Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

bobjan
24. mar 2009

Matka, vkladanú sa na 2.-3. deň, takže pohodička 😉

Bbalango, netuším, kde sa ti vajká schovávajú, ale asi by ti hrozil OHSS, keď chcú mraziť a potom vkladať. Bude to ako KET, držím palce 😉

bobjan
24. mar 2009

Trochu odveci:

Dievčatá prosím vás nemáte náhodou skúsenosti s drobnými vyrážkami po rukách, tvári, ušiach, kolenách a lakťoch? Vyzerá to ako Herpes a zmizne to cca po 3-5 dňoch...strašne to svrbí.....

neviete čo na to?

petkaerdal
24. mar 2009

ahojte kocky 😉

bbalango,ja som mala to iste co ty,tiez som bola bez et kvoli horziacemu ohss

matka ,prajem,aby tvoje 3 embryska bojovali a boli to tie prave 😉 ,ak preziju vsetky 3 ,das vlozit 3??? ja som tak raz dala

matkamatko
24. mar 2009

aha, bobjan dakujem za vysvetlenie 😉

petkaerdal
24. mar 2009

bobjan ajoj
nepojedla si nieco,nemas alergiu???
hlavne si to neskrab,lebo si to roznesies po celom tele,nepojdes na kozne? alebo kup v lekarni taky olejcek,ja som to raz kupovala,vylejes do vane a okupes sa v tom,mne to pomohlo...ja som mala raz nieco s kozou

matkamatko
24. mar 2009

ahoj petka, sme dohodnutí na 2, tri by boli pre mna dost velke riziko, radšej nech sa aspon jedno zahniezdi a poriadne, aj to by bol pre nas zazrak 🙂

bobjan a nemáš to na niečo alergiu? skus Tea Tree olej...

petkaerdal
24. mar 2009

ja som tiez vahala,ale tazko potom vyberat,co ked to ,co nechaju bude to prave,bez PK bez problemov daju 3...
ale drzim ti palce 😉 😉 😉

matkamatko
24. mar 2009

no to si mi teraz dala chrobaka do hlavy, nad týmto sme neuvažovali, nie je tam potom väčšie riziko, že sa neuchyti ani jedno, v papieroch od dokiho som mala napisane ze najviac 2

petkaerdal
24. mar 2009

oni vzdy pisu do papierov ,ze 2...ale je to na tebe,staci to pred ET povedat
ja neviem,ja som sa vzdy snazila sancu zvysit ,ako sa len dalo a pisem tak preto,lebo ja som mala vela neuspechov,ale mozno ti ostanu len dve a bude vyriesene ,ale priprav sa aj na to,ze mozu ostat 3 😀
bez PK,ako ti vravim vlozia kludne 3,preco sancu nezvisit
rozmysli si to 😉 😉 😉

bobjan
24. mar 2009

Peti, ahoj🙂
Neviem, či mám na niečo alergiu, ale mala som to párkrát v lete, som myslela, že je to zo slnka....potom som to mávala aj na jar, jeseň...dr na kožnom ma odbila, že je to druh herpesu. To bolo všetko. Nemala som to teraz asi 2-3 roky a teraz znova...
Na kožné sa objednáva a mne to za 3-5 dní prejde a to tam prídem a už nebude nič vidieť:(((
Na to škrabanie je to desné, snažím sa , ale to sa nedá 😠

Matka, skúsim ten olej doma....ráno som si nič nevšimla a teraz ich už pár mám tých pupákov 😢

petkaerdal
24. mar 2009

bobjan,alebo skus tak olejcek do vane,neviem uz ,ako sa vola,ten je na vsetko mozne,co svrbi na kozi,mne to pomohlo,treba sa v tom okupat,akurat ten olej tak smrdi
je to taka hranata umela flaska

bobjan
24. mar 2009

Peti, ďakujem 😉 Kúpim niečo po obede asi...

idem sa napapkať 🙂

Ty čo máš dnes?

petkaerdal
24. mar 2009

na obed?
vcera som robila kuracie rezne a ryzu spravim uz iba k tomu a uhorkovy salat,moj tie rezne moze jest den co den 😉
na zajtra ploanujem tie kuracie fasirky bud na kyslo s bielou omackou,alebo gulky s rajcinovou 😉

ty co ides papat? nieco co je pre zajaciky?

bbalango
24. mar 2009

dakujem Bobjan - Petka

vy ste moja zachrana vzdy mi poradite 😵

Petka a ty si kolko cakala na transfer?? tiez deva mesiace?

petkaerdal
24. mar 2009

bbalango 3 mesiace 😖 neponukal ti dostinex? aby mohol byt transfer za cerstva?
ja som potom dalsie ivf sla z dostinexom(tabletky),aby som nemusela mrazit

prajem vela vajok 😉

bobjan
24. mar 2009

Peti, no tak chcela som šalátik, ale nemali, tak som mala rizoto, a som sa riadne nafutrovala 😒 Ale bolo dobré 😉
Inak uhorkový šalátik by som si dala....dávaš aj smotanu, či len takú vodu robiš??

Ja budem rezne na víkend, príde švagor s rodinou, tak mu urobím radosť.

Môj zasa rezne môže denno denne, ale bravčové 😉

bbalango
24. mar 2009

Petka nie neponukli..

ja sa na to spítam vo stvrtok.. mne povedal dr ze budem cakat 2mesiace dufam ze to nebude dlhsie 😒

a tie tabletky si ako dlho brala???

petkaerdal
24. mar 2009

spytaj sa na to,ak uz nebude neskoro,zacina sa to brat den pred opu a po 8 dni,je tam len 8 tebliet a stoji to 90eur,dostanes to v Haimburgu u dr.to ti povie Piter,ja som to brala 2x a vzdy som mala transfer zacerstva,nejako to stahuje vajecniky alebo predchadza ohss tusim

lepsie je transfer zacerstva,lebo aj pri tom rozmrazovani a pri PK ti mozu nejake embryjka odist,co odidu urcite a to je skoda 😔 ,co je podla mna najhorsie pri tomto sposobe,ze je jedno,kolko budes mat embryji,ale budu robit tak ci tak PK ,lebo mrazia len blastocysty...nechcem nahanat strach,to nie,ale pisem tak,ako to je

mne pri jednom celom ivf-ku ostalo jedinke embryjko,to mi zmrazili a to sa nerozmrazilo,vies si predstavit,ako som sa citila,pol roka skusania a ivf cele bolo v keli 😔

bbalango
24. mar 2009

Ani mi nehovor..
uz teraz mi je do placu ☹

ja sa na to spytam vo stvrtok..

kolkate ivf-ko sa ti podarilo???

petkaerdal
24. mar 2009

nechcem ti nahanat strach,ale ja som proste taka,ze vidim veci,ako su a tak to tu aj pisem...
mne az 4ivf,dost sme sa natrapili 😔 ,ale uz sa na nas usmialo stastie...

kedy by si mala mat odber?

bbalango
24. mar 2009

tento vikend..
sobota alebo nedela...

vo stvrtok mi povie presny den ☹
bojim sa toho velmi ako to dopadne...

ale ked vie dr. ze je tam mala pravdepodobnost tak preco mi automaticky nedal tie tabletky ako ty si mala??
to by som bola velmi zvedava...

hiva
24. mar 2009

Ahojte...zacala som chodit do ferticentra....manzel bol na Spermiograme - vcelku normalne ... ja sa chystam teraz na prvy ultrazvuk ...hormonalny profil sa mi uz tiez robi.....viete mi tak zhruba povedat, co vsetko treba k tomu, aby nam schvalili a spravili IVF?....a ako dlho to asi cele trva? ....musi byt pred tym robena aj laparka alebo nie?

brise
24. mar 2009

bbalango, a dávate si aj SFP??? a kedy si bola dnes na UZV??? či sme sa nestretli

bbalango
24. mar 2009

Ahoj Brise

nie nedavam lebo ani neviem co to znamena ☹
dnes som bola na 7:30.. bola som sama a sedela som pri okne...

bobjan
24. mar 2009

Bbalango o SPF sú aj letáky v čakárni, také zaliate. A dr. by ti to spomenul. Ak ty ale pôjdeš na ET až neskôr, tak ti je to zbytočné, lebo to sa dáva po OPU.

Hiva, neviem ako ste na tom...ale myslím, že ak máte v poriadku spg, tak by ti asi laparku trebalo. Je ťažko povedať, čo k tomu schváleniu IVF treba, lebo každý pár je iný a tak každému treba niečo iné. V FC robia krátky protokol a ak máš VšZP, takže by to celé od žiadosti po IVF trvá pár týždňov.

petkaerdal
24. mar 2009

bbalango neviem ,netusim..mne ich dal az na dalsi krat ,nie hned 😖

ani SPF si nedavas??? to ta neiformovali vo FC?

loginka
24. mar 2009

mozte prosim v skratke vysvetlit co je to SPF? a davali ste si to?

bobjan
24. mar 2009

Loginka:

SPF- Seminal Plasma Flushing

- metodika vyvinutá nemeckou univerzitou, ktorá výrazne zvyšuje úspešnosť IVF cyklov. Ide o aplikáciu laboratórne spracovaného ejakulátu manžela/partnera do krčka maternice, čím dochádza k zvýšeniu stimulácie receptorov , ktoré sú zodpovedné za kvalitu prípravy výstelky maternice- endometria.

ja som si to dala 😉

petkaerdal
24. mar 2009

aj ja som to mala 😉

co robkas bobjan? si slamena?
no kukni ake tricko som vcera kupila a kukni aj to brucho ,co ja uz nosim 😅 😅 v albume

bobjan
24. mar 2009

Jééééééj Peti, si kočka v tom, super 😵 Také triko sa aj mne páči 🙂 Také elegoš 😉 Bruško je super, máš sa v noci s čím otáčať🙂 by som aj ja brala....
Inak tá neterka je riadne číselko, však??

....no zatiaľ som slamená, M. je na dennej...

čo si ešte pokúpila dnes? či si bola len na potraviny?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre