Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

vika34
17. júl 2009

gregy ☹ ,ozvi sa

bubulka722
17. júl 2009

Petra 2505, ja by som rozmýšľala asi trochu racionálnejšie. Musíš si pripustiť aj možnosť, že sa to IVF podarí, čo by bolo nozaj super, ale čo potom? Odkiaľ budeš mať materskú? Ako tehotnú ťa nikto nezamestná. Bolo by dobré tesne pred IVF sa hodiť na PN. V prípade, že to vyjde budeš mať dostatočnú diagnózu na rizikové a posudková ťa nebude naháňať. Na prvú posudkovú musíš ísť po 2 týždňoch PN. Ak sa dá zostaň v robote a na PN sa hoď tesne pred IVF. Potom aj pri prvej posudkovej budeš mať dôvod na PN.

bambibam
17. júl 2009

ahojte ,no ja som do FC objednaná na začiatku augusta a v septem. by vyšlo IVF ale ja som dala k 1.8 výpoved aby som sa nestresovala a v robote si nerobila problémy a myslím že pokial bude plynúť ochranná lehota stihnem otehotnieť 🙂 🙂 a potom sa hodím hned na marodku,je to riešenie na krátky čas ale aj pár euráčikov pomôže,a ked to ☹ skončí skôr ako by sme chceli sa zas zamestnám 😀 😀 😀 . Ale už by aj k nám mal bocian priletieť,lebo som ho bola osobne požiadať v ZOO 😀 😀 😀
je to smutné ,že musím tento štát trochu využiť ale po 8 rokoch mám nárok hádam aj ja v tejto situácii mať PNku ,hádam mi to tie ženy v úradoch prepáčia.

lolka
18. júl 2009

ahojte, dlho som tu nebola...
gregy, boze, to je mi velmi, velmi luto ☹ ☹ toto by som nepriala nikomu 😖 presne viem ako sa citis, ja som to zazila uz 2x a vzdy to velmi boli ☹ chce to cas, veeeeelku pozornost zo strany manzela a uvidis, ze sa to zlepsi - aj ked nezabudnes. chodte na dovolenku, oddychni si, nacerpas nove sili a opat sa pustite do boja za miminko.

vika34
18. júl 2009

ahojte,myslela som ,že cez toto hrozné počasie budete koníkovať,ale asi máte iný program 😉

nanenka
18. júl 2009

Ahojte kočky : mala by som na vás jednu otázočku. počula som, že v CAR pomáhajú iba zosobášeným párom. môžete mi túto info potvrdiť alebo vyvrátiť ? ak je to podmienka, je tam určená aj doba, ako dlho musíte byť zosobášení ? dakujem za odpoved

vika34
18. júl 2009

nanenka pokiaľ mám info. nemusíte byť zobratí

nanenka
19. júl 2009

vika dakujem za informáciu. ja síce ešte neviem, čo mňa čaká, mám vrodenú vývojovú vadu maternice , tzv. jednorohú maternicu a nepriechodný pravý vajíčkovod. zajtra idem ešte na HSG vyšetrenie a potom uvidím, čo nám doporučia aký postup. zatiaľ chodíme len do amb. pre neplodné páry, ale zisťujem si takto info dopredu, aby som vedela, čo dalej.

petkaerdal
19. júl 2009

ahojte 😉
nanenka,nemusite byt vobec zobrati,ja som bola na 3 ivf,ako slobodna,len sme museli pred norarom podpisat jeden papier..svadba az po tehu bola 😀

nanenka
20. júl 2009

petkaerdal dakujem za info. nie že by bola pre nás svadba problém, ale nechceme ju robiť zasa len tak na rýchlo. chceme si to tiež pekne všetko naplánovať.

sylvusa
20. júl 2009

ahojte, dneska mi volali z centra, aby ma mohli objednať na august, dneska som mala dostať menzes, ale mešká, ako náhle dostanem, tako volam do FC, len si ešte musím ísť dať spraviť môjmu gynekológovi hormonálny profil, už mi jeden robil, a keď prídem do centra tak zase mi budú robiť, ževraj je to novinka Ministerstva zdravotníctva, ževraj trikrát sa to musí robiť, dneska mi bolo tak povedané

katka14
21. júl 2009

ahoj sylvusa, mne včera volali z FC, tak som objednaná na august pre lieky, a nakolko ja tam 2 HP už mám, stačí ked si dam ten treti spravit tu u mojej doktorky. a vraj si musim dat spravit testy na chlamydie. tie ty nemussíš?

bobjan
21. júl 2009

Ahojte, mne nepovedali nič....ako to teda?

siouxie
21. júl 2009

ahojte!
S tým HP to bývalo tak - Dôvera ako jediná ZP vyžadovala 3 x HP + kultivačné testy (chlamýdie, ureaplazmu...). Keď som volala do FC, či to musí byť HP spravený vždy v prvých dňoch cyklu a naozaj 3 x, sestrička mi to potvrdila a zmienila sa, že po novom to zrejme budú vyžadovať všetky poisťovne 3 x. Takže to naozaj vyzerá na nejaké nové nariadenie. 😠

bobjan
21. júl 2009

No škoda, že mi to nepovedali, bola by som si dala urobiť, kým tam pôjdem, teraz neviem, čo mám robiť 😠

katka14
21. júl 2009

ahoj bobjan, no mne volala včera sestrička, a povedala mi že toto si mam dat dovtedy spraviť. ale nič mi nehovorila o ureaplazme ako píše siouxie. mne hovorila len o 3. HP a chlamydiach. tak snad to bude stačiť.

bobjan, kedy ideš do FC?

bobjan
21. júl 2009

Katka, tak ja dúfam, že by mi to povedala, alebo mi možno ešte brnknú, lebo nerada by som kôli tomu potom čakala dva cykly na HP 😖 😠
Idem 6.8. , ty kedy? žiadosť ty už máš, však?

siouxie
21. júl 2009

Katka, ten kultivačný ster sa robí jedenkrát a zistia z toho naraz ureaplazmu, chlamýdie a ďalšie veci 😉 . Ten ale vyžadovala tuším iba Dôvera, o ostatných poisťovniach neviem...

bobjan
21. júl 2009

Katka, akú máš poisťovňu?

katka14
21. júl 2009

ja mam Všeobecnu

bobjan
21. júl 2009

ja ja.... 😒

bobjan
21. júl 2009

už máš schválenú žiadosť či nie?

katka14
21. júl 2009

áno mám. 17.8. som objednaná do centra pre lieky a dovtedy si mam dat spravit tieto testy. tak idem asi uz zajtra, nech mam s tym čim skôr pokoj. aj tak mam nejako divne bolesti od nedele v podbrušku 😒

bobjan
21. júl 2009

Katka a to netreba ten HP určitý deň cyklu len? To hocaký?

katka14
21. júl 2009

nie, treba v 2 alebo 3. DC. ale dam si zatedy spravit tie chlamydie aspon, a nech ma pozrie, lebo nejako sa mi to nezda. nech sa zbytočne nepreženiem do blavy ak mi niečo je - totiž pred vikendom som sa kupala u nasich v bazene,a bola ešte celkom svieža ta voda. ale prezliekla som sa z mokrych plavok, tak dufam ze to nebude nič zle.

bobjan
21. júl 2009

Neboj, Katka, bude to o.k., ale pre istotu nech ťa vyšetrí dr. to je jasné a bude to lepšie a budeš spokojnejšia 😉

tinkywinky
21. júl 2009

ahojte dievcata.Prave vas citam, ake novinky sa zaviedli u niektorych ZP.Neviete nahodou,ci aj pri KET treba HP,chlamydie,atd?Dakujem

miskad
21. júl 2009

Ahojte mne tiež volali z FC že treba 3hormonálne profili a chlamydie idem do FC 3.8.
Ale ja tak to nechápem však žiadosť už mám schválenú tak čo vymýšlajú.
Bola som si teda rýchlo dať spraviť dnes ráno tie chlamýdie a lekárka mi radšej spravila aj tie ureoplazmy a mykoplazmy bude to trvať 10 dní tak dúfam že to stihnem. Vo FC mi povedali že tie hormonálne profili môžu byť aj staršie tak neviem

pingula
21. júl 2009

Ahojte
Tak Vas tu citam a zasnem Hned som volala do FC a setricka mi povedala ze potrebujem este 2HP a chlamydie Nepytala sa na poistovnu nic. Ze to treba uplna parada a moja doky ma dovolenku a potom zase ja

siouxie
21. júl 2009

no pekne... Takže je to naozaj tak, aj s tými chlamýdiami. Ja som s nimi (FC) volala minulý týždeň, ale netušila som, že to už aj platí. Tak teraz budú zdržiavať všetci, nielen Dôvera 😒 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre