Ferticent v Bratislave, 2. časť

babulka123
13. feb 2009

ahooojte vitajte v pokracovani velmi uspesnej tehulkovskej temy.
mne Ferticent priniesol to po com som najviac tuzila a tak zo srdca prajem kazdej jednej aby vam to vyslo. Ludia {nemozem napisat ze personal lebo su to v 1 rade ludia} vo FC su naozaj uzasni, mili , ochotni a snazia sa zo vsetkych sil pomoct nam....

za vsetko co pre nas robia im veeeelmi veeeelmi pekne DAKUJEM....

matuska111
17. aug 2009

samotne IVF nestoji nic....len za injekcie na stimulaciu som v lekarni platila 100 éčiek a este budem dplatit 100 éčiek za SPF ( ale to je dobrovolne - mozes aj nemusis si to dat) a dokonca vo FC sa za ICSI neplati!!!

bambibam
17. aug 2009

no to je výhoda FC že nepítajú množstvo éčiek a výkon je ten istý ako v iných centrách. 🙂

rikuska21
17. aug 2009

Ahojte
rada by som sa k vam pridala.Na mk som uz dlho len na nejaky cas som sa odmlcala. Zajtra idem na sono do FC a 22 by som mala dostat mrchu a potom zacas so stimulkou na 1 IVF. Verim, ze sa to po tak dlhom case konecne podari.
Bambibam dufam, ze si uz dostala a pridala si sa k matuske a stimulujete obe. to je asi tak na zaciatok
ahojte

petra2505
17. aug 2009

ja idem tiez do FC na IVF a taktiez mi Pinter povedal, ze musim mat IUI kvoli poistovni co je teda riadna blbost lebo v poistovni mi povedali, ze uz maju pocit , ze to hovoria aby si to pacosky davali robit nakolko IUI nema s poistovnou nic spolocne a pacoska si ho cele hradi sama takze pokial ja som z toho dovodu IUI odmietla co sa Pinterovi moc nezdalo a idem hned na IVF , nakolko peniaze co by som dala za IUI si takto usetrim na injekcie na IVF

rikuska21
17. aug 2009

Mozno mas pravdu peta, ale to tvrdia vo viacerych centrach,nielen no fc.a kedy ta caka ivf?

petra2505
17. aug 2009

rikuska ved z toho ziju, ved kazdy tam pride s nadejou ze mu pomozu a clovek uz potom podstupi hocico lenze ja som pracovala v poistovni tak som sa troska vyznala preto som to sem aj napisala lebo nie kazdy rozhadzuje miliony a niekto IVF podstupi aj za posledne prachy v zivote.
Ja idem na IVF buduci mesiac.

rikuska21
17. aug 2009

Su to mrchy, velke.A my urobime cokolvek aby sme boli tehotne. Prave som si citala viecero tem, mam naozaj velky chaos. K viacerym temam by som mala co povedat a neviem kde si najst tu svoju. Mam viacero diagnoz a uz v tom nechcem byt sama.mas aj nejake ine vysetrenia za sebou preco sa nedari?

petra2505
17. aug 2009

rikuska za 3 roky co sa snazime mam za sebou vsetko mozne (laparku, endokr.vysetrenia, genetic.vysetrenia.......)mam nepriechodny vajcovod a na IVF sa celkom tesim a idem nan s vedomim, ze to na prvy pokus nemusi vyjst (aj ked strasne dufam, ze to vyjde) a ked to nevyjde v decembri skusime este raz a ked sa nepodari zmierime sa s tym a ideme dalej.Za tie tri roky som uz odolna a beriem to tak ako to je.

rikuska21
17. aug 2009

No to je dost dlho, jnam sa nedari vyse 5 rokov, tiez laparka,kde mi zistili endometirozu, mam choru stitnu zlazu a beriem lieky 4 roky, tombofiliu, boli sme na imuno tasty v prahe a tie nam vysli dost biedne, ale neberiem ziaden prednison a ani nic podobne, mam si pichat len fraxiparine na riedenie krvy na trombofiliu.
Na mna urobil Pinter celkom fajn dojem, hlavne co sa tykalo inych lekarov v inych centrach.Ja som si myslela ze som tiez odolna ale pomaly stracam trpezlivost.

bambibam
17. aug 2009

rikuska21 sklamem ťa mrcha je mrcha ☹ robí mi do prieku

bambibam
17. aug 2009

baby chcem sa opítať boli ste aj na ambulancii anesteziologie? mne interná dnes povedala ,že ked to lekár nenapísal tak ma tam nebude posielať.

rikuska21
17. aug 2009

to mas parvdu ak to interna nepredpise, nie je dovod, ja som bola ale mala som zle krne testy a zistili mi trombofiliu,Staci ist na interne vysetrenie 2 dni pred mrchou? Mozno aj mne bude meskat a robit neplechu ako tebe Bambi 😅

bambibam
17. aug 2009

ani mi o krvných testoch nehovor ,moja dr.mi povedala že to je ok a internistka tá ma poprevracala s každej strany a ešte aj potvrdila si všetko sonom a nakoniec mi povedala ,že ked čakám na stimuláciu tak ona mi lieky ani nebude dávať a až ked bude problém mám sa ozvať.
tak som sa po prvý krát tešila na mrchu ,že sa na mna vykašlala ☹ a neviem či má význam robiť testy každý deň ked sú neg.
nestresuj ty sa jej dočkáš 😀 😀 😀

rikuska21
17. aug 2009

no mne minuly mesiac meskala 50 dni, celkom som sa tesila ze som tehu, a ona prisla a to mi tiez chodi medzi 30 az 33 dni, uvidim ci mi pride teraz v sobotu?no len pekne cakaj a urcite sa dockas, i ked tie testy nie su vzdy sto percent? 😝

bambibam
17. aug 2009

no v lekárni mi pani povedala že sú spolahlivé,tak sa spolieham. Hádam by tie testy v takejto vážnej situácii neklamali. A to nijak potom neovplyvní IVF? 😕 😖

bambibam
17. aug 2009

REKORDÉRKA: Tunisanka čaká dvanástorčatá! na markíze nové správy ,tolko ich nechcem,chúda žena neviem či by som ju prirovnala k melónu al. balóóóónu.

rikuska21
17. aug 2009

To sa da 12 deti v brusku?ja chcem jedno alebo 2 , no 12? Bambi tak ver testikom a mrska pride coskoro, a neviem ci to moze nejako ovplyvnit iVF, mozno to bude aj moj problem

bambibam
17. aug 2009

o to som sa vôbec nezaujímala a až teraz to dajak v tej hlave riešim. No určite ak bude meškať dlho budem volať do FC či to vadí alebo nie.

rikuska21
17. aug 2009

ja tam zajtra idem na sono, tak sa na to opytam, ze sa mi stalo minuly mesiac tak co ak nahodou to bude aj teraz a vecer ak sa bude dat, dam ti vediet, , oki?

rikuska21
17. aug 2009

Bambi, pozerala somfotecky tvoje a precitala som si,,,,neviem co je to ICSI, pribliz mi to prosim?

sylvusa
17. aug 2009

ahojte, ja idem zajtra obvodnému na krv, a potom ma pošle na interné, chcme sa spýtať báb, čo už absolvovali IVF+ICS, ako je to s narkózou, ako dlho prebieha zákrok, keď odoberú vajíčka, ako dlho ste boli v narkóze, a potom čo? koľko sa čaká a tak, ďakujem

sylvusa
17. aug 2009

baby, ešte sa spýtam, koľko stojí zmazenie spermií, lebo ja asi keď dostanem menzes, môj muž pracuje, robí zájazd do zahraničia, takže musí prísť skôr, len aby boli tie spermie dobré aj keď budú zmrazené, nechá ma v tom samú ,

rikuska21
17. aug 2009

Tiez sa k pridavam k Sylvusi, nemam tieto info a rada by som to vedela, vdaka

rikuska21
17. aug 2009

tak uz asi spinkate, dobru nocku, idem aj ja

sylvusa
17. aug 2009

ďešte sa spýtam, mne kázal doktor aby som na šiesty deň prišla aj s manželom, lebo vtedy odovzdá spermie, a keš budem náhodu mať malé vajíčka , tak budem ďalej pichať, jemu ich zmrazia alebo zoberú potom neskôr, keď prídem o niekoľkí dní

sylvusa
17. aug 2009

dobrú noc baby,

vierka
18. aug 2009

ahojte baby... 😀

co sa tyka narkozy, tak je to v pohodicke, pichnu vam injekcijku a za takych 10 - 15 minutiek ste hore... nic hrozne... ja som sa toho bala, lebo som nevedela do coho idem, ale akonahle som sa prebrala, tak by som na to isla v pohode znovu... budete potom mozno trochu ubolena na brusku, ale to vam daju cipok keby ste chceli, taku hodinku si tam polezite a mozete ist domov... a dostanete aj cajik a kolacik 😝 😀

no a co sa tyka odoberania spermii na 6 den, tak tie sa odoberaju kvoli SPF - takze ked SPF ste si dali, tak ide na prvu kontrolu (6 den) s vami aj mangel a odovzda material, oni ho spracuju, ten vytazok z neho co potrebuju si nechaju a v den odberu vam to vstreknu do maternice 😉

sylvusa - to s tym zmrazenim ti neviem povedat, Pinter o tom vie, ze s tebou nepride? a to ti o tom 6 dni hovoril ohladom SPF, alebo toho, ze tam mangela na den odberu mat nebudes???
a na den odberu chod urcite s niekym a najlepsie autom, lebo po narkoze, aby si mala najvacsie pohodlie a niekto sa o teba postaral 😉

misula179
18. aug 2009

co je to SPF?

katka14
18. aug 2009

ahojte babenky, tak a mam aj ja doma injekice. teda ale nejako nam to podraželo. ten gonal je teda riadna palka, ked som pozerala na bločiku z pokladne. ale neva, len nech to vyjde a je mi jedno čo to stojí. zakial je to cez poistovnu. 🙂

bobjan
18. aug 2009

Ahojte🙂

Mne za tiaľ nevolai 😢

Katka, to sú najdrahšie lieky...ja som pri 1.IVF stimulovala Puregonom a Decapeptylom=dlhý protokol a vyšli ma injekcie na 15.000,-SK a stopli mi to, kvôli hroziacemu OHSS a tak som dokupovala dalšie, zhruba za 3.000,-, takže suma sumárum lieky cca 20.000,-Sk, pred troma rokmi!!!! Sila...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre