Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

daguska
13. aug 2009

čaute baby, rada by som sa spýtala či naozaj nejako ovplivňuje plodmosť Aloe vera? Kámoška ma na to nahovára ale neviem čo by bolo pre mňa najlepšie aby si brala. Videla som že 6O tab. nejakej kašičky stojí okolo 22 éček. A váham či si to mám objednať. Pomohlo to prosím Vás niekomu z Vás k otehotneniu? My sa snažíme už š roky, pokúšali sme sa aj cez umelé ale nikam sme sa nedostali. Bola som v 3 centrách a všade mi odporučili Brno, ale ešte pred tým než by som mala vysoliť 150 000 tisím za darovanie vajíčka by som vyskúšala niečo prírodné. preto by som rada vedela či to aspoň niekomu pomohlo.Alebo mám na to kašlať a začať šetriť na Brno.

Ahojte: Vierka, bobjan pamätáte si na mňa dlho som tu nebola a nič sa u nás nezmenilo

marrad
13. aug 2009

bambibam no ja mam ten isty nazor aj s tym chlapcom a dievcatom suhlasim 🙂 nie ze ja este budem o nieco rozhodovat comu sa nerozumiem a potom si budem vycitat....

marrad
13. aug 2009

daguska, ja by som skor skusila femigard.....

bambibam
13. aug 2009

marrad ja to beriem tak ked už tak už.... a ked nič tak nič ...poplačem a život pôjde dalej ale určite si nebudem za 10 15 rokov vyčítať ,že som nič preto nespravila. I ked strašne sa bojím 😀 😀 😀

daguska mne tiež doporučovali brno ale ked to bude mať byť baby tak to bude aj tu na slovensku. žiaden lekár nespraví zázrak,len pomôže prírode.
A ja s mužom sme dlho skúšali všeličo a nepomohlo to.

marrad
13. aug 2009

Inak to Brno, Nasa susedka, ked som este byvala u rodicov v nasom malom meste nemohla otehotniet /bolo to v 60 rokoch minuleho storocia/ tak jej odporucili aby isla do Brna ze tam su nalepsi odbornici /za socializmu to bol jediny komunistami podporovany a plateny lekarsky tim, ktory sa zaoberal neplodnostou/
Ona vtedy dostavala ze vraj velmi bolestive injekcii do brucha a po dvoch takych kurach sa im podarilo splodit dieta prirodzene /vtedy este mimotelove oplodnenia nerobili/.... Ich syn bude mat za chvilu 40 rokov... minule som sa z teraz uz starsou pani dochodkynou bavila a vravela ze ona vtedy netusila ze jej stimuluju vajecniky.... ale ze teraz trochu sleduje tieto veci, pretoze si uvedomila, ze aj ona vlastne vdaka vede sa stala matkou...
Takze to Brno asi bude dobre aj preto, ze to ma tradiciu....inak robi tam teraz slovak Mudr. Petrenko alebo tak nejak sa vola....

bobjan
13. aug 2009

Ahojte🙂

Daguska, jasné, že pamätám 😉 Inak Brno schvaľujem, tam mám namierené na minimálky aj ja, ak sa vo FC nezadarí....

Vierka, no veď práve, to mám dilemu....lebo v poslednom často čítam, že sa darí po dlhých neúspechoch otehotnieť ženám, čo nešli do PK....ja fakt už neviem, čo vyskúšať 😢 😢 😢

vierka
13. aug 2009

marrad - ked je menej ako 4 ambryja, tak PK nerobievaju, robievaju to az ked ich je viacej... toto nam doki hovoril a ja som sa ho pytala, ze keby som chcela PK aj pri tom malom pocte ci by mi ho spravili a on tak na to, ze keby som si to zelala, tak oni nemaju problem, ale ten risk je na mne, lebo by sa mohlo stat, ze by PK neprezilo ani jedno embryjko z maleho poctu...

daguska - ano pamatam si na teba... tak vy sa este stale trapite... a to ti naozaj pomozu len darovane vajka? ina moznost neexistuje?

bambibam
13. aug 2009

neviem ,nechcem sa hádať ale čo som sa rozprávala že vlastne tý lekáry ktorý to kedysi začali skúšať boli bývali židia - nič proti nim nemám mali peniaze - vzdelanie atd. Takže tam vyrástlo kopec odborníkov ,tý zas svoje vedomosti posúvali až to prišlo sem a tak mi došlo že oni všetky informácie a novinky zistenia nám podajú dalej ale musíme si zaplatiť. 😎 A preto sa na nich nadáva - veľa vedia,veľa majú a nepodarujú len predajú -obchodníci. 😉
O tých bolestiach mi hovorila aj suseda - a vraj to sa už nedá porovnať kedysi a dnes.

vierka
13. aug 2009

bobjan - no neviem ako ti poradit, my sme mali pri prvom pokuse len dve vajka a na vklad nam zostalo len jedno embryjko... ale bola som rozhodnuta, ze proste ku druhej stimulacii idem na PK, ze bude zo mna proste liahiaren... ono je to vsetko take o stasti - niekomu sa podari bez PK so 4 bunkovymi, inokedy sa podari zo 100 bunkovymi po PK... je to tazko 🙄

bambibam
13. aug 2009

bobjan ja ťa obdivujem ,ja s mužom niesme taký vytrvalci - vyskúšame to a ak to nepôjde siliť to nebudeme, budeme iba pokúšať šťastenu ako sa hovorí.

daguska
13. aug 2009

jeee babenky, teší ma že ste na mňa nezabudli.

vierka - my sa už ani nesnažííme sme už unavený, nie že by smesa vzdali ale dali sme si akosi pauzu, hlavne ja nemám silu. Naposledy som bola vo ferti niekedy este zaciatkom roka, ybrala som 6 dni stimulky a na siedmy den na kontrole ma doktor poslal domov, že to enmá zmysel a povedal mi že už ani nemám k nim chodiť, že mám ísť do Brna na darovanie. Len to ti nikto nepovie koľko to stojí a či vlastne na to máš.
Zostalo mi asi za 2 000,.Sk doma liekov, ktoré sú mi na nič, ale nevzdala som sa a išla som ešte do Iscaru a tam mi lekár, mimochodom znýmy mojho kámoša povedal, že mám si spraviť ešte jedno hormonálne vyšetrenie a ak bude lepšie než to naposledy skúsime ešte jedno IVF ak nie mám ísť do Brna. Zrútila som sa z toho ale začala som sa kontaktovať s Brnom a tam mi poedali, že ma to bude stáť v prepočte ked som to prerátala z českej koruny 4 980 EUR a to fakt momentálne nemám. Tak som to nechala tak. Ale náhodou som sa od jednej osoby dozedela že darcovstvo vajíčok robia aj v martine a tam by ma to vyšlo o nejakých 1000 EUR menej, ale tá cena je pohyblivá. Tak som chcela skúsiť nejé prírodnéé výrobky.
A vy ste ako na tom?

bobjan - veľmi rada by som skúsila Brno ale proste na to nemám, teraz. Je mi z toho na nič, ale najhoršie je že všetci lekári mi tvrdili že darcovstvo oocytov(vajíčok) sa robí len v Brne kde to stojí nekresťanské prachy, ale ja som nakoniec zistila že to robia aj tu na SK v Martine, ani tam to nie je lacnéé, ale je to tu. Každý lekár je múdri a hned ťa posiela do brna ale nikto ti nepovie, že z teba vyžmýkajú aj posledný cent a každý lekár ťa posiela do Brna s úsmeom na tári ved tam ti pomôžu ale ani jeden z nich sa nezaujíma či vlastne na to máš: je to smutnééé ked chce človek spraviť všetko čo je v jeho silách ale nie vždy na to má prachy.

Tak asi tak bola som vo štkých troch centách v BA a všetci ak sa im nepodarí tam disiahnuť ciel posielajú všetky pacientky hneď do brna a s úsmevom, ale ako si má človek pomôcť ked nemám na to aby zaplatiť?
Preto by som chcela yskúšať to Aloe a potom až budú môžno niekedy prachy skúsim ten Martin, ved naši lekári sú tiež dobrý.

vierka
13. aug 2009

daguska - trnavacku si predsa pamatam 😵
fuha, tak to ma mrzi, ze ti takto dopadla stimulka vo FC a ze to vsade s tebou vzdavaju... mala by si naozaj asi vypnut na chvilu a skusit nasetrit korunky a ist vyskusat to darovanie... aj ked tie palky su teda dost - clovek este aby si bral pomaly pozicku na vlastne dieta.. ale verim, ze si teraz tym vsetkym znechutena a ze sa ti ani nechce... a aky mas vlastne problem v HP ked ti ani stimulka nezabera??? 😕
no my sme absolvovali prve IVF v january a bolo neuspesne, tak sme si dali 3 mesacnu nutenu pauzu od hormonov, tak sme sa uplne prestali snazit - ved nam pomoze jedine IVF tak naco aj a vysledok toho nesnazenia vydis u mna v profile 😀 podarilo sa nam prirodzene a to ze som tehotna som sa dozvedela az ked som mala doma plnu igelitku liekov na IVF a spravene predoperacne vysetrenia... takze aj ja mam doma lieky, ale planujem ich posunut dalej, nech pomozu nejake inej babe co si uz musi vsetko platit ako samoplatca...

bambibam
13. aug 2009

daguska to si rátala aj cestu ? preboha však to je strašne veľa,to by si obyčajný smrteľník musel pôžičku zobrať,neviem či vôbec by sme boli schopný tolko našporiť.

Ale poviem vám ,ja si myslím že štát nepodporuje rodinu - hoci deti sú budúci platiči daní myslím ked vyrastú,
nakolko sa hladí rómskym spoluobčanom s ktorých vyrastú hmm.... česť niektorým

Malo by to spraviť tak ,že pre ženy a mužov čo poctivo platia,chodia do práce , atd...by to malo byť zadarmo a štát by to mal preplatiť celé ved mi chceme len budúcnosť tohoto štátu udržať.

Nakoniec za neviem xyz rokov tu budú moslimovia a rómovia a čínsky občania a mi ako slováci zostaneme niekde na okraji spoločnosti a budeme ešte radi ak nejaký madar sa o nás postará. Neviem určite by som sa inak k týmto problematikám stavala ako teraz kompetentný. A verím tomu ,že ani jeden lekár by nepítal korunu ,keby mu to niekto preplatil.

No mna je baby škoda doma 😀 😀 😀 asi by som mala ísť pracovať ako poradca 😀 😀 😀 len ked ja som naučená hovoriť názor nahlas a to by sa im nepáčilo 😀 😀 😀

Kašlem na nich,pochopia časom ja musím myslieť iba na to že raz sa budem kotúlať a na budúce leto kočikovať.

daguska
13. aug 2009

vierka - GRATULUJEM to je fakt super, to ma tešíííí, tak už to je tak ako to má byť. tešííím sa s tebou
a korunky sa pomaly šetria, je to hrozne tažké snažiť sa vypnúúť a oddychnuť, boli sme aj pri mori, aj v tatrách ale stále som smutná
počuj vierka nevieš či je dobrý ten FEMIGARD? počula si že niekomu pomohol Alebo niečo z Aloe?

bambibam - nie cestu som k tomu nezarátala tak ešte plus cesta tak je to kopec peňazííí, je to strašne nespravodliééé
a to s tou rodinou máš pravdu

vierka
13. aug 2009

bambibam - teba je tu normalne skoda - do parlamentu s tebou!!! 😀
mas pravdu, vela zakonov a veci ako funguje v tomto state je nefer 😔

daguska - dakujem... nam sa taky maly velky zazrak stal a verim, ze to aj u teba pojde 😉
vies co, o femigarde pocuvam ze v pohode, ale zevraj lepsie su kvapky od valovica... baby co nemavali normalne ovulky ich po nom mali a tak... a su lacnejsie nez femigard...
no a o aloe vera tiez moc neviem - o tom som este tusim ani nepocula 😅
ja viem ze je to pre teba teraz tazke mojka a urcite si myslis, ze mne sa to lahko pise, aby si vypla ked ja som uz za vodou... ja som dokazala naozaj vypnut ked som vedela ze jedinou cestou je IVF a inak to dieta nebude a proste som bola v soku ked to inak bolo...

bambibam
13. aug 2009

daguska - vierka tak nechcela ísť na IVF že povedala hlave -aby povedalo telu ,že to musí takto byť 😀 🙂
ale je to super ,že je to prirodzene a fakt gratulácia .

vierka
13. aug 2009

bambi - dakujem 😀 ,... ale ja som na to IVF chcela ist, ja som sa na to nenormalne tesila, lebo som vedela ze konecne budem pracovat na nasom dietati a to som nevedela ze ho mam uz v bruchu 😀
u mna vazne asi pomohla aj ta psychika, ze som na to proste nemyslela, ze plodit dieta a ratat asi kedy je ovulka a tak.. proste som uplne vypla a tie 3 mesiace cakanie na IVF som riesila ine veci a na dieta ani nepomyslela a milovala sa pre radost 😀

bobjan
13. aug 2009

Daguska, pošlem ti IP 😉

bambibam
13. aug 2009

ja viem ja len nech je všetko v poriadku 🙂 ja sa teším s tebou ,vieš pamatám si aj ja tú prvú radosť ked pred 11 rokmi to vyšlo ,a nezabudla som ani na to čo mi v tedy povedal lekár. Ale ja som si istá.

petra2505
13. aug 2009

Baby ziadost mam podanu tak uz musim len cakat.Zaciatkom septembra si mam prist pre recept a ideme na vec...Joj, snad to vyjde na prvy krat.Aj vam moc, moc, moc drzim palce aby ste to uspesne zvladli.

katka14
13. aug 2009

baby, poratde prosim. nemam zatial hotove testy na chlamidie a neviem ci budu do pondelka ked si mam ist do FC dat predpisat lieky. ak nebudu testy hotove ani v pondelok, oplati sa mi tam vôbec hnat?

bambibam
13. aug 2009

najlepšie spravíš ked tam zavoláš ,myslím že ked im to donesieš neskôr tak to nebude vadiť,je to všetko len pre niekoho pekné oči.

marrad
13. aug 2009

daguska, nio neviem ako to je , ale moja kamaratka vyuzila darovanie v kosiciach, len neviem v ktorom centre....
no su tam len 2 takze to mozno nie je tak tazko zistit....

marrad
13. aug 2009

kde ste FC acky 🙂

daguska
14. aug 2009

babenky ja som taká zúfalá vôbec sa neviem pohnúť z miesta a dokonca som už rozmýšlľa o adopciii, ale nie su deti, teda je ich veľmi málo od 0-3rokov a prednosť majú manželské pára a my nie sme manželia.
Som zúfalá ísť do Martina za 120000 alebo do Brna za 150000 možno viac? Som zrúútenááá hrozne

vierka
14. aug 2009

daguska - mojenko velmi ma to mrzi... je tazke napisat nieco co by ti trochu pomohlo na dusi... mrzi ma to, ze to musis mat taketo komplikovane...

petra2505
14. aug 2009

Baby je bolestive t pichanie Merionalu?

vierka
14. aug 2009

petra - no vlastne len take stipnutie ihly - klasika... a sem tam mozno trosku zastipe... ale mna to nejako ani nestipalo 😉 a o minutku ani nevies ze si bola pichana 😵

petra2505
14. aug 2009

no mam sa pichat 3 krat denne tak kym sa spamatam pojde dalsi pichanec 😀 ja taaaaaak neznasam ihlu 😒

vierka
14. aug 2009

3 krat denne??? nemas si pichat tri davky v jednej injekcii???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre