Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

renitr
10. feb 2015

@fatma1 prvy krat ides na konzultaciu a tam sa dohodnete co a ako dalej. Lekar si pozrie komplet dokumentaciu co uz mas za sebou a potom navrhne co by bolo pre vas najlepsie. Casto sa tam riesi SOFT, kde je minimalna davka hormonov, ale oni sa snazia ziskat malo vajocok ale co najlepsej kvality. Vedia co robia a hlavne ze to nezatazuje organizmus tak ako pri klasickom IVF. Po konzultacii prides do Brna uz len na odber vajok a na vklad. Su tam velmi prijemny 😉

fatma1
10. feb 2015

@renitr Dakujem.
Ak sa smiem spytat, kolko to cele trvalo casovo? A kolko budete platit? Vidim, ze uz mas za sebou 2 neuspesne IVF..My mame jedno, v roku 2009, v GF. Neviem naco som cakala odvtedy, ale to je jedno uz teraz, cas nevratim...Ak sa smiem spytat, aky je u vas problem? Ak chces, mozeme pisat cez spravu.
Dakujem ti vopred ;)

vendula7
10. feb 2015

ahojte , stale vas citam hoci som doteraz moje skusenosti nepisala...do ferti som sa dostala na zaklade referencii od kamosiek, ktore tam boli..po 4 rokoch neuspesneho pokusu otehotniet som sa nakoniec rozhodla aj s manzelom ze skusime ist aspon na konzultaciu..p.Dr.Pinter prezrel dokumentaciu a ako u kazdej druhej povedal ze ma PCO ci mi to moj gynekolog nepovedal ja ze ano a mam to aj tam napisane, na jeho prekvapenie poznal aj mojho gynekologa ktory mi velmi pomohol v zivote, nakolko tych problemov s vajecnikmi som mala od 18 rokov a odvtedy som niekolkokrat absolvovala operacie..viac sa k nemu nevyjadroval pretoze predtym posobili spolu v nemocnici..s manzelom sme rozhodli ze do toho pojdeme a dali sme na stimulku, tie konske davky hormonov mi sposobili OHSS a ja som myslela ze udrela moja posledna hodina, v bruchu naliata voda, vajecniky na prasknutie..ale nejak som to zvladla ved vidina mat babo bola predsa len silnejsia, kedze som mala syndrom vklad bol az o mesiac, citila som sa vseliako vsetky syndromy som pripisovala tomu co ak by som naozaj tehotna..sklamanie prislo spolu s odberom krvi, 1.IVF neuspesne...po porade s manzelom sme sa rozhodli ze pockame pokial sa telo trochu zbavi hormonov a o 3 mesiace to skusime znova, kedze sme mali este mrazacikov...no zrazu ako som chodila bolo cim dalej menej casu na mna, pripadalo mi to vsetko ako na beziacom pase a hlavne s obrovskym biznisom penazi...ale tuzba po babu zvitazila opat aj ked som uz mala zmiesane pocity, druhykrat obrovske ocakavanie, ktore sa uz treti den po vklade zmenilo na sklamanie pretoze som zacala masivne krvacat...kontrola znova pocit ze to je "vekom", ze genetika - ta bola OK a ja som nadobudla pocit ze tu som skoncila..objednali sme sa v Brne, sice nas tam bolo vela ale doktor mal na nas cas kolko sme potrebovali, povysvetlovat, napocital cennik vsetko dopredu vysvetlil kolko by to stalo ake mam este moznosti..odchadzali sme s tym ze ked tak tu to skusime poslednykrat, kedze by to bolo moje 3.IVF a ze sa ozveme po Novom roku..po Novom roku mi meskal menzes co u mna nie je nic zvlastne kedze som ho mavala len sporadicky a velmi nepravidelne ale zacali ma pobolievat prsia ako pred nim, tak cervik pochybnosti bol a kupila som si test..dopadol snehobielo, ved co som aj cakala...o tyzden kedze tie prsia ma boleli viac a viac som volala mojmu gynekologovi ze asi budem mat zase nieco s vajecnikmi lebo uz som mala aj krce v bruchu lenze on bol na dovolenke tak sestricka povedala nech pridem ze zoberie aspon krv a posle ma na ultrazvuk..ked som cakala na vysledky pri labaku lebo mi tam robi kamaratka tak som ich mala trochu skor prisla a tajuplne sa usmiala a velmi ma objala, vtedy mi padol zrak na papier a tam bolo ze som tehotna s HCG cez 7980..nechcela som verit vlastnym ociam, s malou dusickou som cakala na ultrazvuk kde mi pani doktorka povedala ze sice plod nevidi ale gestacny vak a zltkovy uz ano..neviem ako ale vytackala som sa z nemocnice...ked prisiel moj gynekolog po dovolenke "padli sme si do narucia" 🙂 od 18r chodim k nemu len s problemami, prekonala som cysty, zapaly,zrasty,som po konizacii krcka maternice a som sledovana u onkogynekologa,mam za sebou jeden potrat a sanca otehotniet prirozdene bola uz minimalna ak vobec nejaka.. a zrazu vo svojich 38r som dokazala otehotniet..hoci som rizikova, kazdy den sa modlim aby to babo so mnou zvladlo, vzdy ked ma chytia krce bojim sa ze on pridem, lebo tak to presne zacalo aj vtedy ked som potratila, ocami tlacim hodinky casu aby som o dva tyzdne presla prvy trimester a snad uz bude lepsie..kazdy den dakujem ze nekrvacam lebo vteddy som aj spinila a neskor krvacala...kazdy den aj ked mi je zle, aj ked ma boli brucho a mam krce dakujem ze snad to dobre dopadne a dockam sa stastneho konca...drzim vam vsetky baby palce ktore tuzite drzat vo svojom naruci dietatko, nevzdavajte sa aj ked je to tazke, niekedy nam osud pripravi naozaj necakane zvraty..to je v skratke moj pribeh, ktory uvidim casom ako bude osudom dopisany...myslim na vas ahojte

dancez
10. feb 2015

@nisa_666 akej značky si mala testy ?

nisa_666
10. feb 2015

@dancez mala one step od kočky odtialto...@rybkaa

fatma1
10. feb 2015

@vendula7 Vendulaaa........fuuuu, normalne mam slzy v ociach....Drzim ti velmi silno palce!! a vazim si, ze si sa podelila s nami o tvoj pribeh. Vliala si mi nadej ;)

renitr
10. feb 2015

@vendula7 dakujeme za pribeh a hlavne za povzbudive slova 😉 drzim palce

dancez
10. feb 2015

@matka112 neviem či som sa ťa pýtala či budeš testovať a ak áno tak ktorý deň. ja asi štvrtok prví deň to by mal byť 7 den vkladu či ako ?

roxy80
10. feb 2015

@vendula7 gratulujem k tehu a inak asi mame rovnakeho doktora lebo mne pinter tiez povedal ze mojho pozna a ze robili spolu...a ze je to velky odbornik ale ze urcite ma neposlal do ferti on lebo on ma zmluvu s gf a posiela pacientky skor tam...ak ma inicialy D.T. tak je to on a je fakt super 😉

roxy80
10. feb 2015

@nisa_666 ahoj, ako bola si dnes na krvicke? A hcg stupa dufam 🙂 daj vediet

matka112
10. feb 2015

Deň vkladu sa nepočíta,ale ešte neviem či sa odhodlam...A máš nejaké príznaky? Ja zatiaľ ani nie,boli ma len žalúdok,a trocha kríže.. boli má v oblasti vaječníkov..

roxy80
10. feb 2015

@dancez @matka112 ako sa citite moje zlate? Inak mojej najlepsej kamosky svagrina isli tyzden po mne na vklad vo ferti a dnes bola na krvicke a je tehu...sa tesim s nou....a inak budete testovat a kedy?drzim vam palceky 😉

dancez
10. feb 2015

@matka112 zatial asi nemám ale nejak mi nechutí jesť ako predtým stále som nejaká nafučaná a stále sa mi chce spať 🙂 chceli by sme asi 7 den testnúť čo je teda piatok

dancez
10. feb 2015

@roxy80 tak to je pozitívna správa, nijak zvláštne sa necítim okrem toho že sa mi chce stále spať a nemám chuť jesť.

nisa_666
10. feb 2015

Babule tak HCG dnes 85, síce stúpa, ale strašne pomaly. Zasa idem štvrtok na krv. najprv lekár hovoril, že super je to dvojnásobné a potom volal zase a že to je dvojnásobné za 4 dni a to nie je dobré. Takže ....no neviem

pepca28
10. feb 2015

Neboj...ono sa to upraví...ja som mala na 11ty deň iba 20...Ale potom začali prudko stúpať...No ale Sak nist,to už vieš....o 6dni som mala okolo 900...
Setko je individuálne....držím silno päste...🙂

nisa_666
10. feb 2015

@pepca28 verim v to, že máš pravdu a motyká vystrelí a bude mega číslo

dancez
10. feb 2015

@nisa_666 preco to neni dobre ?

dancez
10. feb 2015

@matka112 ty si mala vklad ktori DC ? Ja som to msla 17ty.

nisa_666
10. feb 2015

@dancez tak mi to daako povedal lekár, v piatok som mala 48 a dnes 85- že to je moc malé číslo a rozdiel 4 dni...preto zase krv vo štvrtok. už ma to nebaví tam chodiť furt. neviem prečo nemôžem ísť gynde. Podla vás je to OK? 13 deň po ket 85?

matka112
10. feb 2015

@dancez ja som mala 15 dc,

pepca28
10. feb 2015

Inak babule,ja som neschopná,neviem ani spravít stranku...dvakrát mi v nedeľu vypadol net.Tak som o vzdala...🙂...Ale pustím sa do toho hneď doma,jak si splním "povinnosti".=.🙂

pepca28
10. feb 2015

@dancez prečo až 17sty deň?

dancez
10. feb 2015

@pepca28 lebo som mala nízku sliznicu 10 DC, tak mi zvýšil dávku est. na 3x2 a 8 mm som mala až 13 DC

dancez
10. feb 2015

@matka112 a minule ked sa vam podaril malý tak si mala nejaké príznaky prvé dni?

matka112
10. feb 2015

@dancez ja ani neviem, ešte skoro,poviem ti tak o 2 dni 🙂 a každé tehotenstvo je iné a aj iné príznaky 🙂

axnelez2
10. feb 2015

Kde su tie pozitívne testiky baby ? Cakam 😀

ereska
11. feb 2015

Aj ja cakam ;) Do oplodnenia

ereska
11. feb 2015

Ahojte volala som do ferticenta a najblyzsie mozem ist na ket v aprily mam este medzi tym nechat jednu menstruaciu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre