze je ich tam pred ovul., vela, potom vsak dozreje len jeden dominantný a ze moje vajecníky vobec nemajú ani len náznak toho, ze by boli polycystické.....AMH som mala 3,41 pred prvým IVF. Mna vo FC zarazilo, ze po prvom neúspechu mi nasadil presne rovnaké lieky a dávky a tento postup uplatnuje Pinter takmer pausálne. Ak sa za 2 roky nic nezmenilo, potom predpokladám, ze ´más Gonal (185 jednotiek? nejak tak sa mi javí, ze to predpisoval), potom merional a následne orgalutran (ci také nieco).Napriek tomu, ze som pri prvej stimulácii mala 24 vajícok, dal rovnaké konské dávky aj v druhej. Vo FC som nikdy nemala transfer cerstvého embrya - vzdy mi tvrdil, ze mám hyperstimul. syndróm a vklad treba o 3 mesiace odlozit. Po 1.IVF mierny OHSS potvrdila aj moja doky, ale podla nej (a tiez pred tým robila v CAR), nie taký, aby transfer byt nemohol, a po 2. sa cudovala, ze kde ten OHSS je, ze síce mám trosku vacsie vajecníky, ale ze to na OHSS nie je ani zdaleka. V RF mi povedali, ze vzhladom na hodnotu AMH a moju váhu to boli konské dávky a dali mi len merional a potom puregon a výsledok - 14 zrelých vajícok, 13 oplodnených, ziadne OHSS, vklad cerstvého dnes uz 11 mesacného embry a dalsí 2 súrodenci zatial v mrazáku. Neviem, ale ked sa spatne vraciam do FC, mám pocit, akoby Dr., vzdy riesil len zenu a muz. spermiogram bol nezaujímavý. Síce pri tom nasom - co bol hlavný dovod nasich neúspechov skonstatoval, ze to nie je nic moc, ale najma "Vy máte PCO", to je hlavný problém. No a v Brne pozreli na spermiogram a - bud darcovské spermie, alebo este pokus s metódou PICSI (nastastie, zá vysla). Mimochodom, za mojou nepravidelnou mrchou bol zvýsený prolaktín, podla FC, ziadny problém, to cez metódu ICSI obídeme - v Brne hned nasadený liek, vraj aj mierne zvýsený prolaktín je nielen za nepravidelnou ms, ale i za nekvalitným vajíckom a problémom s uhniezdením embrya ci vcasným potratom. Takze, zároven aj odpovedám, v com bol medzi FC a Brnom rozdiel. Ale opakuje, mozno tebe FC sadne a budes hned mamina. Niekomu zas enmusí sadnút Brno. A predovsetkým, je to dost o psychike. Prvé 2 IVF som bola v max. strese, sustredená len na myslienku mat bábo. Pri 3.IVF som uz bola otrlá a brala to ovela viac free - moznoi preto, ze som tesne pred tým zmenila prácu, ktorá ma konecne zacala napĺnat. Ale celkom rada som z nej ani nie po roku odisla na MD🙂) Drzím palceky

bubulacka
14. okt 2014

@petulanl prečo myslíš, ze je to blbosť? Nemali ste sex? Ved to nie su duchovia, to su jasne dve koľajnice 😀 ja myslim, ze si " v tom" 🙂 ale pre istotu zavolaj do ferti, mozno za to môžu hormóny? Ale daj vediet ako si dopadla 😝

@basena001 tak ano, v tomto co popisuješ tak sa mi tiez zdá postup Brno lepší. Ja zatial nestimulujem, podávam len ziadost, ale som zvedavá co potom predpise 🙂 ja som rozhodnutá tak, ze ak by naaaaahodou 1. IVF nevyšlo - musí vist, ale keby naaaaaahodou, tak druhé este vyskúšam ferti a to uz určite vide, ale keby úplne úplne úplne čisto nahodou ani to nevide, tak 3. pokus skúsim Brno. Ale to hadam dufam želám si, nebudem potrebovať 🙂 🙂 🙂

petulanl
14. okt 2014

@bubulacka nemaju ake hormóny. My sme este ani nezačali prípravu. Este len cakame na poisťovňu.
Pockam tyzden a pojdem na ultrazvuk. Celkom tomu začínam veriť 🙂

bubulacka
14. okt 2014

@petulanl coooo? Tak ty co riešiš babaaaaaa 😀 gratulujem!!! Ja by som hned zajtra utekala ku gynekológovi (alebo este dnes) na krv, tam skontrolujú ci je to pravda, určia hcg a podla toho sa uvidí 🙂

petulanl
14. okt 2014

@bubulacka nie nie. HCG mi nepomôže. Pockam na ultrazvuk aby som videla ci je aj na správnom mieste, ci bije srdiečko a tak. HCG mam na háku. 🙂
Dakujem. O to väčší sok to je, kedze mame spermiogram aky mame a šanca bola takmer nulová.
Neviem co na to povedat. Pockame ci vsetko dobre dopadne 🙂

1983andrea
14. okt 2014

baby PCO teda syndrom polycystickych vajecnikoc a hyperstymulacny syndrom...to su dve rozdielne veci ze???nie je to to iste...mam pravsu...lebo uz som s toho vsetkeho zmagorena🙂 diky🙂

1983andrea
14. okt 2014

@janulqa1975 pockaj,strata casu a penazi to ti povedal doktor ci to si si povedala ty????

1983andrea
14. okt 2014

No jak tu citam vsetko mozne,podla mna je tazke povedat co je lepsie ci ferti ci brno ci gyncentrum...ked si to tu vsetko precitate klady a zapory su uplne vsade,takze je to dost rovnake...niektorym babam sa paci viac tam,inym tam...podla mna,ved vsade musia hadam pomoct,otazka je mozno-na kolki krat:( niektore pisu ze im nepomohli uz 2X v gyn isli inde a sup-babo...a to je dokola....podla mna tazko povedat kde je najlepsie a kazdej zene sa moze podarit inde...moj nazor...je to taky kolotoc...napriklad mojej kamoske,viac krat som to tu spominala,pomohli prave vo Ferticentre-a to ich nechcem nejak vyzdvihovat a 2X v gynfive nic,cize posledny pokus jej vysiel u Pintera...

renitr
14. okt 2014

@petulanl nadherne ciarocky, GRATULUJEEEEEM))) Drzim palce aby ti potvrdili to, na co naozaj tak velmi cakas 😉 Uzasneeeeee a drz sa

janulqa1975
14. okt 2014

@1983andrea nie zial povedal mi to lekar priamo pred mojim manzelom rovno do oci bez okolkov .

1983andrea
15. okt 2014

@janulqa1975 tak tomu nechapem,naco ti potom volal ze on to tak nenecha dokial neotehotnies a potom ti povie toto do oci???? a povedal ti aj preco,neaky dovod????lebo raz si pisala myslim,ze si zdrava....ci manzel nieje??

1983andrea
15. okt 2014

No baby,viem ze som slubila ze nebudem testovat,ale uz mi to je jedno,ja to proste nevydrzim a testujem kazdy den...no a vyzera to na prt,osmy den po...a test snehobiely,takze neverim ani v zazraky s krvi...myslim ze keby tam nieco bolo test pi tolkych dnoch ukazal aspom neakeho dusika,takze uz si sance nedavam...akurat co ma mrzi je to ze druhe ivf sa moze vybavovat az o tri mesiace...to je v prdeli,takze dalsi rok mozem cakat:(:(:(:(:(:(uz neverim ani reciam ze este nieje nic stratene-pockaj na krv-skore testovanie....v mojom pripade je to blbost,proste to citim ze to nevyslo,naco sa budem zbytocne klamat,ze pockaj na krv....s tolkych testov snad len jeden by vysiel:(:(:(:(:(:(:(:( uz som na to vsetko najedovana sama na seba:(:(:(:(:(:(

renitr
15. okt 2014

@petulanl takze uz vidim ze to mas potvrdene. Gratulujem ze sa to podarilo takto necakane. Uzasne 😉

renitr
15. okt 2014

@1983andrea viem ze je to tazke, ale este to nevzdavaj....

petulanl
15. okt 2014

@renitr dakujem. este len náznak plodového vaku. o týždeň budeme múdrejší. ale treba verit! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre