Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

nelly911
4. aug 2009

Ahojte baby, tak aj ja sa k Vam rada pridam. Som 7-rocna snazilka, minuly rok v auguste som bola na prvej konzultacii vo Ferti. Menila som poistovnu, robili mi HP a LSK. Ziadost mam schvalenu uz asi 2 mesiace. Teraz som cakala na doktora, kym sa vrati z dovolenky a 24.8. mam posledny UTZ /kvoli cystam/ a v septembri uz konecne idem do programu.
Vsetkym tehulkam moc gratulujem a nam vsetkym buducim tehulkam velmi drzkam palceky...

pingula
5. aug 2009

Ahoooojte
Tesim sa prislo mi schvalenie od ZP! Tak pred mrchou idem na ultrazvuk a zaciiinam aj ja!

petra2505
5. aug 2009

Baby prosim Vas pri IVF potrebuje aj muz vysetrenia?Teda okrem spermiogramu - to je jasne.

floskula
5. aug 2009

potrebuje odber krvi, ze nema chlamydie, aids alebo hepatitidu. to ti nadiktuju v centre, na co mu ma obvodna lekarka zobrat krv.

bobjan
5. aug 2009

Peti, potrebuje vyšetrenie krvy, ale to ti dr. dá na papieri a to potom dá on k dr., aby vedela čo po ňom chcú. Ale je to na HIV, žltačku a syfilis myslím...

floskula
5. aug 2009

🙂 bobjan. naraz.

kedy ides na rad? ja som mala ist na ket teraz, ale transfer by mi vysiel na den, kt. musim byt v robote, tak pojdem v septembri. transfer mi vyjdee cca na polku sept.
utekam na podaru, potom kuknem.

bobjan
5. aug 2009

Floskul 😉

idem zajtra písať žiadosť 🙂

september je tu coby dup, to budem možno spolu v akcii 😎

vierka
5. aug 2009

bobjan - tak ty ides zajtra vypisat ziadost, tak to je super 🙂

bobjan
5. aug 2009

Vieruš, veru zajtra....celkom to ubehlo..uvidíme koľko to bude trvať, či tak ako minule, alebo sa to nejak natiahne..

ako inak?

vierka
5. aug 2009

leti to strasne rychlo... a je super, ze uz FC robi na plne obratky... teraz maju dost sil a budu robit pekne deticky 😀

inak sa snazim uz nejako travit pracovny cas... cele doobedie som len pobehovala ako taka pobehlica, tak po obede som si vylozila nohy a robim si agendu len na compe 😀

bobjan
5. aug 2009

Vierka, dúfam, že sa im bude dariť, keď sú takí oddýchnutí... 😵 😵 😵

Ty pobehlica 😀 😀 Len si ten pracovný čas užívaj, lebo ani sa nenazdáš a budeš upratovať hračky a variť kašu 😉

vierka
5. aug 2009

bobjan - urcite, teraz budu robit take pekne, opalene, dovolenkove deticky 😀

no ved ja si ho uzivam... normalne som prisla v poslednych dnoch na to, ze mam strasne rada svoju pracu... akoze vacsina uz to ma na haku ze co bude ked odidu na matersku a mna ti normalne trapy ze kto ten moj flek dostane a ci bude zodpovedne k tomu pristupovat ako ja 😅 😀 asi mi uz sibe 😀

bobjan
5. aug 2009

Ja som mala predchodkyňu čo išla na MD a mala to na háku, ani ma nijako nezaúčala....čo to ukázala v rýchlosti a tráp sa...a zodpovednosť? Taký pojem asi nikdy nepočula.... 😖 Ja som sa naučila všetko sama a vyšľachtila som si to tu...

ty si taká zodpovedná v práci ako ja 😅 Tak sa mám na čo tešiť, že ma bude trápiť.... 😖 minule som mala počas IVF PN a keď som sa po 3 týždňoch vrátila, tak katastrofa...zastupovala ma tu jedna, čo si môže ruky podať s mojou predchodkyňou, ale rozumovo bola ešte úplne niekde na poslednej priečke.... 😝 takže teraz sa desím....budem musieť asi riešiť IVF s dovčou 😖

vierka
5. aug 2009

to je potom tazko ked clovek zospovedne berie svoju pracu a niekto kto ho zastupuje mu to "mrda"... neviem preco dnes pouzivam stale to slovo "mrdam" 😅 😀 😀 😀
no ty by si sa mala pri IVF uvolnit a nemysliet tak na robotu... alebo by si mala do prace chodit...
vzdy si bola cez IVF doma, alebo len teraz???

bobjan
5. aug 2009

a to ani nehovorím, aký bordel v papieroch mi tu nechala predchodkyňa😖
a po tej zastupujúcej som si všetko musela opraviť, lebo to bolo na prd a urobila len 20% z toho čo robím ja, takže aj tak mi tu toho dosť zostalo....

bola som doma len teraz, lebo niekedy je to v práci dosť psychicky náročné.... predtým som to riešila dovolenkou a po OPU som vždy klusala do práce, ale teraz ma brucho dosť bolelo aj som ho mala riadne nafúknuté aj po OPU aj pred... a zle sa mi chodilo aj dýchalo..😠

vierka
5. aug 2009

tak mne trvalo hadam tri roky kym som dala vsetky papiere v nasom podniku do poriadku, som bola zavreta v takej jednen miestnosti, vsade kopa papierov, nikto nevedel co tam je a ci je to treba... tak som sa tam hrala na popolusku, vsetko triedila, zakladala, vyradila co sa nepotrebovalo...
teraz je v tom konecne poriadok a neviem si predstavit co tu bude ked odidem... asi uz len potopa a konec sveta 😀

no ved uvidis ako to poriesis, mas este cas na rozmyslenie, ked tak budes doma a lahko dobehnes pracu s babatkom v brusku 😉

katka14
5. aug 2009

hello girls, ja si po ET chcem vziat dofču. ale kolegyna sa tu tusim chysta na letnu dovolenku, ktoru som ja uz mala, a to tusim zrovna v termine po mojom ET a to sa mi vôber nepáči. ale chcem zostat určite doma, musím niečo vymyslieť. prinajhoršom vyjdem s pravdou von aspon pred šefinom, on to snad pochopi. inak za mna pracu nikto nespravi, ani za 2 či 3 tyzdne. všetko ma to tu pekne počká. až ked raz ... odidem na matersku, no to si budu musiet bezomna nejako poradit. 🙂

floskula
5. aug 2009

katak, az ked raz...a to bude co nevidiet. 😉

katka14
5. aug 2009

floskula, no to dufam !!!! 😀

marrad
5. aug 2009

Caute zdravim Vas.
Dnes mi moj manzel zniesol otazku, ci bude vhodne cca do 2 mesiacov od laparky otehotniet, ze ci sa mi vobec zahoji dierka polaparke
Vcera tyzden po laparke sa mi zapalila rano , som z toho na nervy poradte mali ste take problemy?

bobjan
5. aug 2009

Marrad, otehotnenie po laparke je v pohode a dokonca to niekde aj odporúčajú 😉
Mne sa rany po nej pekne zahojili a stehy vypadali, tak so zápalom skúsenosti nemám. Ale radím ti skočiť ku dr. radšej, nech to omrkne 😉

sylvusa
5. aug 2009

ahojte, ja už idem na ultrazvuk pred menštruáciou, a zatiaľ nám nik nevravel, že aj mužovi sa bude brať krv, ale boli sme na genetike, to asi stačí ?

vierka
6. aug 2009

dobre ranko...

sylvusa - to sa hovori vtedy ked tam prides na ten ultrazvuk... vtedy ti doki povie ze ty potrebujes predoperacne vysetrenia a vysetrenia krvi a mangel tiez... to len zoberu krv a do 3 dni su vysledky, takze to hovoria az ked clovek pride na ten ultrazvuk a vie sa, ze sa ide naozaj na to 😉

marrad
6. aug 2009

no nejak je tu ticho, nikto nic? 😀

tildus
6. aug 2009

ahojte babenky,
som momentalne po neuspesnom 1 IVF - stimulka 3 merionaly denne - 2 foliky - ziadny oocyt. Problem je vtom ze mam vysoke FSH - hormon stimulujuci rast vajicok. Momentalne mi doki navrhol aby sme skusili este raz - ale ze zacneme rekombinantmi a potom merionalo. Tak na nete som si nasla ze medzi rekombinanty patria Puregon a Gonal. Poculi ste o tom, ze by tieto pripravky tiez davali vo FC? Lebo momentalne riesim dilemu, ci aj druhy pokus ist do FC, ked som na stimulku s Merionalom nereagovala, alebo ist inde. Dakujem vam za infosky.

bobjan
6. aug 2009

Ahojte🙂

tildus, nepočula som, že by sa stimulovalo vo FC niečím iným ako Merionalom. Ale dnes doky spomínal, že tentokrát bude stimulka trochu odlišná ako minule, ale že to mi povie potom, keď to bude aktuálne.
Tak neviem...
Puregonom som stimulovala v Heliose...ale tam mi napr. dali pri 1.IVF na výber lieky, aké chcem... a čo som ja vedela, že aké budú pre mňa dobré??? Tak som si vybrala tie drahšie-pohodlnejšie - Puregon v pere. Mala som 10 vajok, teraz pri Merionale tiež 10 vajok...takže neviem...možno to mám jedno, možno náhoda...
Inak ti poviem, že každý stimulka je iná, každý mesiac-cyklus je iný. Nabudúce môžeš reagovať suprovo, to nikto nikdy nevie presne...ale môže to byť aj liekmi....keby nám to niekto mohol zaručiť, však?

Držím ti palce, akokoľvek sa rozhodneš 😉

tildus
6. aug 2009

Diky bobjan za infosky, ja mam momentalne z toho velku hlavu - ci som to zle nepochopila tie rekombinanty.... Asi som sa mala hned opytat na konkretne pripravky, alebo ako. A mas pravdu, kazdy cyklus je iny, len sa bojim, aby som si uplne neodpalila aj ten jeden vajecnik, kt. mi zostal 😔 tak rozmyslam premyslam, ale ked sa opytam 5 odbornikov, asi kazdy jeden by mi doporucil nieco ine, pretoze nevedia kto ako zareagujeme, pretoze kazdy organizmus je iny... Bobjan a ty kedy zacinas stimulku? Ktovie aka bude teraz ta stimulka -doki bol pred dovolenkou na tom kongrese, tak zeby zacali robit aj dlhy protokol s inymi pripravkami? Som z toho jelen, ale asi do septembra to zistim, ci sa nieco zmenilo. zatim dakujem. pa pa a drzim palce nech ti to do tretice urcite dobre dopadne.

bambibam
6. aug 2009

bobjan AHOJ ja som len na skok ,v stredu sme boli na výlete vo FC a ZOO- Bocian tam nebol ☹ ☹ ☹

Predpísali kopu liečikov a ideme zachvílu na to. Jediný problém nastal ,že mi nemá kto spraviť predoperačné a vraj to mám riešiť až v pondelok ked sa vráti lekárka s dovolenky. Tak super ,dúfam že potom budú stíhať. 😖

Akurát čo ma manžel najedoval ,lebo si robil srandu s tých mrazených vajíčiek. Proste bolo mu to komické a povedal že to ich môžme zobrať v zime sánkovať, a ked sa im bude zdať že je vonku veľká zima uvarí im zelený čaj. Baby celú cestu domov sa chichotal a ked som mu povedala ,že nech tak nerozpráva ,že sú to naše deti , tak mi povedal ,že či nemajú nárok chodiť v zime sa korčulovať ako ostatné - vraj deti sú deti. A vraj ,že ja s toho osprostievam.

A nakoniec sa večer ospravedlnil ,že on to myslel tak že keby to nevišlo tak na vianoce si to zopakujeme,ale nezabudol dodať - skor ako deti pojdu domov pojdu sa korčulovať.

bobjan
6. aug 2009

Tidus, no ja už mám akože 4.IVF, ale tretie cez poisťovňu ☹ Neviem, či budú robiť dlhý protokol, zatiaľ nič nehovoril...to by ma teda mrdlo... 😖 Lebo to sa dlho vlečieeeeeee.....neviem čo sú rekombinanty....
Ja by som mala začať tak okolo 2.9. pichať, ak teda bude krátky protokol....ak nie, tak potom ďalší mesiac navyše:(((( Spomínal, že aj nejaké lieky polacneli, tak som zvedavá čo a ako to bude.....
ale vieš....nejako nie som zástancom takýchto vecí....rada by som bola, keby sa to u každej pacientky "šilo na mieru", ale to sa asi po jednom cykle v CAR nedá...ja som tam tiež mala len jedno IVF....
Ďakujem pekne, drž sa!

Bambi, chlapi to berú inak...to je jasné...ale sme radi, že ich máme takí akí sú, nie😉 ??
Predoperačné zvládneš, ja idem jeden deň na krv, potom sa idem objednať na interné, a o pár dní mám výsledky z krvy a s tými rovno na interné a je to😉 Neboj, to stíhaš 😉

miskad
6. aug 2009

Tindus- ahoj ja som bola vo FC v pondelok a hned večer som dostala mršku takže od utorka si picham do brucha Gonal 225 IU mám si ho pichať 4dni a potom idem na kontrolu a budu mi pichať merional 3ampulky neviem presne kolko to je. Doki mi povedal že preto lebo mám PCO aby som sa vyhla hyperstimulačnému syndromu. Je to moje prvé IVF a dúfam že aj posledné 🙂 Ale to pichanie do brucha perom je uplne v pohode bala som sa ako to dokážem a je to super vôbec to nebolí 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre